Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X
HOTĂRÂRE nr. 779 din 4 noiembrie 2019 pentru numirea vicepreşedintelui Oficiului Naţional de Prevenire şi Combatere a Spălării Banilor
În temeiul art. 108 din Constituţia României, republicată, şi al art. 40 alin. (2)-(4) din Legea nr. 129/2019 pentru prevenirea şi combaterea spălării banilor şi finanţării terorismului, precum şi pentru modificarea şi completarea unor acte normative, Guvernul României adoptă prezenta hotărâre. ARTICOL UNIC Începând cu data intrării în vigoare a prezentei hotărâri, domnul Constantin Ilie Aprodu se numeşte în funcţia de vicepreşedinte al Oficiului Naţional de Prevenire şi Combatere a Spălării Banilor, cu rang de subsecretar de stat, pentru un mandat de 4 ani.
PRIM-MINISTRU VASILICA-VIORICA DĂNCILĂ Contrasemnează: Secretarul general al Guvernului, Toni Greblă
Bucureşti, 4 noiembrie 2019. Nr. 779.
-----
Newsletter GRATUIT
Aboneaza-te si primesti zilnic Monitorul Oficial pe email