Comunica experienta
MonitorulJuridic.ro
Email RSS Trimite prin Yahoo Messenger pagina:   ORDIN nr. 218 din 20 noiembrie 2000  privind aprobarea Listei cuprinzand detinatorii de patrimoniu genetic al animalelor in anul 2000, pe specii, rase, linii si hibrizi    Twitter Facebook
Cautare document

ORDIN nr. 218 din 20 noiembrie 2000 privind aprobarea Listei cuprinzand detinatorii de patrimoniu genetic al animalelor in anul 2000, pe specii, rase, linii si hibrizi

EMITENT: MINISTERUL AGRICULTURII SI ALIMENTATIEI
PUBLICAT: MONITORUL OFICIAL nr. 595 din 22 noiembrie 2000
Ministrul agriculturii şi alimentaţiei,
având în vedere prevederile <>art. 6 alin. (1) şi (2) din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr. 33/2000 privind finanţarea de la bugetul de stat a unor mãsuri pentru protejarea patrimoniului genetic al animalelor,
în temeiul prevederilor <>Hotãrârii Guvernului nr. 6/1999 privind organizarea şi funcţionarea Ministerului Agriculturii şi Alimentaţiei, cu modificãrile şi completãrile ulterioare,

emite urmãtorul ordin:

ART. 1
Se aproba Lista cuprinzând deţinãtorii de patrimoniu genetic al animalelor în anul 2000, pe specii, rase, linii şi hibrizi, cuprinsã în anexa*) care face parte integrantã din prezentul ordin.
ART. 2
Prezentul ordin va fi publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I.

--------
*) Anexa este reprodusa în facsimil.

Ministrul agriculturii şi
alimentaţiei,
Ioan Avram Muresan



ANEXA 1

LISTA
cuprinzând deţinãtorii de patrimoniu genetic al animalelor
în anul 2000, pe specii, rase, linii şi hibrizi

┌───┬───────────────────────────┬───────────┬─────────────────────────┬───────┐
│Nr.│ Deţinãtor de patrimoniu │ Judeţul │ Localitatea │Numãr │
│crt│ genetic │ │ │de ani-│
│ │ │ │ │male │
│ │ │ │ │(cap/ │
│ │ │ │ │fami- │
│ │ │ │ │lie) │
├───┼───────────────────────────┼───────────┼─────────────────────────┼───────┤
│ 0 │ 1 │ 2 │ 3 │ 4 │
├───┼───────────────────────────┼───────────┼─────────────────────────┼───────┤
│ │TAURINE │ │ │ │
│ │ │ │ │ │
│ │Vaci │ │ │ │
│ │Rusa Bruna-Schwyz │ │ │ │
│ 1│S.C.C.P.T. Pitesti Ferma │Arges │Albota │ 202│
│ │Albota │ │ │ │
│ 2│S.C. Ceres S.A. Slobozia │Ialomita │Bora │ 164│
│ │Ferma Bora │ │ │ │
│ 3│A.P.P.S. Baneasa Ferma │Ilfov │Vlasia │ 150│
│ │Vlasia │ │ │ │
│ 4│S.C.P.B. Sighet │Maramures │Sighet │ 144│
│ 5│S.C. Agroind S.A. Ferma │Iaşi │Strunga │ 120│
│ │Strunga │ │ │ │
│ 6│S.A. Cereanim Ferma Smeeni │Buzau │Smeeni │ 152│
│ 7│S.C.A.I. Rasnov Ferma Cheia│Braşov │Cheia │ 223│
│ 8│S.C. Lactoprod Miron Costin│Neamt │Miron Costin │ 125│
│ 9│S.C.A. Secuieni │Neamt │Secuieni │ 312│
│ 10│S.C.A. Livada │Satu Mare │Livada │ 201│
│ 11│Craiu Ştefan Ioan │Arges │Furnicosi │ 5│
│ 12│Liescu Nicolae │Bacau │Bacau, Triumfului nr. 7 │ 6│
│ 13│Gorgoi Alexandru │Bacau │Fraoani │ 1│
│ 14│Rusu Elena │Bacau │Negri │ 5│
│ 15│Manea Gheorghe │Bacau │Parava │ 5│
│ 16│Toderita Gheorghe Ion │Bacau │Secuieni │ 5│
│ 17│Echim Ioan │Bistrita N.│Bistrita-Tarpiului nr. 21│ 1│
│ 18│Seplecan Teodor │Bistrita N.│Budacu de Jos nr. 31 │ 1│
│ 19│Lupsaiu Leonida │Bistrita N.│Domneşti nr. 37 │ 4│
│ 20│Bodor Ioan │Bistrita N │Archiud nr. 95 │ 1│
│ 21│Brehuescu Stela │Botosani │Botosani, Calea Nationala│ │
│ │ │ │nr. 332 │ 1│
│ 22│Olteanu Nicolae │Braşov │Braşov, 13 Decembrie 112 │ 1│
│ 23│Kerestesz Andrei │Braşov │Braşov, Baciului 17 │ 1│
│ 24│Marcu Marius │Braşov │Codlea, T. Vladimirescu 1│ 1│
│ 25│Soiu Ovidiu │Braşov │Rasnov, Vlahuta 14 │ 4│
│ 26│Miron Victor │Braşov │Feldioara, O. Goga 5 │ 3│
│ 27│Demeter Emil │Braşov │Maierus, Principala 25 │ 6│
│ 28│Florea Mircea │Braşov │Voila nr. 55 │ 3│
│ 29│Kus Delia - Ferma "Natima" │Buzau │Sapoca │ 12│
│ │Sapoca │ │ │ │
│ 30│Simion Ion │Buzau │Smeeni │ 13│
│ 31│Munteanu Constantin - S.C. │Covasna │Covasna, Garii │ 1│
│ │"Coni-Trans" Covasna │ │ │ │
│ 32│Dumitru Florin │Dolj │Izvor │ 11│
│ 33│Antonie Gheorghe │Dolj │Teasc │ 1│
│ 34│Chirtu Gheorghe │Gorj │Novaci │ 7│
│ 35│Catrinoiu Gheorghe │Gorj │Pociovalistea │ 5│
│ 36│Banu Constantin │Gorj │Baia de Fier │ 5│
│ 37│Andrei Ion │Gorj │Buduhala │ 2│
│ 38│Leancu Gabriel │Ialomita │Ciulnita │ 4│
│ 39│Dudas Vasile │Maramures │Sarasau nr. 518 │ 10│
│ 40│Balasz Doina │Maramures │Vadu Izei nr. 75 │ 5│
│ 41│Stan Gheorghe │Maramures │Sapanta nr. 279 │ 6│
│ 42│Zugravu Vasile │Neamt │Simionesti │ 4│
│ 43│Cucos Ioan │Neamt │Tg. Neamt, Busuiocului │ │
│ │ │ │nr. 40 │ 8│
│ 44│Apetrei Ioan - Tehnoind │Neamt │Ghigoiesti │ 13│
│ │Ghigoiesti │ │ │ │
│ 45│Buratty Giusepe │Prahova │Cioranii de Jos │ 6│
│ 46│Mihalca Gheorghe │Satu Mare │Carei, Ady Endre nr. 2 │ 1│
│ 47│Tudoran Petru │Satu Mare │Tasnad, N. Balcescu │ │
│ │ │ │nr. 19 │ 2│
│ 48│Ripan Ion - S.C. Vera │Suceava │Plaiu Sarului │ 27│
│ 49│Baciu Pavel │Valcea │Vaideeni │ 6│
│ 50│Neata Costica - S.C. │Vrancea │Milcovul │ 2│
│ │Agroimpex Milcovul │ │ │ │
│ 51│Neata Toader │Vrancea │Gologanu │ 1│
│ 52│Pascuci Nicolae │Vrancea │Vanatori │ 3│
│ 53│Ion P. Vasile │Ilfov │Moara Vlasiei │ 5│
│ │TOTAL │ │ │ 2.007│
│ │Rasa Baltata Româneascã - │ │ │ │
│ │Simmental │ │ │ │
│ 1│S.C. Utvinis S.A - Ferma │Arad │T. Vladimirescu │ 115│
│ │Vladilact │ │ │ │
│ 2│S.P.C.B. Mures - Ferma │Mures │Ernei │ 152│
│ │Ernei │ │ │ │
│ 3│S.C. Agricolã Internaţional│Bacau │Serbesti │ 137│
│ │Ferma Serbesti │ │ │ │
│ 4│S.C. Select S.A. Liebling │Timis │Liebling │ 105│
│ 5│S.C.A Lovrin │Timis │Lovrin │ 100│
│ 6│Asociaţia Banat Belcar │Timis │Timişoara │ 111│
│ 7│S.C. Periatim S.A. Simpetru│Timis │Simpetru │ 143│
│ 8│Asociaţia Santana │Arad │Santana │ 121│
│ 9│S.C.P.C.B. Mures-Ferma 7 │Arad │Arad │ 120│
│ │Arad │ │ │ │
│ 10│S.C. Agr. Tg. Mures S.A. │Mures │Cristesti │ 134│
│ │Ferma Cristesti │ │ │ │
│ 11│Sechei Ioan │Alba │Blaj, Inocentiu Micu │ 6│
│ │ │ │Clain nr. 37 │ │
│ 12│Dolga Tanase │Arad │Arad, Ion Creanga nr. 42 │ 1│
│ 13│Iernila Pavel │Arad │Arad, Brandusei nr. 1 │ 19│
│ 14│Corb Ana │Arad │Sofronea (Arad, Vasile │ 15│
│ │ │ │Milea nr. 33-35) │ │
│ 15│Rasinar Ioan │Arad │Pancota │ 3│
│ 16│Lazar Ştefan │Arad │Pancota │ 5│
│ 17│Hadean Mircea │Arad │Pancota │ 6│
│ 18│Barna Vichente │Arad │Turnu (Arad, Criba Bora │ 5│
│ │ │ │nr. 1) │ │
│ 19│Lechin Vasile │Arad │Semlac │ 28│
│ 20│Zamfirescu Olivian │Arges │Silistea │ 5│
│ 21│Lazar Viorel │Bihor │Oradea, Şcolilor nr. 4 │ 4│
│ 22│Sinca Teodor │Bihor │Oradea, Dosu Garii nr. │ 5│
│ │ │ │640 │ │
│ 23│Balint Dan │Bihor │Oradea, Sucevei nr. 51 │ 6│
│ 24│Leucea Sandu │Bihor │Santandrei (Iclod) │ 1│
│ 25│Campan Ioan Gheorghe │Bihor │Salonta │ 8│
│ 26│Olteanu Alexandru │Bihor │Tarian │ 1│
│ 27│Echim Ioan │Bistrita N.│Bistrita, Tarpiului │ 7│
│ │ │ │nr. 21 │ │
│ 28│Tarca Gheorghe │Bistrita N.│Bistrita, Tarpiului │ 5│
│ │ │ │nr. 15 │ │
│ 29│Onoie Iacob │Bistrita N.│Bistrita, V. Alexandri │ 1│
│ │ │ │nr. 10 │ │
│ 30│Singeorzan Iacob │Bistrita N.│Bistrita, Lempes nr. 20 │ 4│
│ 31│Seplecan Teodor │Bistrita N.│Budacu de Jos, nr. 31 │ 5│
│ 32│Lupsaiu Leonida │Bistrita N.│Domneşti nr. 37 │ 10│
│ 33│Bratfalean Alexandru │Bistrita N.│Orosfaia nr. 93 │ 2│
│ 34│Neagos Ilie │Bistrita N.│Monor, nr. 316 │ 8│
│ 35│Szekely Carol │Bistrita N.│Nuseni nr. 279 │ 5│
│ 36│Bodor Ioan │Bistrita N.│Archiud nr. 95 │ 4│
│ 37│Sabau Simion │Bistrita N.│Archiud nr. 364 │ 5│
│ 38│Leaca Mihai │Bistrita N.│Pinticu nr. 157 │ 6│
│ 39│Brehuescu Stela │Botosani │Botosani, Calea Nationala│ 4│
│ │ │ │nr. 332 │ │
│ 40│Marocico Viorel │Botosani │Trusesti │ 4│
│ 41│Olteanu Nicolae │Braşov │Braşov, 13 Decembrie, 112│ 4│
│ 42│Brahasescu Ion │Braşov │Braşov, Str. de Mijloc │ 4│
│ │ │ │nr. 84 │ │
│ 43│Kerestesz Andrei │Braşov │Braşov, Baciului nr. 17 │ 6│
│ 44│Marcu Marius │Braşov │Codlea, T. Vladimirescu │ 5│
│ 45│Craciun Nicolae │Braşov │Codlea, Carpaţi nr. 7A │ 4│
│ 46│Stoff Erich │Braşov │Rasnov, Florilor nr. 72 │ 4│
│ 47│Soiu Ovidiu │Braşov │Rasnov, Al. Vlahuta │ 2│
│ │ │ │nr. 14 │ │
│ 48│Gyerko Arpad │Braşov │Sacele, Bunloc, 8 │ 5│
│ 49│Miron Victor │Braşov │Feldioara, O. Goga 5 │ 2│
│ 50│Dombi Gavrila │Braşov │Feldioara, O. Goga nr. 70│ 2│
│ 51│Florea Mircea │Braşov │Voila nr. 55 │ 2│
│ 52│S.C. Agroada S.A. │Caras S. │Mercina │ 1│
│ 53│Retegan Aurel │Cluj │Cluj Napoca, Cpt. Grigore│ 9│
│ │ │ │Ignat nr. 9 │ │
│ 54│Arpadi Ioan S.C. Padira │Cluj │Cluj Napoca, Tarnavelor │ 39│
│ │Invest S.R.L. Cluj │ │nr. 17 │ │
│ 55│Maglas Nicolae │Cluj │Campia Turzii, 1 │ 6│
│ │ │ │Decembrie 1918 nr. 189 │ │
│ 56│Miclea Maria │Cluj │Baita │ 5│
│ 57│Orza Gavril │Cluj │Hasdate │ 7│
│ 58│Oltean Titus │Cluj │Silivas │ 6│
│ 59│Corojan Emil │Cluj │Floresti │ 13│
│ 60│Lepedus Ferencz │Covasna │Sfantul Gheorghe, Irinyi │ 5│
│ │ │ │nr. 6 │ │
│ 61│Agoston Ignat │Covasna │Baraolt │ 7│
│ 62│Munteanu Constantin S.C. │Covasna │Covasna, Garii │ 37│
│ │"Coni-Trans" │ │ │ │
│ 63│Pall Attila │Covasna │Belin │ 13│
│ 64│Antal Tibor │Covasna │Covasna, Ştefan cel Mare │ 6│
│ │ │ │nr. 29 │ │
│ 65│Mark Andras │Covasna │Brates │ 13│
│ 66│Kerestely Csaba │Covasna │Brates │ 6│
│ 67│Jozsa Tibor │Covasna │Teleschia │ 12│
│ 68│Rozsa Gyula │Covasna │Doboseni │ 11│
│ 69│Bakk Istvan │Covasna │Catalina │ 33│
│ 70│Kicsid Gergely │Covasna │Imeni │ 8│
│ 71│Benko Arpad │Covasna │Ilieni │ 9│
│ 72│Bandi Ferencz │Covasna │Ilieni │ 6│
│ 73│Benedek Janos "Lam" │Covasna │Ilieni │ 11│
│ 74│Marton Laszlo │Covasna │Dalnic │ 22│
│ 75│Rapo Csaba │Covasna │Ozun │ 8│
│ 76│Szabo Janos │Covasna │Ozun │ 15│
│ 77│Szavuly Janos │Covasna │Lisnau │ 12│
│ 78│Szollosi Joszef │Covasna │Sintionlunca │ 5│
│ 79│Foldes Andres │Covasna │Sintionlunca │ 13│
│ 80│Szabo Erno │Covasna │Bita │ 7│
│ 81│Erbasu Mihai - S.C. Erbasu-│Dambovita │Nucet │ 36│
│ │Nucet │ │ │ │
│ 82│Nemeth Arpad │Harghita │Oteni │ 5│
│ 83│Bartalis Imre │Harghita │Ciba │ 2│
│ 84│Ruszuly Imre │Harghita │Jigodin-Bãi │ 5│
│ 85│Ruszuly Benjamin │Harghita │Jigodin-Bãi │ 6│
│ 86│Csibi Istvan - Ferma Agr. │Harghita │Jigodin-Bãi │ 12│
│ │Jigodin │ │ │ │
│ 87│Balla Gyorgy │Harghita │Delnita │ 6│
│ 88│Majer Margit │Harghita │Gheorghieni, Kossuth nr. │ 5│
│ │ │ │149 │ │
│ 89│Szocs Lajos │Harghita │Criseni │ 5│
│ 90│Fazakas Ferenc │Harghita │Ciucsangeorgiu │ 12│
│ 91│Mihaly Gabor │Harghita │Armaseni │ 5│
│ 92│Sandor Zoltan │Harghita │Bancu │ 8│
│ 93│Baroti Lajos │Harghita │Ciumani │ 5│
│ 94│Mozes Vilmos │Harghita │Carta │ 4│
│ 95│Szabo Attila │Harghita │Carta │ 7│
│ 96│Antal Vidor │Harghita │Ineu │ 8│
│ 97│Fulop Istvan │Harghita │Danesti │ 12│
│ 98│Dobai Laszlo │Harghita │Joseni │ 11│
│ 99│Kencse Imre │Harghita │Ghipes │ 5│
│100│Becze Jozsef │Harghita │Plaiesii de Sus │ 5│
│101│Benedek Domokos │Harghita │Misentea │ 5│
│102│Kencse Geza │Harghita │Santimbru │ 8│
│103│Andras Imre │Harghita │Sansimion │ 6│
│104│Boga Lajos │Harghita │Sansimion │ 5│
│105│Boga Csaba │Harghita │Sansimion │ 5│
│106│Tompos Lajos │Harghita │Sansimion │ 7│
│107│Todor Jozsef │Harghita │Cetatuia │ 7│
│108│Balogh Laszlo │Harghita │Cetatuia │ 6│
│109│Gal Jozsef │Harghita │Chileni │ 6│
│110│Benedek Jeno │Harghita │Tusnadu Nou │ 5│
│111│Korodi Arpad │Harghita │Tusnadu Nou │ 6│
│112│Baktai Bela - Fundaţia │Harghita │Ulies │ 5│
│ │pentru Tineret │ │ │ │
│113│Giurconiu Ştefan │Mehedinti │Cerneti │ 1│
│114│Pavel Vasile │Mures │Bogata Ludus, Candarei │ 10│
│ │ │ │nr. 541 │ │
│115│Suteu Pompei │Mures │Ludus, Independentei │ 5│
│ │ │ │nr. 5 │ │
│116│Viragos Vasile │Mures │Ludus, Traian nr. 5 │ 7│
│117│Capusan Ioan - S.A. │Mures │Reghin, G. Cosbuc nr. 48 │ 14│
│ │Ciocarlia │ │ │ │
│118│Labanc Emil │Mures │Roteni nr. 230 │ 5│
│119│Tollas Gabor │Mures │Valenii nr. 310 │ 9│
│120│Orlandea Mihail │Mures │Cornesti nr. 2 │ 9│
│121│Tamas Laszlo │Mures │Band │ 5│
│122│Borsan Viorel │Mures │Batos nr. 458 │ 20│
│123│Mozsi Alexandru │Mures │Breaza nr. 421 │ 4│
│124│Hosszu Sandor │Mures │Craciunesti nr. 726 │ 11│
│125│Portik N. Istvan │Mures │Ernei nr. 33 │ 7│
│126│Nagy Sandor │Mures │Ernei nr. 284 │ 6│
│127│Kali Gyula │Mures │Sacareni │ 5│
│128│Matyas Odon │Mures │Gheorghe Doja nr. 79 │ 6│
│129│Vajda Janos │Mures │Gornesti │ 5│
│130│Biro Csongor │Mures │Miercurea Nirajului │ 5│
│131│Csizmadia Gyorgy │Mures │Miercurea Nirajului │ 11│
│132│Szabo Geza │Mures │Ogra nr. 454 │ 7│
│133│Kovacs Andrei │Satu Mare │Carei, Câmpului nr. 15 │ 6│
│134│Mihalca Gheorghe │Satu Mare │Carei, Ady Andre nr. 2 │ 3│
│135│Tudoran Petru │Satu Mare │Tasnad, N. Balcescu nr. │ 20│
│ │ │ │19 │ │
│136│Maxim Ioan │Satu Mare │Tasnad, Eroilor nr. 51 │ 10│
│137│Katona Alexandru │Satu Mare │Berveni │ 1│
│138│Poiak Josif │Satu Mare │Ghenci nr. 410 │ 6│
│139│Didi Ştefan │Satu Mare │Ghenci nr. 402 │ 6│
│140│Laszlo Zoltan │Salaj │Cehu Silvaniei, 1 Mai 45 │ 5│
│141│Cadar Tiberiu │Salaj │Simleu Silvaniei, 1 │ 21│
│ │ │ │Decembrie 1918 nr. 23 │ │
│142│Silaghi Ioan │Salaj │Salajeni nr. 6 │ 5│
│143│Szabo Istvan │Salaj │Nusfalau nr. 935 │ 11│
│144│Sandu Nicolae │Sibiu │Sibiu, Visinilor nr. 22 │ 2│
│145│Olteanu Simion │Sibiu │Sibiu, Laptariei nr. 56 │ 3│
│146│Herbert Hans │Sibiu │Tarnava nr. 30 │ 6│
│147│Holos Daniel │Sibiu │Blajel nr. 2 │ 7│
│148│Ranga Ion │Sibiu │Sura Mare nr. 122 │ 3│
│149│Szabo Atilla - S.C. │Sibiu │Hamba, Calea Dumbravii │ 5│
│ │Tomy S.R.L. Hamba │ │nr. 99 │ │
│150│Ripan Ion - S.C. Vera │Suceava │Plaiu Sarului │ 4│
│151│Morosanu Octavian │Timis │Timişoara, Armoniei nr. │ 4│
│ │ │ │25 │ │
│152│Pirva Vasile │Timis │Timişoara, Rudaria nr. 4 │ 5│
│153│Toth Petre │Timis │Dumbravita │ 4│
│154│Ispan Bardy │Timis │Dumbravita │ 1│
│155│Sala Gheorghe │Timis │Dumbravita │ 4│
│156│Vass Anton │Timis │Dumbravita │ 4│
│157│Stelzner Gheorghe │Timis │Giroc, Muncitorilor nr. │ │
│ │ │ │65 │ 1│
│158│Bencsik Ioan │Timis │Giroc, Semenic nr. 45 │ 1│
│159│Blum Iosif │Timis │Giroc │ 3│
│160│Szabo Ladislau │Timis │Lugoj, Caraiman nr. 103 │ 5│
│161│Tota Cornel │Timis │Banloc │ 29│
│162│Truti Toma │Timis │Cerna │ 5│
│163│Oprea Ilie │Timis │Calacea nr. 23 │ 1│
│164│Unipan Dan │Timis │Racovita │ 5│
│165│Jude Ion Cornel │Timis │Remetea Mare, nr. 132 │ 2│
│166│Bojin Titu - S.C. │Timis │Bucovat │ 7│
│ │Remodet │ │ │ │
│167│Raia Ion │Timis │Berini, nr. 167 │ 5│
│168│Dragan Ioan │Timis │Berini │ 4│
│169│Sere Traian - S.C. │Timis │Sanandrei │ 3│
│ │Agrotim Satimpex │ │ │ │
│170│Sinitean Mircea │Timis │Igris, Sanpetru Mare │ 60│
│171│Pascuci Nicolae │Vrancea │Vanatori │ 1│
│172│Voicu Florica - Fados │Ilfov │Chiajna │ 14│
│ │S.R.L. Chiajna │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 2.490│
│ │Rasa Baltata cu negru │ │ │ │
│ │Româneascã-Holstein Friza │ │ │ │
│ 1│S.C.A.I. Pantelimon │Ilfov │Pantelimon │ 296│
│ 2│S.C. Agribac S.A. Ferma │Bacau │Gh. Doja │ 182│
│ │Gh. Doja │ │ │ │
│ 3│S.C. Agribac S.A. Ferma │Bacau │Radomiresti │ 153│
│ │Radomiresti │ │ │ │
│ 4│Agroprodex Arad Ferma │Arad │Iratos │ 169│
│ │Iratos │ │ │ │
│ 5│S.C.P.C.B. Dancu │Iaşi │Dancu │ 324│
│ 6│S.C. Prollcef S.A. Ferma │Galaţi │Sendreni │ 318│
│ │Sendreni │ │ │ │
│ 7│S.C. Ceres S.A. Slobozia │Ialomita │Amara │ 101│
│ │Ferma 2 Amara │ │ │ │
│ 8│S.C. Agroind S.A. Ferma │Vrancea │Doaga │ 118│
│ │Doaga │ │ │ │
│ 9│I.C.P.C.B. Corbeanca Ferma │Ilfov │Saftica │ 298│
│ │1 Saftica │ │ │ │
│ 10│S.C. Baby-beef Tortomanu │Constanta │Tortomanu │ 258│
│ 11│S.C. Ceres S.A. Slobozia │Ialomita │Bora │ 132│
│ │Ferma 10 │ │ │ │
│ 12│S.C.A.I.T. Dragalina Ferma │Calarasi │Cosimbesti │ 152│
│ │Cosimbesti │ │ │ │
│ 13│S.C. Agroind Bucium S.A. │Iaşi │Serbesti │ 166│
│ │Ferma Serbesti │ │ │ │
│ 14│S.C. Insula Mare a Brailei │Brãila │Tichilesti │ 189│
│ │S.A. Ferma Tichilesti │ │ │ │
│ 15│S.C. Roneda S.A. Naipu │Giurgiu │Naipu │ 101│
│ 16│S.C. Agricolã S.A. Jora │Iaşi │Jora │ 107│
│ 17│S.C. Agroinvest S.A. Ferma │Dambovita │Negrasi │ 130│
│ │Negrasi │ │ │ │
│ 18│S.C. Agricolã Lunca │Iaşi │Lunca │ 124│
│ 19│S.C. Agrimat S.A. Ferma │Galaţi │Matca │ 243│
│ │Matca │ │ │ │
│ 20│S.C. Urziceni S.A. Ferma │Ialomita │Cotorca │ 117│
│ │Cotorca │ │ │ │
│ 21│S.C. Fortuna S.A. Ferma │Ialomita │Paltinis │ 104│
│ │Paltinis 1 │ │ │ │
│ 22│S.C. Agrimsar Salonta │Bihor │Salonta │ 123│
│ 23│S.C. Agroind Mogosoaia S.A.│Ilfov │Bucureşti │ 114│
│ │- Ferma Rosia │ │ │ │
│ 24│S.C. Agrocomplex Barlad │Vaslui │Poganesti │ 169│
│ │Ferma Poganesti │ │ │ │
│ 25│S.C.A. Podu Iloaiei │Iaşi │Podu Iloaiei │ 194│
│ 26│S.C.A.I. Fortuna Ferma │Braşov │Stupini │ 131│
│ │Stupini │ │ │ │
│ 27│Denes Gavril │Alba │Blaj, Morii nr. 6 │ 5│
│ 28│Sechei Ioan │Alba │Blaj, Inocentiu Micu │ 2│
│ │ │ │Clain nr. 37 │ │
│ 29│Dolga Tanase │Arad │Arad, Ion Creanga nr. 42 │ 5│
│ 30│Iernila Pavel │Arad │Arad, Brandusei nr. 1 │ 4│
│ 31│Corb Ana │Arad │Sofronea (Arad, Vasile │ 15│
│ │ │ │Milea nr. 33-35 │ │
│ 32│Rasinar Ioan │Arad │Pancota │ 4│
│ 33│Lazar Ştefan │Arad │Pancota │ 1│
│ 34│Barna Vichente │Arad │Turnu (Arad, Criba Bora │ 2│
│ │ │ │nr. 1) │ │
│ 35│Craiu St. Ion │Arges │Furnicosi │ 1│
│ 36│Liescu Nicolae │Bacau │Bacau, Triumfului nr. 7 │ 2│
│ 37│Gorgoi Alexandru │Bacau │Faraoani │ 18│
│ 38│Lazar Viorel │Bihor │Oradea, Şcolilor nr. 4 │ 1│
│ 39│Balint Dan │Bihor │Oradea, Sucevei nr. 51 │ 6│
│ 40│Leucea Sandu │Bihor │Santandrei (Iclod) │ 5│
│ 41│Olteanu Alexandru │Bihor │Tarian │ 29│
│ 42│Echim Ioan │Bistrita N.│Bistrita, Tarpiului nr. │ 1│
│ │ │ │21 │ │
│ 43│Tarca Gheorghe │Bistrita N.│Bistrita, Tarpiului nr. │ 1│
│ │ │ │15 │ │
│ 44│Onoie Iacob │Bistrita N.│Bistrita, V. Alexandri │ 14│
│ │ │ │nr. 10 │ │
│ 45│Singeorzan Iacob │Bistrita N.│Bistrita, Lempes nr. 20 │ 1│
│ 46│Lupsaiu Leonida │Bistrita N.│Domneşti nr. 37 │ 1│
│ 47│Bratfalean Alexandru │Bistrita N.│Orosfoaia nr. 93 │ 3│
│ 48│Bodor Ioan │Bistrita N.│Archiud nr. 95 │ 1│
│ 49│Brehuescu Stela │Botosani │Botosani, Calea Nationala│ 2│
│ │ │ │nr. 332 │ │
│ 50│Surugiu Ştefan Danut - S.C.│Botosani │Darabani │ 25│
│ │"Agrospicul" Darabani │ │ │ │
│ 51│Dutca Vasile │Botosani │Cucorani │ 54│
│ 52│Marocico Viorel │Botosani │Trusesti │ 17│
│ 53│Olteanu Nicolae │Braşov │Braşov, 13 Decembrie, 112│ 2│
│ 54│Brahasescu Ion │Braşov │Braşov, Str. de Mijloc, │ 1│
│ │ │ │84 │ │
│ 55│Kerestesz Andrei │Braşov │Braşov, Baciului nr. 17 │ 7│
│ 56│Craciun Nicolae │Braşov │Codlea, Carpaţi nr. 7A │ 1│
│ 57│Stroff Erich │Braşov │Rasnov, Florilor nr. 72 │ 1│
│ 58│Dombi Gavrila │Braşov │Feldioara, O. Goga nr. 70│ 6│
│ 59│Florea Mircea │Braşov │Voila nr. 55 │ 1│
│ 60│Chirica Ion │Brãila │Pietroiu │ 8│
│ 61│Rus Delia - Ferma "Natima" │Buzau │Sapoca │ 32│
│ │Sapoca │ │ │ │
│ 62│Kocis Teodor - S.C. │Caras S. │Mercina │ 6│
│ │Agroada S.A. │ │ │ │
│ 63│Corojan Emil │Cluj │Floresti │ 3│
│ 64│Piti Vasile │Constanta │M. Kogalniceanu │ 9│
│ 65│Puiu Stelica │Constanta │M. Kogalniceanu │ 13│
│ 66│Gosu Vasile - S.C. Selovis │Constanta │M. Kogalniceanu │ 11│
│ │S.A. Kogalniceanu │ │ │ │
│ 67│Miltiade Petre │Constanta │M. Kogalniceanu │ 7│
│ 68│Lepedus Ferencz │Covasna │Sfantu Gheorghe, Irnyi │ 1│
│ │ │ │nr. 6 │ │
│ 69│Agoston Ignat │Covasna │Baraolt │ 1│
│ 70│Mark Andras │Covasna │Brates │ 2│
│ 71│Erbasu Mihai - S.C. │Dambovita │Nucet │ 4│
│ │Erbasu-Nucet │ │ │ │
│ 72│Busu Stere - S.C. Ester │Dambovita │Tartasesti │ 26│
│ │Company Tartasesti │ │ │ │
│ 73│Dascalu Ion - S.C. Agro │Dolj │Isalnita │ 15│
│ │Isalnita S.A. │ │ │ │
│ 74│Dumitru Florin │Dolj │Izvor │ 4│
│ 75│Antonie Gheorghe │Dolj │Teasc │ 7│
│ 76│Macovei Emil - S.C. Sifa │Galaţi │Galaţi, Dr. Carnabel nr. │ 7│
│ │S.A. Galaţi │ │34 │ │
│ 77│Corban Stavar │Galaţi │Sendreni │ 7│
│ 78│Banu Constantin │Gorj │Baia de Fier │ 2│
│ 79│Andrei Ion │Gorj │Buduhala │ 10│
│ 80│Botar Gyarfas │Harghita │Miercurea Ciuc, Ret nr.11│ 5│
│ 81│Bartalis Imre │Harghita │Ciba │ 3│
│ 82│Csibi Isvan - Ferma Agr. │Harghita │Jigodin-Bãi │ 2│
│ │Jigodin │ │ │ │
│ 83│Mozes Vilmos │Harghita │Carta │ 2│
│ 84│Dobai Laszlo │Harghita │Joseni │ 3│
│ 85│Todor Jozsef │Harghita │Cetatuia │ 2│
│ 86│Leancu Gabriel │Ialomita │Ciulnita │ 12│
│ 87│Rãdoi Aurel │Iaşi │Aroneanu │ 5│
│ 88│Stoian Sorin │Iaşi │Bohotin │ 26│
│ 89│Bilcu Paul │Iaşi │Româneşti │ 9│
│ 90│Giurconiu Ştefan │Mehedinti │Cerneti │ 14│
│ 91│Pleniceanu Şerban │Mehedinti │Jiana │ 6│
│ 92│Guran P. Constantin │Mehedinti │Jiana │ 18│
│ 93│Pavel Vasile │Mures │Bogata Ludus, Candarei │ 1│
│ │ │ │nr. 541 │ │
│ 94│Capusan Ioan - S.A. │Mures │Reghin, Cosbuc nr. 48 │ 1│
│ │Ciocarlia │ │ │ │
│ 95│Borsan Viorel │Mures │Batos nr. 458 │ 6│
│ 96│Farkas Arpad │Mures │Breaza nr. 308 │ 7│
│ 97│Mozsi Alexandru │Mures │Breaza nr. 421 │ 2│
│ 98│Zugravu Vasile │Neamt │Simionesti │ 1│
│ 99│Apetrei Ioan - S.C. │Neamt │Ghigoiesti │ 3│
│ │Tehnoind Ghigoiesti │ │ │ │
│100│Tenea Eugen │Olt │Bals │ 6│
│101│Kovacs Andrei │Satu Mare │Carei, Câmpului nr. 15 │ 2│
│102│Mihalca Gheorghe │Satu Mare │Carei, Ady Endre nr. 2 │ 24│
│103│Tudoran Petru │Satu Mare │Tasnad, N. Balcescu nr.19│ 4│
│104│Tinca Ioan │Satu Mare │Madaras │ 8│
│105│Katona Alexandru │Satu Mare │Berveni │ 7│
│106│Poiak Iosif │Satu Mare │Ghenci nr. 410 │ 1│
│107│Sigheti Ionas │Satu Mare │Lazuri │ 7│
│108│Popa Nicolae │Sibiu │Sibiu, Parului nr. 30 │ 8│
│109│Sandu Nicolae │Sibiu │Sibiu, Visinilor nr. 22 │ 5│
│110│Olteanu Simion │Sibiu │Sibiu, Laptariei nr. 56 │ 3│
│111│Ranga Ion │Sibiu │Sura Mare nr. 122 │ 6│
│112│Szabo Atilla - S.C. Tomy │Sibiu │Hamba, Calea Dumbravii │ 6│
│ │S.R.L. Hamba │ │nr. 99 │ │
│113│Cirtog Petre │Sibiu │Sura Mica nr. 50 │ 5│
│114│Ferma Self-Help Itcani │Suceava │Itcani │ 53│
│115│Ferma Self-Help Negostina │Suceava │Negostina │ 7│
│116│Flutur Gheorghe - S.C. │Suceava │Granicesti │ 16│
│ │Flutur Granicesti │ │ │ │
│117│Morosanu Octavian │Timis │Timişoara, Armoniei nr.25│ 1│
│118│Pirva Vasile │Timis │Timişoara, Rudariei nr. 4│ 2│
│119│Toth Petre │Timis │Dumbravita │ 2│
│120│Ispan Bardy │Timis │Dumbravita │ 5│
│121│Sala Gheorghe │Timis │Dumbravita │ 3│
│122│Vass Anton │Timis │Dumbravita │ 1│
│123│Sarchiz Mihai │Timis │Giarmata-Vii │ 8│
│124│Stelzner Gheorghe │Timis │Giroc, Muncitorilor nr.65│ 6│
│125│Bencsik Ioan │Timis │Giroc, Semenic nr. 45 │ 15│
│126│Blum Iosif │Timis │Giroc │ 2│
│127│Oprea Ilie │Timis │Calacea nr. 23 │ 22│
│128│Jude Ion Cornel │Timis │Remetea Mare nr. 132 │ 10│
│129│Bojin Titu - S.C. Remodet │Timis │Bucovat │ 1│
│ │Bucovat │ │ │ │
│130│Dragan Ioan │Timis │Berini │ 2│
│131│Sere Traian - S.C. Agrotim │Timis │Santandrei │ 4│
│ │Satimpex Santandrei │ │ │ │
│132│Hapenciuc Viorel │Timis │Covaci nr. 159 │ 6│
│133│Bazon Constantin │Vrancea │Golesti │ 5│
│134│Neata Costica - S.C. │Vrancea │Milcovul │ 32│
│ │Agroimpex Milcovul │ │ │ │
│135│Neata Toader │Vrancea │Gologanu │ 74│
│136│Borcea Dumitru │Vrancea │Rastoaca │ 15│
│137│Chirila Ion │Vrancea │Biliesti │ 13│
│138│Pascuci Nicolae │Vrancea │Vanatori │ 1│
│139│Sacalusi Ştefan │Vrancea │Jorasti │ 5│
│140│Voicu Florica Fados S.R.L. │Ilfov │Chiajna │ 52│
│ │Chiajna │ │ │ │
│141│Dinu Gheorghe │Ilfov │Pantelimon │ 15│
│142│Damian Petre │Calarasi │Calarasi, Zavoiului bl. │ 6│
│ │ │ │C12, ap. 9 │ │
│143│Moise Marian - S.C. Movamia│Calarasi │Valcele (Calarasi, │ 30│
│ │S.R.L. Valcele │ │Flacara bl.6, sc.A, ap.2)│ │
│144│Ceausu S. Alexandru │Calarasi │Izvoarele │ 8│
│ │TOTAL │ │ │ 5.810│
│ │ │ │ │ │
│ │Rasa Sura de Stepa │ │ │ │
│ 1│S.C.P.C.B. Margineni │Neamt │Margineni │ 50│
│ │TOTAL │ │ │ 50│
│ │TOTAL VACI │ │ │ 10.357│
│ │ │ │ │ │
│ │Tauri │ │ │ │
│ │Rasa Bruna Schwyz │ │ │ │
│ 1│S.C. Semtest S.A. Craiova │Dolj │Craiova │ 25│
│ 2│S.C. Semtest S.A. Iaşi │Iaşi │Iaşi │ 3│
│ 3│S.C.R.P.N. Genetic │Ilfov │Balotesti │ 7│
│ │Internaţional S.A. │ │ │ │
│ │Bucureşti │ │ │ │
│ 4│S.C. Semtest Genetic S.A. │Maramures │Baia Mare │ 32│
│ │Baia Mare │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 67│
│ │Rasa Baltata Româneascã - │ │ │ │
│ │Simmental │ │ │ │
│ 1│S.C. Semtest S.A. Craiova │Dolj │Craiova │ 1│
│ 2│S.C. Semtest B.V.N. S.A. │Mures │Tg. Mures │ 29│
│ │Tg. Mures │ │ │ │
│ 3│S.C. Semtest S.A. Iaşi │Iaşi │Iaşi │ 6│
│ 4│S.C. Semtest Genetic S.A. │Maramures │Baia Mare │ 18│
│ │Baia Mare │ │ │ │
│ 5│S.C. Semtest S.A. Timişoara│Timis │Timişoara │ 58│
│ │TOTAL │ │ │ 112│
│ │ │ │ │ │
│ │Rasa Baltata cu negru │ │ │ │
│ │Româneascã-Holstein Friza │ │ │ │
│ 1│S.C. Semtest S.A. Craiova │Dolj │Craiova │ 27│
│ 2│S.C. Semtest S.A. Iaşi │Iaşi │Iaşi │ 42│
│ 3│S.C.R.P.N. Genetic │Ilfov │Balotesti │ 9│
│ │Internaţional S.A. │ │ │ │
│ │Bucureşti │ │ │ │
│ 4│S.C. Semtest Genetic S.A. │Maramures │Baia Mare │ 3│
│ │Baia Mare │ │ │ │
│ 5│S.C. Semtest S.A. Timişoara│Timis │Timişoara │ 12│
│ │TOTAL │ │ │ 93│
│ │TOTAL TAURI │ │ │ 272│
│ │ │ │ │ │
│ │OVINE │ │ │ │
│ │Rasa Merinos de │ │ │ │
│ │Transilvania │ │ │ │
│ 1│S.C.A.Z. Oradea │Bihor │Oradea │ 246│
│ 2│S.C.A.Z. Salonta Baia Veche│Bihor │Salonta │ 262│
│ 3│S.C. Goiesti - Ferma Gruita│Dolj │Goiesti │ 145│
│ 4│Agropod Goiesti - Ferma │Dolj │Goiesti │ 300│
│ │Busteni │ │ │ │
│ 5│S.C. Andrasesti S.A. │Ialomita │Andrasesti │ 1.000│
│ 6│S.C.C.A.S.S. Lacul Sarat │Brãila │Lacul Sarat │ 1.090│
│ │Brãila │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 3.043│
│ │ │ │ │ │
│ │Rasa Karakul │ │ │ │
│ 1│S.C.P.C.O. Popauti │Botosani │Popauti │ 831│
│ │TOTAL │ │ │ 831│
│ │ │ │ │ │
│ │Rasa Tigaie de Rusetu │ │ │ │
│ 1│S.C.P.C.O. Rusetu │Buzau │Rusetu │ 268│
│ │TOTAL │ │ │ 268│
│ │ │ │ │ │
│ │Rasa Tigaie │ │ │ │
│ 1│S.C. Unirea Manastirea │Calarasi │Manastirea │ 658│
│ 2│S.C.P.C.P. Jucu │Cluj │Jucu │ 375│
│ 3│S.C.A. Turda │Cluj │Turda │ 970│
│ │TOTAL │ │ │ 2.003│
│ │ │ │ │ │
│ │Rasa Merinos de Palas │ │ │ │
│ 1│S.C.C.I. Marculesti │Calarasi │Marculesti │ 800│
│ 2│S.C.A.I.T. Dragalina │Calarasi │Dragalina │ 1.023│
│ 3│I.C.P.C.O.C. Palas │Constanta │Palas, Constanta │ 400│
│ │Constanta │ │ │ │
│ 4│S.C.A. Baraganu │Ialomita │Baraganu │ 551│
│ 5│S.C.C.E.S. Perieni │Vaslui │Perieni │ 559│
│ │TOTAL │ │ │ 3.333│
│ │ │ │ │ │
│ │Rasa Merinos de Stavropol │ │ │ │
│ 1│S.C. Stelnica S.A. │Ialomita │Stelnica │ 1.850│
│ │TOTAL │ │ │ 1.850│
│ │ │ │ │ │
│ │Rasa Turcana │ │ │ │
│ 1│Agrostar Traian - Ferma │Neamt │Zanesti │ 256│
│ │Zanesti │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 256│
│ │TOTAL OVINE │ │ │ 11.584│
│ │ │ │ │ │
│ │PORCINE │ │ │ │
│ │RASE MATERNE │ │ │ │
│ │Marele Alb │ │ │ │
│ 1│S.C. Suintest Oarja │Arges │Oarja │ 601│
│ 2│S.C. Suintest Fierbinti │Ialomita │Fierbinti │ 1.081│
│ 3│S.C. Romsuintest Peris │Ilfov │Peris │ 700│
│ 4│S.C. Testsuin Gornesti │Mures │Gornesti │ 980│
│ 5│S.C. Suintest Avrig │Sibiu │Avrig │ 500│
│ 6│S.C. Agricolã Internaţional│Bacau │Ardeoani │ 461│
│ │Ferma Ardeoani │ │ │ │
│ 7│S.C. Agrocomsuin Bontida │Cluj │Bontida │ 275│
│ │TOTAL │ │ │ 4.598│
│ │ │ │ │ │
│ │Landrace │ │ │ │
│ 1│S.C. Suintest Oarja │Arges │Oarja │ 381│
│ 2│S.C. Suintest Fierbinti │Ialomita │Fierbinti │ 442│
│ 3│S.C. Romsuintest Peris │Ilfov │Peris │ 400│
│ 4│S.C. Testsuin Gornesti │Mures │Gornesti │ 250│
│ 5│S.C. Suintest Avrig │Sibiu │Avrig │ 500│
│ 6│S.C. Agrocomsuin Bontida │Cluj │Bontida │ 145│
│ │TOTAL │ │ │ 2.118│
│ │TOTAL RASE MATERNE │ │ │ 6.716│
│ │ │ │ │ │
│ │RASE PATERNE │ │ │ │
│ │Linia Sinteticã 345 Peris │ │ │ │
│ 1│S.C. Romsuintest Peris │Ilfov │Peris │ 486│
│ │TOTAL │ │ │ 486│
│ │Duroc │ │ │ │
│ 1│S.C. Suintest Oarja │Arges │Oarja │ 375│
│ 2│S.C. Suintest Fierbinti │Ialomita │Fierbinti │ 287│
│ 3│S.C. Romsuintest Peris │Ilfov │Peris │ 250│
│ 4│S.C. Testsuin Gornesti │Mures │Gornesti │ 370│
│ 5│S.C. Suintest Avrig │Sibiu │Avrig │ 400│
│ 6│S.C. Agrocomsuin Bontida │Cluj │Bontida │ 115│
│ │TOTAL │ │ │ 1.797│
│ │ │ │ │ │
│ │Hampshire │ │ │ │
│ 1│S.C. Romsuintest Peris │Ilfov │Peris │ 14│
│ 2│S.C. Testsuin Gornesti │Mures │Gornesti │ 100│
│ │TOTAL │ │ │ 114│
│ │TOTAL RASE PATERNE │ │ │ 2.397│
│ │ │ │ │ │
│ │RASE LOCALE PE CALE DE │ │ │ │
│ │DISPARIŢIE │ │ │ │
│ │Bazna │ │ │ │
│ 1│Staţiunea de Cercetãri │Cluj │Turda │ 130│
│ │Agricole Turda │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 130│
│ │ │ │ │ │
│ │Mangalita │ │ │ │
│ 1│Staţiunea de Cercetãri │Cluj │Turda │ 35│
│ │Agricole Turda │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 35│
│ │TOTAL RASE LOCALE PE CALE │ │ │ │
│ │DE DISPARIŢIE │ │ │ 165│
│ │TOTAL PORCINE │ │ │ 9.278│
│ │ │ │ │ │
│ │PĂSĂRI │ │ │ │
│ │Rase de gaini grele - │ │ │ │
│ │linii pure │ │ │ │
│ 1│I.C.P.C.P.A.M. Balotesti │Ilfov │Balotesti │ 81.750│
│ 2│S.C. Avicola Tartasesti │Dambovita │Tartasesti │196.200│
│ │TOTAL │ │ │277.950│
│ │ │ │ │ │
│ │Rase de gaini uşoare - │ │ │ │
│ │linii pure │ │ │ │
│ 1│S.C. Avicola Bucureşti S.A.│Bucureşti │Bucureşti │220.800│
│ 2│I.C.P.C.P.A.M. Balotesti │Ilfov │Balotesti │ 92.000│
│ │TOTAL │ │ │312.800│
│ │ │ │ │ │
│ │Curci │ │ │ │
│ 1│I.C.P.C. Braşov │Braşov │Braşov │ 12.000│
│ │TOTAL │ │ │ 12.000│
│ │ │ │ │ │
│ │Prepelite │ │ │ │
│ 1│I.C.P.C.P.A.M. Balotesti │Ilfov │Balotesti │ 6.600│
│ │TOTAL │ │ │ 6.600│
│ │ │ │ │ │
│ │Bibilici │ │ │ │
│ 1│I.C.P.C.P.A.M. Balotesti │Ilfov │Balotesti │ 10.000│
│ │TOTAL │ │ │ 10.000│
│ │TOTAL PĂSĂRI │ │ │619.350│
│ │ │ │ │ │
│ │ANIMALE DE BLANA │ │ │ │
│ │Nurca │ │ │ │
│ 1│Staţiunea de cercetare şi │Mures │Tg. Mures │ 714│
│ │prod. a animalelor de │ │ │ │
│ │blana Tg. Mures │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 714│
│ │ │ │ │ │
│ │Nutrie │ │ │ │
│ 1│Staţiunea de cercetare şi │Mures │Tg. Mures │ 28│
│ │prod. a animalelor de │ │ │ │
│ │blana Tg. Mures │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 28│
│ │ │ │ │ │
│ │Vulpe argintie │ │ │ │
│ 1│Staţiunea de cercetare şi │Mures │Tg. Mures │ 129│
│ │prod. a animalelor de │ │ │ │
│ │blana Tg. Mures │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 129│
│ │ │ │ │ │
│ │Vulpe polara │ │ │ │
│ 1│Staţiunea de cercetare şi │Mures │Tg. Mures │ 274│
│ │prod. a animalelor de │ │ │ │
│ │blana Tg. Mures │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 274│
│ │ │ │ │ │
│ │Dihor │ │ │ │
│ 1│Staţiunea de cercetare şi │Mures │Tg. Mures │ 418│
│ │prod. a animalelor de │ │ │ │
│ │blana Tg. Mures │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 418│
│ │ │ │ │ │
│ │Lup │ │ │ │
│ 1│Staţiunea de cercetare şi │Mures │Tg. Mures │ 18│
│ │prod. a animalelor de │ │ │ │
│ │blana Tg. Mures │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 18│
│ │TOTAL ANIMALE DE BLANA │ │ │ 1.581│
│ │VIERMI DE MĂTASE │ │ │ │
│ │Bombyx Mori │ │ │ │
│ 1│S.C. Sericarom S.A. │Bucureşti │Bucureşti │ 3.000│
│ │Bucureşti │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 3.000│
│ │ │ │ │ │
│ │Phylosenia Ricin │ │ │ │
│ 1│S.C. Sericarom S.A. │Bucureşti │Bucureşti │ 250│
│ │Bucureşti │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 250│
│ │TOTAL VIERMI DE MĂTASE │ │ │ 3.250│
│ │ │ │ │ │
│ │ALBINE │ │ │ │
│ │Rasa carpatina │ │ │ │
│ 1│Institutul de cercetare, │Bucureşti │Bucureşti │ 1.400│
│ │dezvoltare pentru │ │ │ │
│ │apicultura Bucureşti │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │ 1.400│
│ │ │ │ │ │
│ │PEŞTI │ │ │ │
│ 1│Staţiunea de Cercetãri │Dambovita │Nucet │ 93.000│
│ │Piscicole Nucet │ │ │ │
│ │1. CRAP (Cyprinus carpio) │ │ │ │
│ │din care: │ │ │ 47.400│
│ │1.1. Rasa Frasinet │ │ │ 12.300│
│ │1.2. Rasa Ineu │ │ │ 12.300│
│ │1.3. Rasa Ropsa │ │ │ 12.300│
│ │1.4. Rasa de ornament │ │ │ 500│
│ │1.5. Hibrizi interrasiali │ │ │ 9.600│
│ │1.6. Hibrid interspecific │ │ │ 400│
│ │ (crap x caras) │ │ │ │
│ │2. CARAS (Carassius auratus│ │ │ 2.800│
│ │2.1. Caras ornamental │ │ │ 1.800│
│ │ (Carassius auratus │ │ │ │
│ │ auratus) │ │ │ │
│ │2.2. Caras argintiu │ │ │ 300│
│ │ (Carassius auratus │ │ │ │
│ │ gibelio) │ │ │ │
│ │2.3. Caras - descendente │ │ │ 700│
│ │ ginogenetice │ │ │ │
│ │3. LIN (Tinca tinca) │ │ │ 100│
│ │4. COSAS (Ctenopharyngodon │ │ │ 18.600│
│ │ idella) │ │ │ │
│ │5. SCOICAR (Mylopharyngodon│ │ │ 300│
│ │ piceus) │ │ │ │
│ │6. SANGER │ │ │ 11.000│
│ │ (Hypophthalmichthys │ │ │ │
│ │ molitrix) │ │ │ │
│ │7. NOVAC (Aristichtys │ │ │ 9.000│
│ │ nobilis) │ │ │ │
│ │8. BUFFALO (Ictiobus sp) │ │ │ 450│
│ │9. SOMN (Silurus glanis) │ │ │ 250│
│ │10. CATFISH (Ictalurus │ │ │ 75│
│ │ punctatus) │ │ │ │
│ │11. STIUCA (Esox lucius) │ │ │ 325│
│ │12. SALAU (Stizostedion │ │ │ 200│
│ │ lucioperca) │ │ │ │
│ │13. PADDLEFISH (Polyodon │ │ │ 2.500│
│ │ spathula) │ │ │ │
│ 2│Centrul de Cercetare, │Galaţi │Galaţi │ 56.000│
│ │Proiectare pentru │ │ │ │
│ │Piscicultura, Pescuit şi │ │ │ │
│ │Industrializarea Pestelui │ │ │ │
│ │Galaţi │ │ │ │
│ │1. CRAP (Cyprinus carpio) │ │ │ │
│ │din care: │ │ │ 19.819│
│ │1.1. Rasa Frasinet │ │ │ 147│
│ │1.2. Populaţii locale │ │ │ 19.672│
│ │ izolate reproductiv │ │ │ │
│ │2. COSAS (Ctenopharyngodon │ │ │ 19.623│
│ │ idella) │ │ │ │
│ │3. SANGER │ │ │ 15.000│
│ │ (Hypophthalmichthys │ │ │ │
│ │ molitrix) │ │ │ │
│ │4. NOVAC (Aristichtys │ │ │ 1.029│
│ │ nobilis) │ │ │ │
│ │5. SOMN (Silurus glanis) │ │ │ 189│
│ │6. STIUCA (Esox lucius) │ │ │ 15│
│ │7. SALAU (Stizostedion │ │ │ 68│
│ │ lucioperca) │ │ │ │
│ │8. CEGA (Acipenser │ │ │ 5│
│ │ ruthenus) │ │ │ │
│ │9. PASTRUGA (Acipenser │ │ │ 148│
│ │ stellatus) │ │ │ │
│ │10. NISETRU (Acipenser │ │ │ 104│
│ │ guldenstaedti) │ │ │ │
│ 3│Staţiunea de Cercetãri │Iaşi │Iaşi │ 18.700│
│ │pentru Acvacultura şi │ │ │ │
│ │Ecologie Acvatica │ │ │ │
│ │1. CRAP (Cyprinus carpio) │ │ │ 8.510│
│ │1.1. Rasa Ropsa │ │ │ 150│
│ │1.2. Rasa Podu Iloaiei │ │ │ 3.710│
│ │1.3. Rasa Jelas │ │ │ 4.650│
│ │2. CARAS (Carassius auratus│ │ │ 450│
│ │2.1. Caras ornamental │ │ │ 100│
│ │ (Carassius auratus │ │ │ │
│ │ auratus) │ │ │ │
│ │2.2. Caras argintiu │ │ │ 350│
│ │ (Carassius auratus │ │ │ │
│ │ gibelio) │ │ │ │
│ │3. LIN (Tinca tinca) │ │ │ 510│
│ │4. COSAS (Ctenopharyngodon │ │ │ 5.075│
│ │ idella) │ │ │ │
│ │5. SCOICAR (Mylopharyngodon│ │ │ 10│
│ │ piceus) │ │ │ │
│ │6. SANGER │ │ │ 3.702│
│ │ (Hypophthalmichthys │ │ │ │
│ │ molitrix) │ │ │ │
│ │7. NOVAC (Aristichtys │ │ │ 150│
│ │ nobilis) │ │ │ │
│ │9. SOMN (Silurus glanis) │ │ │ 129│
│ │11. STIUCA (Esox lucius) │ │ │ 35│
│ │12. SALAU (Stizostedion │ │ │ 20│
│ │ lucioperca) │ │ │ │
│ │13. PADDLEFISH (Polyodon │ │ │ 39│
│ │ spathula) │ │ │ │
│ │14. CEGA (Acipenser │ │ │ 24│
│ │ ruthenus) │ │ │ │
│ │15. PASTRUGA (Acipenser │ │ │ 21│
│ │ stellatus) │ │ │ │
│ │17. BESTER (Huso huso x │ │ │ 25│
│ │ Acipenser ruthenus) │ │ │ │
│ 4│S.C. ACVARES S.A IAŞI │Iaşi │Iaşi │ 9.300│
│ │1. CRAP (Cyprinus carpio) │ │ │ 7.500│
│ │1.1. Rasa Podu Iloaiei │ │ │ 7.500│
│ │9. SOMN (Silurus glanis) │ │ │ 1.800│
│ 5│S.C. PISCICOLĂ CIOCANESTI │Calarasi │Ciocanesti │ 37.400│
│ │S.R.L. │ │ │ │
│ │1. CRAP (Cyprinus carpio) │ │ │ 31.000│
│ │1.1. Rasa Frasinet │ │ │ 15.500│
│ │1.2. Rasa de Dunare │ │ │ 15.500│
│ │2. BUFFALO (Ictiobus sp) │ │ │ 3.000│
│ │3. SOMN (Silurus glanis) │ │ │ 1.900│
│ │4. STIUCA (Esox lucius) │ │ │ 1.000│
│ │5. PADDLEFISH (Polyodon │ │ │ 500│
│ │ spathula) │ │ │ │
│ 6│S.C. PESCOMIR S.R.L. INEU │Arad │Ineu │ 18.700│
│ │1. CRAP (Cyprinus carpio) │ │ │ 15.500│
│ │1.1. Rasa Ineu │ │ │ 15.500│
│ │2. LIN (Tinca tinca) │ │ │ 500│
│ │3. SOMN (Silurus glanis) │ │ │ 20.000│
│ │4. STIUCA (Esox lucius) │ │ │ 300│
│ │5. SALAU (Stizostedion │ │ │ 400│
│ │ lucioperca) │ │ │ │
│ 7│S.C. PROACVA S.A. Cefa │Bihor │Cefa │ 18.700│
│ │1. CRAP (Cyprinus carpio) │ │ │ 15.500│
│ │1.1. Populaţii locale │ │ │ 15.500│
│ │ izolate reproductiv │ │ │ │
│ │2. SOMN (Silurus glanis) │ │ │ 2.500│
│ │3. STIUCA (Esox lucius) │ │ │ 400│
│ │4. SALAU (Stizostedion │ │ │ 300│
│ │ lucioperca) │ │ │ │
│ 8│S.C. VERMATTA S.A. Brãila │Brãila │Brãila │ 9.400│
│ │1. CRAP (Cyprinus carpio) │ │ │ 3.000│
│ │1.1. Populaţii locale │ │ │ 3.000│
│ │ izolate reproductiv │ │ │ │
│ │2. COSAS (Ctenopharyngodon │ │ │ 2.000│
│ │ idella) │ │ │ │
│ │3. SANGER │ │ │ 2.400│
│ │ (Hypophthalmichthys │ │ │ │
│ │ molitrix) │ │ │ │
│ │4. NOVAC (Aristichtys │ │ │ 2.000│
│ │ nobilis) │ │ │ │
│ 9│S.C. CYPRINUS S.A. Vaslui │Vaslui │Vaslui │ 9.400│
│ │1. CRAP (Cyprinus carpio) │ │ │ 2.500│
│ │1.1. Populaţii locale │ │ │ 2.500│
│ │ izolate reproductiv │ │ │ │
│ │2. COSAS (Ctenopharyngodon │ │ │ 1.500│
│ │ idella) │ │ │ │
│ │3. SANGER │ │ │ 3.000│
│ │ (Hypophthalmichthys │ │ │ │
│ │ molitrix) │ │ │ │
│ │4. NOVAC (Aristichtys │ │ │ 2.000│
│ │ nobilis) │ │ │ │
│ │5. STIUCA (Esox lucius) │ │ │ 400│
│ 10│S.C. PISCICOLĂ S.A. Giurgiu│Giurgiu │Giurgiu │ 9.400│
│ │1. CRAP (Cyprinus carpio) │ │ │ 2.900│
│ │1.1. Populaţii locale │ │ │ 2.900│
│ │ izolate reproductiv │ │ │ │
│ │2. COSAS (Ctenopharyngodon │ │ │ 2.500│
│ │ idella) │ │ │ │
│ │3. SANGER │ │ │ 3.000│
│ │ (Hypophthalmichthys │ │ │ │
│ │ molitrix) │ │ │ │
│ │4. NOVAC (Aristichtys │ │ │ 1.000│
│ │ nobilis) │ │ │ │
│ │TOTAL │ │ │280.000│
└───┴───────────────────────────┴───────────┴─────────────────────────┴───────┘


---------
Da, vreau sa primesc newsletterul zilnic cu stiri, noutati, articole, dezbateri pe teme juridice

Comentarii


Maximum 3000 caractere.
Da, doresc sa primesc informatii despre produsele, serviciile etc. oferite de Rentrop & Straton.

Cod de securitate


Fii primul care comenteaza.
MonitorulJuridic.ro este un proiect:
Rentrop & Straton
Banner5

Atentie, Juristi!

5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR

Legea GDPR a modificat Contractele, Cererile sau Notificarile obligatorii

Va oferim Modele de Documente conform GDPR + Clauze speciale

Descarcati GRATUIT Raportul Special "5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR"


Da, vreau sa primesc newsletterul zilnic cu stiri, noutati, articole, dezbateri pe teme juridice