Comunica experienta
MonitorulJuridic.ro
Email RSS Trimite prin Yahoo Messenger pagina:   LEGE nr. 2 din 16 februarie 1968 (*republicata*)  privind organizarea administrativa a teritoriului Republicii Socialiste Romania    Twitter Facebook

LEGE nr. 2 din 16 februarie 1968 (*republicata*) privind organizarea administrativa a teritoriului Republicii Socialiste Romania

EMITENT: MAREA ADUNARE NATIONALA
PUBLICAT: BULETINUL OFICIAL nr. 163-165 din 20 decembrie 1968

Marea Adunare Nationala a Republicii Socialiste România adopta prezenta lege.

ART. 1
Teritoriul Republicii Socialiste România este organizat în unitãţi administrativ-teritoriale: judeţul, oraşul şi comuna.
ART. 2
Capitala Republicii Socialiste România este municipiul Bucureşti.
ART. 3
Judeţul este alcãtuit din oraşe şi comune - unitãţi de baza ale organizãrii administrativ-teritoriale a tarii - în funcţie de condiţiile geografice, economice şi social-politice, etnice şi de legãturile culturale şi traditionale ale populaţiei.
ART. 4
Oraşul este centrul de populaţie mai dezvoltat din punct de vedere economie, social-cultural şi edilitar-gospodãresc.
Oraşele care au un numãr mai mare de locuitori, o însemnãtate deosebita în viata economicã, social-politica şi cultural-ştiinţificã a tarii sau care au condiţii de dezvoltare în aceste direcţii pot fi organizate ca municipii.
Oraşele în care îşi au sediul organele de conducere ale judeţului sînt oraşe-resedinta.
ART. 5
Comuna este unitatea administrativ-teritorialã care cuprinde populaţia ruralã unita prin comunitate de interese şi traditii, fiind alcãtuitã din unu sau mai multe sate, în funcţie de condiţiile economice, social-culturale, geografice şi demografice. Prin organizarea comunei se asigura dezvoltarea economicã, social-culturalã şi gospodareasca a localitãţilor rurale.
Satele în care îşi au sediul organele de conducere ale comunei sînt sate-resedinta.
ART. 6
Oraşele şi comunele din imediata apropiere a municipiului Bucureşti, a celorlalte municipii şi a oraşelor mai importante pot aparţine de acestea ca unitãţi administrativ-teritoriale distincte.
Comunele ce aparţin de municipiul Bucureşti, de celelalte municipii şi oraşe sînt comune suburbane.
ART. 7
Oraşele şi comunele care, datoritã condiţiilor climaterice, hidrologice sau asezarii lor, prezintã importanta pentru ocrotirea sãnãtãţii şi asigurarea odihnei cetãţenilor, sînt organizate ca staţiuni balneoclimaterice.
ART. 8
Municipiul Bucureşti este organizat pe sectoare, numerotate.
ART. 9
Unitãţile administrativ-teritoriale, denumirea şi componenta lor, municipiile şi oraşele resedinte de judeţe, precum şi satele resedinte de comune sînt cele prevãzute în anexa la prezenta lege.

ANEXA

privind organizarea administrativã a teritoriului
Republicii Socialiste România*)

____________
*) Publicatã în Buletinul Oficial al Republicii Socialiste România nr. 163-165 din 20 decembrie 1968.

ÎMPĂRŢIREA ADMINISTRATIVĂ A TERITORIULUI, PE JUDEŢE

MUNICIPIUL BUCUREŞTI



┌──────────────────────────────────────────────────────┐
│ │
│ Sectoare .................... 8 │
│ Comune suburbane ........... 12 │
│ Sate ....................... 23 │
│ │
└──────────────────────────────────────────────────────┘



Municipiul Bucureşti, capitala Republicii Socialiste România, se împarte în opt sectoare:
- Sectorul 1
- Sectorul 2
- Sectorul 3
- Sectorul 4
- Sectorul 5
- Sectorul 6
- Sectorul 7
- Sectorul 8

DELIMITAREA SECTOARELOR MUNICIPIULUI BUCUREŞTI

SECTORUL 1
Situat în partea de nord a municipiului, cuprins între sectoarele 2 şi 8, are urmãtoarea delimitare:
- începînd de la intersectia bulevardului Republicii cu calea Victoriei, limita vestica a sectorului urmeazã traseul: calea Victoriei şi Piata Victoriei (ambele inclusiv), bulevardul 1 Mai (exclusiv), strada Aviator Traian Vasile (exclusiv) pînã la intersectia cu bulevardul Expoziţiei. De la aceasta intersectie, continua pe limita vestica a Parcului Expoziţiei, pînã la calea feratã Bucureşti-Constanta, spre est pe traseul acesteia pînã în dreptul soselei Straulesti, apoi pe soseaua Straulesti (inclusiv), pe viroaga riului Colentina pînã la calea feratã de centura (soseaua Odai);
- spre nord limita sectorului urmeazã traseul caii ferate de centura (soseaua Odai) pînã la liziera vestica a pãdurii Tunari;
- spre est limita o constituie o linie conventionala care porneşte de la liziera vestica a pãdurii Tunari pînã la strada Vadul Moldovei, continua pe aceasta strada cuprinzînd şi gradina zoologica Baneasa şi continua spre sud pînã la intersectia caii ferate Bucureşti-Constanta cu soseaua Pipera. De la aceasta intersectie, limita urmeazã traseul: soseaua Pipera, calea Floreasca, strada Glucozei (toate exclusiv), strada Barbu Vacarescu, soseaua Ştefan cel Mare (ambele inclusiv) pînã la intersectia cu strada Polona. În continuare strada Polona (inclusiv), Piata Alexandru Sahia (exclusiv), strada Alexandru Sahia (exclusiv) pînã la intersectia cu bulevardul Republicii;
- limita sudica o constituie bulevardul Republicii (exclusiv) de la intersectia cu strada Alexandru Sahia pînã la intersectia cu calea Victoriei.

SECTORUL 2
Situat în partea de nord-est a municipiului, cuprins între sectoarete 1 şi 3, are urmãtoarea, delimitare:
- începînd de la intersectia bulevardului Republicii cu strada Alexandru Sahia, limita vestica a sectorului urmeazã traseul: strada Alexandru Sahia, Piata Alexandru Sahia (ambele inclusiv), strada Polona, soseaua Ştefan cel Mare, strada Barbu Vacarescu (toate exclusiv), strada Glucozei, calea Floreasca (ambele inclusiv) pînã la intersectia acesteia cu soseaua Pipera, soseaua Pipera (inclusiv) pînã la intersectarea cu calea feratã Bucureşti-Constanta;
- spre nord limita sectorului o constituie calea feratã Bucureşti-Constanta, pînã la gara Pantelimon (exclusiv);
- spre est limita urmeazã traseul caii ferate de legatura Pantelimon-Obor pînã la intersectia cu soseaua Colentina, continua pe soseaua Colentina (inclusiv), calea Moşilor (exclusiv) pînã la intersectia cu bulevardul Republicii;
- spre sud limita o constituie bulevardul Republicii (exclusiv) de la intersectia cu calea Moşilor pînã la intersectia cu strada Alexandru Sahia.

SECTORUL 3
Situat în partea de est a municipiului, cuprins între sectoarele 2 şi 4, are urmãtoarea delimitare:
- începînd din Piata Rosetti, limita nordica a sectorului urmeazã traseul: bulevardul Republicii, calea Moşilor (ambele inclusiv), soseaua Colentina (exclusiv) pînã la intersectia cu calea feratã de legatura Obor-Pantelimon; continua pe traseul acestei cai ferate pînã la lacul Fundeni, urmînd apoi spre est cursul riului Colentina pînã în dreptul strazii Peles;
- spre est limita urmeazã traseul: strada Peles (inclusiv), pasajul C.F.R. gara Catelu, drumul Între Tarlale, pînã la strada Soldat Ghetu Anghel, inclusiv strada Iosifesti;
- spre sud limita o constituie traseul: strada Soldat Ghetu Anghel, strada Rampei, strada Macaralei (toate exclusiv), bulevardul Muncii (inclusiv), calea Calarasilor (exclusiv), strada Mintuleasa, strada Paleologu pînã la strada Negustori, strada Negustori (inclusiv) pînã la intersectia cu strada Cernica, strada Cernica, calea Moşilor, bulevardul Hristo Botev, Piata Rosetti (toate inclusiv).

SECTORUL 4
Situat în partea de sud-est a municipiului, cuprins între sectoarele 3 şi 5, are urmãtoarea delimitare:
- începînd de la intersectia bulevardului Republicii cu calea Victoriei, limita nordica urmeazã traseul: bulevardul Republicii (inclusiv), Piata Rosetti, bulevardul Hristo Botev, calea Moşilor, strada Cernica, strada Negustori pînã la intersectia cu strada Paleologu; în continuare pe strada Paleologu, strada Mintuleasa (toate exclusiv), calea Calarasilor (inclusiv), bulevardul Muncii (exclusiv), strada Macaralei începînd din bulevardul Muncii; urmeazã apoi strada Rampei, strada Soldat Ghetu Anghel (toate trei inclusiv);
- limita estica a sectorului o constituie drumul Între Tarlale (inclusiv) pînã la intersectia cu bulevardul Ion Sulea, apoi pe bulevardul Ion Sulea spre vest pînã la marginea estica a întreprinderii "9 Mai"; de aici spre sud porneşte o linie conventionala pînã la riul Dimbovita;
- spre sud limita este formatã de riul Dimbovita pînã în dreptul caii Victoriei, urmeazã pe calea Victoriei (inclusiv) pînã la intersectia cu bulevardul Republicii.

SECTORUL 5
Situat în partea de sud a municipiului, cuprins între sectoarele 4 şi 6, are urmãtoarea delimitare:
- începînd din dreptul strazii Militiei, traseul urmeazã partea dreapta a Splaiului Independentei, Pieţei Unirii şi Splaiului Unirii pînã la circa 1800 m est de podul peste Dimbovita de pe soseaua Vitan Birzesti, limita nordica fiind formatã de firul riului Dimbovita;
- spre est limita a constituie o linie conventionala cu direcţia sud-vest pînã în drumul Cheile Turzii, se continua pe acesta şi pe strada Pechiu Ion pînã la intersectia cu soseaua Berceni (uzina de maşini grele Bucureşti inclusiv); apoi soseaua Berceni (inclusiv) spre sud-est circa 1700 m;
- limita sudica este conventionala, fiind constituitã de o linie care porneşte din soseaua Berceni cu direcţia vest pînã la Drumul Bercenarului, continuindu-se pe acesta pînã la soseaua Giurgiului;
- limita vestica urmeazã traseul: soseaua Giurgiului (inclusiv) pînã la intersectia cu calea feratã Bucureşti-Giurgiu, calea feratã Dealul Spirei-Progresul, pînã la intersectia cu calea Rahovei, se continua pe calea Rahovei (exclusiv) pînã la intersectia cu bulevardul Tudor Vladimirescu, apoi urmeazã calea Rahovei, strada Colonel Poenaru Bordea, strada Operetei (toate inclusiv), strada Cãpitan Rafael Fieraru (exclusiv), pînã la intersectia cu strada Militiei (exclusiv).

SECTORUL 6
Situat în partea de sud-vest a municipiului, cuprins între sectoarele 5 şi 7, are urmãtoarea delimitare:
- începînd de la intersectia bulevardului Gheorghe Gheorghiu-Dej cu calea Victoriei, limita de est a sectorului urmeazã traseul: calea Victoriei (exclusiv), Splaiul Independentei (partea stinga), strada Militiei, strada Cãpitan Rafael Fieraru (ambele inclusiv), strada Operetei, strada Colonel Poenaru Bordea, calea Rahovei (toate exclusiv) pînã la intersectia cu bulevardul Tudor Vladimirescu, calea Rahovei (inclusiv) pînã la intersectia cu calea feratã Dealul Spirei-Progresul, continuindu-se pe aceasta pînã la intersectarea cu soseaua Giurgiului;
- spre sud-vest limita este formatã de strada Sinei (inclusiv), de la intersectia cu soseaua Giurgiului pînã la Drumul Carutei, pe Drumul Carutei şi strada Orşova. În continuare limita este conventionala, fiind constituitã de o linie ce începe de la intersectia strazii Orşova cu soseaua Bucureşti-Magurele, spre nord-vest intersectind soseaua Alexandriei, în dreptul km 8, apoi statia de pompare I.C.A.B.; urmeazã strada Ghidiceni, pînã la intersectia cu strada Viţei, de unde limita este din nou conventionala, pînã la intrarea Floarea Galbena (exclusiv);
- spre nord limita sectorului urmeazã traseul: bulevardul Ghencea (inclusiv), de la intrarea Floarea Galbena, pînã la intersectia cu strada Bucsenesti, strada Bucsenesti (inclusiv), pînã la intersectia cu strada Compozitorilor, strada Compozitorilor (exclusiv) pînã la intersectia cu strada General Culcer, strada General Culcer, strada Aviator Caranda (ambele inclusiv), Drumul Taberei (exclusiv) pînã la intersectia cu Drumul Sarii, Drumul Sarii (inclusiv), apoi calea feratã care intersecteazã strada Razoare şi în continuare bulevardul Geniului (inclusiv); limita se continua pe soseaua Cotroceni (inclusiv) pînã la podul Cotroceni, apoi pe firul riului Dimbovita, pînã la podul Elefterie, traverseaza podul Elefterie în dreptul Operei Romane şi se continua pe bulevardul Gheorghe Gheorghiu-Dej (inclusiv) pînã la intersectia cu calea Victoriei.

SECTORUL 7
Situat în partea de vest a municipiului, cuprins între sectoarele 6 şi 8, are urmãtoarea delimitare:
- începînd de la intersectia bulevardului Gheorghe Gheorghiu-Dej cu calea Victoriei, limita sudica a sectorului urmeazã traseul: bulevardul Gheorghe Gheorghiu-Dej (exclusiv) pînã la podul Elefterie, apoi firul riului Dimbovita pînã la podul Cotroceni, se continua pe soseaua Cotroceni, bulevardul Geniului (ambele exclusiv) pînã la calea feratã care intersecteazã strada Razoare, apoi Drumul Sarii (exclusiv), Drumul Taberei (inclusiv), strada Aviator Caranda, strada General Culcer (ambele exclusiv), strada Compozitorilor (inclusiv) pînã la intersectarea cu strada Bucsenesti, strada Bucsenesti (exclusiv), pînã la bulevardul Ghencea şi bulevardul Ghencea (exclusiv) pînã la intrarea Floarea Galbena (inclusiv);
- spre vest limita o constituie o linie conventionala, care porneşte din dreptul intrãrii Floarea Galbena, se continua pe calea feratã care serveşte zona industriala din cartierul Militari, pînã la intersectia cu calea feratã de centura, apoi pe aceasta linie feratã pînã la intersectia cu canalul Arges, canalul Arges pînã la statia I.C.A.B.; de aici canalul deversor pînã la riul Dimbovita, se continua pe riul Dimbovita pînã la Drumul Morii;
- spre nord sectorul este limitat de traseul caii ferate Bucureşti-Rosiori, începînd de la strada Drumul Morii, pînã în dreptul strazii Prunaru, se continua limita pe strada Prunaru (inclusiv), calea Giulesti (inclusiv, cu excepţia partii drepte dintre strada Prunaru şi bulevardul Orhideelor), bulevardul Orhideelor, bulevardul Dinicu Golescu, strada Cameliei, Piata Ilie Pintilie (toate inclusiv), calea Grivitei (exclusiv) pînã la intersectia cu calea Victoriei, calea Victoriei (exclusiv), pînã la intersectia cu bulevardul Gheorghe Gheorghiu-Dej.

SECTORUL 8
Situat în partea de nord-vest a municipiului, cuprins între sectoarele 7 şi 1, are urmãtoarea delimitare:
- începînd de la intersecta dintre calea Victoriei şi calea Grivitei, limita de sud-vest urmeazã traseul: calea Grivitei (inclusiv), Piata Ilie Pintilie, strada Cameliei, bulevardul Dinicu Golescu, bulevardul Orhideelor (toate exclusiv), calea Giulesti (exclusiv, cu excepţia partii drepte dintre bulevardul Orhideelor şi strada Prunaru), strada Prunaru (exclusiv) pînã la calea feratã Bucureşti-Rosiori, se continua pe traseul caii ferate, pînã la intersectia cu calea feratã de centura;
- limita nord-vestica urmeazã calea feratã de centura, pînã la viroaga riului Colentina;
- spre est limita sectorului se continua pe viroaga riului Colentina, soseaua Straulesti (exclusiv) pînã la intersectia cu calea feratã Bucureşti-Constanta, pe aceasta cale feratã spre vest pînã la limita vestica a Parcului Expoziţiei, în continuare pe aceasta limita, pînã la bulevardul Expoziţiei, strada Aviator Traian Vasile, bulevardul 1 Mai (ambele inclusiv), Piata Victoriei, calea Victoriei (ambele exclusiv) pînã la intersectia cu calea Grivitei.



Comune suburbane

Satele componente
Comuna suburbana ale comunei suburbane
──────────────── ─────────────────────
1. BRAGADIRU 1. BRAGADIRU

2. CHIAJNA 1. CHIAJNA
2. Dudu
3. Roşu

3. CHITILA 1. CHITILA
2. Rudeni

4. DOBROESTI 1. DOBROESTI
2. Fundeni

5. GLINA 1. GLINA
2. Catelu
3. Manolache

6. JILAVA 1. JILAVA

Satele componente
Comuna suburbana ale comunei suburbane
──────────────── ─────────────────────
7. MAGURELE 1. MAGURELE
2. Alunisu
3. Dumitrana
4. Pruni
5. Varteju

8. MOGOSOAIA 1. MOGOSOAIA

9. OTOPENI 1. OTOPENI
2. Odaile

10. PANTELIMON 1. PANTELIMON

11. POPESTI-LEORDENI 1. POPESTI-LEORDENI

12. VOLUNTARI 1. VOLUNTARI


JUDEŢUL ALBA
cu resedinta în municipiul Alba Iulia

┌───────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ........................... 1 │
│ Oraşe ............................... 8 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ..................... 58 │
│ Comune .............................. 67 │
│ - din care, suburbane ............. 1 │
│ Sate ................................ 658 │
│ - din care, aparţin oraşelor ...... 30 │
└───────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────
Denumirea municipiului Localitãţi componente
────────────────────── ale municipiului
─────────────────────
I. ALBA IULIA 1. ALBA IULIA
2. Barabant
3. Micesti
4. Oarda
5. Paclisa

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
1. CIUGUD ───────────────────
1. CIUGUD
2. Drambar
3. Dumbrava
4. Hapria
5. Seusa
6. Teleac

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Localitãţi componente
────────────────── ale oraşului
─────────────────────
1. ABRUD 1. ABRUD
2. Abrud-Sat
3. Gura Cornei
4. Soharu Sate ce aparţin
oraşului
──────────────────
2. AIUD 1. AIUD 1. Ciumbrud
2. Aiudul de Sus 2. Garbova de Jos
3. Gambas 3. Garbova de Sus
4. Magina 4. Garbovita
5. Pagida 5. Sancrai
6. Tifra

3. BLAJ 1. BLAJ 1. Manarade
2. Deleni-Obarsie 2. Spatac
3. Flitesti
4. Izvoarele
5. Petrisat
6. Tiur
7. Veza

4. CIMPENI 1. CIMPENI
2. Boncesti
3. Borlesti
4. Botesti
5. Certege
6. Coasta Vascului
7. Dandut
8. Dealu Bistrii
9. Dealu Capsei
10. Dric
11. Fata Abrudului
12. Floresti
13. Furduiesti
14. Mihoesti
15. Motorasti
16. Peste Valea
Bistrii
17. Poduri
18. Sorlita
19. Tomusesti
20. Valea Bistrii
21. Valea Caselor
22. Varsi

5. CUGIR 1. CUGIR
2. Bocsitura
3. Bucuru
4. Calene
5. Feteni
6. Goasele
7. Mugesti
8. Vinerea

6. OCNA MURES 1. OCNA MURES 1. Cisteiu de Mures
2. Uioara de Jos 2. Micoslaca
3. Uioara de Sus 3. Razboieni-Cetate

7. SEBES 1. SEBES 1. Rahau
2. Lancram
3. Petresti

8. ZLATNA 1. Botesti
2. Budeni
3. Dealu Roatei
4. Dobrot
5. Dumbrava
6. Fenes
7. Galaţi
8. Izvoru Ampoiului
9. Patrangeni
10. Pirita
11. Parau Gruiului
12. Podu lui Paul
13. Runc
14. Rusi
15. Suseni
16. Trampoiele
17. Valea Mica
18. Valtori

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────
1. ALBAC 1. ALBAC
2. Barasti
3. Budaiesti
4. Cionesti
5. Costesti
6. Dealu Lamasoi
7. Deve
8. Dupã Plese
9. Fata
10. Plesesti
11. Potionci
12. Rogoz
13. Rosesti
14. Rusesti
15. Sohodol
16. Tamboresti
2. ALMASU MARE 1. ALMASU MARE
2. Almasu de Mijloc
3. Bradet
4. Cheile Cibului
5. Cib
6. Glod
7. Nadastia
3. ARIESENI 1. ARIESENI
2. Avramesti
3. Bubesti
4. Casa de Piatra
5. Cobles
6. Dealu Bajului
7. Fata Cristesei
8. Fata Lapusului
9. Galbena
10. Hodobana
11. Izlaz
12. Pantesti
13. Patrahaitesti
14. Poienita
15. Ravicesti
16. Sturu
17. Stei-Arieseni
18. Vanvucesti
4. AVRAM IANCU 1. AVRAM IANCU
2. Achimetesti
3. Avramesti
4. Badai
5. Boldesti
6. Calugaresti
7. Casoaia
8. Candesti
9. Carasti
10. Cartulesti
11. Cocesti
12. Cocosesti
13. Coroiesti
14. Dealu Crisului
15. Dolesti
16. Dumacesti
17. Gojeiesti
18. Heleresti
19. Incesti
20. Jojei
21. Martesti
22. Orgesti
23. Patrutesti
24. Plai
25. Puselesti
26. Soicesti
27. Stertesti
28. Tarsa
29. Tarsa-Plai
30. Valea Maciului
31. Valea Utului
32. Verdesti
33. Vidrisoara
5. BAIA DE ARIES 1. BAIA DE ARIES
2. Brazesti
3. Cioara de Sus
4. Muncelu
5. Sartas
6. Simulesti
6. BERGHIN 1. BERGHIN
2. Ghirbom
3. Henig
4. Straja
7. BISTRA 1. BISTRA
2. Aronesti
3. Balesti
4. Balesti-Catun
5. Barlesti
6. Cheleteni
7. Ciuldesti
8. Cretesti
9. Dealu Muntelui
10. Dambureni
11. Durasti
12. Ganesti
13. Garde
14. Hodisesti
15. Hudricesti
16. Lipaia
17. Lunca Larga
18. Lunca Merilor
19. Mihaiesti
20. Namas
21. Novacesti
22. Perjesti
23. Poiana
24. Poiu
25. Ratitis
26. Runcuri
27. Salagesti
28. Stefanca
29. Tolacesti
30. Tomnatec
31. Trisoresti
32. Taranesti
33. Varsi-Rontu
34. Varsii Mari
35. Varsii Mici
8. BLANDIANA 1. BLANDIANA
2. Acmariu
3. Ibru
4. Poieni
5. Racatau
9. BUCIUM 1. BUCIUM
2. Anghelesti
3. Bisericani
4. Bucium-Sat
5. Cerbu
6. Ciuculesti
7. Coleseni
8. Dogaresti
9. Feresti
10. Floresti
11. Gura Izbitei
12. Helesti
13. Izbicioara
14. Izbita
15. Jurcuiesti
16. Lupulesti
17. Magura
18. Muntari
19. Petreni
20. Poiana
21. Poieni
22. Stalnisoara
23. Valea Abruzel
24. Valea Alba
25. Valea Cerbului
26. Valea Negrilesii
27. Valea Poienii
28. Valea Sesii
29. Valeni
30. Valcea
10. CENADE 1. CENADE
2. Capu Dealului
3. Gorgan
11. CERGAU 1. CERGAU MARE
2. Cergau Mic
3. Lupu
12. CERU-BACAINTI 1. CERU-BACAINTI
2. Bolovanesti
3. Bulbuc
4. Cucuta
5. Curpeni
6. Dumbravita
7. Fantanele
8. Grosi
9. Valea Mare
10. Viezuri
13. CETATEA DE BALTA 1. CETATEA DE BALTA
2. Craciunelu de Sus
3. Santamarie
4. Tatarlaua
14. CIURULEASA 1. CIURULEASA
2. Bidigesti
3. Bodresti
4. Boglesti
5. Buninginea
6. Ghedulesti
7. Matisesti
8. Moraresti
9. Vulcan
15. CILNIC 1. CILNIC
2. Cut
3. Deal
16. CRICAU 1. CRICAU
2. Craiva
3. Tibru
17. CRACIUNELU DE JOS 1. CRACIUNELU DE JOS
2. Bucerdea Granoasa
3. Cornu
4. Padure
5. Panca
18. DAIA ROMANA 1. DAIA ROMANA
19. DOSTAT 1. DOSTAT
2. Boz
3. Dealu Dostatului
20. FARAU 1. FARAU
2. Heria
3. Medves
4. Sanbenedic
5. Silea
21. GALDA DE JOS 1. GALDA DE JOS
2. Benic
3. Cetea
4. Galda de Sus
5. Lupseni
6. Magura
7. Mesentea
8. Oiejdea
9. Poiana Galdei
10. Raicani
11. Zagris
22. GIRBOVA 1. GIRBOVA
2. Carpinis
3. Reciu
23. GIRDA DE SUS 1. GIRDA DE SUS
2. Biharia
3. Dealu Frumos
4. Dealu Ordancusii
5. Dobresti
6. Ghetari
7. Garda Seaca
8. Hanasesti
9. Huzaresti
10. Izvoarele
11. Mununa
12. Ocoale
13. Plai
14. Plisti
15. Scoarta
16. Sucesti
17. Snide
24. HOPIRTA 1. HOPIRTA
2. Silivas
3. Spalnaca
4. Turdas
5. Vama Seaca
25. HOREA 1. HOREA
2. Baba
3. Butesti
4. Darlesti
5. Fericet
6. Giurgiut
7. Mancesti
8. Matisesti
9. Niculesti
10. Patrusesti
11. Petreasa
12. Preluca
13. Teiu
14. Trifesti
15. Zanzesti
26. IGHIU 1. IGHIU
2. Bucerdea Vinoasa
3. Ighiel
4. Sard
5. Telna
27. INTREGALDE 1. INTREGALDE
2. Dealu Geoagiului
3. Ghioncani
4. Iliesti
5. Ivanis
6. Marinesti
7. Modolesti
8. Necrilesti
9. Popesti
10. Sfarcea
11. Tecsesti
28. JIDVEI 1. JIDVEI
2. Balcaciu
3. Capalna de Jos
4. Feisa
5. Veseus
29. LIVEZILE 1. LIVEZILE
2. Izvoarele
3. Poiana Aiudului
4. Valisoara
30. LOPADEA NOUA 1. LOPADEA NOUA
2. Asinip
3. Beta
4. Bagau
5. Cicard
6. Ciuguzel
7. Ocnisoara
8. Odverem
31. LUNCA MURESULUI 1. LUNCA MURESULUI
2. Gura Ariesului
32. LUPSA 1. LUPSA
2. Bardesti
3. Barzan
4. Curmatura
5. Dupã Deal
6. Geamana
7. Hadarau
8. Holobani
9. Lazuri
10. Lunca
11. Manastire
12. Margaia
13. Musca
14. Pitiga
15. Parau-Carbunari
16. Posogani
17. Sasa
18. Trifesti
19. Valea Holhorii
20. Valea Lupsii
21. Valea Sesii
22. Vai
23. Vinta
33. METES 1. METES
2. Ampoita
3. Isca
4. Lunca Ampoitei
5. Lunca Metesului
6. Padurea
7. Poiana Ampoiului
8. Poiana Ursului
9. Presaca Ampoiului
10. Remetea
11. Tauti
12. Valeni
34. MIHALT 1. MIHALT
2. Cistei
3. Obreja
4. Zaries
35. MIRASLAU 1. MIRASLAU
2. Cicau
3. Decea
4. Lopadea Veche
5. Ormenis
6. Rachis
36. MOGOS 1. MOGOS
2. Barbesti
3. Barlesti
4. Barlesti-Catun
5. Barzogani
6. Bocesti
7. Bogdanesti
8. Butesti
9. Cojocani
10. Cristesti
11. Mamaligani
12. Negresti
13. Oncesti
14. Poienile-Mogos
15. Tomesti
16. Valea Barlutesti
17. Valea Barnii
18. Valea Cocesti
19. Valea Giogesti
20. Valea Mlacii
21. Valea Tupilor
37. NOSLAC 1. NOSLAC
2. Captalan
3. Copand
4. Gabud
5. Stana de Mures
6. Valea Ciuciului
38. OCOLIS 1. OCOLIS
2. Lunca Larga
3. Runc
4. Vidolm
39. OHABA 1. OHABA
2. Colibi
3. Maghierat
4. Secasel
40. PIANU 1. PIANU DE SUS
2. Pianu de Jos
3. Plaiuri
4. Purcareti
5. Strungari
41. POIANA VADULUI 1. POIANA VADULUI
2. Costesti
3. Duduieni
4. Fagetu de Jos
5. Fagetu de Sus
6. Hanasesti
7. Lupaiesti
8. Morcanesti
9. Pastesti
10. Petelei
11. Stanesti
42. PONUR 1. PONOR
2. Dupã Deal
3. Geogel
4. Macaresti
5. Valea Bucurului
6. Vale an Jos
43. POSAGA 1. POSAGA DE JOS
2. Cortesti
3. Incesti
4. Lunca
5. Orasti
6. Posaga de Sus
7. Sagagea
44. RADESTI 1. RADESTI
2. Leorint
3. Mescreac
4. Soimus
45. RIMETEA 1. RIMETEA
2. Coltesti
46. RIMET 1. RIMET
2. Botani
3. Bradesti
4. Cheia
5. Cotorasti
6. Floresti
7. Olteni
8. Valea Fagetului
9. Valea Inzelului
10. Valea Manastirii
11. Valea Poienii
12. Valea Uzei
13. Vladesti
47. ROSIA MONTANĂ 1. ROSIA MONTANĂ
2. Balmosesti
3. Blidesti
4. Bunta
5. Carpinis
6. Coasta Hentii
7. Corna
8. Curaturi
9. Daroaia
10. Garda-Barbulesti
11. Gura Rosiei
12. Iacobesti
13. Ignatesti
14. Soal
15. Tarina
16. Vartop
48. ROSIA DE SECAS 1. ROSIA DE SECAS
2. Tau
3. Ungurei
49. SALCIUA 1. SALCIUA DE JOS
2. Dealu Caselor
3. Dumesti
4. Salciua de Sus
5. Sub Piatra
6. Valea Larga
50. SALISTEA 1. SALISTEA
2. Margineni
3. Salistea-Deal
4. Tartaria
51. SASCIORI 1. SASCIORI
2. Capalna
3. Dumbrava
4. Laz
5. Loman
6. Plesi
7. Rachita
8. Sebesel
9. Tonea
52. SCARISOARA 1. SCARISOARA
2. Barlesti
3. Botesti
4. Fata-Lazesti
5. Floresti
6. Lazesti
7. Lespezea
8. Matei
9. Negesti
10. Preluca
11. Runc
12. Sfoartea
13. Stiuleti
14. Trancesti
53. SINCEL 1. SINCEL
2. Iclod
3. Panade
54. SINTIMBRU 1. SINTIMBRU
2. Coslariu
3. Dumitra
4. Galtiu
5. Totoi
55. SOHODOL 1. SOHODOL
2. Bazesti
3. Bilanesti
4. Bobaresti
5. Bradeana
6. Burzonesti
7. Deoncesti
8. Dilimani
9. Furduiesti
10. Gura Sohodol
11. Hoanca
12. Joldisesti
13. Lazuri
14. Lehesti
15. Luminesti
16. Medresti
17. Moraresti
18. Munesti
19. Napaiesti
20. Nelegesti
21. Nicoresti
22. Peles
23. Poiana
24. Robesti
25. Sicoiesti
26. Surdesti
27. Sebisesti
28. Simocesti
29. Toci
30. Valea Verde
31. Vladosesti
56. STREMT 1. STREMT
2. Fata Pietrii
3. Geoagiu de Sus
4. Geomal
57. SIBOT 1. SIBOT
2. Balomiru de Camp
3. Bacainti
4. Saracsau
58. SONA 1. SONA
2. Alecus
3. Biia
4. Doptau
5. Lunca Tarnavei
6. Sanmiclaus
7. Valea Sasului
59. SPRING 1. SPRING
2. Carpen
3. Carpenii de Sus
4. Cunta
5. Drasov
6. Vingard
60. SUGAG 1. SUGAG
2. Arti
3. Barsana
4. Dobra
5. Jidostina
6. Martinie
7. Tau Bistra
61. TEIUS 1. TEIUS
2. Beldiu
3. Capud
4. Coslariu Nou
5. Petelca
62. UNIREA 1. UNIREA
2. Ciugudu de Jos
3. Ciugudu de Sus
4. Dumbrava
5. Inoc
6. Mahaceni
63. VADU MOTILOR 1. VADU MOTILOR
2. Bodesti
3. Burzesti
4. Dealu Frumos
5. Lazesti
6. Necsesti
7. Poduri-Bricesti
8. Popestii de Jos
9. Popestii de Sus
10. Tomutesti
11. Tolesti
12. Valtori
64. VALEA LUNGĂ 1. VALEA LUNGĂ
2. Faget
3. Glogovet
4. Lodroman
5. Lunca
6. Tauni
65. VIDRA 1. VIDRA
2. Bãi
3. Bobaresti
4. Bogdanesti
5. Bordestii Poieni
6. Culdesti
7. Dealu Goiesti
8. Dos
9. Dosu Luncii
10. Dosu Vasesti
11. Dragoiesti-Lunca
12. Ficaresti
13. Gligoresti
14. Goiesti
15. Haiducesti
16. Harasti
17. Hoanca
18. Jeflesti
19. Lunca
20. Lunca Bisericii
21. Lunca de Jos
22. Lunca Goiesti
23. Lunca Vesesti
24. Modolesti
25. Nemesi
26. Oidesti
27. Pitarcesti
28. Plescuta
29. Poieni
30. Ponorel
31. Puiuletesti
32. Runc
33. Segaj
34. Urdes
35. Valea Morii
36. Vasesti
37. Valcaneasa
38. Valcesti
39. Vartanesti
66. VINTU DE JOS 1. VINTU DE JOS
2. Ciocasu
3. Campu Goblii
4. Criseni
5. Dealu Ferului
6. Gura Cutului
7. Hategana
8. Inuri
9. Laz
10. Matacina
11. Mereteu
12. Parau lui Mihai
13. Poienita
14. Stauini
15. Valea Goblii
16. Valea lui Mihai
17. Valea Vintului
18. Vurpar


JUDEŢUL ARAD
cu resedinta în municipiul Arad

┌─────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ............................. 1 │
│ Oraşe ................................. 7 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ....................... 10 │
│ Comune ................................ 67 │
│ - din care, suburbane ................ 4 │
│ Sate .................................. 273 │
│ - din care, aparţin oraşelor ......... 7 │
└─────────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────
Sate componente
Denumirea municipiului Comune suburbane ale comunei suburbane
────────────────────── ──────────────── ─────────────────────
I. ARAD 1. FINTINELE 1. FINTINELE
2. Alunis
3. Frumuseni
4. Tisa Noua
2. LIVADA 1. LIVADA
2. Sanleani

3. SOFRONEA 1. SOFRONEA
2. Sanpaul

4. VLADIMIRESCU 1. VLADIMIRESCU
2. Cicir
3. Horia
4. Mandruloc

B. ORAŞE
────────
Denumirea oraşului Sate ce aparţin oraşului
────────────────── ────────────────────────
1. CHISINEU-CRIS 1. Nadab
2. CURTICI 1. Dorobanti
3. INEU 1. Mocrea

Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────
4. LIPOVA 1. LIPOVA
2. Radna
3. Soimos
5. NADLAC
6. PINCOTA 1. Maderat
7. SEBIS 1. Donceni
2. Prunisor
3. Salajeni

C. COMUNE
───────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
───────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
───────────────────────────────────────────────────────
1. ALMAS 1. ALMAS
2. Cil
3. Joia Mare
4. Radesti
2. APATEU 1. APATEU
2. Berechiu
3. Motiori
3. ARCHIS 1. ARCHIS
2. Barzesti
3. Groseni
4. Nermis
4. BATA 1. BATA
2. Bacau de Mijloc
3. Bulci
4. Tela
5. BELIU 1. BELIU
2. Benesti
3. Bochia
4. Lunca Teuzului
5. Secaci
6. Tagadau
6. BIRCHIS 1. BIRCHIS
2. Capalnas
3. Ostrov
4. Virismort
7. BIRSA 1. BIRSA
2. Aldesti
3. Hodis
4. Voivodeni
8. BIRZAVA 1. BIRZAVA
2. Batuta
3. Capruta
4. Dumbravita
5. Grosii Noi
6. Lalasint
7. Monorostia
8. Slatina de Mures
9. BOCSIG 1. BOCSIG
2. Manerau
3. Rapsig
10. BRAZII 1. BRAZII
2. Buceava-Soimus
3. Iacobini
4. Madrigesti
5. Secas
11. BUTENI 1. BUTENI
2. Berindia
3. Cuied
4. Livada
12. CARAND 1. CARAND
2. Selistea
13. CERMEI 1. CERMEI
2. Avram Iancu
3. Somosches
14. CHISINDIA 1. CHISINDIA
2. Paiuseni
3. Vasoaia
15. CONOP 1. CONOP
2. Belotint
3. Chelmac
4. Milova
5. Odvos
16. COVASINT 1. COVASINT
17. CRAIVA 1. CRAIVA
2. Chislaca
3. Ciuntesti
4. Coroi
5. Maraus
6. Rogoz de Beliu
7. Stoinesti
8. Susag
9. Siad
10. Tãlmaci
18. DEZNA 1. DEZNA
2. Buhani
3. Laz
4. Neagra
5. Slatina de Cris
19. DIECI 1. DIECI
2. Cociuba
3. Crocna
4. Revetis
5. Rosia
20. DORGOS 1. DORGOS
2. Bruznic
3. Patars
4. Ususau
5. Zabalt
21. FELNAC 1. FELNAC
2. Bodrogu Nou
3. Calugareni
4. Zadareni
22. GHIOROC 1. GHIOROC
2. Cuvin
3. Minis
23. GRANICERI 1. GRANICERI
2. Siclau
24. GURAHONT 1. GURAHONT
2. Bontesti
3. Dulcele
4. Fenis
5. Hontisor
6. Iosas
7. Mustesti
8. Pescari
9. Valea Mare
10. Zimbru
25. HALMAGIU 1. HALMAGIU
2. Bãneşti
3. Bodesti
4. Brusturi
5. Cristesti
6. Ionesti
7. Leasa
8. Lestioara
9. Poienari
10. Tisa
11. Tarmure
26. HALMAGEL 1. HALMAGEL
2. Luncsoara
3. Sarbi
4. Tarnavita
5. Tohesti
27. HASMAS 1. HASMAS
2. Agrisu Mic
3. Botfei
4. Clit
5. Comanesti
6. Urvisu de Beliu
28. IGNESTI 1. IGNESTI
2. Minead
3. Nadalbesti
4. Susani
29. IRATOSU 1. IRATOSU
2. Variasu Mare
3. Variasu Mic
30. MACEA 1. MACEA
2. Sanmartin
31. MISCA 1. MISCA
2. Satu Nou
3. Vanatori
4. Zerindu Mic
32. MONEASA 1. MONEASA
2. Ranusa
33. OLARI 1. OLARI
2. Sintea Mica
34. PAULIS 1. PAULIS
2. Baratca
3. Cladova
4. Sambateni
35. PECICA 1. PECICA
2. Bodrogu Vechi
3. Sederhat
4. Turnu
36. PEREGU MARE 1. PEREGU MARE
2. Peregu Mic
37. PETRIS 1. PETRIS
2. Corbesti
3. Ilteu
4. Obarsia
5. Rosia Noua
6. Seliste
38. PILU 1. PILU
2. Varsand
39. PLESCUTA 1. PLESCUTA
2. Aciuta
3. Budesti
4. Dumbrava
5. Gura Vaii
6. Rostoci
7. Talagiu
40. SAVIRSIN 1. SAVIRSIN
2. Caprioara
3. Cuias
4. Halalis
5. Parnesti
6. Temesesti
7. Toc
8. Troas
9. Valea Mare
41. SECUSIGIU 1. SECUSIGIU
2. Munar
3. Satu Mare
4. Sanpetru German
42. SELEUS 1. SELEUS
2. Iermata
3. Moroda
43. SEMLAC 1. SEMLAC
44. SINTEA MARE 1. SINTEA MARE
2. Adea
3. Tipar
45. SINTANA 1. SINTANA
2. Caporal Alexa
46. SOCODOR 1. SOCODOR
47. SAGU 1. SAGU
2. Cruceni
3. Firiteaz
4. Fiscut
5. Hunedoara Timisana
48. SEITIN 1. SEITIN
49. SEPREUS 1. SEPREUS
50. SICULA 1. SICULA
2. Cherelus
3. Gurba
51. SILINDIA 1. SILINDIA
2. Camna
3. Iercoseni
4. Luguzau
5. Satu Mic
52. SIMAND 1. SIMAND
53. SIRIA 1. SIRIA
2. Galsa
3. Masca
54. SISTAROVAT 1. SISTAROVAT
2. Cuvesdia
3. Labasint
4. Varnita
55. TAUT 1. TAUT
2. Minisel
3. Minisu de Sus
4. Nadas
56. TIRINOVA 1. TIRNOVA
2. Agrisu Mare
3. Araneag
4. Chier
5. Draut
6. Dud
57. VARADIA DE MURES 1. VARADIA DE MURES
2. Baia
3. Julita
4. Lupesti
5. Nicolae Balcescu
6. Stejar
58. VINGA 1. VINGA
2. Mailat
3. Manastur
59. VIRFURILE 1. VIRFURILE
2. Avram Iancu
3. Grosi
4. Lazuri
5. Magulicea
6. Mermesti
7. Poiana
8. Vidra
60. ZABRANI 1. ZABRANI
2. Chesint
3. Neudorf
61. ZARAND 1. ZARAND
2. Cintei
62. ZERIND 1. ZERIND
2. Iermata Neagra
63. ZIMANDU NOU 1. ZIMANDU NOU
2. Andrei Saguna
3. Zimandcuz


JUDEŢUL ARGES
cu resedinta în municipiul Pitesti

┌─────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ............................ 1 │
│ Oraşe ................................ 4 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ...................... 7 │
│ Comune ............................... 94 │
│ - din care, suburbane ............... 6 │
│ Sate ................................. 578 │
│ - din care, aparţin oraşelor ........ 10 │
└─────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────
Sate componente ale
Denumirea municipiului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────────── ──────────────── ───────────────────
I. PITESTI 1. BASCOV 1. BASCOV
2. Braileni
3. Glambocu
4. Mica
5. Prislopu Mic
6. Schiau
7. Uiasca
8. Valea Ursului

2. BRADU 1. BRADU
2. Geamana

3. COLIBASI 1. Mioveni
2. Clucereasa
3. Colibasi
4. Fagetu
5. Racovita

4. MARACINENI 1. MARACINENI
2. Argeselu

5. STEFANESTI 1. STEFANESTI
2. Enculesti
3. Golesti
4. Izvorani
5. Stefanestii Noi
6. Valea Mare-
Podgoria
7. Viisoara
8. Zavoi


B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
────────────────── ─────────────────────
1. CIMPULUNG 1. CIMPULUNG
2. Valea Rumanestilor

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
1. VALEA MARE- 1. VALEA MARE-
PRAVAT PRAVAT
2. Bilcesti
3. Colnic
4. Fantanea
5. Gura Pravat
6. Namaesti
7. Pietroasa
8. Selari
2. CURTEA DE ARGES 1. CURTEA DE ARGES
2. Noaptes

Sate ce aparţin
oraşului
──────────────────
3. COSTESTI 1. Brosteni
2. Laceni
3. Parvu Roşu
4. Podu Brosteni
5. Smei
6. Starci

4. TOPOLOVENI 1. Botarcani
2. Crintesti
3. Goranesti
4. Tiganesti

C. COMUNE
───────────────────────────────────────────────────────────
Nr.
crt. Denumirea comunei Satele componente
───────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
───────────────────────────────────────────────────────────
1. ALBESTII DE ARGES 1. ALBESTII PAMINTENI
2. Albestii Ungureni
3. Bratesti
4. Doblea
5. Dobrotu
6. Dumiresti
7. Florieni
2. ALBESTII DE MUSCEL 1. BUGHEA DE SUS
2. Albesti
3. Candesti
3. ALBOTA 1. ALBOTA
2. Cerbu
3. Fratesti
4. Gura Vaii
5. Mares
4. ANINOASA 1. ANINOASA
2. Brosteni
3. Slanic
4. Valea Silistii
5. AREFU 1. CAPATINENII PAMINTENI
2. Arefu
3. Capatanenii Ungureni
6. BABANA 1. BABANA
2. Bajanesti
3. Ciobanesti
4. Cotmenita
5. Grosi
6. Lupueni
7. Slatioarele
7. BAICULESTI 1. BAICULESTI
2. Alunisu
3. Anghinesti
4. Argesani
5. Manicesti
6. Stejari
7. Tutana
8. Valea Brazilor
9. Valea lui Enache
10. Zigoneni
8. BALILESTI 1. BALILESTI
2. Bajesti
3. Golesti
4. Poienita
5. Priboaia
6. Ulita
7. Valea Mare-Bratia
9. BELETI-NEGRESTI 1. ZGRIPCESTI
2. Beleti
3. Lentea
4. Negresti
10. BEREVOESTI 1. BEREVOESTI
2. Bratia
3. Gamacesti
4. Otelu
11. BIRLA 1. BIRLA
2. Afrimesti
3. Badesti
4. Brabeti
5. Ciocesti
6. Malu
7. Mandra
8. Mozacenii-Vale
9. Podisoru
10. Selareasca
11. Urlueni
12. Zuvelcati
12. BOGATI 1. BOGATI
2. Barloi
3. Bujoi
4. Chitesti
5. Dumbrava
6. Glambocel
7. Glambocelu
8. Suseni
13. BOTENI 1. BOTENI
2. Balabani
3. Lunca
4. Muscel
14. BOTESTI 1. BOTESTI
2. Moşteni-Greci
15. BRADULET 1. BRADULET
2. Alunisu
3. Bradetu
4. Cosaci
5. Galesu
6. Piatra
7. Slamnesti
8. Uleni
9. Ungureni
16. BUDEASA 1. BUDEASA MARE
2. Budeasa Mica
3. Calotesti
4. Galasesti
5. Rogojina
6. Valea Marului
17. BUGHEA DE JOS 1. BUGHEA DE JOS
18. BUZOESTI 1. VULPESTI
2. Bujoreni
3. Buzoesti
4. Cornatel
5. Curteanca
6. Ionesti
7. Podeni
8. Redea
9. Serboeni
10. Tomsanca
11. Vladuta
19. CALDARARU 1. CALDARARU
2. Burdea
3. Strambeni
20. CALINESTI 1. VRANESTI
2. Calinesti
3. Ciocanesti
4. Carstieni
5. Glodu
6. Gorganu
7. Radu Negru
8. Rancaciov
9. Udeni-Zavoi
10. Urlucea
11. Valea Corbului
12. Valeni-Podgoria
21. CATEASCA 1. CATEASCA
2. Catanele
3. Ciresu
4. Coseri
5. Gruiu
6. Recea
7. Silistea
22. CEPARI 1. CEPARII PAMINTENI
2. Carpenis
3. Ceparii Ungureni
4. Morasti
5. Sendrulesti
6. Urluiesti
7. Valea Magurei
8. Zamfiresti
23. CETĂŢENI 1. CETĂŢENI
2. Laicai
3. Valea Cetatuia
24. CICANESTI 1. CICANESTI
2. Barasti
3. Mioarele
4. Urechesti
25. CIOFRINGENI 1. CIOFRINGENI
2. Burlusi
3. Lacurile
4. Piatra
5. Schitu-Matei
26. CIOMAGESTI 1. RADUTESTI
2. Beculesti
3. Bratia
4. Ciomagesti
5. Cungrea
6. Dogari
7. Fedelesoiu
8. Giuclani
9. Paunesti
27. COCU 1. RACHITELE DE JOS
2. Barbatesti
3. Cocu
4. Crucisoara
5. Facaletesti
6. Greabanu
7. Popesti
8. Rachitele de Sus
28. CORBENI 1. CORBENI
2. Berindesti
3. Bucsenesti
4. Oestii Pamanteni
5. Oestii Ungureni
6. Poienari
7. Rotunda
8. Turburea
29. CORBI 1. CORBI
2. Corbsori
3. Jgheaburi
4. Poduri
5. Poienarei
6. Stanesti
30. COSESTI 1. COSESTI
2. Jupanesti
3. Lapusani
4. Leicesti
5. Pacioiu
6. Petresti
7. Priseaca
31. COTMEANA 1. COTMEANA
2. Bascovele
3. Bunesti
4. Costesti
5. Dealu Pãdurii
6. Dragolesti
7. Lintesti
8. Negesti
9. Pielesti
10. Sandulesti
11. Spiridoni
12. Ursoaia
13. Varloveni
14. Zamfiresti
32. CUCA 1. CUCA
2. Baltata
3. Barbalani
4. Carcesti
5. Cotu
6. Crivatu
7. Launele de Sus
8. Macai
9. Manesti
10. Sinesti
11. Stanicei
12. Teodoresti
13. Valea Cucii
14. Vonigeasa
33. DAVIDESTI 1. DAVIDESTI
2. Contesti
3. Voroveni
34. DIMBOVICIOARA 1. DIMBOVICIOARA
2. Ciocanu
3. Podu Dambovitei
35. DIRMANESTI 1. DIRMANESTI
2. Negreni
3. Piscani
4. Valea Nandrii
5. Valea Rizii
36. DOBRESTI 1. DOBRESTI
2. Furesti
37. DOMNEŞTI 1. DOMNEŞTI
38. DRAGOSLAVELE 1. DRAGOSLAVELE
2. Valea Hotarului
39. DRAGANU 1. DRAGANU-OLTENI
2. Bacesti
3. Dumbravesti
4. Prislopu Mare
40. GODENI 1. GODENI
2. Bordeieni
3. Capu Piscului
4. Cotesti
5. Malu
41. HIRSESTI 1. HIRSESTI
2. Ciobani
3. Martalogi
42. HIRTIESTI 1. HaRTIESTI
2. Barzesti
3. Dealu
4. Huluba
5. Lespezi
6. Lucieni
7. Vulturesti
43. IZVORU 1. IZVORU
44. LEORDENI 1. LEORDENI
2. Baloteasca
3. Baila
4. Bantau
5. Budisteni
6. Ciolcesti
7. Ciulnita
8. Carciumaresti
9. Cotu Malului
10. Glambocata
11. Glambocata-Deal
12. Glodu
13. Moara Mocanului
14. Schitu Scoicesti
45. LERESTI 1. LERESTI
2. Pojorata
3. Voinesti
46. LUNCA CORBULUI 1. LUNCA CORBULUI
2. Bumbueni
3. Catane
4. Ciesti
5. Langesti
6. Marghia de Jos
7. Marghia de Sus
8. Padureti
9. Silisteni
47. MALURENI 1. MALURENI
2. Bunesti
3. Pauleasca
4. Toplita
5. Zarnesti
48. MERISANI 1. MERISANI
2. Borlesti
3. Brateasca
4. Capu Piscului
5. Crampotani
6. Dobrogostea
7. Malu Vanat
8. Varzaru
9. Valcelele
49. MICESTI 1. MICESTI
2. Branzari
3. Pauleasca
4. Purcareni
50. MIHAESTI 1. MIHAESTI
2. Draghici
3. Furnicosi
4. Rudeni
5. Valea Bradului
6. Valea Popii
7. Vacarea
51. MIOARELE 1. MATAU
2. Alunis
3. Chilii
4. Cocenesti
5. Suslanesti
52. MIROSI 1. MIROSI
2. Surdulesti
53. MORARESTI 1. MORARESTI
2. Dedulesti
3. Dealu Obejdeanului
4. Luminile
5. Mancioiu
6. Sapunari
54. MOSOAIA 1. MOSOAIA
2. Bãtrâni
3. Ciocanai
4. Dealu Viilor
5. Hintesti
6. Lazaresti
7. Smeura
55. MOZACENI 1. MOZACENI
2. Babaroaga
3. Zidurile
56. MUSATESTI 1. VILSANESTI
2. Bolovanesti
3. Costesti-Valsan
4. Musatesti
5. Prosia
6. Robaia
7. Stroesti
8. Valea Faurului
9. Valea lui Mas
10. Valea Muscelului
57. NEGRASI 1. NEGRASI
2. Barlogu
3. Buta
4. Mozacu
58. NUCSOARA 1. NUCSOARA
2. Gruiu
3. Sboghitesti
4. Slatina
59. OARJA 1. OARJA
2. Ceausesti
60. PIETROSANI 1. PIETROSANI
2. Badesti
3. Ganesti
4. Retevoiesti
5. Varzaroaia
61. POIENARII DE ARGES 1. POIENARI
2. Ceauresti
3. Ioanicesti
4. Tomulesti
62. POIENARII DE MUSCEL 1. POIENARI
2. Grosani
3. Jugur
4. Serbanesti
5. Valea Indarat
63. POIANA LACULUI 1. POIANA LACULUI
2. Catunasi
3. Cepari
4. Dealu Oraşului
5. Dealu Viilor
6. Dinculesti
7. Galeteanu
8. Gardinesti
9. Galcesti
10. Metofu
11. Paduroiu din Deal
12. Paduroiu din Vale
13. Samara
64. POPESTI 1. POPESTI
2. Adunaţi
3. Bucov
4. Palanga
5. Purcareni
6. Raca
7. Slobozia
65. PRIBOIENI 1. PRIBOIENI
2. Albotele
3. Paraschivesti
4. Samaila
5. Pitoi
6. Valea Mare
7. Valea Nenii
8. Valea Popii
66. RATESTI 1. RATESTI
2. Ciupa-Manciulescu
3. Furduesti
4. Mavrodolu
5. Nejlovelu
6. Patuleni
7. Tigveni
67. RECEA 1. RECEA
2. Deagu de Jos
3. Deagu de Sus
4. Goleasca
5. Orodel
68. ROCIU 1. ROCIU
2. Gliganu de Jos
3. Gliganu de Sus
4. Serbanesti
69. RUCAR 1. RUCAR
2. Satic
70. SALATRUCU 1. SALATRUCU
2. Valeni
71. SAPATA 1. MIRTESTI
2. Banaresti
3. Dealu Bradului
4. Draghicesti
5. Gainusa
6. Lipia
7. Popesti
8. Turcesti
72. SCHITU GOLESTI 1. SCHITU GOLESTI
2. Burnesti
3. Costita
4. Lazaresti
5. Loturi
6. Valea Pechii
73. SLOBOZIA 1. SLOBOZIA
2. Nigrisoara
74. STILPENI 1. STILPENI
2. Dealu Frumos
3. Livezeni
4. Ogrezea
5. Opresti
6. Pitigaia
7. Radesti
75. STOENESTI 1. STOENESTI
2. Badeni
3. Cotenesti
4. Lunca Gartii
5. Piatra
6. Slobozia
7. Valea Badenilor
76. STOLNICI 1. STOLNICI
2. Cochinesti
3. Cotmeana
4. Falfani
5. Izbasesti
6. Vlascuta
77. SUSENI 1. SUSENI
2. Burdesti
3. Cersani
4. Chiritesti
5. Galesesti
6. Odaeni
7. Padureni
8. Strambeni
9. Stefanesti
10. Tutulesti
78. ŞTEFAN CEL MARE 1. ŞTEFAN CEL MARE
2. Glavacioc
79. SUICI 1. SUICI
2. Ianculesti
3. Paltenu
4. Pauleni
5. Rudeni
6. Valea Calului
80. TEIU 1. TEIU
2. Lesile
81. TIGVENI 1. TIGVENI
2. Badislava
3. Balilesti
4. Balteni
5. Barsestii de Jos
6. Barsestii de Sus
7. Blaju
8. Vladesti
82. TITESTI 1. TITESTI
2. Bucsenesti-Lotasi
3. Cismea
4. Valea Manastirii
5. Valea Stanii
83. UDA 1. UDA
2. Badulesti
3. Baranesti
4. Branistea
5. Chiritesti
6. Cotu
7. Dealu Bisericii
8. Dealu Tolcesii
9. Diconesti
10. Gorani
11. Greaban
12. Lungulesti
13. Miercani
14. Rajletu-Govora
15. Romana
16. Salistea
84. UNGHENI 1. UNGHENI
2. Coltu
3. Gaujani
4. Goia
5. Humele
6. Satu Nou
85. VALEA DANULUI 1. VALEA DANULUI
2. Banicesti
3. Bolculesti
4. Borobanesti
5. Vernesti
86. VALEA IASULUI 1. VALEA IASULUI
2. Badila
3. Barbalatesti
4. Borovinesti
5. Cerbureni
6. Mustatesti
7. Ruginoasa
8. Ungureni
9. Valea Uleiului
87. VEDEA 1. VEDEA
2. Badicea
3. Blejani
4. Buretesti
5. Chiritesti
6. Chitani
7. Ciuresti
8. Dincani
9. Fata
10. Fratici
11. Izvoru de Jos
12. Izvoru de Sus
13. Lungani
14. Mogosesti
15. Prodani
16. Ratoi
17. Vata
18. Vetisoara
19. Varsesti
88. VLADESTI 1. VLADESTI
2. Coteasca
3. Draghescu
4. Putina


JUDEŢUL BACAU
cu resedinta în municipiul Bacau

┌───────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................. 2 │
│ Oraşe ..................................... 5 │
│ Localitãţi componente ale municipilor │
│ şi ale oraşelor ........................... 18 │
│ Comune .................................... 80 │
│ - din care, suburbane .................... 6 │
│ Sate ...................................... 491 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............. - │
└───────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Sate componente ale
Denumirea municipiului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────────── ──────────────── ───────────────────
I. BACAU 1. HEMEIUS 1. HEMEIUS
2. Fantanele
3. Lilieci

2. LETEA VECHE 1. LETEA VECHE
2. Holt
3. Radomiresti
4. Rusi-Ciutea
5. Siretu

3. MAGURA 1. MAGURA
2. Crihan
3. Dealu Mare
4. Sohodol

4. MARGINENI 1. MARGINENI
2. Barati
3. Luncani
4. Padureni
5. Podis
6. Poiana
7. Trebes
8. Valea Budului

Localitãţi componente
ale municipiului
─────────────────────
II. GHEORGHE 1. GHEORGHE
GHEORGHIU-DEJ GHEORGHIU-DEJ
2. Borzesti
3. Slobozia

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
───────────────────
1. GURA VAII 1. GURA VAII
2. Capata
3. Dumbrava
4. Motocesti
5. Paltinata
6. Temelia
2. ŞTEFAN CEL MARE 1. ŞTEFAN CEL MARE
2. Bogdana
3. Buciumi
4. Gutinas
5. Negoiesti
6. Racauti
7. Radeana
8. Viisoara

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
────────────────── ─────────────────────
1. BUHUSI 1. BUHUSI
2. Marginea
3. Runcu

2. COMANESTI 1. COMANESTI
2. Podei
3. Vermesti

3. MOINESTI 1. MOINESTI
2. Gazarie

4. SLANIC-MOLDOVA 1. SLANIC-MOLDOVA
2. Cerdac
3. Ciresoaia

5. TIRGU OCNA 1. TIRGU OCNA
2. Poieni
3. Valcele

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────────
1. AGAS 1. AGAS
2. Beleghet
3. Cosnea
4. Cotumba
5. Diaconesti
6. Goioasa
7. Preluci
8. Sulta
2. ARDEOANI 1. ARDEOANI
2. Leontinesti
3. ASAU 1. ASAU
2. Apa Asau
3. Ciobanus
4. Lunca Asau
5. Paltinis
6. Straja
4. BALCANI 1. BALCANI
2. Frumoasa
3. Ludasi
4. Schitu Frumoasa
5. BERESTI-BISTRITA 1. BERESTI-BISTRITA
2. Brad
3. Ciumasi
4. Climesti
5. Dumbrava
6. Fagetel
7. Itesti
8. Padureni
6. BERESTI-TAZLAU 1. BERESTI-TAZLAU
2. Bosoteni
3. Enachesti
4. Prisaca
5. Româneşti
6. Tescani
7. Turluianu
7. BERZUNTI 1. BERZUNTI
2. Buda
3. Dragomir
8. BIRSANESTI 1. BIRSANESTI
2. Albele
3. Bratesti
4. Caraclau
9. BLAGESTI 1. BLAGESTI
2. Buda
3. Poiana Negustorului
4. Tardenii Mari
5. Valea lui Ion
10. BOGDANESTI 1. BOGDANESTI
2. Filipesti
11. BRUSTUROASA 1. BRUSTUROASA
2. Buruienis
3. Buruienisu de Sus
4. Camenca
5. Cuchinis
6. Hanganesti
12. BUHOCI 1. Buhoci
2. Bijghir
3. Buhocel
4. Coteni
5. Dospinesti
13. CASIN 1. CASIN
2. Curita
14. CAIUTI 1. CAIUTI
2. Blidari
3. Boistea
4. Floresti
5. Heltiu
6. Marcesti
7. Popeni
8. Pralea
9. Vranceni
15. CLEJA 1. CLEJA
2. Somusca
3. Valea Mica
16. COLONESTI 1. COLONESTI
2. Calini
3. Poiana
4. Satu Nou
5. Spria
6. Valea Mare
7. Zapodia
17. CORBASCA 1. CORBASCA
2. Bacioiu
3. Marvila
4. Poglet
5. Rogoaza
6. Scarisoara
7. Valcele
18. COTOFANESTI 1. COTOFANESTI
2. Balca
3. Boistea de Jos
4. Borsani
5. Tamasoaia
19. DAMIENESTI 1. DAMIENESTI
2. Calugareni
3. Dragesti
4. Padureni
20. DARMANESTI 1. DARMANESTI
2. Darmaneasca
3. Lapos
4. Pagubeni
5. Plopu
6. Salatruc
21. DEALU MORII 1. DEALU MORII
2. Banca
3. Balanesti
4. Blaga
5. Bobos
6. Bodeasa
7. Bostanesti
8. Calapodesti
9. Cauia
10. Dorofei
11. Ghionoaia
12. Gradesti
13. Negulesti
14. Tavadaresti
22. DOFTEANA 1. DOFTEANA
2. Bogata
3. Cucuieti
4. Haghiac
5. Larga
6. Seaca
7. Ştefan Voda
23. FARAOANI 1. FARAOANI
24. FILIPENI 1. FILIPENI
2. Balaia
3. Brad
4. Fruntesti
5. Marasti
6. Padureni
7. Slobozia
8. Valea Botului
25. FILIPESTI 1. FILIPESTI
2. Boanta
3. Carligi
4. Cornesti
5. Cotu Grosului
6. Galbeni
7. Harlesti
8. Oniscani
26. GAICEANA 1. GAICEANA
2. Arini
3. Hutu
4. Popesti
27. GHIMES-FAGET 1. FAGET
2. Bolovanis
3. Fagetu de Sus
4. Ghimes
5. Rachitis
6. Tarhausi
28. GIRLENI 1. GIRLENII DE SUS
2. Garleni
3. Lespezi
4. Surina
29. GLAVANESTI 1. GLAVANESTI
2. Frumuselu
3. Muncelu
4. Putredeni
5. Razesu
30. HELEGIU 1. HELEGIU
2. Bratila
3. Deleni
4. Dragugesti
31. HORGESTI 1. HORGESTI
2. Bazga
3. Galeri
4. Marascu
5. Racatau-Rãzeşi
6. Racatau de Jos
7. Recea
8. Sohodor
9. Valeni
32. HURUIESTI 1. HURUIESTI
2. Capotesti
3. Floresti
4. Fundoaia
5. Ocheni
6. Perchiu
7. Pradais
33. IZVORU 1. IZVORU BERHECIULUI
BERHECIULUI 2. Antohesti
3. Baimac
4. Faghieni
5. Obarsia
6. Otelesti
7. Padureni
34. LIPOVA 1. LIPOVA
2. Malosu
3. Satu Nou
4. Valea Caselor
5. Valea Hogei
6. Valea Marului
7. Valea Mosneagului
35. LIVEZI 1. LIVEZI
2. Balaneasa
3. Orasa
4. Poiana
5. Prajoaia
6. Scariga
36. LUIZI-CALUGARA 1. LUIZI-CALUGARA
2. Osebiti
37. MAGIRESTI 1. MAGIRESTI
2. Prajesti
3. Stanesti
4. Sesuri
5. Valea Arinilor
38. MANASTIREA CASIN 1. MANASTIREA CASIN
2. Lupesti
3. Parvulesti
4. Scutaru
39. MOTOSENI 1. MOTOSENI
2. Baclesti
3. Chetreni
4. Chicerea
5. Cociu
6. Cornatelu
7. Fantanele
8. Fundatura
9. Gura Craiesti
10. Poiana
11. Praja
12. Rotaria
13. Sendresti
14. Tepoaia
40. NEGRI 1. NEGRI
2. Brad
3. Calinesti
4. Magla
5. Poiana
6. Ursoaia
41. NICOLAE BALCESCU 1. NICOLAE BALCESCU
2. Baltata
3. Buchila
4. Galbeni
5. Larguta
6. Sarata
7. Valea Seaca
42. OITUZ 1. OITUZ
2. Calcai
3. Ferestrau-Oituz
4. Harja
5. Marginea
6. Poiana Sarata
43. ONCESTI 1. ONCESTI
2. Barboasa
3. Dealu Perjului
4. Oncestii Vechi
5. Satu Nou
6. Tarnita
7. Taula
44. ORBENI 1. ORBENI
2. Scurta
45. PALANCA 1. PALANCA
2. Cadaresti
3. Ciughes
4. Pajistea
5. Popoiu
46. PARAVA 1. PARAVA
2. Dragusani
3. Radoaia
4. Teius
47. PARINCEA 1. PARINCEA
2. Barna
3. Milestii de Jos
4. Milestii de Sus
5. Nanesti
6. Nastaseni
7. Poieni
8. Satu Nou
9. Vladnic
48. PINCESTI 1. PINCESTI
2. Chilia Benei
3. Dienet
4. Fulgeris
5. Fundu Vaii
6. Motoc
7. Petresti
8. Soci
49. PIRGARESTI 1. PIRGARESTI
2. Bahna
3. Nicoresti
4. Parau Boghii
5. Satu Nou
50. PIRJOL 1. PIRJOL
2. Bahnaseni
3. Barnesti
4. Basasti
5. Campeni
6. Haineala
7. Pustiana
8. Tarata
51. PLOPANA 1. PLOPANA
2. Budesti
3. Dorneni
4. Fundu Tutovei
5. Itcani
6. Rusenii Rãzeşi
7. Rusenii de Sus
8. Straminoasa
9. Tagara
52. PODU TURCULUI 1. PODU TURCULUI
2. Balanesti
3. Cabesti
4. Fichitesti
5. Giurgioana
6. Hanta
7. Lehancea
8. Plopu
9. Racusana
10. Sarbi
53. PODURI 1. PODURI
2. Bucsesti
3. Cernu
4. Cornet
5. Negreni
6. Prohozesti
7. Valea Sosii
54. RACOVA 1. RACOVA
2. Gura Vaii
3. Halmacioaia
4. Iliesi
55. RACACIUNI 1. RACACIUNI
2. Ciucani
3. Fundu Racaciuni
4. Gheorghe Doja
5. Gasteni
6. Rastoaca
56. RACHITOASA 1. RACHITOASA
2. Barcana
3. Bucsa
4. Buda
5. Burdusaci
6. Danaila
7. Dumbrava
8. Farcasa
9. Fundatura Rachitoasa
10. Haghiac
11. Magazia
12. Movilita
13. Oprisesti
14. Putini
15. Tochilea
57. ROSIORI 1. ROSIORI
2. Misihanesti
3. Neguseni
4. Poieni
5. Valea Mare
6. Valea Mica
58. SASCUT 1. SASCUT
2. Beresti
3. Contesti
4. Pancesti
5. Sascut-Sat
6. Schineni
7. Valea Nacului
59. SANDULENI 1. SANDULENI
2. Barzulesti
3. Coman
4. Mateiesti
5. Stufu
6. Tisa
7. Versesti
60. SAUCESTI 1. SAUCESTI
2. Bogdan Voda
3. Costei
4. Schineni
5. Siretu
6. Serbesti
61. SCORTENI 1. SCORTENI
2. Bogdanesti
3. Floresti
4. Grigoreni
5. Stejaru
6. Serpeni
62. SECUIENI 1. SECUIENI
2. Balusa
3. Berbinceni
4. Chiticeni
5. Ciuturesti
6. Fundeni
7. Glodisoarele
8. Odobesti
9. Tisa-Silvestri
10. Valea Fanatului
11. Valeni
63. SOLONT 1. SOLONT
2. Cucuieti
3. Sarata
64. STANISESTI 1. STANISESTI
2. Balotesti
3. Belciuneasa
4. Benesti
5. Craiesti
6. Gorghesti
7. Slobozia
8. Slobozia Noua
9. Valeni
65. STRUGARI 1. STRUGARI
2. Cetatuia
3. Iaz
4. Nadisa
5. Petricica
6. Rachitisu
66. TAMASI 1. TAMASI
2. Chetris
3. Furnicari
4. Gioseni
67. TATARASTI 1. TATARASTI
2. Cornii de Jos
3. Cornii de Sus
4. Dragesti
5. Gherdana
6. Giurgeni
7. Ungureni
68. TIRGU TROTUS 1. TIRGU TROTUS
2. Tuta
3. Viisoara
69. TRAIAN 1. TRAIAN
2. Bogdanesti
3. Hertioana de Jos
4. Hertioana-Rãzeşi
5. Prajesti
6. Zapodia
70. UNGURENI 1. UNGURENI
2. Bartasesti
3. Bibiresti
4. Bota
5. Botesti
6. Garla Anei
7. Viforeni
8. Zlatari
71. URECHESTI 1. URECHESTI
2. Cornatel
3. Lunca Dochiei
4. Satu Nou
5. Slobozia
72. VALEA SEACA 1. VALEA SEACA
2. Cucova
73. VULTURENI 1. LICHITISENI
2. Bosia
3. Dadesti
4. Dorneni
5. Ghilavesti
6. Godinestii de Jos
7. Godinestii de Sus
8. Medeleni
9. Nazarioaia
10. Reprivat
11. Tomozia
12. Tiganesti
13. Valea Lupului
14. Valea Merilor
15. Valea Salciei
16. Vultureni
74. ZEMES 1. ZEMES
2. Bolatau


JUDEŢUL BIHOR
cu resedinta în municipiul Oradea

┌────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ............................... 1 │
│ Oraşe ................................... 7 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ......................... 21 │
│ Comune .................................. 87 │
│ - din care, suburbane .................. 3 │
│ Sate .................................... 435 │
│ - din care, aparţin oraşelor ........... - │
└────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Denumirea municipiului Comune suburbane Sate componente ale
────────────────────── ──────────────── comunei suburbane
───────────────────
1. ORADEA 1. SINMARTIN 1. SINMARTIN
2. Betfia
3. Cihei
4. Cordau
5. Haieu
6. Rontau
2. SINTANDREI 1. SINTANDREI
2. Palota

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Localitãţi componente
────────────────── ale oraşului
─────────────────────
1. ALESD 1. ALESD
2. Padurea Neagra
3. Pestis
4. Tinaud

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
───────────────────
1. ASTILEU 1. ASTILEU
2. Calatea
3. Chistag
4. Pestere
2. BEIUS 1. BEIUS
2. Delani
3. DR. PETRU GROZA
4. MARGHITA 1. MARGHITA
2. Chet
3. Ghenetea
5. NUCET 1. NUCET
2. Baita
3. Baita-Plai
6. SALONTA
7. VASCAU 1. VASCAU
2. Camp
3. Camp-Moti
4. Colesti
5. Varzarii de Jos
6. Varzarii de Sus

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────
1. ABRAM 1. ABRAM
2. Cohani
3. Dijir
4. Iteu
5. Iteu Nou
6. Margine
7. Satu Barba
8. Suiug
2. ABRAMUT 1. ABRAMUT
2. Crestur
3. Fancica
4. Petreu
3. AUSEU 1. AUSEU
2. Cacuciu Vechi
3. Codrisoru
4. Gheghie
5. Grosi
6. Luncsoara
4. AVRAM IANCU 1. AVRAM IANCU
2. Ant
3. Tamasda
5. BALC 1. BALC
2. Almasu Mare
3. Almasu Mic
4. Ghida
5. Saldabagiu de Barcau
6. BATAR 1. BATAR
2. Arpasel
3. Talpos
4. Taut
7. BIHARIA 1. BIHARIA
2. Cauaceu
3. Niuved
4. Parhida
5. Satu Nou
6. Tamaseu
8. BOIANU MARE 1. BOIANU MARE
2. Corboaia
3. Huta
4. Pagaia
5. Rugea
9. BOROD 1. BOROD
2. Borozel
3. Cetea
4. Cornitel
5. Serani
6. Valea Mare de Cris
10. BORS 1. BORS
2. Santaul Mare
3. Santaul Mic
4. Santion
11. BRATCA 1. BRATCA
2. Damis
3. Delureni
4. Lorau
5. Ponoara
6. Valea Crisului
12. BRUSTURI 1. BRUSTURI
2. Cuiesd
3. Loranta
4. Orvisele
5. Paulesti
6. Picleu
7. Tiganestii de Cris
8. Varasau
13. BUDUREASA 1. BUDUREASA
2. Burda
3. Saca
4. Saliste de Beius
5. Teleac
14. BUDUSLAU 1. BUDUSLAU
2. Albis
15. BULZ 1. BULZ
2. Munteni
3. Remeti
16. BUNTESTI 1. BUNTESTI
2. Bradet
3. Dumbravani
4. Ferice
5. Lelesti
6. Poienii de Jos
7. Poienii de Sus
8. Saud
9. Stancesti
17. CABESTI 1. CABESTI
2. Goila
3. Gurbesti
4. Josani
5. Sohodol
18. CAPILNA 1. CAPILNA
2. Ginta
3. Rohani
4. Saldabagiu Mic
5. Suplacu de Tinca
19. CARPINET 1. CARPINET
2. Izbuc
3. Leheceni
4. Ponoarele
20. CEFA 1. CEFA
2. Ateas
3. Berechiu
4. Bicaci
5. Gepiu
6. Inand
7. Roit
8. Sannicolau Roman
21. CEICA 1. CEICA
2. Bucium
3. Ceisoara
4. Corbesti
5. Cotiglet
6. Dusesti
7. Incesti
22. CETARIU 1. CETARIU
2. Paleu
3. Saldabagiu de Munte
4. Sisterea
5. Susturogi
6. Tautelec
7. Uileacu de Munte
23. CHERECHIU 1. CHERECHIU
2. Chesereu
3. Targusor
24. CHISLAZ 1. CHISLAZ
2. Chiraleu
3. Haucesti
4. Misca
5. Poclusa de Barcau
6. Sarsig
7. Sanlazar
25. CIUHOI 1. CIUHOI
2. Cenalos
3. Saniob
4. Sfarnas
26. CIUMEGHIU 1. CIUMEGHIU
2. Boiu
3. Ghiorac
27. CIMPANI 1. CIMPANI
2. Fanate
3. Harsesti
4. Sighistel
5. Valea de Sus
28. COCIUBA MARE 1. COCIUBA MARE
2. Carasau
3. Chesa
4. Petid
29. COPACEL 1. COPACEL
2. Bucuroaia
3. Chijic
4. Poiana Tasad
5. Sarand
6. Surduc
30. CRISTIORU DE JOS 1. CRISTIORU DE JOS
2. Balc
3. Cristioru de Sus
4. Poiana
5. Saliste de Vascau
31. CURATELE 1. CURATELE
2. Beiusele
3. Cresuia
4. Nimaiesti
5. Pocioveliste
32. CURTUISENI 1. CURTUISENI
2. Vasad
33. DERNA 1. DERNA
2. Dernisoara
3. Sacalasau
4. Sacalasau Nou
5. Tria
34. DIOSIG 1. DIOSIG
2. Ianca
3. Mihai Bravu
4. Rosiori
5. Vaida
35. DOBRESTI 1. DOBRESTI
2. Cornisesti
3. Crancesti
4. Hidisel
5. Luncasprie
6. Racas
7. Topa de Jos
8. Topa de Sus
36. DRAGANESTI 1. DRAGANESTI
2. Belejeni
3. Gradinari
4. Livada Beiusului
5. Mizies
6. Pantasesti
7. Sebis
8. Talpe
9. Tiganestii de Beius
37. DRAGESTI 1. DRAGESTI
2. Dicanesti
3. Stracos
4. Tasad
5. Topesti
38. FINIS 1. FINIS
2. Brusturi
3. Fizis
4. Ioanis
5. Suncuis
39. GIRISU DE CRIS 1. GIRISU DE CRIS
2. Cheresig
3. Tarian
4. Toboliu
40. HIDISELU 1. HIDISELU DE SUS
DE SUS 2. Hidiselu de Jos
3. Mierlau
4. Santelec
5. Sumugiu
41. HOLOD 1. HOLOD
2. Dumbrava
3. Dumbravita
4. Forosig
5. Hodis
6. Lupoaia
7. Valea Mare de Codru
8. Vintere
42. HUSASAU DE TINCA 1. HUSASAU DE TINCA
2. Fonau
3. Miersig
4. Osand
5. Sititelec
43. INEU 1. INEU
2. Botean
3. Husasau de Cris
44. LAZURI DE BEIUS 1. LAZURI DE BEIUS
2. Baleni
3. Cusuius
4. Hinchiris
45. LAZARENI 1. LAZARENI
2. Bicacel
3. Calea Mare
4. Carandeni
5. Caranzel
6. Gepis
7. Gruilung
8. Miheleu
46. LUGASU DE JOS 1. LUGASU DE JOS
2. Lugasu de Sus
3. Urvind
47. LUNCA 1. LUNCA
2. Briheni
3. Hotarel
4. Seghiste
5. Sarbesti
6. Sustiu
48. MADARAS 1. MADARAS
2. Homorog
3. Ianosda
4. Martihaz
49. MAGESTI 1. MAGESTI
2. Butani
3. Cacuciu Nou
4. Dobricionesti
5. Galaseni
6. Josani
7. Ortiteag
50. NOJORID 1. NOJORID
2. Apateu
3. Chisirid
4. Les
5. Livada de Bihor
6. Pausa
7. Sauaieu
51. OLCEA 1. OLCEA
2. Calacea
3. Hodisel
4. Ucuris
52. OSORHEI 1. OSORHEI
2. Alparea
3. Cheriu
4. Felcheriu
5. Fughiu
53. PIETROASA 1. PIETROASA
2. Chiscau
3. Cociuba Mica
4. Giulesti
5. Gurani
6. Magura
7. Motesti
54. POCOLA 1. POCOLA
2. Feneris
3. Petrani
4. Poietari
5. Sanmartin de Beius
55. POMEZEU 1. POMEZEU
2. Campani de Pomezeu
3. Cosdeni
3. Hidis
4. Lacu Sarat
5. Sitani
6. Spinus de Pomezeu
7. Valani de Pomezeu
56. POPESTI 1. POPESTI
2. Bistra
3. Budoi
4. Cuzap
5. Varviz
6. Varzari
7. Voivozi
57. RABAGANI 1. RABAGANI
2. Albesti
3. Bratesti
4. Saucani
5. Saliste de Pomezeu
6. Varaseni
58. REMETEA 1. REMETEA
2. Dragoteni
3. Meziad
4. Petreasa
5. Soimus
59. RIENI 1. RIENI
2. Cucuceni
3. Ghighiseni
4. Petrileni
5. Sudrigiu
6. Valea de Jos
60. ROSIA 1. ROSIA
2. Lazuri
61. SACADAT 1. SACADAT
2. Borsa
3. Sabolciu
62. SACUENI 1. SACUENI
2. Cãdea
3. Ciocaia
4. Cubulcut
5. Olosig
6. Sannicolau de Munte
63. SALACEA 1. SALACEA
2. Otomani
64. SALARD 1. SALARD
2. Hodos
3. Santimreu
65. SIMBATA 1. SIMBATA
2. Copaceni
3. Ogesti
4. Rogoz
5. Rotaresti
6. Zavoiu
66. SIRBI 1. SIRBI
2. Almasu Mic
3. Burzuc
4. Chioag
5. Fegernic
6. Fegernicu Nou
7. Sarcau
67. SPINUS 1. SPINUS
2. Ciulesti
3. Gurbesti
4. Nadar
5. Saliste
68. SUPLACU DE BARCAU 1. SUPLACU DE BARCAU
2. Borumlaca
3. Dolea
4. Foglas
5. Valea Cerului
6. Valcelele
69. SIMIAN 1. SIMIAN
2. Silindru
3. Voivozi
70. SINTEU 1. SINTEU
2. Huta Voivozi
3. Socet
4. Valea Tarnei
71. SOIMI 1. SOIMI
2. Borz
3. Codru
4. Dumbravita de Codru
5. Poclusa de Beius
6. Sannicolau de Beius
7. Ursad
8. Urvis de Beius
72. SUNCUIUS 1. SUNCUIUS
2. Balnaca
3. Balnaca-Grosi
4. Zece Hotare
73. TARCEA 1. TARCEA
2. Adoni
3. Galospetreu
74. TARCAIA 1. TARCAIA
2. Mierag
3. Tarcaita
4. Totoreni
75. TAUTEU 1. TAUTEU
2. Bogei
3. Chiribis
4. Ciutelec
5. Poiana
76. TILEAGD 1. TILEAGD
2. Balaia
3. Calatani
4. Posoloaca
5. Tilecus
6. Uileacu de Cris
77. TINCA 1. TINCA
2. Belfir
3. Girisu Negru
4. Gurbediu
5. Rapa
78. TULCA 1. TULCA
2. Cauasd
79. TETCHEA 1. TETCHEA
2. Hotar
3. Subpiatra
4. Telechiu
80. UILEACU DE BEIUS 1. UILEACU DE BEIUS
2. Forau
3. Prisaca
4. Valanii de Beius
81. VADU CRISULUI 1. VADU CRISULUI
2. Birtin
3. Tomnatic
4. Topa de Cris
82. VALEA LUI MIHAI 1. VALEA LUI MIHAI
83. VIISOARA 1. VIISOARA
2. Izvoarele
3. Padureni
4. Reghea
84. VIRCIOROG 1. VIRCIOROG
2. Fasca
3. Surducel
4. Serghis


JUDEŢUL BISTRITA-NASAUD
cu resedinta în oraşul Bistrita

┌──────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ........................... - │
│ Oraşe ............................... 4 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ..................... 14 │
│ Comune .............................. 53 │
│ - din care, suburbane .............. - │
│ Sate ................................ 235 │
│ - din care, aparţin oraşelor ....... 3 │
└──────────────────────────────────────────────────────────┘

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Localitãţi componente
────────────────── ale oraşului
─────────────────────

1. BISTRITA 1. BISTRITA
2. Ghinda
3. Sarata
4. Sigmir
5. Slatinita
6. Unirea
7. Viisoara

Sate ce aparţin oraşului
────────────────────────
2. BECLEAN 1. Coldau
2. Figa
3. Rusu de Jos
3. NASAUD 1. NASAUD
2. Liviu Rebreanu
3. Lusca
4. SINGEORZ-BĂI 1. SINGEORZ-BĂI
2. Cormaia
3. Valea Borcutului

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────────
1. BISTRITA BIRGAULUI 1. BISTRITA BIRGAULUI
2. Colibita
2. BRANISTEA 1. BRANISTEA
2. Ciresoaia
3. Malut
3. BUDACU DE JOS 1. BUDACU DE JOS
2. Budus
3. Jelna
4. Monariu
5. Simionesti
4. BUDESTI 1. BUDESTI
2. Budesti-Fanate
3. Tagu
4. Tagsoru
5. CAIANU MIC 1. CAIANU MIC
2. Caianu Mare
3. Ciceu-Poieni
4. Dobric
5. Dobricel
6. Dumbravita
6. CETATE 1. SATU NOU
2. Budacu de Sus
3. Dumitrita
4. Orheiu Bistritei
5. Petris
6. Ragla
7. CICEU-GIURGESTI 1. CICEU-GIURGESTI
2. Breaza
3. Dumbraveni
4. Negrilesti
5. Purcarete
8. CHIOCHIS 1. CHIOCHIS
2. Apatiu
3. Bozies
4. Buza Catun
5. Chetiu
6. Manic
7. Sannicoara
8. Strugureni
9. Tentea
9. CHIUZA 1. CHIUZA
2. Mires
3. Piatra
4. Sasarm
10. COSBUC 1. COSBUC
2. Bichigiu
11. DUMITRA 1. DUMITRA
2. Cepari
3. Tarpiu
12. FELDRU 1. FELDRU
2. Nepos
13. GALATII BISTRITEI 1. GALATII BISTRITEI
2. Albestii Bistritei
3. Dipsa
4. Herina
5. Tonciu
14. ILVA MARE 1. ILVA MARE
2. Ivaneasa
15. ILVA MICA 1. ILVA MICA
16. JOSENII BIRGAULUI 1. JOSENII BIRGAULUI
2. Mijlocenii Bargaului
3. Rusu Bargaului
4. Stramba
17. LECHINTA 1. LECHINTA
2. Bungard
3. Chirales
4. Sangeorzu Nou
5. Saniacob
6. Tigau
7. Vermes
18. LESU 1. LESU
2. Lunca Lesului
19. LIVEZILE 1. LIVEZILE
2. Cusma
3. Dorolea
4. Dumbrava
5. Valea Poenii
20. LUNCA ILVEI 1. LUNCA ILVEI
21. MAIERU 1. MAIERU
2. Anies
22. MATEI 1. MATEI
2. Bidiu
3. Corvinesti
4. Enciu
5. Fantanele
6. Morut
23. MAGURA ILVEI 1. MAGURA ILVEI
2. Arsita
3. Poiana Ilvei
24. MARISELU 1. MARISELU
2. Barla
3. Domneşti
4. Jeica
5. Magurele
6. Neteni
7. Santioana
25. MICESTII 1. MICESTII DE CÎMPIE
DE CÎMPIE 2. Fantanita
3. Visuia
26. MILAS 1. MILAS
2. Comlod
3. Dupã Deal
4. Ghemes
5. Hirean
6. Orosfaia
27. MONOR 1. MONOR
2. Gledin
28. NIMIGEA 1. NIMIGEA DE JOS
2. Floresti
3. Mintiu
4. Mititei
5. Mocod
6. Mogoseni
7. Nimigea de Sus
8. Taure
29. NUSENI 1. NUSENI
2. Beudiu
3. Dumbrava
4. Feleac
5. Malin
6. Rusu de Sus
7. Vita
30. PARVA 1. PARVA
31. PETRU RARES 1. RETEAG
2. Bata
3. Ciceu-Corabia
4. Ciceu-Mihaiesti
5. Lelesti
32. PRUNDU BIRGAULUI 1. PRUNDU BIRGAULUI
2. Susenii Bargaului
33. REBRA 1. REBRA
34. REBRISOARA 1. REBRISOARA
2. Gersa I
3. Gersa II
4. Poderei
35. RODNA 1. RODNA
2. Valea Vinului
36. ROMULI 1. ROMULI
2. Dealu Stefanitei
37. SALVA 1. SALVA
2. Runcu Salvei
38. SILIVASU DE CÎMPIE 1. SILIVASU DE CÎMPIE
2. Draga
3. Fanatele Silivasului
4. Porumbenii
39. SINMIHAIU DE CÎMPIE 1. SINMIHAIU DE CÎMPIE
2. Brateni
3. La Curte
4. Salcuta
5. Stupini
6. Zoreni
40. SPERMEZEU 1. SPERMEZEU
2. Halmasau
3. Lunca Borlesei
4. Paltineasa
5. Sita
6. Sesuri Spermezeu-Vale
41. SANT 1. SANT
2. Valea Mare
42. SIEU 1. SIEU
2. Ardan
3. Posmus
4. Soimus
43. SIEU-MAGHERUS 1. SIEU-MAGHERUS
2. Arcalia
3. Chintelnic
4. Crainimat
5. Podirei
6. Saratel
7. Valea Magherusului
44. SIEU-ODORHEI 1. SIEU-ODORHEI
2. Agrisu de Jos
3. Agrisu de Sus
4. Bretea
5. Coasta
6. Cristur-Sieu
7. Sirioara
45. SIEUT 1. SIEUT
2. Lunca
3. Rustior
4. Sebis
46. SINTEREAG 1. SINTEREAG
2. Blajenii de Jos
3. Blajenii de Sus
4. Caila
5. Cociu
6. Sieu-Sfantu
7. Sintereag-Gara
47. TEACA 1. TEACA
2. Archiud
3. Budurleni
4. Ocnita
5. Pinticu
6. Viile Tecii
48. TELCIU 1. TELCIU
2. Fiad
3. Telcisor
49. TIHA BIRGAULUI 1. TIHA BIRGAULUI
2. Ciosa
3. Muresenii Bargaului
4. Piatra Fantanele
5. Tureac
50. TIRLISUA 1. TIRLISUA
2. Agries
3. Agriesel
4. Borleasa
5. Cireasi
6. Lunca Sãteascã
7. Moliset
8. Oarzina
9. Racatesu
10. Sendroaia
51. URIU 1. URIU
2. Cristestii Ciceului
3. Hasmasu Ciceului
4. Ilisua
52. URMENIS 1. URMENIS
2. Camp
3. Coseriu
4. Delureni
5. Fanate
6. Podenii
7. Scoabe
8. Sopteriu
9. Valea
10. Valea Mare
53. ZAGRA 1. ZAGRA
2. Alunisul
3. Perisor
4. Poienile Zagrei
5. Suplai


JUDEŢUL BOTOSANI
cu resedinta în municipiul Botosani

┌─────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ........................... 1 │
│ Oraşe ............................... 3 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ..................... 7 │
│ Comune .............................. 69 │
│ - din care, suburbane .............. 3 │
│ Sate ................................ 338 │
│ - din care, aparţin oraşelor ....... 8 │
└─────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Denumirea municipiului Comune suburbane Sate componente ale
────────────────────── ──────────────── comunei suburbane
───────────────────
I. BOTOSANI 1. CURTESTI 1. CURTESTI
2. Agafton
3. Baiceni
4. Hudum
5. Manastirea Doamnei
6. Oraseni-Deal
7. Oraseni-Vale
2. RACHITI 1. RACHITI
2. Cismea
3. Costesti
4. Rosiori
3. STAUCENI 1. STAUCENI
2. Silistea
3. Tocileni
4. Victoria

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Sate ce aparţin
────────────────── oraşului
──────────────────
1. DARABANI 1. Bajura
2. Esanca
3. Lismanita

Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────

2. DOROHOI 1. DOROHOI
2. Dealu Mare
3. Loturi Enescu
4. Progresul
3. SAVENI 1. Bodeasa
2. Bozieni
3. Chiscareni
4. Petricani
5. Sat Nou

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────
1. ALBESTI 1. ALBESTI
2. Buimaceni
3. Costiugeni
4. Jijia
5. Mascateni
6. Tudor Vladimirescu
2. AVRAMENI 1. AVRAMENI
2. Adaseni
3. Aurel Vlaicu
4. Dimitrie Cantemir
5. Ichimeni
6. Panaitoaia
7. Timus
8. Tudor Vladimirescu
9. Zoitani
3. BALUSENI 1. BALUSENI
2. Balusenii Noi
3. Buzeni
4. Cosuleni
5. Draxini
6. Zaicesti
4. BRAESTI 1. BRAESTI
2. Poiana
3. Popeni
4. Valcelele
5. BROSCAUTI 1. BROSCAUTI
2. Slobozia
6. BUCECEA 1. BUCECEA
2. Bohoghina
3. Calinesti
7. CALARASI 1. CALARASI
2. Libertatea
3. Plesani
8. CONCESTI 1. CONCESTI
2. Movileni
9. COPALAU 1. COPALAU
2. Buda
3. Cerbu
4. Cosula
5. Cotu
6. Padureni
7. Supitca
10. CORDARENI 1. CORDARENI
2. Grivita
11. CORLATENI 1. CORLATENI
2. Carasa
3. Dimacheni
4. Mateieni
5. Podeni
6. Recia-Verbia
7. Vladeni
12. CORNI 1. CORNI
2. Balta Arsa
3. Mesteacan
4. Sarafinesti
13. COTUSCA 1. COTUSCA
2. Avram Iancu
3. Cotu Miculinti
4. Crasnaleuca
5. Ghireni
6. Mihail Kogalniceanu
7. Nichiteni
8. Nicolae Balcescu
9. Putureni
14. CRISTESTI 1. CRISTESTI
2. Oneaga
3. Schit-Oraseni
4. Unguroaia
15. CRISTINESTI 1. CRISTINESTI
2. Baranca
3. Dragalina
4. Fundu Hertii
5. Poiana
16. DERSCA 1. DERSCA
2. Lozna
3. Strateni
17. DINGENI 1. DINGENI
2. Hulub
3. Iacobeni
4. Strahotin
18. DOBIRCENI 1. DOBIRCENI
2. Bivolari
3. Cismanesti
4. Livada
5. Murguta
6. Padureni
19. DRAGUSENI 1. DRAGUSENI
2. Podriga
3. Sarata-Draguseni
20. DURNESTI 1. DURNESTI
2. Babiceni
3. Barsanesti
4. Brosteni
5. Cucuteni
6. Guranda
21. FLAMINZI 1. FLAMINZI
2. Cordun
3. Poiana
22. FRUMUSICA 1. FRUMUSICA
2. Boscoteni
3. Radeni
4. Storesti
5. Sendreni
6. Vladeni-Deal
23. GEORGE ENESCU 1. DUMENI
2. Arborea
3. George Enescu
4. Popeni
5. Stanca
24. GORBANESTI 1. GORBANESTI
2. Batranesti
3. George Cosbuc
4. Mihai Eminescu
5. Siliscani
6. Socrujeni
7. Viforeni
8. Vanatori
25. HAVIRNA 1. HAVIRNA
2. Balinti
3. Galbeni
4. Garbeni
5. Niculcea
6. Tataraseni
26. HANESTI 1. HANESTI
2. Borolea
3. Moara Jorii
4. Sarata-Basarab
5. Slobozia Hanesti
27. HILISEU-HORIA 1. HILISEU-HORIA
2. Corjauti
3. Hiliseu-Closca
4. Hiliseu-Crisan
5. Iezer
28. HLIPICENI 1. HLIPICENI
2. Dragalina
3. Victoria
29. HUDESTI 1. HUDESTI
2. Alba
3. Baranca
4. Mlenauti
30. IBANESTI 1. IBANESTI
2. Dumbravita
31. LEORDA 1. LEORDA
2. Belcea
3. Costinesti
4. Dolina
5. Mitoc
32. LUNCA 1. LUNCA
2. Stroiesti
3. Zlatunoaia
33. MANOLEASA 1. MANOLEASA
2. Bold
3. Flondora
4. Iorga
5. Liveni
6. Loturi
7. Manoleasa-Prut
8. Sadoveni
9. Serpenita
10. Zahoreni
34. MIHAI EMINESCU 1. IPOTESTI
2. Baisa
3. Catamaresti
4. Catamaresti-Deal
5. Cervicesti
6. Cervicesti-Deal
7. Cucorani
8. Manolesti
9. Stancesti
35. MIHAILENI 1. MIHAILENI
2. Calinesti
3. Candesti
4. Parau Negru
5. Rogojesti
6. Talpa
7. Vitcani
36. MIHALASENI 1. MIHALASENI
2. Caraiman
3. Nastase
4. Negresti
5. Paun
6. Sarata
7. Slobozia Siliscani
37. MILEANCA 1. MILEANCA
2. Codreni
3. Scutari
4. Selistea
38. MITOC 1. MITOC
2. Horia
39. NICOLAE BALCESCU 1. NICOLAE BALCESCU
2. Bosanceni
3. Chitoveni
4. Prisacani
40. NICSENI 1. NICSENI
2. Dacia
3. Dorobanti
41. PALTINIS 1. PALTINIS
2. Cuzlau
3. Horodistea
4. Slobozia
42. POMIRLA 1. POMIRLA
2. Hulubesti
3. Racovat
43. PRAJENI 1. PRAJENI
2. Campeni
3. Luparia
4. Miletin
44. RADAUTI-PRUT 1. RADAUTI-PRUT
2. Miorcani
3. Rediu
45. RAUSENI 1. RAUSENI
2. Doina
3. Pogorasti
4. Rediu
5. Stolniceni
46. RIPICENI 1. RIPICENI
2. Cinghiniia
3. Lehnesti
4. Movila Rupta
5. Popoaia
6. Ripicenii Vechi
7. Rasca
47. ROMA 1. ROMA
2. Cotargaci
48. ROMÂNEŞTI 1. ROMÂNEŞTI
2. Damideni
3. Româneşti-Vale
4. Sarata
49. SANTA MARE 1. SANTA MARE
2. Badarai
3. Berza
4. Bogdanesti
5. Durnesti
6. Iliseni
7. Ranghilesti
8. Ranghilesti-Deal
50. SUHARAU 1. SUHARAU
2. Izvoare
3. Lisna
4. Oroftiana
5. Plevna
6. Smardan
51. SULITA 1. SULITA
2. Blandesti
3. Cerchejeni
4. Chelis
5. Dracsani
6. Soldanesti
52. SEDRICENI 1. SENDRICENI
2. Horlaceni
3. Padureni
53. STEFANESTI 1. STEFANESTI
2. Badiuti
3. Bobulesti
4. Stanca
5. Stefanesti-Sat
54. STIUBIENI 1. STIUBIENI
2. Ibaneasa
3. Negreni
55. TODIRENI 1. TODIRENI
2. Cernesti
3. Floresti
4. Garbesti
5. Iuresti
56. TRUSESTI 1. TRUSESTI
2. Buhaceni
3. Ciritei
4. Drislea
5. Ionaseni
6. Pasateni
57. TUDORA 1. TUDORA
58. UNGURENI 1. UNGURENI
2. Borzesti
3. Calugareni
4. Calugarenii Noi
5. Durnesti
6. Mihai Viteazu
7. Mandresti
8. Plopenii Mari
9. Plopenii Mici
10. Tautesti
11. Vicoleni
59. UNTENI 1. UNTENI
2. Burla
3. Burlesti
4. Manastireni
5. Soroceni
6. Valea Grajdului
7. Vultureni
60. VACULESTI 1. VACULESTI
2. Gorovei
3. Saucenita
61. VIISOARA 1. VIISOARA
2. Cuza Voda
3. Viisoara Mica
62. VIRFU CIMPULUI 1. VIRFU CIMPULUI
2. Ionaseni
3. Lunca
63. VLADENI 1. VLADENI
2. Brehuiesti
3. Hriscani
4. Hutani
5. Mandresti
64. VLASINESTI 1. VLASINESTI
2. Miron Costin
3. Sarbi
65. VORNICENI 1. VORNICENI
2. Davidoaia
3. Dealu Crucii
66. VORONA 1. VORONA
2. Icuseni
3. Joldesti
4. Poiana
5. Vorona Mare
6. Vorona-Teodoru


JUDEŢUL BRAŞOV
cu resedinta în municipiul Braşov

┌──────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii .............................. 1 │
│ Oraşe .................................. 8 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................ 14 │
│ Comune ................................. 43 │
│ - din care, suburbane ................. 1 │
│ Sate ................................... 150 │
│ - din care, aparţin oraşelor .......... - │
└──────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Denumirea municipiului Comune suburbane Sate componente ale
────────────────────── ──────────────── comunei suburbane
───────────────────

1. BRAŞOV 1. GHIMBAV 1. GHIMBAV

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────

1. CODLEA
2. FAGARAS
3. PREDEAL 1. PREDEAL
2. Paraul Rece
3. Timisu de Jos
4. Timisu de Sus
4. RISNOV
5. RUPEA 1. RUPEA
2. Fiser
6. SACELE
7. VICTORIA
8. ZARNESTI 1. ZARNESTI
2. Tohanu Nou

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────────────────
1. APATA 1. APATA
2. BECLEAN 1. BECLEAN
2. Boholt
3. Calbor
4. Hurez
5. Luta
3. BOD 1. BOD
2. Colonia Bod
4. BRAN 1. BRAN
2. Predelut
3. Sohodol
4. Simon
5. BUDILA 1. BUDILA
6. BUNESTI 1. BUNESTI
2. Crit
3. Mesendorf
4. Roades
5. Viscri
7. CÂTĂ 1. CÂTĂ
2. Beia
3. Drauseni
4. Ionesti
5. Palos
8. CINCU 1. CINCU
2. Toarcla
9. COMANA 1. COMANA DE JOS
2. Comana de Sus
3. Crihalma
4. Ticusu Nou
10. CRISTIAN 1. CRISTIAN
11. DUMBRAVITA 1. DUMBRAVITA
2. Vladeni
12. FELDIOARA 1. FELDIOARA
2. Colonia Reconstructia
3. Rotbav
13. FUNDATA 1. FUNDATA
2. Fundatica
3. Sirnea
14. HALCHIU 1. HALCHIU
2. Crizbav
3. Cutus
4. Satu Nou
15. HARMAN 1. HARMAN
2. Podu Oltului
16. HIRSENI 1. HIRSENI
2. Copacel
3. Malinis
4. Margineni
5. Sebes
17. HOGHIZ 1. HOGHIZ
2. Bogata Olteana
3. Cuciulata
4. Dopca
5. Fântâna
6. Lupsa
18. HOMOROD 1. HOMOROD
2. Jimbor
3. Mercheasa
19. JIBERT 1. JIBERT
2. Dacia
3. Granari
4. Lovnic
5. Valeni
20. LISA 1. LISA
2. Breaza
3. Pojorta
21. MAIERUS 1. MAIERUS
2. Arini
22. MINDRA 1. MINDRA
2. Ileni
3. Rausor
4. Sona
5. Toderita
23. MOIECIU 1. MOIECIU DE JOS
2. Cheia
3. Drumul Carului
4. Magura
5. Moieciu de Sus
6. Pestera
24. ORMENIS 1. ORMENIS
2. Augustin
25. PARAU 1. PARAU
2. Grid
3. Venetia de Jos
4. Venetia de Sus
26. POIANA MARULUI 1. POIANA MARULUI
2. Paltin
3. Sinca Noua
27. PREJMER 1. PREJMER
2. Lunca Calnicului
3. Stupinii Prejmerului
28. RACOS 1. RACOS
2. Mateias
29. RECEA 1. RECEA
2. Berivoi
3. Dejani
4. Gura Vaii
5. Iaşi
6. Sasciori
7. Savastreni
30. SERCAIA 1. SERCAIA
2. Halmeag
3. Vad
31. SINCA 1. SINCA VECHE
2. Bucium
3. Ohaba
4. Persani
5. Sercaita
6. Valcea
32. SINPETRU 1. SINPETRU
33. SOARS 1. SOARS
2. Barcut
3. Felmer
4. Rodbav
5. Selistat
34. TARLUNGENI 1. TARLUNGENI
2. Carpinis
3. Purcareni
4. Zizin
35. TELIU 1. TELIU
36. TICUSU 1. TICUSU VECHI
2. Cobor
37. UCEA 1. UCEA DE JOS
2. Corbi
3. Feldioara
4. Ucea de Sus
38. UNGRA 1. UNGRA
2. Daisoara
39. VAMA BUZAULUI 1. VAMA BUZAULUI
2. Acris
3. Buzaiel
4. Dalghiu
40. VISTEA 1. VISTEA DE JOS
2. Dragus
3. Oltet
4. Rucar
5. Vistea de Sus
6. Vistisoara
41. VOILA 1. VOILA
2. Cincsor
3. Dridif
4. Ludisor
4. Sambata de Jos
5. Sambata de Sus
6. Staţiunea Climaterica Sambata
7. Voivodeni
42. VULCAN 1. VULCAN
2. Colonia 1 Mai
3. Holbav


JUDEŢUL BRĂILA
cu resedinta în municipiul Brãila

┌────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii .............................. 1 │
│ Oraşe .................................. 1 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................ 2 │
│ Comune ................................. 41 │
│ - din care, suburbane ................. 2 │
│ Sate ................................... 142 │
│ - din care, aparţin oraşelor .......... - │
└────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Denumirea municipiului Comune suburbane Sate componente ale
────────────────────── ──────────────── comunei suburbane
───────────────────
I. BRĂILA 1. CHISCANI 1. CHISCANI
2. Lacu Sarat
3. Varsatura

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Comune suburbane Sate componente ale
────────────────── ──────────────── comunei suburbane
───────────────────

1. FAUREI 1. SURDILA-GRECI 1. SURDILA-GRECI
2. Bratesu Vechi
3. Faurei-Sat
4. Horia

C. COMUNE
─────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
─────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
─────────────────────────────────────────────────────────
1. BARAGANUL 1. BARAGANUL
2. BERTESTII DE JOS 1. BERTESTII DE JOS
2. Bertestii de Sus
3. Gura Calmatui
4. Gura Garlutei
5. Nicolesti
6. Spiru Haret
3. BORDEI VERDE 1. BORDEI VERDE
2. Constantin Gabrielescu
3. Filiu
4. Liscoteanca
4. CIOCILE 1. CIOCILE
2. Chioibasesti
3. Odaieni
4. Ştefan Gheorghiu
5. CIRESU 1. CIRESU
2. Batogu
3. Ionesti
4. Scarlatesti
5. Vultureni
6. DUDESTI 1. DUDESTI
2. Bumbacari
3. Tataru
7. FRECATEI 1. FRECATEI
2. Agaua
3. Cistia
4. Salcia
5. Stoienesti
6. Titcov
8. GALBENU 1. GALBENU
2. Drogu
3. Pantecani
4. Satuc
5. Zamfiresti
9. GEMENELE 1. GEMENELE
2. Gavani
10. GRADISTEA 1. GRADISTEA
2. Ibrianu
3. Maraloiu
11. GROPENI 1. GROPENI
12. IANCA 1. IANCA
2. Berlesti
3. Gara Ianca
4. Oprisenesti
5. Perisoru
6. Plopu
7. Tarlele Filiu
13. INSURATEI 1. INSURATEI
2. Lacu Rezii
3. Maru Roşu
4. Valea Calmatuiului
14. JIRLAU 1. JIRLAU
2. Bradeanca
15. MARASU 1. MARASU
2. Bandoiu
3. Magureni
4. Nedeicu
5. Plopi
6. Tacau
16. MAXINENI 1. MAXINENI
2. Corbu Nou
3. Corbu Vechi
4. Latinu
5. Voinesti
17. MIRCEA VODA 1. MIRCEA VODA
2. Dedulesti
18. MOVILA MIRESII 1. MOVILA MIRESII
2. Esna
3. Tepes Voda
19. RACOVITA 1. RACOVITA
2. Corbeni
3. Custura
20. RIMNICELU 1. RIMNICELU
2. Boarca
3. Constantinesti
4. Mihail Kogalniceanu
21. ROMANU 1. ROMANU
2. Oancea
22. ROSIORI 1. ROSIORI
2. Coltea
3. Florica
23. SALCIA TUDOR 1. SALCIA TUDOR
2. Ariciu
3. Cuza Voda
4. Gulianca
5. Olaneasca
24. SCORTARU NOU 1. SCORTARU NOU
2. Desirati
3. Gurguieti
4. Nicolae Balcescu
5. Pitulati
6. Sihleanu
25. SILISTEA 1. SILISTEA
2. Cotu Lung
3. Cotu Mihalea
4. Martacesti
5. Muchea
6. Vamesu
26. STANCUTA 1. STANCUTA
2. Cuza Voda
3. Polizesti
4. Stanca
27. SURDILA-GAISEANCA 1. SURDILA-GAISEANCA
2. Filipesti
28. SUTESTI 1. SUTESTI
2. Mihail Kogalniceanu
29. TICHILESTI 1. TICHILESTI
2. Albina
30. TRAIAN 1. TRAIAN
2. Caldarusa
3. Silistraru
4. Urleasca
31. TUDOR VLADIMIRESCU 1. TUDOR VLADIMIRESCU
2. Cazasu
3. Comaneasca
4. Scortaru Vechi
32. TUFESTI 1. TUFESTI
33. ULMU 1. ULMU
2. Jugureanu
34. UNIREA 1. UNIREA
2. Morotesti
3. Valea Canepii
35. VADENI 1. VADENI
2. Baldovinesti
3. Pietroiu
36. VICTORIA 1. VICTORIA
2. Mihai Bravu
37. VISANI 1. VISANI
2. Caineni-Bãi
3. Plasoiu
38. VIZIRU 1. VIZIRU
2. Lanurile
39. ZAVOAIA 1. ZAVOAIA
2. Dudescu


JUDEŢUL BUZAU
cu resedinta în municipiul Buzau

┌────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii .............................. 1 │
│ Oraşe .................................. 1 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................ 2 │
│ Comune ................................. 83 │
│ - din care, suburbane ................. - │
│ Sate ................................... 485 │
│ - din care, aparţin oraşelor .......... - │
└────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Denumirea municipiului
──────────────────────
1. BUZAU

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului
──────────────────
1. RIMNICU SARAT

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────────
1. AMARU 1. AMARU
2. Campeni
3. Dulbanu
4. Lacu Sinaia
5. Lunca
6. Scorteanca
2. BALTA ALBA 1. BALTA ALBA
2. Amara
3. Baile
4. Stavarasti
3. BALACEANU 1. BALACEANU
4. BECENI 1. BECENI
2. Arbanasi
3. Carpinistea
4. Dogari
5. Floresti
6. Gura Dimienii
7. Izvoru Dulce
8. Margariti
9. Valea Parului
5. BERCA 1. BERCA
2. Baceni
3. Cojanu
4. Joseni
5. Manastirea Ratesti
6. Paclele
7. Plescoi
8. Plesesti
9. Ratesti
10. Satuc
11. Tatarligu
12. Valea Nucului
13. Viforata
6. BISOCA 1. BISOCA
2. Baltagari
3. Lacurile
4. Lopatareasa
5. Plesi
6. Recea
7. Sarile
8. Sindrila
7. BLAJANI 1. BLAJANI
2. Soresti
8. BOLDU 1. BOLDU
9. BOZIORU 1. BOZIORU
2. Buduile
3. Fisici
4. Gavanele
5. Gresia
6. Izvoarele
7. Nucu
8. Scaeni
9. Ulmet
10. Vavalucile
10. BRADEANU 1. BRADEANU
2. Mitropolia
3. Smardan
11. BRAESTI 1. BRAESTI
2. Bratilesti
3. Goidesti
4. Ivanetu
5. Pinu
6. Parscovelu
7. Ruginoasa
12. BREAZA 1. BREAZA
2. Badeni
3. Greceanca
4. Valeanca-Vilanesti
5. Vispesti
13. BUDA 1. BUDA
2. Alexandru Odobescu
3. Danulesti
4. Mucesti-Danulesti
5. Spidele
6. Toropalesti
7. Valea Larga
14. CALVINI 1. CALVINI
2. Bascenii de Jos
3. Bascenii de Sus
4. Frasinet
5. Olari
15. C.A. ROSETTI 1. C.A. ROSETTI
2. Balteni
3. Balhacu
4. Cotu Ciorii
5. Lunca
6. Vizireni
16. CANESTI 1. CANESTI
2. Gontesti
3. Negosina
4. Pacurile
5. Suchea
6. Valea Verzei
17. CATINA 1. CATINA
2. Corbu
3. Slobozia
4. Valea Catinei
5. Zeletin
18. CERNATESTI 1. CERNATESTI
2. Aldeni
3. Baesti
4. Caldarusa
5. Fulga
6. Manasia
7. Vladeni
8. Zarnestii de Slanic
19. CHILIILE 1. CHILIILE
2. Budesti
3. Crevelesti
4. Ghiocari
5. Glodu-Petcari
6. Poiana Pletari
7. Trestioara
20. CHIOJDU 1. CHIOJDU
2. Basca Chiojdului
3. Catiasu
4. Lera
5. Plescioara
6. Poenitele
21. CILIBIA 1. CILIBIA
2. Gara Cilibia
3. Manzu
4. Movila Oii
5. Posta
22. CISLAU 1. CISLAU
2. Barasti
3. Buda Craciunesti
4. Gura Bascei
5. Scarisoara
23. COCHIRLEANCA 1. COCHIRLEANCA
2. Boboc
3. Gara Bobocu
4. Rosioru
5. Tarlele
24. COLTI 1. COLTI
2. Alunis
3. Coltii de Jos
4. Muscelu Caramanesti
25. COSTESTI 1. COSTESTI
2. Budisteni
3. Gomoesti
4. Grosani
5. Pietrosu
6. Spataru
26. COZIENI 1. COZIENI
2. Anini
3. Balanesti
4. Bercesti
5. Ciocanesti
6. Cocarceni
7. Colteni
8. Fata lui Nan
9. Glodurile
10. Izvoru
11. Lungesti
12. Nistoresti
13. Pietraru
14. Punga
15. Teisu
16. Trestia
17. Tulburea
18. Valea Banului
19. Valea Roatei
20. Zapodia
27. GALBINASI 1. GALBINASI
2. Bentu
3. Tabarasti
28. GHERASENI 1. GHERASENI
2. Suditi
29. GHERGHEASA 1. GHERGHEASA
2. Salcioara
30. GLODEANU SARAT 1. GLODEANU SARAT
2. Caldaruseanca
3. Ileana
4. Pitulicea
31. GLODEANU-SILISTEA 1. GLODEANU-SILISTEA
2. Casota
3. Carligu Mare
4. Carligu Mic
5. Corbu
6. Cotorca
7. Satu Nou
8. Vacareasca
32. GREBANU 1. GREBANU
2. Homesti
3. Livada
4. Livada Mica
5. Plevna
6. Zaplaz
33. GURA TEGHII 1. GURA TEGHII
2. Furtunesti
3. Nemertea
4. Paltinis
5. Secuiu
6. Vadu Oii
7. Varlm
34. LARGU 1. LARGU
2. Scarlatesti
35. LOPATARI 1. LOPATARI
2. Brebu
3. Fundata
4. Luncile
5. Pestritu
6. Plaiu Nucului
7. Plostina
8. Potecu
9. Sareni
10. Terca
11. Varteju
36. LUCIU 1. LUCIU
2. Caragele
37. MAGURA 1. MAGURA
2. Ciuta
3. Unguriu
38. MARACINENI 1. MARACINENI
2. Capatanesti
3. Potoceni
39. MARGARITESTI 1. MARGARITESTI
2. Campulungeanca
3. Fantanele
40. MEREI 1. MEREI
2. Ciobanoaia
3. Dealul Viei
4. Dobrilesti
5. Gura Saratii
6. Izvoru Dulce
7. Lipia
8. Nenciulesti
9. Ograzile
10. Sarata-Monteoru
11. Valea Putului Merei
41. MIHAILESTI 1. MIHAILESTI
2. Coltaneni
3. Florica
4. Margineanu
5. Satu Nou
42. MINZALESTI 1. MINZALESTI
2. Beslii
3. Bustea
4. Ciresu
5. Ghizdita
6. Gura Badicului
7. Jghiab
8. Plavatu
9. Poiana Valcului
10. Satu Vechi
11. Trestioara
12. Valea Cotoarei
13. Valea Ursului
43. MOVILA BANULUI 1. MOVILA BANULUI
2. Brebu
3. Cioranca
4. Limpezis
44. MURGESTI 1. MURGESTI
2. Batogu
3. Valea Ratei
45. NAENI 1. NAENI
2. Fintesti
3. Fantanele
4. Prosca
5. Vârf
46. NEHOIU 1. NEHOIU
2. Basca Rozilei
3. Chirlesti
4. Curmatura
5. Lunca Priporului
6. Mlajet
7. Nehoiasu
8. Paitineni
9. Stanila
10. Vinetisu
47. ODAILE 1. ODAILE
2. Capu Satului
3. Corneanu
4. Gorani
5. Lacu
6. Piatra Alba
7. Posobesti
8. Scorosesti
9. Valea Fantanei
10. Valea Stefanului
48. PADINA 1. PADINA
2. Tatulesti
49. PARDOSI 1. PARDOSI
2. Chiperu
3. Costomiru
4. Valea lui Lalu
5. Valea Schiopului
50. PANATAU 1. PANATAU
2. Begu
3. Lacu cu Anini
4. Maguricea
5. Plaisor
6. Rapile
7. Sibiciu de Jos
8. Tega
9. Zaharesti
51. PATIRLAGELE 1. PATIRLAGELE
2. Calea Chiojdului
3. Crang
4. Fundaturile
5. Gornet
6. Lunca
7. Maruntisu
8. Manastirea
9. Muscel
10. Poienile
11. Sibiciu de Sus
12. Stroesti
13. Valea Lupului
14. Valea Sibiciului
15. Valea Viei
52. PIETROASELE 1. PIETROASELE
2. Caltesti
3. Clondiru de Sus
4. Dara
5. Pietroasa Mica
6. Saranga
53. PIRSCOV 1. PIRSCOV
2. Badila
3. Curcanesti
4. Lunca Frumoasa
5. Olesesti
6. Parjolesti
7. Robesti
8. Runcu
9. Tarcov
10. Tocileni
11. Trestieni
12. Valea Purcarului
54. PODGORIA 1. PODGORIA
2. Cotatcu
3. Oratia
4. Plesesti
5. Tabacari
55. POGOANELE 1. POGOANELE
2. Caldarasti
56. POSTA CILNAU 1. POSTA CILNAU
2. Aliceni
3. Coconari
4. Potarnichesti
5. Suditi
6. Zilisteanca
57. PUIESTI 1. PUIESTII DE SUS
2. Dascalesti
3. Lunca
4. Macrina
5. Nicolesti
6. Plopi
7. Puiestii de Sus
58. RACOVITENI 1. RACOVITENI
2. Budrea
3. Petrisoru
59. RIMNICELU 1. RIMNICELU
2. Colibasi
3. Fotin
4. Stiubei
60. ROBEASCA 1. ROBEASCA
2. Mosesti
61. RUSETU 1. RUSETU
2. Sergent Ionel Ştefan
62. SAGEATA 1. SAGEATA
2. Banita
3. Beilic
4. Bordusani
5. Dambroca
6. Gavanesti
7. Movilita
63. SAHATENI 1. SAHATENI
2. Gageni
3. Istrita de Jos
4. Vintileanca
64. SAPOCA 1. SAPOCA
2. Matesti
65. SARULESTI 1. SARULESTI
2. Caratnau de Jos
3. Caratnau de Sus
4. Goicelu
5. Sarile-Catun
6. Valea Larga-Sarulesti
7. Valea Stanei
66. SCORTOASA 1. SCORTOASA
2. Balta Tocila
3. Beciu
4. Deleni
5. Dalma
6. Golu Grabicina
7. Grabicina de Jos
8. Grabicina de Sus
9. Gura Vaii
10. Plopeasa
11. Policiori
67. SCUTELNICI 1. SCUTELNICI
2. Arcanu
3. Bragareasa
4. Lipanescu
68. SIRIU 1. LUNCA JARISTEI
2. Coltu Pietrii
3. Casoca
4. Gura Siriului
5. Muscelusa
69. SMEENI 1. SMEENI
2. Albesti
3. Balaia
4. Caltuna
5. Moisica
6. Udati-Lucieni
7. Udati-Manzu
70. STILPU 1. STILPU
71. TISAU 1. IZVORU
2. Barbuncesti
3. Grajdana
4. Hales
5. Izvoranu
6. Leiculesti
7. Padurenii
8. Salcia
9. Strezeni
10. Tisau
11. Valea Salciilor
72. TOPLICENI 1. TOPLICENI
2. Babeni
3. Ceairu
4. Dedulesti
5. Gura Fagetului
6. Posta
7. Raducesti
73. TINTESTI 1. TINTESTI
2. Maxenu
3. Odaia Banului
4. Pogonele
74. ULMENI 1. ULMENI
2. Baltareti
3. Clondiru
4. Sarata
5. Valcele
75. VADU PASII 1. VADU PASII
2. Bajani
3. Focsanei
4. Gura Calnaului
5. Scurtesti
6. Stancesti
76. VALEA RIMNICULUI 1. VALEA RIMNICULUI
2. Oreavul
3. Rubla
77. VALEA SALCIEI 1. VALEA SALCIEI
2. Modreni
3. Valea Salciei-Catun
78. VERNESTI 1. VERNESTI
2. Bradeanca
3. Candesti
4. Carlomanesti
5. Mierea
6. Nenciu
7. Niscov
8. Sasenii Noi
9. Sasenii pe Vale
10. Sasenii Vechi
11. Zoresti
79. VINTILA VODA 1. VINTILA VODA
2. Bodinesti
3. Coca-Antimiresti
4. Coca-Niculesti
5. Niculesti
6. Petrachesti
7. Podu Muncii
8. Sarbesti
9. Smeesti
80. VIPERESTI 1. VIPERESTI
2. Muscel
3. Palici
4. Rusavat
5. Tronari
6. Ursoaia
81. VILCELELE 1. VILCELELE
82. ZARNESTI 1. FUNDENI
2. Comisoaia
3. Pruneni
4. Vadu Soresti
5. Zarnesti
83. ZIDURI 1. ZIDURI
2. Costieni
3. Cuculeasa
4. Heliade Rãdulescu
5. Lanurile
6. Zoita


JUDEŢUL CARAS-SEVERIN
cu resedinta în municipiul Resita

┌─────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ............................. 1 │
│ Oraşe ................................. 7 │
│ Localitãţii componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ....................... 21 │
│ Comune ................................ 69 │
│ - din care, suburbane ................ 1 │
│ Sate .................................. 288 │
│ - din care, aparţin oraşelor ......... 7 │
└─────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Denumirea municipiului Localitãţi componente Sate ce aparţin
────────────────────── ale municipiului municipiului
───────────────────── ───────────────
I. RESITA 1. RESITA 1. Moniom
2. Calnic
3. Cuptoare
4. Doman
5. Secu
6. Terova

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Localitãţi componente
────────────────── ale oraşului
─────────────────────
1. ANINA 1. ANINA
2. Steierdorf
2. BAILE HERCULANE 1. BAILE HERCULANE
2. Pecinisca
3. BOCSA

Comune suburbane Sate componente
──────────────── ale comunei suburbane
─────────────────────
1. OCNA DE FIER 1. OCNA DE FIER

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────
4. CARANSEBES 1. Jupa
5. MOLDOVA NOUA 1. MOLDOVA NOUA
2. Macesti
3. Moldova Veche
4. Moldovita
6. ORAVITA 1. ORAVITA 1. Agadici
2. Ciclova Montanã 2. Bradisoru
de Jos
3. Marila 3. Brosteni
4. Rachitova
7. OTELU ROŞU 1. OTELU ROŞU 1. Mal
2. Ciresa

C. COMUNE
───────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
───────────────────────────────────────────────────
0 1 2
───────────────────────────────────────────────────
1. ARMENIS 1. ARMENIS
2. Fenes
3. Plopu
4. Sat Batran
5. Sub Margine
2. BANIA 1. BANIA
2. Garbovat
3. BAUTAR 1. BAUTAR
2. Bucova
3. Cornisoru
4. Preveciori
4. BERLISTE 1. BERLISTE
2. Iam
3. Milcoveni
4. Rusova Noua
5. Rusova Veche
5. BERZASCA 1. BERZASCA
2. Bigar
3. Cozla
4. Drencova
5. Liubcova
6. BERZOVIA 1. BERZOVIA
2. Fizes
3. Ghertenis
7. BOLVASNITA 1. BOLVASNITA
2. Varciorova
8. BOZOVICI 1. BOZOVICI
2. Poneasca
3. Prilipet
4. Valea Minisului
9. BREBU 1. BREBU
2. Apadia
3. Valeadeni
10. BREBU NOU 1. BREBU NOU
2. Garana
11. BUCHIN 1. BUCHIN
2. Lindenfeld
3. Poiana
4. Prisian
5. Valea Timisului
12. BUCOSNITA 1. BUCOSNITA
2. Golet
3. Petrosnita
4. Valisoara
13. CARASOVA 1. CARASOVA
2. Iabalcea
3. Nermed
14. CARBUNARI 1. CARBUNARI
2. Stinapari
15. CAVARAN 1. CAVARAN
2. Maciova
3. Matnicu Mare
4. Pestere
5. Prisaca
6. Zagujeni
16. CICLOVA ROMANA 1. CICLOVA ROMANA
2. Ilidia
3. Socolari
17. CIUCHICI 1. CIUCHICI
2. Macoviste
3. Nicolint
4. Petrilova
18. CIUDANOVITA 1. CIUDANOVITA
2. Jitin
19. COPACELE 1. COPACELE
2. Ohaba-Matnic
3. Ruginosu
4. Zorile
20. CORNEA 1. CORNEA
2. Crusovat
3. Cuptoare
4. Macoviste
21. CORNEREVA 1. CORNEREVA
2. Arsuri
3. Bogaltin
4. Bojia
5. Borugi
6. Camena
7. Ciresel
8. Costis
9. Cozia
10. Cracu Mare
11. Cracu Teiului
12. Dobraia
13. Dolina
14. Gruni
15. Hora Mare
16. Hora Mica
17. Inelet
18. Izvor
19. Lunca Florii
20. Lunca Zaicii
21. Mesteacan
22. Negiudin
23. Obita
24. Pogara de Sus
25. Pogara
26. Poiana Lungã
27. Prisacina
28. Prislop
29. Rustin
30. Scarisoara
31. Strugasca
32. Studena
33. Sub Crang
34. Sub Plai
35. Topla
36. Tatu
37. Zanogi
38. Zbegu
39. Zmogotin
40. Zoina
22. DALBOSET 1. DALBOSET
2. Barz
3. Boina
4. Boinita
5. Prislop
6. Resita Mica
7. Sopotu Vechi
23. DOCLIN 1. DOCLIN
2. Binis
3. Tirol
24. DOGNECEA 1. DOGNECEA
2. Calina
25. DOMASNEA 1. DOMASNEA
2. Canicea
26. EZERIS 1. EZERIS
2. Soceni
27. FIRLIUG 1. FIRLIUG
2. Dezesti
3. Duleu
4. Remetea-Poganici
5. Scaius
6. Valea Mare
28. FOROTIC 1. FOROTIC
2. Brezon
3. Comoraste
4. Surducu Mare
29. GIRNIC 1. GIRNIC
2. Padina Matei
30. GLIMBOCA 1. GLIMBOCA
31. GORUIA 1. GORUIA
2. Giurgiova
3. Garliste
32. GRADINARI 1. GRADINARI
2. Greoni
33. IABLANITA 1. IABLANITA
2. Globu Craiovei
3. Petnic
34. LAPUSNICEL 1. LAPUSNICEL
2. Parvova
3. Sumita
35. LAPUSNICU MARE 1. LAPUSNICU MARE
2. Moceris
36. LUNCAVITA 1. LUNCAVITA
2. Verendin
37. LUPAC 1. LUPAC
2. Clocotici
3. Rafnic
4. Vodnic
38. MARGA 1. MARGA
2. Vama Marga
39. MAURENI 1. MAURENI
2. Sosdea
40. MEHADIA 1. MEHADIA
2. Globurau
3. Plugova
4. Valea Bolvasnita
41. MEHADICA 1. MEHADICA
42. NAIDAS 1. NAIDAS
2. Lescovita
43. OBREJA 1. OBREJA
2. Ciuta
3. Iaz
4. Var
44. PALTINIS 1. PALTINIS
2. Cornutel
3. Delinesti
4. Ohabita
5. Rugi
45. PESCARI 1. PESCARI
2. Sfanta Elena
46. POJEJENA 1. POJEJENA
2. Belobresca
3. Divici
4. Radimna
5. Susca
47. PRIGOR 1. PRIGOR
2. Borlovenii Noi
3. Borlovenii Vechi
4. Patas
5. Putna
48. RAMNA 1. RAMNA
2. Barbosu
3. Valeapai
49. RACASDIA 1. RACASDIA
2. Vraniut
50. RUDARIA 1. RUDARIA
51. RUSCA MONTANĂ 1. RUSCA MONTANĂ
2. Ruschita
52. SACU 1. SACU
2. Salbagelu Nou
3. Tincova
53. SASCA MONTANĂ 1. SASCA MONTANĂ
2. Bogodint
3. Potoc
4. Sasca Romana
5. Slatina-Nera
54. SICHEVITA 1. SICHEVITA
2. Brestelnic
3. Camenita
4. Carsie
5. Cracu Almaj
6. Crusovita
7. Curmatura
8. Frasinis
9. Gornea
10. Liborajdea
11. Lucacevat
12. Martinovat
13. Ogasu Podului
14. Streneac
15. Valea Orevita
16. Valea Ravensca
17. Valea Sichevitei
18. Zanou
19. Zasloane
55. SLATINA-TIMIS 1. SLATINA-TIMIS
2. Ilova
3. Sadova Noua
4. Sadova Veche
56. SOCOL 1. SOCOL
2. Bazias
3. Campia
4. Parneaura
5. Zlatita
57. SOPOTU NOU 1. SOPOTU NOU
2. Carsa Roşie
3. Dristie
4. Poienile Boinei
5. Ravensca
6. Rachita
7. Stancilova
8. Urcu
9. Valea Rachitei
10. Valea Roşie
58. TEREGOVA 1. TEREGOVA
2. Rusca
59. TICVANIU MARE 1. TICVANIU MARE
2. Carnecea
3. Secaseni
4. Ticvaniu Mic
60. TIRNOVA 1. TIRNOVA
2. Bratova
61. TOPLET 1. TOPLET
2. Barza
62. TURNU RUIENI 1. TURNU RUIENI
2. Borlova
3. Cicleni
4. Dalci
5. Zervesti
6. Zlagna
63. VALIUG 1. VALIUG
64. VARADIA 1. VARADIA
2. Mercina
65. VERMES 1. VERMES
2. Ersig
3. Izgar
66. VRANI 1. VRANI
2. Ciortea
3. Iertof
67. ZAVOI 1. ZAVOI
2. Magura
3. Maru
4. Poiana Marului
5. Valea Bistrei
6. Voislova
7. 23 August
68. ZORLENTU MARE 1. ZORLENTU MARE
2. Zorlencior


JUDEŢUL CLUJ
cu resedinta în municipiul Cluj

┌─────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii .............................. 3 │
│ Oraşe .................................. 3 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................ 14 │
│ Comune ................................. 74 │
│ - din care suburbane .................. 5 │
│ Sate ................................... 420 │
│ - din care aparţin oraşelor ........... - │
└─────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Denumirea municipiului
──────────────────────
I. CLUJ
Localitãţi componente
ale municipiului
─────────────────────
II. DEJ 1. DEJ
2. Ocna Dejului
3. Pestera
4. Pintic
5. Somcutu Mic

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
────────────────────

1. CUZDRIOARA 1. CUZDRIOARA
2. Manasturel
3. Valea Garboului
2. JICHISU DE JOS 1. JICHISU DE JOS
2. Codor
3. Jichisu de Sus
4. Sigau
5. Tarpiu
3. MICA 1. MICA
2. Dambu Mare
3. Manastirea
4. Nires
5. Sanmarghita
6. Valea Ciresoii
7. Valea Luncii
Comune suburbane
────────────────
III. TURDA 1. MIHAI VITEAZU 1. MIHAI VITEAZU
2. Cheia
3. Cornesti
2. SANDULESTI 1. SANDULESTI
2. Copaceni

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────

1. CIMPIA TURZII
2. GHERLA 1. GHERLA
2. Baita
3. Hasdate
4. Silivas
3. HUEDIN 1. HUEDIN
2. Bicalatu

C. COMUNE
──────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
──────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
──────────────────────────────────────────────────────
1. AGHIRESU 1. AGHIRESU
2. Aghiresu-Fabrici
3. Arghisu
4. Bagara
5. Dancu
6. Doroltu
7. Inucu
8. Leghia
9. Macau
10. Ticu
11. Ticu-Colonie
2. AITON 1. AITON
2. Rediu
3. ALUNIS 1. ALUNIS
2. Corneni
3. Ghirolt
4. Pruneni
5. Vale
4. APAHIDA 1. APAHIDA
2. Bodrog
3. Campenesti
4. Corpadea
5. Dezmir
6. Pata
7. Sannicoara
8. Sub Coasta
5. ASCHILEU 1. ASCHILEU MARE
2. Aschileu Mic
3. Cristorel
4. Dorna
5. Fodora
6. BACIU 1. BACIU
2. Corusu
3. Mera
4. Popesti
5. Radaia
6. Salistea Noua
7. Suceagu
7. BAISOARA 1. BAISOARA
2. Frasinet
3. Moara de Padure
4. Muntele Baisorii
5. Muntele Bocului
6. Muntele Cacovei
7. Muntele Filii
8. Muntele Sacelului
9. Sacel
8. BELIS 1. BELIS
2. Balcesti
3. Dealu Botii
4. Giurcuta de Jos
5. Giurcuta de Sus
6. Poiana Horea
7. Smida
9. BOBILNA 1. BOBILNA
2. Antas
3. Babdiu
4. Blidaresti
5. Cremenea
6. Maia
7. Osorhel
8. Pruni
9. Razbuneni
10. Suaras
11. Valcelele
10. BONTIDA 1. BONTIDA
2. Coasta
3. Rascruci
4. Tauseni
11. BORSA 1. BORSA
2. Borsa-Catun
3. Borsa-Crestaia
4. Ciumafaia
5. Giula
12. BUZA 1. BUZA
2. Rotunda
13. CAIANU 1. CAIANU
2. Barai
3. Caianu Mic
4. Caianu-Vama
5. Vaida-Camaras
6. Valeni
14. CALARASI 1. CALARASI
2. Bogata
3. Calarasi-Gara
15. CALATELE 1. CALATELE
2. Calata
3. Dealu Negru
4. Finciu
5. Valeni
16. CAMARASU 1. CAMARASU
2. Naoiu
3. Samboleni
17. CAPUSU MARE 1. CAPUSU MARE
2. Agarbiciu
3. Balcesti
4. Capusu Mic
5. Dangau Mare
6. Dangau Mic
7. Dumbrava
8. Paniceni
9. Straja
18. CASEIU 1. CASEIU
2. Comorata
3. Coplean
4. Custura
5. Garbau Dejului
6. Guga
7. Leurda
8. Rugasesti
9. Salatruc
10. Urisor
19. CATINA 1. CATINA
2. Copru
3. Feldioara
4. Hagau
5. Hodaie
6. Valea Calda
20. CEANU MARE 1. CEANU MARE
2. Andici
3. Boian
4. Boldut
5. Ciurgau
6. Dosu Napului
7. Fanate
8. Hodai-Boian
9. Iacobeni
10. Mortesti
11. Starcu
12. Strucut
13. Valea lui Câţi
21. CHINTENI 1. CHINTENI
2. Deusu
3. Feiurdeni
4. Macicasu
5. Padureni
6. Satu Lung
7. Salistea Veche
8. Sanmartin
9. Vechea
22. CHIUIESTI 1. CHIUIESTI
2. Dosu Bricii
3. Huta
4. Magoaja
5. Strambu
6. Valea Caseielului
7. Valea lui Opris
23. CIUCEA 1. CIUCEA
2. Bucea
3. Negreni
4. Prelucele
5. Vanatori
24. CIURILA 1. CIURILA
2. Filea de Jos
3. Filea de Sus
4. Padureni
5. Prunis
6. Salicea
7. Saliste
8. Sutu
25. CITCAU 1. CITCAU
2. Muncel
3. Salisca
26. COJOCNA 1. COJOCNA
2. Boj-Catun
3. Boju
4. Cara
5. Huci
6. Iuriu de Campie
7. Moristi
8. Straja
27. CORNESTI 1. CORNESTI
2. Barlea
3. Igritia
4. Lujerdiu
5. Morau
6. Stoiana
7. Tiocu de Jos
8. Tiocu de Sus
9. Tioltiur
28. DABICA 1. DABICA
2. Luna de Jos
3. Paglisa
29. FELEACU 1. FELEACU
2. Casele Micesti
3. Gheorghieni
4. Saradis
5. Valcele
30. FIZESU GHERLII 1. FIZESU GHERLII
2. Bont
3. Lunca Bontului
4. Nicula
5. Sacalaia
31. FLORESTI 1. FLORESTI
2. Luna de Sus
3. Tauti
32. FRATA 1. FRATA
2. Berchiesu
3. Oas
4. Olariu
5. Padurea Iacobeni
6. Poiana Fraţii
7. Razoare
8. Soporu de Campie
33. GEACA 1. GEACA
2. Chiris
3. Lacu
4. Legii
5. Puini
6. Sucutard
34. GILAU 1. GILAU
2. Somesu Cald
3. Somesu Rece
35. GIRBAU 1. GIRBAU
2. Cornesti
3. Nadaselu
4. Vistea
5. Turea
36. IARA 1. IARA
2. Agris
3. Borzesti
4. Buru
5. Cacova Ierii
6. Fagetu Ierii
7. Lungesti
8. Masca
9. Magura Ierii
10. Ocolisel
11. Surduc
12. Valea Agrisulul
13. Valea Vadului
37. ICLOD 1. ICLOD
2. Fundatura
3. Iclozel
4. Livada
5. Orman
38. IZVORU CRISULUI 1. IZVORU CRISULUI
2. Nadasu
3. Nearsova
4. Saula
39. JUCU 1. JUCU DE SUS
2. Gadalin
3. Juc-Herghelie
4. Jucu de Mijloc
5. Visea
40. LUNA 1. LUNA
2. Gligoresti
3. Luncani
41. MAGURI-RACATAU 1. MAGURI-RACATAU
2. Maguri
3. Muntele Rece
42. MANASTIRENI 1. MANASTIRENI
2. Ardeova
3. Bedeciu
4. Bica
5. Dretea
6. Manasturu Romanesc
43. MARGAU 1. MARGAU
2. Bociu
3. Buteni
4. Ciuleni
5. Rachiteie
6. Scrind-Frasinet
44. MARISEL 1. MARISEL
45. MINTIU GHERLII 1. MINTIU GHERLII
2. Bunesti
3. Nima
4. Padurenii
5. Petresti
6. Salatiu
46. MOCIU 1. MOCIU
2. Boteni
3. Chesau
4. Criseni
5. Falca
6. Ghirisu Roman
7. Rosieni
8. Turmasi
9. Zorenii de Vale
47. MOLDOVENESTI 1. MOLDOVENESTI
2. Badeni
3. Pietroasa
4. Plaiesti
5. Podeni
6. Stejeris
48. PALATCA 1. PALATCA
2. Bagaciu
3. Muresenii de Campie
4. Petea
5. Sava
49. PANTICEU 1. PANTICEU
2. Catalina
3. Cublesu Somesan
4. Darja
5. Sarata
50. PETRESTII DE JOS 1. PETRESTII DE JOS
2. Craesti
3. Deleni
4. Livada
5. Petrestii de Mijloc
6. Petrestii de Sus
7. Plaiuri
51. PLOSCOS 1. PLOSCOS
2. Crairat
3. Lobodas
4. Valea Florilor
52. POIENI 1. POIENI
2. Bologa
3. Cerbesti
4. Hodisu
5. Lunca Visagului
6. Morlaca
7. Tranisu
8. Valea Draganului
53. RECEA-CRISTUR 1. RECEA-CRISTUR
2. Caprioara
3. Ciubanca
4. Ciubancuta
5. Elciu
6. Escu
7. Jurca
8. Osoi
9. Pustuta
54. RISCA 1. RISCA
2. Dealu Mare
3. Lapustesti
4. Marcesti
55. SACUIEU 1. SACUIEU
2. Rogojel
3. Visagu
56. SAVADISLA 1. SAVADISLA
2. Finisel
3. Hasdate
4. Lita
5. Liteni
6. Stolna
7. Valisoara
8. Vlaha
57. SIC 1. SIC
58. SINCRAIU 1. SINCRAIU
2. Alunisu
3. Braisoru
4. Domosu
5. Horlacea
59. SINMARTIN 1. SINMARTIN
2. Ceaba
3. Cutca
4. Diviciorii Mari
5. Diviciorii Mici
6. Mahal
7. Samboieni
8. Targusor
60. SINPAUL 1. SINPAUL
2. Berindu
3. Mihaiesti
4. Sumurducu
5. Sardu
6. Topa Mica
61. SUATU 1. SUATU
2. Aruncuta
3. Damburile
62. TRITENII DE JOS 1. TRITENII DE JOS
2. Clapa
3. Colonia
4. Padurenii
5. Tritenii de Sus
6. Tritenii-Hotar
63. TURENI 1. TURENI
2. Ceanu Mic
3. Comsesti
4. Martinesti
5. Micesti
64. TAGA 1. TAGA
2. Nasal
3. Santejude
4. Santejude-Vale
5. Santioana
65. UNGURAS 1. UNGURAS
2. Batin
3. Darot
4. Sicfa
5. Valea Ungurasului
66. VAD 1. VAD
2. Bogata de Jos
3. Bogata de Sus
4. Calna
5. Cetan
6. Curtuiusu Dejului
7. Valea Grosilor
67. VALEA IERII 1. VALEA IERII
2. Cerc
3. Plopi
68. VIISOARA 1. VIISOARA
2. Urca
69. VULTURENI 1. VULTURENI
2. Babutiu
3. Badesti
4. Chidea
5. Faureni
6. Soimeni


JUDEŢUL CONSTANTA
cu resedinta în municipiul Constanta

┌─────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii .............................. 1 │
│ Oraşe .................................. 7 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................ 17 │
│ Comune ................................. 49 │
│ - din care, suburbane ................. 4 │
│ Sate ................................... 196 │
│ - din care, aparţin oraşelor .......... 2 │
└─────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────

I. CONSTANTA 1. CONSTANTA
2. Mamaia
3. Palazu Mare

Oraşe ce aparţin Localitãţi componente
de municipiu ale oraşului
──────────────── ─────────────────────

1. EFORIE 1. Eforie Sud
2. Eforie Nord
2. MANGALIA
3. NAVODARI 1. NAVODARI
2. Mamaia-Sat

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────
4. TECHIRGHIOL 1. TECHIRGHIOL 1. Agigea
2. Sanatoriul Agigea 2. Lazu
3. Staţiunea
Zoologica Marina

Comune suburbane ce Sate componente ale
aparţin municipiului comunei suburbane
──────────────────── ───────────────────
1. 23 AUGUST 1. 23 AUGUST
2. Dulcesti
3. Moşneni
2. LIMANU 1. LIMANU
2. Hagieni
3. 2 Mai
4. Vama Veche

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
3. OVIDIU 1. OVIDIU
2. Lumina
3. Poiana
4. TUZLA 1. TUZLA
2. Costinesti
3. Schitu

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
────────────────── ─────────────────────
1. CERNAVODA
2. HÎRŞOVA 1. HÎRŞOVA
2. Vadu Oii
3. MEDGIDIA 1. MEDGIDIA
2. Remus Opreanu
3. Valea Dacilor

C. COMUNE
───────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
───────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
───────────────────────────────────────────────────────
1. ADAMCLISI 1. ADAMCLISI
2. Abrud
3. Hateg
4. Urluia
5. Zorile
2. ALBESTI 1. ALBESTI
2. Arsa
3. Coroana
4. Cotu Vaii
5. Vartop
3. ALIMAN 1. ALIMAN
2. Adancata
3. Dunareni
4. Floriile
5. Vlahii
4. BANEASA 1. BANEASA
2. Faurei
3. Negureni
4. Tudor Vladimirescu
5. Valea Tapului
5. CASTELU 1. CASTELU
2. Cuza Voda
3. Nisipari
6. CERCHEZU 1. CERCHEZU
2. Cascioarele
3. Magura
4. Viroaga
7. CHIRNOGENI 1. CHIRNOGENI
2. Credinţa
3. Plopeni
8. CIOBANU 1. CIOBANU
2. Miorita
9. CIOCIRLIA 1. CIOCIRLIA
2. Ciocarlia de Sus
10. COBADIN 1. COBADIN
2. Conacu
3. Curcani
4. Negresti
5. Viisoara
11. COGEALAC 1. COGEALAC
2. Colelia
3. Fantanele
4. Gura Dobrogei
5. Ramnicu de Jos
6. Ramnicu de Sus
7. Tariverde
12. COMANA 1. COMANA
2. Casicea
3. General Scarisoreanu
4. Pelinu
5. Tataru
13. CORBU 1. CORBU
2. Luminita
3. Vadu
14. CRUCEA 1. CRUCEA
2. Baltagesti
3. Crisan
4. Galbiori
5. Stupina
6. Siriu
15. CUMPANA 1. CUMPANA
2. Baraganu
3. Potarnichea
4. Straja
16. DELENI 1. DELENI
2. Petrosani
3. Pietreni
4. Poienita
5. Sipotele
17. DOBROMIR 1. DOBROMIR
2. Cetatea
3. Dobromiru din Deal
4. Lespezi
5. Padureni
6. Valeni
18. GIRLICIU 1. GIRLICIU
19. HORIA 1. HORIA
2. Closca
3. Ghindaresti
4. Tichilesti
20. INDEPENDENTA 1. INDEPENDENTA
2. Dumbraveni
3. Fântâna Mare
4. Furnica
5. Movila Verde
6. Olteni
7. Tufani
21. ION CORVIN 1. ION CORVIN
2. Brebeni
3. Crangu
4. Mircesti
5. Raristea
6. Viile
22. ISTRIA 1. ISTRIA
2. Nuntasi
23. LIPNITA 1. LIPNITA
2. Canlia
3. Carvan
4. Coslugea
5. Cuiugiuc
6. Goruni
7. Izvoarele
24. MERENI 1. MERENI
2. Ciobanita
3. Lanurile
4. Miristea
5. Osmancea
25. MIHAIL KOGALNICEANU 1. MIHAIL KOGALNICEANU
2. Oituz
3. Palazu Mic
4. Piatra
5. Sibioara
26. MIHAI VITEAZU 1. MIHAI VITEAZU
2. Sinoie
27. MIRCEA VODA 1. MIRCEA VODA
2. Faclia
3. Gherghina
4. Saligny
5. Satu Nou
6. Ştefan cel Mare
7. Tibrinu
28. MURFATLAR 1. MURFATLAR
2. Siminoc
29. NEGRU VODA 1. NEGRU VODA
2. Darabani
3. Graniceru
4. Valcelele
30. NICOLAE BALCESCU 1. NICOLAE BALCESCU
2. Dorobantu
3. Dropia
31. OLTINA 1. OLTINA
2. Razoarele
3. Satu Nou
4. Strunga
32. OSTROV 1. OSTROV
2. Almalau
3. Bugeac
4. Esechioi
5. Galita
6. Garlita
33. PANTELIMON 1. PANTELIMON
2. Calugareni
3. Nistoresti
4. Pantelimon de Jos
5. Runcu
6. Vulturu
34. PECINEAGA 1. PECINEAGA
2. Vanatori
35. PESTERA 1. PESTERA
2. Ivrinezu Mare
3. Ivrinezu Mic
4. Izvoru Mare
5. Veteranu
36. POARTA ALBA 1. POARTA ALBA
2. Nazarcea
37. RASOVA 1. RASOVA
2. Cochirleni
38. SARAIU 1. SARAIU
2. Albina
3. Dulghenu
4. Stejaru
39. SACELE 1. SACELE
2. Traian
40. SEIMENI 1. SEIMENI
2. Dunarea
3. Seimenii Mici
41. SILISTEA 1. SILISTEA
2. Tortoman
3. Tepes Voda
42. TIRGUSOR 1. TIRGUSOR
2. Casian
3. Cheia
4. Gradina
5. Mireasa
43. TOPALU 1. TOPALU
2. Capidava
44. TOPRAISAR 1. TOPRAISAR
2. Amzacea
3. Biruinta
4. Movilita
45. VALU LUI TRAIAN 1. VALU LUI TRAIAN


JUDEŢUL COVASNA
cu resedinta în oraşul Sfintu Gheorghe

┌───────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii .............................. - │
│ Oraşe .................................. 5 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................ 6 │
│ Comune ................................. 33 │
│ - din care, suburbane ................. 3 │
│ Sate ................................... 122 │
│ - din care, aparţin oraşelor .......... 11 │
└───────────────────────────────────────────────────────────┘

B. ORAŞE
────────

Sate ce aparţin
Denumirea oraşului oraşului
────────────────── ──────────────────

1. SFINTU GHEORGHE 1. Chilieni
2. Coseni
2. BARAOLT 1. Biborteni
2. Bodos
3. Capeni
4. Miclosoara
5. Racosul de Sus

Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────
1. COVASNA
3. COVASNA 2. Chiurus

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
1. COMANDAU 1. COMANDAU
4. INTORSURA BUZAULUI

Sate ce aparţin
oraşului
──────────────────
1. Bradet
2. Floroaia
3. Scradoasa

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
1. BARCANI 1. BARCANI
2. Ladauti
3. Saramas
4. Valea Mare
2. SITA BUZAULUI 1. SITA BUZAULUI
2. Crasna
3. Merisor
4. Zabratau

Sate ce aparţin
oraşului
─────────────────
5. TIRGU SECUIESC 1. Lungã

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────
1. AITA MARE 1. AITA MARE
2. Aita Medie
2. BATANI 1. BATANII MARI
2. Aita Seaca
3. Batanii Mici
4. Herculian
5. Ozunca-Bãi
3. BELIN 1. BELIN
2. Belin-Vale
4. BODOC 1. BODOC
2. Olteni
3. Zalan
5. BOROSNEU MARE 1. BOROSNEU MARE
2. Borosneu Mic
3. Dobolii de Sus
4. Let
5. Tufalau
6. Valea Mica
6. BRATES 1. BRATES
2. Pachia
3. Telechia
7. BRADUT 1. BRADUT
2. Doboseni
3. Filia
4. Talisoara
8. BRETCU 1. BRETCU
2. Martanus
3. Oituz
9. CATALINA 1. CATALINA
2. Hatuica
3. Imeni
4. Marcusa
5. Martineni
10. CERNAT 1. CERNAT
2. Albis
3. Icafalau
11. CHICHIS 1. CHICHIS
2. Bacel
12. DOBIRLAU 1. DOBIRLAU
2. Lunca Marcusului
3. Marcus
4. Valea Dobarlaului
13. GHELINTA 1. GHELINTA
2. Harale
14. GHIDFALAU 1. GHIDFALAU
2. Anghelus
3. Fotos
4. Zoltan
15. HAGHIG 1. HAGHIG
2. Iaras
16. ILIENI 1. ILIENI
2. Dobolii de Jos
3. Sancraiu
17. LEMNIA 1. LEMNIA
2. Lutoasa
3. Mereni
18. MALNAS 1. MICFALAU
2. Bixad
3. Malnas
4. Malnas-Bãi
5. Valea Zalanului
19. MOACSA 1. MOACSA
2. Dalnic
3. Padureni
20. OJDULA 1. OJDULA
2. Hilib
21. OZUN 1. OZUN
2. Bicfalau
3. Lisnau
4. Lisnau-Vale
5. Lunca Ozunului
6. Magherus
7. Santionlunca
22. POIAN 1. POIAN
2. Belani
3. Carpinenii
4. Estelnic
5. Valea Scurta
23. RECI 1. RECI
2. Aninoasa
3. Bita
4. Saciova
24. SINZIENI 1. SINZIENI
2. Casinu Mic
3. Petriceni
4. Valea Seaca
25. TURIA 1. TURIA
2. Alungeni
26. VALEA CRISULUI 1. VALEA CRISULUI
2. Arcus
3. Calnic
27. VILCELE 1. ARACI
2. Ariusd
3. Hetea
4. Valcele
28. VIRGHIS 1. VIRGHIS
29. ZAGON 1. ZAGON
2. Papauti
30. ZABALA 1. ZABALA
2. Peteni
3. Tamasfalau


JUDEŢUL DIMBOVITA
cu resedinta în municipiul Tirgoviste

┌───────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ............................... 1 │
│ Oraşe ................................... 5 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ......................... 13 │
│ Comune .................................. 69 │
│ - din care, suburbane .................. 11 │
│ Sate .................................... 338 │
│ - din care, aparţin oraşelor ........... 7 │
└───────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────
I. TIRGOVISTE 1. TIRGOVISTE
2. Priseaca

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ─────────────────────
1. ANINOASA 1. ANINOASA
2. Sateni
3. Viforata
2. DOICESTI 1. DOICESTI
3. RAZVAD 1. RAZVAD
2. Gorgota
3. Valea Voievozilor
4. SOTINGA 1. SOTINGA
2. Teis
5. ULMI 1. ULMI
2. Colanu
3. Dimoiu
4. Dumbrava
5. Matraca
6. Nisipurile
7. Udresti
8. Viisoara

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Sate ce aparţin
────────────────── oraşului
──────────────────
1. FIENI 1. Berevoesti
2. Costesti

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
1. MOTAIENI 1. MOTAIENI
2. Cucuteni

Denumirea oraşului Comune suburbane Sate componente ale
────────────────── ──────────────── comunei suburbane
───────────────────
2. GAESTI 1. GURA FOII 1. GURA FOII
2. Bumbuia
3. Catanele
4. Fagetu
2. PETRESTI 1. PETRESTI
2. Coada Izvorului
3. Gherghesti
4. Greci
5. Ionesti
6. Potlogeni-Deal
7. Puntea de Greci
3. MORENI 1. IEDERA 1. IEDERA DE JOS
2. Colibasi
3. Cricovu Dulce
4. Iedera de Sus

Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────
4. PUCIOASA 1. PUCIOASA
2. Bela
3. Diaconesti
4. Glodeni
5. Malurile
6. Miculesti
7. Pucioasa-Sat
1. BRANESTI 1. BRANESTI
2. Gura Vulcanei
3. Laculete-Gara
4. Priboiu
5. Toculesti
6. Vulcana-Pandele

Sate ce aparţin
oraşului
──────────────────
5. TITU 1. Fusea
2. Hagioaica
3. Mereni
4. Plopu
5. Salcuta

Sate componente ale
comunei suburbane
───────────────────
1. BRANISTEA 1. BRANISTEA
2. Dambovicioara
3. Savesti

C. COMUNE
──────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
──────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
──────────────────────────────────────────────────────
1. BALENI 1. BALENI-ROMANI
2. Baleni-Sarbi
2. BATBULETU 1. GURA BARBULETULUI
2. Alunis
3. Barbuletu
4. Cetatuia
5. Dupã Deal
6. Pietrari
7. Rau Alb de Jos
8. Rau Alb de Sus
9. Sipot
10. Valea
3. BEZDEAD 1. BEZDEAD
2. Brosteni
3. Costisata
4. Magura
5. Tunari
6. Valea Morii
4. BILCIURESTI 1. BILCIURESTI
2. Suseni-Socetu
5. BUCIUMENI 1. BUCIUMENI
2. Dealu Mare
3. Valea Leurzii
6. BUCSANI 1. BUCSANI
2. Habeni
3. Racovita
4. Ratoaia
7. CINDESTI 1. CINDESTI-VALE
2. Aninosani
3. Candesti-Deal
4. Dragodanesti
5. Valea Mare
8. COBIA 1. GHERGHITESTI
2. Blidari
3. Calugareni
4. Capsuna
5. Cobiuta
6. Craciunesti
7. Frasin-Deal
8. Frasin-Vale
9. Mislea
10. Manastirea
9. COJASCA 1. COJASCA
2. Fantanele
3. Iazu
10. COMISANI 1. COMISANI
2. Lazuri
11. CONTESTI 1. CONTESTI
2. Balteni
3. Boteni
4. Calugareni
5. Crangasi
6. Gamanesti
7. Helesteu
8. Mereni
12. CORBII MARI 1. CORBII MARI
2. Baraceni
3. Grozavesti
4. Moara din Groapa
5. Petresti
6. Podu Corbencii
7. Satu Nou
8. Ungureni
9. Vadu Stanchii
13. CORNATELU 1. CORNATELU
2. Alunisu
3. Bolovani
4. Corni
5. Slobozia
14. CORNESTI 1. CORNESTI
2. Bujoreanca
3. Catunu
4. Cristeasca
5. Crivatu
6. Frasinu
7. Hodarasti
8. Ibrianu
9. Postarnacu
10. Ungureni
15. COSTESTII DIN VALE 1. COSTESTII DIN VALE
2. Maruntisu
3. Tomsani
16. CRINGURILE 1. BADULESTI
2. Crangurile de Jos
3. Crangurile de Sus
4. Patroaia-Deal
5. Patroaia-Vale
6. Potlogeni-Vale
7. Ratesti
8. Voia
17. DARMANESTI 1. DARMANESTI
2. Marginenii de Sus
3. Vladeni
18. DOBRA 1. DOBRA
2. Marcesti
19. DRAGODANA 1. DRAGODANA
2. Boboci
3. Burduca
4. Cuparu
5. Padureni
6. Picior de Munte
7. Straosti
20. DRAGOMIRESTI 1. DRAGOMIRESTI
2. Decindeni
3. Geangoesti
4. Magosesti
5. Rancaciov
6. Ungureni
21. FINTA 1. FINTA MARE
2. Bechinesti
3. Finta Veche
4. Gheboaia
22. GLODENI 1. GLODENI
2. Gusoiu
3. Laculete
4. Livezile
5. Malu Mierii
6. Schela
23. GURA OCNITEI 1. GURA OCNITEI
2. Adanca
3. Ochiuri
4. Sacueni
24. GURA SUTII 1. GURA SUTII
2. Sperieteni
25. HULUBESTI 1. HULUBESTI
2. Butoiu de Jos
3. Butoiu de Sus
4. Magura
5. Valea Dadei
26. I. L. CARAGIALE 1. GHIRDOVENI
2. I.L. Caragiale
3. Mija
27. LUCIENI 1. LUCIENI
2. Olteni
3. Raciu
4. Silistea
5. Suta Seaca
28. LUDESTI 1. LUDESTI
2. Milosari
3. Potocelu
4. Scheiu de Jos
5. Scheiu de Sus
6. Telesti
29. LUNGULETU 1. LUNGULETU
2. Oreasca
3. Serdanu
30. MALU CU FLORI 1. MALU GU FLORI
2. Capu Coastei
3. Copaceni
4. Miclosanii Mari
5. Miclosanii Mici
31. MANESTI 1. MANESTI
2. Dragaesti-Pamanteni
3. Dragaesti-Ungureni
32. MATASARU 1. TETCOIU
2. Cretulesti
3. Matasaru
4. Odaia Turcului
5. Poroinica
6. Putu cu Salcie
7. Salcioara
33. MOGOSANI 1. MOGOSANI
2. Chirca
3. Cojocaru
4. Merii
5. Zavoiu
34. MOROENI 1. MOROENI
2. Dobresti
3. Glod
4. Lunca
5. Muscel
6. Pucheni
35. MORTENI 1. MORTENI
2. Neajlovu
36. NUCET 1. NUCET
2. Cazaci
3. Ilfoveni
37. OCNITA 1. OCNITA
38. ODOBESTI 1. ODOBESTI
2. Brancoveanu
3. Crovu
4. Miulesti
5. Zidurile
39. PIETROSITA 1. PIETROSITA
2. Dealu Frumos
40. POIANA 1. POIANA
2. Poienita
41. POTLOGI 1. POTLOGI
2. Pitaru
3. Podu Cristinii
4. Româneşti
5. Vlasceni
42. PRODULESTI 1. PRODULESTI
2. Brosteni
3. Costestii din Deal
43. PUCHENI 1. PUCHENI
2. Bradatel
3. Meisoare
4. Valea Larga
5. Varfureni
44. RACARI 1. RACARI
2. Balanesti
3. Colacu
4. Ghergani
5. Ghimpati
6. Mavrodin
7. Sabiesti
8. Stanesti
45. RUNCU 1. RUNCU
2. Badeni
3. Brebu
4. Ferestre
5. Piatra
6. Silistea
46. SALCIOARA 1. BĂNEŞTI
2. Catunu
3. Cuza Vada
4. Ghinesti
5. Mircea Voda
6. Moara Noua
7. Movila
8. Podu Rizii
9. Salcioara
47. SELARU 1. SELARU
2. Fierbinti
3. Glogoveanu
48. TATARANI 1. TATARANI
2. Caprioru
3. Gheboieni
4. Priboiu
49. ULIESTI 1. ULIESTI
2. Croitori
3. Hanu lui Pala
4. Jugureni
5. Manastioara
6. Olteni
7. Ragu
8. Stavropolia
50. VALEA LUNGĂ 1. VALEA LUNGĂ-CRICOV
2. Bacesti
3. Izvoru
4. Moşia Mica
5. Serbaneasa
6. Stubeie Tisa
7. Valea lui Dan
8. Valea Lungã-Gorgota
9. Valea Lungã-Ogrea
10. Valea Mare
51. VALEA MARE 1. VALEA MARE
2. Feteni
3. Garleni
4. Livezile
5. Saru
6. Stratonesti
7. Valea Caselor
52. VACARESTI 1. VACARESTI
2. Bratestii de Jos
3. Bungetu
4. Persinari
53. VALENI-DIMBOVITA 1. VALENI-DIMBOVITA
2. Mesteacan
54. VISINA 1. VISINA
2. Brosteni
3. Izvoru
4. Rascaeti
5. Vultureanca
55. VISINESTI 1. VISINESTI
2. Dospinesti
3. Sultanu
4. Urseiu
56. VIRFURI 1. VIRFURI
2. Carlanesti
3. Cojoiu
4. Merisoru
5. Statesti
6. Suvita
7. Ulmetu
57. VOINESTI 1. VOINESTI
2. Gemenea-Bratulesti
3. Izvoarele
4. Lunca
5. Manga
6. Manjina
7. Oncesti
8. Suduleni
58. VULCANA-BĂI 1. VULCANA-BĂI
2. Nicolaesti
3. Vulcana de Sus


JUDEŢUL DOLJ
cu resedinta în municipiul Craiova

┌───────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ............................... 1 │
│ Oraşe ................................... 4 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ......................... 10 │
│ Comune .................................. 95 │
│ - din care, suburbane .................. 5 │
│ Sate .................................... 380 │
│ - din care, aparţin oraşelor ........... 9 │
└───────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────
I. CRAIOVA 1. CRAIOVA
2. Facai
3. Mofleni
4. Popoveni
5. Simnicu de Jos

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ────────────────────
1. BUCOVAT 1. BUCOVAT
2. Carligei
3. Italieni
4. Leamna de Jos
5. Leamna de Sus
6. Palilula
7. Sarbatoarea
2. CERNELE 1. CERNELE
2. Cernelele de
Sus
3. Izvorul Rece
4. Rovine
3. ISALNITA 1. ISALNITA
4. PODARI 1. PODARI
2. Balta Verde
3. Braniste
4. Gura Vaii
5. Livezi
5. SIMNICU DE SUS 1. SIMNICU DE
SUS
2. Albesti
3. Cornetu
4. Deleni
5. Dudovicesti
6. Dutulesti
7. Floresti
8. Izvor
9. Jieni
10. Lesile
11. Milesti
12. Româneşti

B. ORAŞE
────────
Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
─────────────────────
1. BAILESTI 1. BAILESTI
2. Balasan

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────────
2. CALAFAT 1. Basarabi
2. Ciupercenii
Vechi
3. Golenti
3. FILIASI 1. Almajel
2. Balta
3. Braniste
4. Fratostita
5. Racarii de
Sus
6. Uscaci
4. SEGARCEA

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────────
1. AFUMATI 1. AFUMATI
2. Boureni
3. Covei
2. ALMAJ 1. ALMAJ
2. Beharca
3. Bogea
4. Cotofenii din Fata
5. Moşneni
6. Sitoaia
3. AMARASTII DE JOS 1. AMARASTII DE JOS
2. Ocolna
3. Prapor
4. AMARASTII DE SUS 1. AMARASTII DE SUS
2. Dobrotesti
3. Nisipuri
4. Zvorsca
5. APELE VII 1. APELE VII
6. ARGETOAIA 1. ARGETOAIA
2. Baranu
3. Berbesu
4. Iordachesti
5. Leordoasa
6. Malumnic
7. Novac
8. Piria
9. Poiana Fantanii
10. Salcia
11. Teascu din Deal
12. Ursoaia
7. BECHET 1. BECHET
8. BISTRET 1. BISTRET
2. Bistretu Nou
3. Brandusa
4. Plosca
9. BIRCA 1. BIRCA
10. BOTOSESTI-PAIA 1. BOTOSESTI-PAIA
11. BRABOVA 1. BRABOVA
2. Caraiman
3. Mosna
4. Rachita de Jos
5. Urdinita
6. Voita
12. BRADESTI 1. BRADESTI
2. Bradestii Bãtrâni
3. Meteu
4. Piscani
5. Racarii de Jos
6. Tatomiresti
13. BRALOSTITA 1. BRALOSTITA
2. Ciocanele
3. Racovita
4. Schitu
5. Sfircea
6. Valea Fantanilor
14. BRATOVOESTI 1. BRATOVOESTI
2. Badosi
3. Georocu Mare
4. Prunet
5. Rojiste
6. Tamburesti
15. BREASTA 1. BREASTA
2. Cotu
3. Crovna
4. Faget
5. Obedin
6. Rosieni
7. Valea Lungului
16. BULZESTI 1. PREJOI
2. Bulzesti
3. Fratila
4. Gura Racului
5. Infratirea
6. Piscu Lung
7. Poienile
8. Saliste
9. Seculesti
10. Stoicesti
17. CALOPAR 1. CALOPAR
2. Belcinu
3. Bazdana
4. Panaghia
5. Salcuta
18. CARAULA 1. CARAULA
19. CARPEN 1. CARPEN
2. Cleanov
3. Geblesti
20. CASTRANOVA 1. CASTRANOVA
2. Puţuri
21. CALARASI 1. CALARASI
2. Sarata
22. CELARU 1. CELARU
2. Ghizdavesti
3. Marotinu de Jos
4. Marotinu de Sus
5. Soreni
23. CERAT 1. CERAT
2. Malaica
24. CERNATESTI 1. CERNATESTI
2. Cornita
3. Rasnicu Batran
4. Rasnicu Oghian
5. Tiu
25. CETATE 1. CETATE
2. Moreni
26. CIOROIASI 1. CIOROIASI
2. Cetatuia
3. Cioroiu Nou
27. CIUPERCENII NOI 1. CIUPERCENII NOI
2. Smardan
28. COSOVENI 1. COSOVENI
2. Carcea
29. COTOFENII DIN DOS 1. COTOFENII DIN DOS
2. Mihaita
3. Potmeltu
30. DANETI 1. DANETI
2. Brabeti
3. Braniste
4. Locusteni
31. DABULENI 1. DABULENI
2. Chiasu
32. DESA 1. DESA
33. DIOSTI 1. DIOSTI
2. Ciocanesti
3. Radomir
34. DOBRESTI 1. DOBRESTI
2. Caciulatesti
3. Georocel
4. Murta
5. Toceni
35. DRAGOTESTI 1. DRAGOTESTI
2. Benesti
3. Bobeanu
4. Buzduc
5. Popanzalesti
6. Viisoara
36. DRANIC 1. DRANIC
2. Booveni
3. Foisor
4. Padea
37. FARCAS 1. FARCAS
2. Amarasti
3. Golumbelu
4. Golumbu
5. Moflesti
6. Nistoi
7. Plopu-Amarasti
8. Putinei
9. Soceni
10. Talpas
38. GALIGEA MARE 1. GALICEA MARE
39. GHERCESTI 1. GHERCESTI
2. Garlesti
3. Luncsoru
4. Ungureni
5. Ungurenii Mici
40. GIGHERA 1. GIGHERA
2. Nedeia
3. Zaval
41. GIUBEGA 1. GIUBEGA
2. Galiciuica
42. GIURGITA 1. GIURGITA
2. Curmatura
3. Filaret
43. GINGIOVA 1. GINGIOVA
2. Comosteni
44. GOGOSU 1. GOGOSU
2. Gogosita
3. Stefanel
45. GOICEA 1. GOICEA
2. Dunareni
46. GOIESTI 1. GOIESTI
2. Adancata
3. Fantani
4. Gruita
5. Malaesti
6. Mogosesti
7. Muereni
8. Pioresti
9. Pometesti
10. Popeasa
11. Tandara
12. Vladimir
13. Zlatari
47. GRECESTI 1. GRECESTI
2. Barboi
3. Busu
4. Busuletu
5. Gradistea
6. Gropanele
48. IZVOARE 1. IZVOARE
2. Corlate
3. Domnu Tudor
49. LEU 1. LEU
2. Zanoaga
50. LIPOVU 1. LIPOVU
2. Lipovu de Sus
51. MACESU DE JOS 1. MACESU DE JOS
2. Sapata
52. MACESU DE SUS 1. MACESU DE SUS
53. MAGLAVIT 1. MAGLAVIT
2. Hunia
54. MALU MARE 1. MALU MARE
2. Ghindeni
3. Preajba
55. MELINESTI 1. MELINESTI
2. Bodaiesti
3. Bodaiestii de Sus
4. Godeni
5. Muierusu
6. Negoiesti
7. Odoleni
8. Ohaba
9. Plostina
10. Popesti
11. Spineni
12. Valea Mare
13. Valea Muierii de Jos
56. MISCHII 1. MISCHII
2. Calinesti
3. Gogosesti
4. Mlecanesti
5. Motoci
6. Urechesti
57. MIRSANI 1. MIRSANI
58. MOTATEI 1. MOTATEI
2. Dobridor
3. Motatei-Gara
59. MURGASI 1. BALOTA DE JOS
2. Balota de Sus
3. Busteni
4. Gaia
5. Murgasi
6. Picaturile
7. Rupturile
8. Velesti
60. NEGOI 1. NEGOI
2. Catane
3. Catanele Noi
61. ORODEL 1. ORODEL
2. Bechet
3. Calugarei
4. Cornu
5. Teiu
62. OSTROVENI 1. OSTROVENI
2. Listeava
63. PERISOR 1. PERISOR
2. Maracinele
64. PIELESTI 1. PIELESTI
2. Campeni
3. Lângã
65. PISCU VECHI 1. PISCU VECHI
2. Ghidici
3. Pisculet
66. PLENITA 1. PLENITA
2. Castrele Traiane
67. POIANA MARE 1. POIANA MARE
2. Tunarii Noi
3. Tunarii Vechi
68. PREDESTI 1. PREDESTI
2. Bucicani
3. Carstovani
4. Frasin
5. Milovan
6. Plesoi
7. Predestii Mici
69. RADOVAN 1. RADOVAN
2. Fantanele
3. Intorsura
4. Tarnava
70. RAST 1. RAST
71. ROBANESTI 1. ROBANESTII DE JOS
2. Bojoiu
3. Golfin
4. Lacrita Mare
5. Lacrita Mica
6. Robanestii de Sus
72. SADOVA 1. SADOVA
2. Piscu Sadovei
73. SALCUTA 1. SALCUTA
2. Marza
3. Plopsor
4. Tencanau
74. SCAESTI 1. SCAESTI
2. Valea lui Patru
75. SEACA DE CIMP 1. SEACA DE CIMP
2. Piscu Nou
76. SEACA DE PADURE 1. SEACA DE PADURE
2. Rachita de Sus
3. Veleni
77. SECU 1. SECU
2. Comanicea
3. Smadovicioara de Secu
4. Sumandra
78. SILISTEA CRUCII 1. SILISTEA CRUCII
79. SOPOT 1. SOPOT
2. Bascov
3. Belot
4. Cernat
5. Pereni
6. Pietroaia
7. Sarsca
80. TEASC 1. TEASC
2. Secui
81. TERPEZITA 1. TERPEZITA
2. Cãruia
3. Caciulatu
4. Floran
5. Lazu
82. TESLUI 1. TESLUI
2. Cosereni
3. Fantanele
4. Preajba de Jos
5. Preajba de Padure
6. Tartal
7. Urieni
8. Viisoara-Moşneni
83. TUGLUI 1. TUGLUI
2. Jiul
84. UNIREA 1. UNIREA
85. URZICUTA 1. URZICUTA
2. Urzica Mare
86. VALEA STANCIULUI 1. VALEA STANCIULUI
2. Horezu-Poenari
87. VELA 1. VELA
2. Bucovicior
3. Cetatuia
4. Desnatui
5. Gubaucea
6. Seglet
7. Suharu
8. Stiubei
88. VERBITA 1. VERBITA
2. Verbicioara
89. VIRTOP 1. VIRTOP
90. VIRVORU DE JOS 1. VIRVORU DE JOS
2. Bujor
3. Ciutura
4. Criva
5. Dobromira
6. Dragoaia
7. Gabru
8. Varvor


JUDEŢUL GALAŢI
cu resedinta în municipiul Galaţi

┌───────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ............................... 2 │
│ Oraşe ................................... 2 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ......................... 4 │
│ Comune .................................. 56 │
│ - din care, suburbane .................. 5 │
│ Sate .................................... 180 │
│ - din care, aparţin oraşelor ........... 2 │
└───────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Sate componente ale
Denumirea municipiului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────────── ──────────────── ─────────────────────
I. GALAŢI 1. SENDRENI 1. SENDRENI
2. Movileni
3. Serbestii Vechi
2. VINATORI 1. VINATORI
2. Costi
3. Odaia Manolache
II. TECUCI 1. DRAGANESTI 1. DRAGANESTI
2. Malu Alb
2. MUNTENI 1. MUNTENI
2. Frunzeasca
3. Negrilesti
4. Slobozia Blaneasa
5. Tiganesti
6. Ungureni

B. ORAŞE
────────
Sate componente ale
Denumirea oraşului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────── ──────────────── ───────────────────
1. BERESTI 1. BERESTI-MERIA 1. BERESTI-MERIA
2. Aldesti
3. Balintesti
4. Onciu
5. Plesa
6. Prodanesti
7. Puricani
8. Saseni
9. Slivna
10. Sipote

Sate ce aparţin
Denumirea oraşului oraşului
────────────────── ───────────────────
2. TIRGU BUJOR 1. Moscu
2. Umbraresti

C. COMUNE
──────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
──────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
──────────────────────────────────────────────────────
1. BARCEA 1. BARCEA
2. Podoleni
2. BALABANESTI 1. BALABANESTI
2. Bursucani
3. Cruceanu
4. Lungesti
5. Radesti
6. Zimbru
3. BALASESTI 1. BALASESTI
2. Ciuresti
3. Ciurestîi Noi
4. Pupezeni
4. BALENI 1. BALENI
5. BANEASA 1. BANEASA
2. Roscani
6. BRANISTEA 1. BRANISTEA
2. Lozova
3. Traian
4. Vasile Alecsandri
7. BRAHASESTI 1. BRAHASESTI
2. Corcioveni
3. Cositeni
4. Toflea
8. BUCIUMENI 1. BUCIUMENI
2. Hantesti
3. Tecucelu Sec
4. Vizuresti
9. CAVADINESTI 1. CAVADINESTI
2. Comanesti
3. Ganesti
4. Vadeni
10. CERTESTI 1. CERTESTI
2. Carlomanesti
3. Cotoroaia
11. COROD 1. COROD
2. Blanzi
3. Bratulesti
4. Carapcesti
12. CORNI 1. CORNI
2. Maciseni
3. Urlesti
13. COSMESTI 1. COSMESTI
2. Baltareti
3. Cosmestii-Vale
4. Furcenii Noi
5. Furcenii Vechi
6. Satu Nou
14. COSTACHE NEGRI 1. COSTACHE NEGRI
15. CUCA 1. CUCA
16. CUDALBI 1. CUDALBI
17. DRAGUSENI 1. DRAGUSENI
2. Adam
3. Cauiesti
4. Fundeanu
5. Ghinghesti
6. Nicopole
7. Stietesti
18. FIRTANESTI 1. FIRTANESTI
2. Viile
19. FOLTESTI 1. FOLTESTI
2. Stoicani
20. FRUMUSITA 1. FRUMUSITA
2. Ijdileni
3. Tamaoani
21. FUNDENI 1. FUNDENII NOI
2. Fundeni
3. Hanu Conachi
4. Lungoci
22. GHIDIGENI 1. GHIDIGENI
2. Gara Ghidigeni
3. Gefu
4. Garbovat
5. Gura Garbovatului
6. Slobozia Corni
7. Talpigi
8. Taplau
23. GOHOR 1. GOHOR
2. Gara Berheci
3. Ireasca
4. Nartesti
5. Posta
24. GRIVITA 1. GRIVITA
2. Calmatui
25. INDEPENDENTA 1. INDEPENDENTA
26. IVESTI 1. IVESTI
2. Bucesti
27. JORASTI 1. JORASTI
2. Lunca
3. Zarnesti
28. LIESTI 1. LIESTI
29. MATCA 1. MATCA
30. MASTACANI 1. MASTACANI
2. Chiraftei
31. MOVILENI 1. MOVILENI
32. NAMOLOASA 1. NAMOLOASA
2. Crangeni
3. Namoloasa-Sat
33. NICORESTI 1. NICORESTI
2. Branistea
3. Coasta Lupei
4. Dobrinesti
5. Fantani
6. Grozavesti
7. Ionasesti
8. Malureni
9. Piscu Corbului
10. Poiana
11. Sarbi
12. Visina
34. OANCEA 1. OANCEA
2. Slobozia Oancea
35. PECHEA 1. PECHEA
2. Lupele
36. PISCU 1. PISCU
2. Vames
37. PRIPONESTI 1. PRIPONESTI
2. Ciorasti
3. Hustiu
4. Liesti
5. Priponestii de Jos
38. REDIU 1. REDIU
2. Plevna
3. Suhurlui
39. SCINTEIESTI 1. SCINTEIESTI
2. Fantanele
40. SCHELA 1. SCHELA
2. Negrea
41. SLOBOZIA CONACHI 1. SLOBOZIA CONACHI
2. Cuza Voda
3. Izvoarele
42. SMIRDAN 1. SMIRDAN
2. Cismele
3. Mihail Kogalniceanu
43. SMULTI 1. SMULTI
44. SUCEVENI 1. SUCEVENI
2. Rogojeni
45. TUDOR VLADIMIRESCU 1. TUDOR VLADIMIRESCU
46. TULUCESTI 1. TULUCESTI
2. Sivita
3. Tatarca
47. TEPU 1. TEPU
2. Tepu de Sus
48. UMBRARESTI 1. UMBRARESTI
2. Condrea
3. Salcia
4. Silistea
5. Torcesti
6. Vasile Roaita
49. VALEA MARULUI 1. VALEA MARULUI
2. Mandresti
50. VIRLEZI 1. VIRLEZI
2. Craiesti
51. VLADESTI 1. VLADESTI
2. Branesti


JUDEŢUL GORJ
cu resedinta în municipiul Tirgu Jiu

┌──────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ 1 │
│ Oraşe .................................... 4 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 18 │
│ Comune ................................... 64 │
│ - din care, suburbane ................... 3 │
│ Sate ..................................... 417 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ 18 │
└──────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────
I. TIRGU JIU 1. TIRGU JIU
2. Barsesti
3. Dragoeni
4. Iezureni
5. Polata
6. Preajba Mare
7. Româneşti
8. Slobozia
9. Ursati

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
1. BALESTI 1. BALESTI
2. Ceauru
3. Cornesti
4. Gavanesti
5. Rasova
6. Stolojani
7. Talpasesti
8. Tamasesti
9. Voinigesti
2. DRAGUTESTI 1. DRAGUTESTI
2. Carbesti
3. Dambova
4. Iaşi-Gorj
5. Talvesti
6. Urechesti
3. TURCINESTI 1. TURCINESTI
2. Cartiu
3. Horezu
4. Rugi

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
────────────────── ─────────────────────
1. MOTRU 1. MOTRU
2. Dealu Pomilor
3. Horasti
4. Insuratei
5. Leurda
6. Plostina

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────────

1. Lupoila
2. Rosiuta
3. Rapa

2. NOVACI 1. Bercesti
2. Hirisesti
3. Pociovalistea
4. Sitesti
3. TIRGU CARBUNESTI 1. Blahnita de Jos
2. Carbunesti-Sat
3. Cojani
4. Cretesti
5. Curteana
6. Floresteni
7. Macesu
8. Pojogeni
9. Rogojeni
10. Stefanesti

4. TICLENI

C. COMUNE

───────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
───────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
───────────────────────────────────────────────────────
1. ALBENI 1. ALBENI
2. Barzeiu de Gilort
3. Bolbocesti
4. Doseni
5. Mirosloveni
6. Prunesti
2. ALIMPESTI 1. ALIMPESTI
2. Ciupercenii de Oltet
3. Corsoru
4. Nistoresti
5. Sarbesti
3. ANINOASA 1. ANINOASA
2. Bobaia
3. Costesti
4. Groserea
5. Sterpoaia
4. ARCANI 1. ARCANI
2. Campofeni
3. Sanatesti
4. Stroiesti
5. BAIA DE FIER 1. BAIA DE FIER
2. Cernadia
6. BALANESTI 1. VOITESTII DIN VALE
2. Balanesti
3. Blidari
4. Canepesti
5. Glodeni
6. Ohaba
7. Voitestii din Deal
7. BARBATESTI 1. BARBATESTI
2. Musculesti
3. Petresti
4. Socu
8. BENGESTI-CIOCADIA 1. BENGESTI
2. Balcesti
3. Bircii
4. Ciocadia
9. BERLESTI 1. BERLESTI
2. Barzeiu
3. Galcesti
4. Lihulesti
5. Parau Viu
6. Scrada
7. Scurtu
10. BILTENI 1. BILTENI
2. Cocoreni
3. Moi
4. Pesteana-Jiu
5. Rovinari
6. Vladuleni
11. BOLBOSI 1. BOLBOSI
2. Balacesti
3. Bolboasa
4. Igirosu
5. Miclosu
6. Ohaba-Jiu
7. Valea
12. BORASCU 1. BORASCU
2. Baniu
3. Calaparu
4. Gura-Menti
5. Mentii din Dos
6. Miluta
7. Scorusu
13. BRANESTI 1. BRANESTI
2. Badesti
3. Brebenei
4. Capu Dealului
5. Gilortu
6. Parau
14. BUMBESTI-JIU 1. BUMBESTI-JIU
2. Curtisoara
3. Lazaresti
4. Plesa
5. Tetila
15. BUMBESTI-PITIC 1. BUMBESTI-PITIC
2. Carligei
3. Poienari
16. BUSTUCHIN 1. BUSTUCHIN
2. Cionti
3. Motorgi
4. Namete
5. Poienita
6. Poiana-Seciuri
7. Pojaru
8. Valea Pojarului
17. CAPRENI 1. CAPRENI
2. Alunis
3. Bratesti
4. Bulbuceni
5. Cetatea
6. Cornetu
7. Dealu Spirei
8. Satu Nou
18. CATUNELE 1. CATUNELE
2. Dealu Viilor
3. Lupoaia
4. Steic
5. Valea Manastirii
6. Valea Perilor
19. CIUPERCENI 1. CIUPERCENI
2. Boboiesti
3. Pesteana-Vulcan
4. Priporu
5. Stramba-Vulcan
6. Vartopu
7. Zorzila
20. CILNIC 1. CILNIC
2. Calnicu de Sus
3. Didilesti
4. Galesoaia
5. Hodoreasca
6. Pieptani
7. Pinoasa
8. Stejerei
9. Valceaua
21. CRASNA 1. CRASNA
2. Aninisu din Deal
3. Aninisu din Vale
4. Buzesti
5. Carpinis
6. Crasna din Deal
7. Dragoiesti
8. Dumbraveni
9. Radosi
22. CRUSET 1. CRUSET
2. Bojinu
3. Marinesti
4. Maiag
5. Mierea
6. Miericeaua
7. Slamnesti
8. Slavuta
9. Urda de Jos
10. Valuta
23. DANCIULESTI 1. DANCIULESTI
2. Bibulesti
3. Halangesti
4. Obarsia
5. Petrachei
6. Radinesti
7. Zaicoiu
24. DANESTI 1. DANESTI
2. Barza
3. Botorogi
4. Bratuia
5. Bucureasa
6. Merfulesti
7. Sasa
8. Trocani
9. Tarculesti
10. Ungureni
11. Vacarea
25. DRAGOTESTI 1. DRAGOTESTI
2. Corobai
3. Trestioara
26. FARCASESTI 1. FARCASESTI
2. Farcasesti-Moşneni
3. Pesteana de Jos
4. Rogojel
5. Rosia-Jiu
6. Timiseni
7. Valea cu Apa
27. GLOGOVA 1. IORMANESTI
2. Camuiesti
3. Clesnesti
4. Glogova
5. Olteanu
28. GODINESTI 1. GODINESTI
2. Arjoci
3. Chiliu
4. Calcesti
5. Parau de Pripor
6. Parau de Vale
7. Ratez
29. HUREZANI 1. HUREZANI
2. Busuioci
3. Pegeni
4. Plopu
5. Totea de Hurezani
30. IONESTI 1. IONESTI
2. Gura Susitei
3. Iliesti
4. Picu
31. JUPINESTI 1. JUPINESTI
2. Boia
3. Parau Boia
4. Vidin
5. Viersani
32. LELESTI 1. LELESTI
2. Fratesti
3. Rasovita
33. LICURICI 1. LICURICI
2. Frumusei
3. Negreni
4. Totea
34. LOGRESTI 1. TIRGU LOGRESTI
2. Coltesti
3. Frunza
4. Logresti-Moşteni
5. Maru
6. Popesti
7. Seaca
35. MATASARI 1. MATASARI
2. Bradet
3. Bradetel
4. Croici
5. Runcurel
36. MUSETESTI 1. MUSETESTI
2. Arseni
3. Barcaciu
4. Gamani
5. Grui
6. Stancesti
7. Stancesti-Larga
37. NEGOMIR 1. NEGOMIR
2. Artanu
3. Bohorel
4. Condeiesti
5. Nucetu
6. Orzu
7. Paltinu
8. Raci
9. Ursoaia
10. Valea Racilor
38. PADES 1. CALUGARENI
2. Apa Neagra
3. Cerna-Sat
4. Closani
5. Motru Sec
6. Orzesti
7. Pades
8. Vaieni
39. PESTISANI 1. PESTISANI
2. Borosteni
3. Bradiceni
4. Francesti
5. Gureni
6. Hobita
7. Seuca
40. PLOPSORU 1. PLOPSORU
2. Brosteni
3. Brostenii de Sus
4. Ceplea
5. Cursaru
6. Deleni
7. Izvoarele
8. Olari
9. Piscuri
10. Sardanesti
11. Valeni
41. POLOVRAGI 1. POLOVRAGI
2. Racovita
42. PRIGORIA 1. PRIGORIA
2. Bucsana
3. Burlani
4. Calugareasa
5. Dobrana
6. Negoiesti
7. Zorlesti
43. ROSIA DE AMARADIA 1. ROSIA DE AMARADIA
2. Becheni
3. Dealu Viei
4. Ruget
5. Seciurile
6. Stejaru
7. Sitoaia
44. RUNCU 1. RUNCU
2. Balta
3. Baltisoara
4. Dobrita
5. Rachiti
6. Suseni
7. Valea Mare
45. SAMARINESTI 1. SAMARINESTI
2. Bazavani
3. Boca
4. Duculesti
5. Larga
6. Tirioi
7. Valea Bisericii
8. Valea Mica
9. Valea Poienii
46. SACELU 1. SACELU
2. Blahnita de Sus
3. Haiesti
4. Jeristea
5. Magheresti
47. SAULESTI 1. SAULESTI
2. Bibesti
3. Dolcesti
4. Purcaru
48. SCOARTA 1. SCOARTA
2. Bobu
3. Budieni
4. Ceratu de Copacioasa
5. Campu Mare
6. Colibasi
7. Copacioasa
8. Lazuri
9. Lintea
10. Mogosani
11. Pistestii din Deal
49. SCHELA 1. SIMBOTIN
2. Arsuri
3. Gornacel
4. Pajistele
5. Schela
50. SLIVILESTI 1. SLIVILESTI
2. Cojmanesti
3. Miculesti
4. Stramtu
5. Sura
6. Siacu
7. Stiucani
8. Tehomir
51. STANESTI 1. STANESTI
2. Alexeni
3. Balani
4. Calesti
5. Curpen
6. Mazaroi
7. Obreja
8. Parvulesti
9. Vaidei
10. Valari
52. STEJARI 1. STEJARI
2. Balosani
3. Bacesti
4. Dealu Leului
5. Piscoiu
6. Popesti-Stejari
53. STOINA 1. STOINA
2. Ciorari
3. Mielusei
4. Paisani
5. Toiaga
6. Ulmet
7. Urda de Sus
54. TELESTI 1. TELESTI
2. Buduhala
3. Somanesti
55. TISMANA 1. TISMANA
2. Celei
3. Costeni
4. Gornovita
5. Isvarna
6. Pocruia
7. Racoti
8. Sohodol
9. Topesti
10. Valcele
11. Vanata
56. TURBUREA 1. TURBUREA
2. Cocorova
3. Poiana
4. Spahii
5. Sipotu
57. TURCENI 1. TURCENI
2. Garbovu
3. Jiltu
4. Murgesti
5. Valea Viei
58. TINTARENI 1. TINTARENI
2. Arpadia
3. Chiciora
4. Floresti
59. URDARI 1. URDARI
2. Fantanele
3. Hotaroasa
60. VAGIULESTI 1. VAGIULESTI
2. Carciu
3. Covrigi
4. Murgilesti
5. Valea Motrului
61. VLADIMIR 1. ANDREESTI
2. Frasin
3. Valea Desului
4. Vladimir


JUDEŢUL HARGHITA
cu resedinta în oraşul Miercurea-Ciuc

┌─────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ............................... 1 │
│ Oraşe ................................... 8 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ......................... 28 │
│ Comune .................................. 49 │
│ - din care, suburbane .................. 3 │
│ Sate .................................... 236 │
│ - din care, aparţin oraşelor ........... - │
└─────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Sate componente ale
Denumirea municipiului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────────── ──────────────── ───────────────────
1. ODORHEIU SECUIESC 1. BRADESTI 1. BRADESTI
2. Tarnovita
3. Satu Mare
2. FELICENI 1. FELICENI
2. Alexandrita
3. Arvateni
4. Cireseni
5. Forteni
6. Hoghia
7. Oteni
8. Polonita
9. Taureni
10. Teleac
11. Valeni

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
────────────────── ─────────────────────
1. MIERCUREA-CIUC 1. MIERCUREA-CIUC
2. Ciba
3. Harghita-Bãi
4. Jigodin-Bãi

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
1. PAULENI-CIUC 1. PAULENI-CIUC
2. Delnita
3. Soimeni

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
────────────────── ─────────────────────
2. BAILE TUSNAD 1. BAILE TUSNAD
2. Carpitus
3. BALAN
4. BORSEC
5. CRISTURU SECUIESC 1. CRISTURU SECUIESC
2. Filias
6. GHEORGHENI 1. GHEORGHENI
2. Covacipeter
3. Lacu Roşu
4. Vargatac
5. Visafolio
7. TOPLITA 1. TOPLITA
2. Calimanel
3. Luncani
4. Magherus
5. Moglanesti
6. Secu
7. Vale
8. Vagani
9. Zencani
8. VLAHITA 1. VLAHITA
2. Baile Homorod
3. Minele Lueta

C. COMUNE
─────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
─────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
─────────────────────────────────────────────────────
1. ATID 1. ATID
2. Criseni
3. Cusmed
4. Inlaceni
5. Siclod
2. AVRAMESTI 1. AVRAMESTI
2. Andreeni
3. Cechesti
4. Goagiu
5. Firtanus
6. Laz-Firtanus
7. Laz-Soimus
8. Medisoru Mic
3. BILBOR 1. BILBOR
2. Rachitis
4. CAPILNITA 1. CAPILNITA
5. CIUCSINGEORGIU 1. CIUCSINGEORGIU
2. Armaseni
3. Armasenii Noi
4. Bancu
5. Ciobanis
6. Cotormani
7. Eghersec
8. Ghiurche
9. Potiond
6. CIUMANI 1. CIUMANI
7. CIRTA 1. CIRTA
2. Ineu
3. Tomesti
8. CORBU 1. CORBU
2. Capu Corbului
9. CORUND 1. CORUND
2. Atia
3. Calonda
4. Fântâna Brazilor
5. Valea lui Pavel
10. DANESTI 1. DANESTI
2. Madaras
11. DEALU 1. DEALU
2. Fancel
3. Sancrai
4. Tamasu
5. Tibod
6. Ulcani
7. Valea Rotunda
12. DITRAU 1. DITRAU
2. Jolotca
3. Tengheler
13. DIRJIU 1. DIRJIU
2. Mujna
14. FRUMOASA 1. FRUMOASA
2. Barzava
3. Fagetel
4. Nicolesti
15. GALAUTAS 1. GALAUTAS
2. Dealu Armanului
3. Galautas-Parau
4. Nuteni
5. Plopis
6. Preluca
7. Toleseni
8. Zapodea
16. JOSENI 1. JOSENI
2. Borzont
3. Bucin
17. LAZAREA 1. LAZAREA
2. Ghidut
18. LUETA 1. LUETA
2. Baile Chirui
19. LUNCA DE JOS 1. LUNCA DE JOS
2. Baratcos
3. Poiana Fagului
4. Puntea Lupului
5. Valea lui Antaloc
6. Valea Boros
7. Valea Capelei
8. Valea Intunecoasa
9. Valea Rece
20. LUNCA DE SUS 1. LUNCA DE SUS
2. Comiat
3. Izvorul Trotusului
4. Paltinis-Ciuc
5. Valea Garbea
6. Valea Ugra
21. LUPENI 1. LUPENI
2. Bisericani
3. Bulgareni
4. Firtusu
5. Morareni
6. Paltinis
7. Pauleni
8. Satu Mic
9. Sancel
22. MARTINIS 1. MARTINIS
2. Aldea
3. Badeni
4. Calugareni
5. Chinusu
6. Comanesti
7. Ghipes
8. Locodeni
9. Oraseni
10. Petreni
11. Rares
12. Sanpaul
23. MERESTI 1. MERESTI
24. MIHAILENI 1. MIHAILENI
2. Livezi
3. Nadejdea
4. Vacaresti
25. MUGENI 1. MUGENI
2. Alunis
3. Beta
4. Betesti
5. Dejutiu
6. Dobeni
7. Lutita
8. Matiseni
9. Porumbenii Mari
10. Porumbenii Mici
11. Taietura
26. OCLAND 1. OCLAND
2. Craciunel
3. Satu Nou
27. PLAIESII DE JOS 1. PLAIESII DE JOS
2. Casinu Nou
3. Iacobeni
4. Imper
5. Plaiesii de Sus
28. PRAID 1. PRAID
2. Becas
3. Bucin
4. Ocna de Jos
5. Ocna de Sus
6. Sasveres
29. REMETEA 1. REMETEA
2. Fagetel
3. Martonca
4. Sineu
30. SACEL 1. SACEL
2. Soimusu Mare
3. Soimusu Mic
4. Uilac
5. Vidacut
31. SARMAS 1. SARMAS
2. Fundoaia
3. Hodosa
4. Platonesti
5. Runc
32. SECUIENI 1. SECUIENI
2. Bodogaia
3. Eliseni
33. SICULENI 1. SICULENI
2. Ciaracio
3. Ciceu
4. Racu
5. Satu Nou
34. SINCRAIENI 1. SINCRAIENI
2. Fitod
3. Hosasau
4. Leliceni
5. Misentea
6. Santimbru
7. Santimbru-Bãi
35. SINDOMINIC 1. SINDOMINIC
36. SINMARTIN 1. SINMARTIN
2. Ciucani
3. Cozmeni
4. Lazaresti
5. Valea Uzului
37. SINSIMION 1. SINSIMION
2. Cetatuia
38. SUBCETATE 1. SUBCETATE
2. Calnaci
3. Duda
4. Filpea
39. SUSENI 1. SUSENT
2. Chileni
3. Liban
4. Senetea
5. Valea Stramba
40. SIMONESTI 1. SIMONESTI
2. Bentid
3. Cadaciu Mare
4. Cadaciu Mic
5. Cehetel
6. Chedia Mara
7. Chedia Mica
8. Cobatesti
9. Medisoru Mare
10. Mihaileni
11. Nicoleni
12. Ruganesti
13. Tarcesti
14. Turdeni
41. TULGHES 1. TULGHES
2. Hagota
3. Pintic
4. Recea
42. TUSNAD 1. TUSNAD
2. Tusnadu Nou
3. Vrabia
43. ULIES 1. ULIES
2. Daia
3. Iasu
4. Ighiu
5. Nicolesti
6. Obranesti
7. Petecu
8. Vasileni
44. VARSAG 1. VARSAG
45. VOSLABENI 1. VOSLABENI
2. Izvoru Muresului
46. ZETEA 1. ZETEA
2. Desag
3. Izvoare
4. Poiana Tarnavei
5. Sicasau
6. Sub Cetate


JUDEŢUL HUNEDOARA
cu resedinta în municipiul Deva

┌──────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ 3 │
│ Oraşe .................................... 9 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 28 │
│ Comune ................................... 57 │
│ - din care, suburbane ................... 6 │
│ Sate ..................................... 459 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ 31 │
└──────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Denumirea municipiului Localitãţi componente Sate ce aparţin
ale municipiului municipiului
───────────────────── ───────────────
I. DEVA 1. DEVA 1. Archia
2. Santuhalm 2. Barcea Mica
3. Mintia 3. Cristur

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
───────────────────
1. CIRJITI 1. CIRJITI
2. Almasu Sec
3. Cherghes
4. Cozia
5. Popesti

Sate ce aparţin
municipiului
───────────────
II. HUNEDOARA 1. HUNEDOARA 1. BOS
2. Racastia 2. Gros
3. Hasdat
4. Pestisu Mare

Sate componente ale
comunei suburbane
────────────────────
1. GHELARI 1. GHELARI
2. Govajdia
3. Plop
4. Ruda
2. TELIUCU INFERIOR 1. TELIUCU NFERIOR
2. Cincis-Cerna
3. Izvoarele
4. Teliucu Superior

Denumirea municipiului Localitãţi componente
────────────────────── ale municipiului
─────────────────────
III. PETROSANI 1. PETROSANI
2. Dalja Mare
3. Dalja Mica
4. Pestera
5. Slatinioara

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
───────────────────
1. ANINOASA 1. ANINOASA
2. Iscroni
2. BANITA 1. BANITA
2. Crivadia
3. Merisor

Oraşe ce aparţin municipiului
─────────────────────────────

1. LUPENI
Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────
2. PETRIILA 1. PETRILA
2. Cimpa
3. Jiet
4. Rascoala
5. Tirici
3. URICANI 1. URICANI
2. Campu lui Neag
3. Valea de Brazi
4. VULCAN 1. VULCAN
2. Dealu Babii
3. Jiu-Paroseni

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Sate ce aparţin
────────────────── oraşului
──────────────────
1. BRAD 1. Mesteacan
2. Potingani
3. Ruda-Brad
4. Taratel
5. Valea Bradului

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
───────────────────
1. CRISCIOR 1. CRISCIOR
2. Barza
3. Valea Arsului
4. Zdrapti

Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────
2. CALAN 1. CALAN
2. Streisangeorgiu

Sate ce aparţin
oraşului
─────────────────
1. Batiz
2. Caianu Mic
3. Grid
4. Nadastia de
Jos
5. Nadastia de
Sus
6. Ohaba
Streiului
7. Sancrai
8. Santamaria de
Piatra
9. Strei
10. Strei-Sacel
11. Valea
Sangeorgiului

Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────
3. HATEG 1. HATEG
2. Nalatvad

Sate ce aparţin
oraşului
─────────────────
1. Silvasu de Jos
2. Silvasu de Sus
4. ORASTIE
5. SIMERIA 1. Barcea Mare
2. Carpinis
3. Simeria Veche
4. Santandrei
5. Saulesti
6. Uroi

C. COMUNE
──────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
──────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
──────────────────────────────────────────────────────
1. BAIA DE CRIS 1. BAIA DE CRIS
2. Baldovin
3. Caraci
4. Carastau
5. Lunca
6. Risca
7. Risculita
8. Tebea
9. Valeni
2. BALSA 1. BALSA
2. Almasu Mic de Munte
3. Ardeu
4. Bunesti
5. Galbina
6. Mada
7. Oprisesti
8. Poiana
9. Poienita
10. Rosia
11. Stauini
12. Techereu
13. Valisoara
14. Voia
3. BARU 1. BARU
2. Livadia
3. Petros
4. Valea Lupului
4. BACIA 1. BACIA
2. Petreni
3. Tampa
4. Totia
5. BAITA 1. BAITA
2. Barbura
3. Cainelu de Sus
4. Craciunesti
5. Fizes
6. Hartagani
7. Lunca
8. Ormindea
9. Pestera
10. Saliste
11. Trestia
6. BATRINA 1. BATRINA
2. Fata Roşie
3. Piatra
4. Rachitaua
7. BERIU 1. BERIU
2. Castau
3. Cucuis
4. Magureni
5. Orastioara de Jos
6. Poieni
7. Sereca
8. Sibisel
8. BLAJENI 1. BLAJENI
2. Blajeni-Vulcan
3. Cris
4. Dragu-Brad
5. Grosuri
6. Plai
7. Ret
8. Salatruc
9. BOSOROD 1. BOSOROD
2. Alun
3. Bobaia
4. Chitid
5. Cioclovina
6. Luncani
7. Prihodiste
8. Ursici
9. Tarsa
10. BRANISCA 1. BRANISCA
2. Boz
3. Barastii Iliei
4. Cabesti
5. Gialacuta
6. Furcsoara
7. Rovina
8. Tarnava
9. Tarnavita
11. BRETEA ROMANA 1. BRETEA ROMANA
2. Batalar
3. Bercu
4. Bretea Streiului
5. Covragiu
6. Gantaga
7. Maceu
8. Ocolisu Mare
9. Plopi
10. Rusi
11. Valcele
12. Valcelele Bune
13. Valceluta
12. BUCES 1. BUCES
2. Buces-Vulcan
3. Dupã Piatra
4. Grohotele
5. Mihaileni
6. Stanija
7. Tarnita
13. BUCURESCI 1. BUCURESCI
2. Curechiu
3. Merisor
4. Rovina
5. Sesuri
14. BULZESTII DE SUS 1. BULZESTII DE SUS
2. Bulzestii de Jos
3. Giurgesti
4. Grohot
5. Paulesti
6. Rusesti
7. Stanculesti
8. Ticera
9. Tomnatec
15. BUNILA 1. BUNILA
2. Alun
3. Cernisoara Florese
4. Poienita Voinii
5. Vadu Dobrii
16. BURJUC 1. BURJUC
2. Bradatel
3. Glodghilesti
4. Petresti
5. Tatarasti
6. Tisa
17. CERBAL 1. CERBAL
2. Aranies
3. Feregi
4. Merisoru de Munte
5. Poienita Tomii
6. Poiana Rachitelii
7. Socet
8. Ulm
18. CERTEJU DE SUS 1. CERTEJU DE SUS
2. Bocsa Mare
3. Bocsa Mica
4. Hondol
5. Magura-Toplita
6. Nojag
7. Sacaramb
8. Toplita Muresului
9. Varmaga
19. DENSUS 1. DENSUS
2. Criva
3. Hatagel
4. Pesteana
5. Pestenita
6. Poieni
7. Stei
20. DOBRA 1. DOBRA
2. Abucea
3. Bujoru
4. Fagetel
5. Lapusnic
6. Mihaiesti
7. Panc
8. Panc-Saliste
9. Radulesti
10. Roscani
11. Stancesti
12. Stancesti-Ohaba
13. Stretea
21. GEOAGIU 1. GEOAGIU
2. Aurel Vlaicu
3. Bacaia
4. Bozes
5. Cigmau
6. Gelmar
7. Geoagiu-Bãi
8. Homorod
9. Mermezeu-Valeni
10. Renghet
11. Valeni
22. GURASADA 1. GURASADA
2. Boiu de Jos
3. Boiu de Sus
4. Carmazanesti
5. Câmpuri de Sus
6. Câmpuri-Surduc
7. Danulesti
8. Gothatea
9. Runcsor
10. Ulies
11. Vica
23. HARAU 1. HARAU
2. Banpotoc
3. Barsau
4. Chimindia
24. ILIA 1. ILIA
2. Bacea
3. Bretea Muresana
4. Braznic
5. Cuies
6. Dumbravita
7. Sacamas
8. Sarbi
9. Valea Lungã
25. LAPUGIU DE JOS 1. LAPUGIU DE JOS
2. Bastea
3. Cosesti
4. Fintoag
5. Grind
6. Holdea
7. Lapugiu de Sus
8. Lasau
9. Ohaba
10. Teiu
26. LELESE 1. LELESE
2. Cerisor
3. Runcu Mare
4. Sohodol
27. LUNCA CERNII DE JOS 1. LUNCA CERNII DE JOS
2. Ciumita
3. Fântâna
4. Gura Bordului
5. Lunca Cernii de Sus
6. Meria
7. Negoiu
8. Valea Babii
28. LUNCOIU DE JOS 1. LUNCOIU DE JOS
2. Dudesti
3. Luncoiu de Sus
4. Podele
5. Stejarel
29. MARTINESTI 1. MARTINESTI
2. Dancu Mare
3. Dancu Mic
4. Jeledinti
5. Magura
6. Tamasasa
7. Turmas
30. ORASTIOARA DE SUS 1. ORASTIOARA DE SUS
2. Bucium
3. Costesti
4. Costesti-Deal
5. Gradistea de Munte
6. Ludestii de Jos
7. Ludestii de Sus
8. Ocolisu Mic
31. PESTISU MIC 1. PESTISU MIC
2. Almasu Mic
3. Ciulpaz
4. Cutin
5. Dumbrava
6. Josani
7. Manerau
8. Nandru
9. Valea Nandrului
32. PUI 1. PUI
2. Baiesti
3. Federi
4. Fizesti
5. Galaţi
6. Hobita
7. Ohaba-Ponor
8. Ponor
9. Rau Bãrbat
10. Rusor
11. Serel
12. Uric
33. RAPOLTU MARE 1. RAPOLTU MARE
2. Bobalna
3. Boiu
4. Folt
5. Rapoltel
34. RACHITOVA 1. RACHITOVA
2. Boita
3. Ciula Mare
4. Ciula Mica
5. Gotesti
6. Mesteacan
7. Valioara
35. RIBITA 1. RIBITA
2. Crisan
3. Dumbrava de Jos
4. Dumbrava de Sus
5. Ribicioara
6. Uibaresti
36. RIU DE MORI 1. RIU DE MORI
2. Brazi
3. Clopotiva
4. Ohaba-Sibisel
5. Ostrov
6. Ostrovel
7. Ostrovu Mic
8. Sibisel
9. Suseni
10. Unciuc
11. Valea Daljii
37. ROMOS 1. ROMOS
2. Ciungu Mare
3. Pischinti
4. Romosel
5. Vaidei
38. SARMIZEGETUSA 1. SARMIZEGETUSA
2. Breazova
3. Hobita-Gradiste
4. Paucinesti
5. Zeicani
39. SALASU DE SUS 1. SALASU DE SUS
2. Coroiesti
3. Malaiesti
4. Nucsoara
5. Ohaba de sub Piatra
6. Paros
7. Pestera
8. Rau Alb
9. Rau Mic
10. Salasu de Jos
11. Zavoi
40. SINTAMARIA-ORLEA 1. SINTAMARIA-ORLEA
2. Balomir
3. Barastii Hategului
4. Bucium-Orlea
5. Ciopeia
6. Sacel
7. Sanpetru
8. Subcetate
9. Vadu
41. SOIMUS 1. SOIMUS
2. Balata
3. Boholt
4. Bejan
5. Bejan-Tarnavita
6. Cainelu de Jos
7. Chiscadaga
8. Fornadia
9. Paulis
10. Sulighete
42. TOMESI 1. TOMESTI
2. Dobrot
3. Leaut
4. Livada
5. Obarsa
6. Steia
7. Tiulesti
8. Valea Mare de Cris
43. TOPLITA 1. TOPLITA
2. Curpenii Silvasului
3. Dealu Mic
4. Dabaca
5. Goles
6. Hasdau
7. Mosoru
8. Valari
44. TOTESTI 1. TOTESTI
2. Carnesti
3. Copaci
4. Paclisa
5. Reea
45. TURDAS 1. TURDAS
2. Pricaz
3. Rapas
4. Spini
46. UNIREA 1. UNIREA
2. Craguis
3. Farcadin
4. Livezi
5. Tustea
47. VATA DE JOS 1. VATA DE JOS
2. Basarabasa
3. Birtin
4. Brotuna
5. Cazanesti
6. Ciungani
7. Ociu
8. Ocisor
9. Pravaleni
10. Prihodiste
11. Tatarastii de Cris
12. Tarnava de Cris
13. Vata de Sus
48. VALISOARA 1. VALISOARA
2. Dealu Mare
3. Salistioara
4. Stoieneasa
49. VETEL 1. VETEL
2. Boia Barzii
3. Bretelin
4. Caoi
5. Herepeia
6. Lesnic
7. Mintia
7. Muncelu Mare
8. Muncelu Mic
9. Runcu Mic
50. VORTA 1. VORTA
2. Certeju de Jos
3. Coaja
4. Dumesti
5. Luncsoara
6. Valea Poienii
7. Visca
51. ZAM 1. ZAM
2. Almas-Saliste
3. Almasel
4. Braseu
5. Cerbia
6. Deleni
7. Godinesti
8. Micanesti
9. Poganesti
10. Pojoga
11. Salciva
12. Tamasesti
13. Valea


JUDEŢUL IALOMITA
cu resedinta în oraşul Slobozia

┌─────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ............................... 1 │
│ Oraşe ................................... 3 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ......................... 9 │
│ Comune .................................. 55 │
│ - din care, suburbane .................. 1 │
│ Sate .................................... 158 │
│ - din care, aparţin oraşelor ........... - │
└─────────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Sate componente ale
Denumirea municipiului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────────── ──────────────── ───────────────────
I. CALARASI 1. MODELU 1. MODELU
2. Pelicani
3. Radu Negru
4. Stoenesti
5. Tonea

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
─────────────────────
1. SLOBOZIA 1. SLOBOZIA
2. Bora
3. Slobozia Noua
2. FETESTI 1. FETESTI
2. Buliga
3. Fetesti-Gara
4. Vlasca
3. TANDAREI

C. COMUNE
─────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
─────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
─────────────────────────────────────────────────────────
1. ALBESTI 1. ALBESTI
2. Bataluri
3. Buesti
4. Marsilieni
2. AMARA 1. AMARA
2. Amara Noua
3. Motalva
3. ANDRASESTI 1. ANDRASESTI
2. Orboesti
4. BALACIU 1. BALACIU
2. Copuzu
3. Crasanii de Jos
4. Crasanii de Sus
5. Sarateni
5. BORCEA 1. BORCEA
6. BORDUSANI 1. BORDUSANI
2. Cegani
3. Latesti
7. BUCU 1. BUCU
2. Balasesti
3. Ograda
8. CAZANESTI 1. CAZANESTI
9. CIOCANESTI 1. CIOCANESTI
10. CIOCHINA 1. CIOCHINA
2. Borduselu
3. Orezu
4. Piersica
11. CIULNITA 1. CIULNITA
2. Ion Ghica
3. Ivanesti
4. Poiana
12. COCORA 1. COCORA
2. Colelia
13. COSIMBESTI 1. COSIMBESTI
2. Gimbasani
3. Marculesti
4. Viisoara
14. CUZA VODA 1. CEACU
2. Calarasii Vechi
3. Cuza Voda
15. DICHISENI 1. DICHISENI
2. Coslogeni
3. Libertatea
4. Satnoeni
16. DOR MARUNT 1. DOR MARUNT
2. Dalga
3. Dalga-Gara
4. Infratirea
5. Ogoru
6. Pelinu
17. DOROBANTU 1. DOROBANTU
2. Bosneagu
3. Varasti
18. DRAGALINA 1. DRAGALINA
2. Constantin Brancoveanu
3. Drajna Noua
4. Dropia
19. DRAGOS VODA 1. DRAGOS VODA
2. Bogdana
3. Socoalele
20. FACAENI 1. FACAENI
2. Progresu
21. GHEORGHE DOJA 1. GHEORGHE DOJA
22. GHEORGHE LAZAR 1. GHEORGHE LAZAR
23. GIURGENI 1. GIURGENI
2. Piua Petrii
3. Rachitoasa
24. GRADISTEA 1. GRADISTEA
2. Bogata
3. Cunesti
4. Rasa
25. GRINDU 1. GRINDU
26. GRIVITA 1. GRIVITA
2. Smirna
3. Traian
27. INDEPENDENTA 1. INDEPENDENTA
2. Potcoava
3. Visinii
28. JEGALIA 1. JEGALIA
2. Galdau
3. Iezeru
29. LEHLIU 1. LEHLIU
2. Sapunari
30. LEHLIU-GARA 1. LEHLIU-GARA
2. Buzoeni
3. Razvani
4. Valea Seaca
31. LUPSANU 1. LUPSANU
2. Nucetu
3. Plevna
4. Radu Voda
5. Valea Rusului
32. MIHAIL KOGALNICEANU 1. MIHAIL KOGALNICEANU
2. Gura Ialomitei
3. Hagieni
4. Luciu
33. MILOSESTI 1. MILOSESTI
2. Nicolesti
3. Tovarasia
34. MOVILA 1. MOVILA
35. MUNTENI-BUZAU 1. MUNTENI-BUZAU
36. NICOLAE BALCESCU 1. NICOLAE BALCESCU
2. Alexandru Odobescu
3. Galatui
37. PERIETI 1. PERIETI
2. Fundata
3. Misleanu
4. Paltinisu
5. Stejaru
38. PERISORU 1. PERISORU
2. Marculesti-Gara
3. Tudor Vladimirescu
39. REVIGA 1. REVIGA
2. Crunti
3. Mircea cel Batran
4. Rovine
40. ROSETI 1. ROSETI
41. SALCIOARA 1. SALCIOARA
2. Dibesti
3. Rasi
42. SAENI 1. SAVENI
2. Fratilesti
3. Lacusteni
4. Platonesti
43. SCINTEIA 1. SCINTEIA
2. Iazu
44. SFINTU GHEORGHE 1. SFINTU GHEORGHE
2. Butoiu
3. Malu
45. STELNICA 1. STELNICA
2. Maltezi
3. Retezatu
46. SUDITI 1. SUDITI
2. Gura Vaii
47. ŞTEFAN CEL MARE 1. ŞTEFAN CEL MARE
48. ŞTEFAN VODA 1. ŞTEFAN VODA
49. ULMU 1. ULMU
2. Chirnogi
3. Faurei
4. Zimbru
50. UNIREA 1. UNIREA
2. Oltina
51. VALEA CIORII 1. VALEA CIORII
2. Bucsa
3. Dumitresti
4. Murgeanca
52. VILCELELE 1. VILCELELE
2. Floroaica
53. VLAD TEPES 1. VLAD TEPES
2. Mihai Viteazu
54. VLADENI 1. VLADENI
2. Brailita
3. Lunca


JUDEŢUL IAŞI
cu resedinta în municipiul Iaşi

┌────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................. 1 │
│ Oraşe ..................................... 3 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................... 9 │
│ Comune .................................... 85 │
│ - din care, suburbane .................... 5 │
│ Sate ...................................... 420 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............. 1 │
└────────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Sate componente ale
Denumirea municipiului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────────── ──────────────── ───────────────────
1. IAŞI 1. BIRNOVA 1. BIRNOVA
2. Cercu
3. Paun
4. Pietraria
5. Todirel
6. Visan
2. HOLBOCA 1. HOLBOCA
2. Cristesti
3. Dancu
4. Orzeni
5. Rusenii Noi
6. Rusenii Vechi
7. Valea Lungã
3. REDIU 1. REDIU
2. Breazu
3. Horlesti
4. Tautesti
5. Valea Lupului
4. TOMESTI 1. TOMESTI
2. Chicerea
3. Goruni
4. Vladiceni

B. ORAŞE
────────

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────
1. HIRLAU 1. Parcovaci

Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────
2. PASCANI 1. PASCANI
2. Blagesti
3. Bosteni
4. Gastesti
5. Lunca
6. Sodomeni

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
3. TIRGU FRUMOS 1. TIRGU FRUMOS*) 1. Bals
2. Boureni
3. Buznea
4. Costesti
5. Dadesti
6. Ganesti
7. Giurgesti
8. Ion Neculce
9. Prigoreni
10. Razboieni

_____________
*) Resedinta comunei suburbane Tirgu Frumos este în oraşul Tirgu Frumos.

C. COMUNE
──────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
──────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
──────────────────────────────────────────────────────
1. ALEXANDRU I. CUZA 1. ALEXANDRU I. CUZA
2. Kogalniceni
3. Scheia
4. Volintiresti
2. ANDRIESENI 1. ANDRIESENI
2. Buhaeni
3. Draganesti
4. Fantanele
5. Glavanesti
6. Iepureni
7. Spineni
3. ARONEANU 1. ARONEANU
2. Dorobant
3. Rediu Aldei
4. Sorogari
4. BALTATI 1. BALTATI
2. Cotargaci
3. Filiasi
4. Madarjesti
5. Podisu
6. Sarca
7. Valea Oilor
5. BELCESTI 1. BELCESTI
2. Liteni
3. Munteni
4. Satu Nou
5. Tansa
6. Ulmi
6. BIVOLARI 1. BIVOLARI
2. Buruienesti
3. Solonet
4. Tabara
5. Traian
7. BOSIA 1. BOSIA
2. Coada Stancii
3. Manzatesti
4. Ungheni
8. BRAESTI 1. BRAESTI
2. Albesti
3. Buda
4. Cristesti
5. Rediu
9. BUTEA 1. BUTEA
2. Miclauseni
10. CEPLENITA 1. CEPLENITA
2. Buhalnita
3. Poiana Marului
4. Zlodica
11. CIORTESTI 1. CIORTESTI
2. Coropceni
3. Deleni
4. Rotaria
5. Serbesti
12. CIUREA 1. CIUREA
2. Curaturi
3. Dumbrava
4. Hlincea
5. Lunca Cetatuii
6. Picioru Lupului
7. Slobozia
13. COARNELE CAPREI 1. COARNELE CAPREI
2. Arama
3. Petrosica
14. COMARNA 1. OSOI
2. Comarna
3. Curagau
4. Stanca
15. COSTULENI 1. COSTULENI
2. Covasna
3. Cozia
4. Hilita
16. COTNARI 1. COTNARI
2. Bahluiu
3. Cireseni
4. Carjoaia
5. Fagat
6. Hodora
7. Horodistea
8. Iosupeni
9. Luparia
10. Valea Racului
11. Zbereni
17. COZMESTI 1. COZMESTI
2. Podolenii de Jos
3. Podolenii de Sus
18. CRISTESTI 1. CRISTESTI
2. Homita
19. CUCUTENI 1. CUCUTENI
2. Baiceni
3. Barbatesti
4. Sacaresti
20. DAGITA 1. DAGITA
2. Balusesti
3. Boatca
4. Buzdug
5. Manastirea
6. Piscu Rusului
7. Poienile
8. Tarnita
9. Zece Prajini
21. DELENI 1. DELENI
2. Feredeni
3. Leahu-Nacu
4. Maxut
5. Poiana
6. Slobozia
22. DOBROVAT 1. DOBROVAT
23. DOLHESTI 1. DOLHESTI
2. Bradicesti
3. Pietriş
24. DUMESTI 1. DUMESTI
2. Banu
3. Chilisoaia
4. Hoisesti
5. Pausesti
25. ERBICENI 1. ERBICENI
2. Barlesti
3. Spinoasa
4. Spranceana
5. Totoesti
26. FOCURI 1. FOCURI
2. Fantanele
27. GOLAIESTI 1. GOLAIESTI
2. Bran
3. Cilibiu
4. Cotu lui Ivan
5. Gradinari
6. Medeleni
7. Petresti
8. Podu Jijiei
28. GORBAN 1. GORBAN
2. Gura Bohotin
3. Podu Hagiului
9. Scoposeni
5. Zberoaia
29. GRAJDURI 1. GRAJDURI
2. Carbunari
3. Corcodel
4. Lunca
5. Padureni
6. Poiana cu Cetate
7. Valea Satului
30. GROPNITA 1. GROPNITA
2. Bulbucani
3. Forasti
4. Malaesti
5. Saveni
6. Sangeri
31. GROZESTI 1. GROZESTI
2. Coltu Cornii
3. Salageni
32. HALAUCESTI 1. HALAUCESTI
2. Luncasi
33. HELESTENI 1. HELESTENI
2. Harmaneasa
3. Movileni
4. Oboroceni
34. HORLESTI 1. HORLESTI
2. Bogdanesti
3. Scoposeni
35. IPATELE 1. IPATELE
2. Alexesti
3. Bacu
4. Cuza Voda
36. LESPEZI 1. LESPEZI
2. Buda
3. Bursuc-Deal
4. Bursuc-Vale
5. Dumbrava
6. Heci
37. LETCANI 1. LETCANI
2. Bogonos
3. Cogeasca
4. Cucuteni
38. LUNGANI 1. LUNGANI
2. Crucea
3. Goesti
4. Zmeu
39. MADIRJAC 1. MADIRJAC
2. Bojila
3. Frumusica
40. MIRCESTI 1. MIRCESTI
2. Iugani
3. Izvoarele
4. Rachiteni
5. Ursaresti
41. MIRONEASA 1. MIRONEASA
2. Schitu Hadambului
3. Ursita
42. MIROSLAVA 1. MIROSLAVA
2. Balciu
3. Bratuleni
4. Ciurbesti
5. Cornesti
6. Dancas
7. Gaureni
8. Horpaz
9. Proselnici
10. Uricani
11. Valea Adanca
12. Valea Ursului
13. Vorovesti
43. MIROSLOVESTI 1. MIROSLOVESTI
2. Ciohorani
3. Mitesti
4. Soci
5. Verseni
44. MOGOSESTI 1. MOGOSESTI
2. Budesti
3. Hadambu
4. Manjesti
45. MOGOSESTI-SIRET 1. MOGOSESTI-SIRET
2. Muncelu de Sus
3. Tudor Vladimirescu
46. MOSNA 1. MOSNA
47. MOTCA 1. MOTCA
2. Boureni
48. MOVILENI 1. MOVILENI
2. Iepureni
3. Larga-Jijia
4. Potangeni
49. OTELENI 1. OTELENI
2. Handresti
50. PLUGARI 1. PLUGARI
2. Borosoaia
3. Onesti
51. PODU ILOAIEI 1. PODU ILOAIEI
2. Budai
3. Cositeni
4. Holm
5. Scobalteni
52. POPESTI 1. POPESTI
2. Doroscani
3. Harpasesti
4. Obrijeni
5. Padureni
6. Vama
53. POPRICANI 1. POPRICANI
2. Carlig
3. Cotu Morii
4. Cuza Voda
5. Moimesti
6. Rediu Mitropoliei
7. Tipilesti
8. Vanatori
9. Vulturi
54. PRISACANI 1. PRISACANI
2. Macaresti
3. Moreni
55. PROBOTA 1. PROBOTA
2. Balteni
3. Perieni
56. RADUCANENI 1. RADUCANENI
2. Bohotin
3. Isaiia
4. Roşu
57. ROMÂNEŞTI 1. ROMÂNEŞTI
2. Avantu
3. Ursoaia
58. RUGINOASA 1. RUGINOASA
2. Dumbravita
3. Rediu
4. Vascani
59. SCHITU DUCĂ 1. SCHITU DUCĂ
2. Blaga
3. Dumitrestii Galatii
4. Pocreaca
5. Poieni
6. Puiana
7. Satu Nou
8. Slobozia
60. SCINTEIA 1. SCINTEIA
2. Bodesti
3. Borosesti
4. Ciocarlesti
5. Lunca Rates
6. Rediu
7. Tufestii de Sus
61. SCOBINTI 1. SCOBINTI
2. Badeni
3. Fetesti
4. Sticlaria
5. Zagavia
62. SINESTI 1. SINESTI
2. Bocnita
3. Osoi
4. Stornesti
63. SIRETEL 1. SIRETEL
2. Berezlogi
3. Humosu
4. Satu Nou
5. Slobozia
64. STOLNICENI-PRAJESCU 1. STOLNICENI-PRAJESCU
2. Bratesti
3. Cozmesti
65. STRUNGA 1. STRUNGA
2. Bratulesti
3. Crivesti
4. Cucova
5. Farcaseni
6. Fedeleseni
7. Gura Vaii
8. Habasesti
66. SCHEIA 1. SCHEIA
2. Cauesti
3. Cioca-Boca
4. Draguseni
5. Frenciugi
6. Poiana Scheii
7. Satu Nou
67. SIPOTE 1. SIPOTE
2. Chiscareni
3. Halceni
4. Iazu Nou
5. Iazu Vechi
6. Mitoc
68. TANSA 1. TANSA
2. Suhulet
69. TATARUSI 1. TATARUSI
2. Iorcani
3. Pietrosu
4. Uda
5. Valcica
70. TODIRESTI 1. TODIRESTI
2. Baiceni
3. Boldesti
4. Harmanestii Noi
5. Harmanestii Vechi
6. Stroesti
71. TRIFESTI 1. TRIFESTI
2. Lunca Prutului
3. Radeni
4. Roscani
5. Vladomira
6. Zaboloteni
72. TIBANA 1. TIBANA
2. Alexeni
3. Domnita
4. Garbesti
5. Moara Ciornei
6. Oproaia
7. Poiana de Sus
8. Poiana Manastirii
9. Runcu
10. Vadu Vejei
73. TIBANESTI 1. TIBANESTI
2. Glodenii Gandului
3. Griesti
4. Jigoreni
5. Rasboieni
6. Recea
7. Tungujei
8. Valenii
74. TIGANASI 1. TIGANASI
2. Carniceni
3. Mihail Kogalniceanu
4. Stejarii
75. TUTORA 1. TUTORA
2. Chiperesti
3. Opriseni
76. VALEA SEACA 1. VALEA SEACA
2. Contesti
3. Topile
77. VICTORIA 1. VICTORIA
2. Frasuleni
3. Icuseni
4. Luceni
5. Sculeni
6. Stanca
7. Sendreni
78. VINATORI 1. VINATORI
2. Crivesti
3. Gura Badilitei
4. Hartoape
5. Vladnicut
79. VLADENI 1. VLADENI
2. Alexandru cel Bun
3. Borsa
4. Brosteni
5. Iacobeni
6. Valcelele
80. VOINESTI 1. VOINESTI
2. Lungani
3. Schitu Stavnic
4. Slobozia
5. Vocotesti


JUDEŢUL ILFOV
cu resedinta în municipiul Bucureşti

┌───────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................. 1 │
│ Oraşe ..................................... 3 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................... 4 │
│ Comune .................................... 125 │
│ - din care, suburbane .................... 4 │
│ Sate ...................................... 418 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............. 1 │
└───────────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Denumirea municipiului Comune suburbane Sate componente ale
────────────────────── ──────────────── comunei suburbane
───────────────────
I. GIURGIU 1. SLOBOZIA 1. SLOBOZIA

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Sate ce aparţin
────────────────── oraşului
───────────────
1. BUFTEA 1. Buciumeni
2. OLTENITA

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
───────────────────
1. MITRENI 1. MITRENI
2. Clatesti
3. Valea Roşie
3. URZICENI 1. CIOCIRLIA 1. CIOCIRLIA

2. Cotorca
2. MANASIA 1. MANASIA

C. COMUNE
──────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
──────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
──────────────────────────────────────────────────────
1. ADINCATA 1. ADINCATA
2. Patru Fraţi
2. ADUNATII-COPACENI 1. ADUNATII-COPACENI
2. Darasti-Vlasca
3. Mogosesti
4. Varlm
3. AFUMATI 1. AFUMATI
4. ALEXENI 1. ALEXENI
5. ARMASESTI 1. ARMASESTI
2. Barbulesti
3. Malu Roşu
4. Nenisori
6. AXINTELE 1. AXINTELE
2. Barbatescu
3. Horia
7. BALOTESTI 1. BALOTESTI
2. Dumbraveni
3. Saftica
8. BANEASA 1. BANEASA
2. Frasinu
3. Pietrele
4. Sfantu Gheorghe
9. BARCANESTI 1. BARCANESTI
2. Condeesti
10. BELCIUGATELE 1. BELCIUGATELE
2. Candeasca
3. Cojesti
4. Mataraua
5. Mariuta
11. BERCENI 1. BERCENI
12. BOLINTIN-DEAL 1. BOLINTIN-DEAL
2. Mihai Voda
13. BOLINTIN-VALE 1. BOLINTIN-VALE
2. Crivina
3. Malu Spart
4. Suseni
14. BRAZII 1. BRAZII
2. Maia
3. Movileanca
4. Rasimnicea
15. BRANESTI 1. BRANESTI
2. Islaz
3. Pasarea
4. Vadu Anei
16. BREZOAELE 1. BREZOAELE
2. Brezoaia
17. BUCSANI 1. BUCSANI
2. Anghelesti
3. Goleasca
4. Obedeni
5. Podisor
6. Vadu Lat
7. Uiesti
18. BUDESTI 1. BUDESTI
2. Aprozi
3. Buciumeni
4. Crivat
5. Gruiu
19. BULBUCATA 1. BULBUCATA
2. Coteni
3. Facau
4. Teisori
20. BUTIMANU 1. BUTIMANU
2. Barbuceanu
3. Lucianca
4. Ungureni
21. BUTURUGENI 1. BUTURUGENI
2. Padureni
3. Podu Ilfovatului
4. Posta
22. CALUGARENI 1. CALUGARENI
2. Branistari
3. Crucea de Piatra
4. Hulubesti
5. Uzunu
23. CASCIOARELE 1. CASCIOARELE
24. CERNICA 1. CERNICA
2. Balaceanca
3. Caldararu
4. Posta
5. Tanganu
25. CHIRNOGI 1. CHIRNOGI
26. CHISELET 1. CHISELET
27. CIOCANESTI 1. CIOCANESTI
2. Creţu
3. Decindea
4. Urziceanca
5. Vizuresti
28. CIOLPANI 1. CIOLPANI
2. Izvorani
3. Luparia
4. Piscu
29. CIOROGIRLA 1. CIOROGIRLA
2. Darvari
30. CLEJANI 1. CLEJANI
2. Neajlovu
3. Podu Doamnei
4. Sterea
31. CLINCENI 1. CLINCENI
2. Olteni
3. Ordoreanu
32. COLIBASI 1. COLIBASI
2. Campurelu
33. COMANA 1. COMANA
2. Budeni
3. Falastoaca
4. Gradistea
5. Vlad Tepes
34. CORBEANCA 1. CORBEANCA
2. Ostratu
3. Petresti
4. Tamasi
35. CORNETU 1. CORNETU
2. Buda
36. COSERENI 1. COSERENI
2. Boranesti
3. Sintesti
37. CREVEDIA 1. CREVEDIA
2. Cocani
3. Darza
4. Manastirea
5. Samurcasi
38. CREVEDIA MARE 1. CREVEDIA MARE
2. Crevedia Mica
3. Dealu
4. Gaiseanca
5. Priboiu
6. Sfantu Gheorghe
39. CURCANI 1. CURCANI
2. Salcioara
40. DAIA 1. DAIA
2. Plopsoru
41. DASCALU 1. DASCALU
2. Creata
3. Gagu
4. Runcu
42. DARASTI ILFOV 1. DARASTI-ILFOV
43. 30 DECEMBRIE 1. 30 DECEMBRIE
2. Copaceni
44. DOMNEŞTI 1. DOMNEŞTI
2. Teghes
45. DRAGOMIRESTI-VALE 1. DRAGOMIRESTI-VALE
2. Dragomiresti-Deal
3. Zurbaua
46. DRAGOESTI 1. DRAGOESTI
2. Chiroiu-Pamanteni
3. Chiroiu-Satu Nou
4. Chiroiu-Ungureni
5. Valea Bisericii
47. DRIDU 1. DRIDU
2. Dridu-Snagov
3. Moldoveni
48. FIERBINTI-TIRG 1. FIERBINTI-TIRG
2. Fierbintii de Jos
3. Fierbintii de Sus
4. Grecii de Jos
49. FLORESTI-STOENESTI 1. STOENESTI
2. Floresti
3. Palanca
50. FRASINET 1. FRASINET
2. Cuiatesti
3. Danesti
4. Frasinetu de Jos
5. Luptãtori
6. Tariceni
51. FRATESTI 1. FRATESTI
2. Cetatea
3. Remus
52. FRUMUSANI 1. FRUMUSANI
2. Orasti
3. Pasarea
4. Padurisu
5. Pitigaia
6. Postavari
53. FUNDENI 1. FUNDENI
54. FUNDULEA 1. FUNDULEA
2. Alexandru I. Cuza
3. Boanca
4. Gostilele
55. GAISENI 1. GAISENI
2. Carpenisu
3. Cascioarele
4. Podu Popa Nae
56. GANEASA 1. GANEASA
2. Cozieni
3. Moara Domneascã
4. Piteasca
5. Sindrilita
57. GAUJANI 1. GAUJANI
2. Cetatuia
3. Pietrisu
58. GHIMPATI 1. GHIMPATI
2. Copaciu
3. Naipu
4. Valea Plopilor
59. GIRBOVI 1. GIRBOVI
60. GOGOSARI 1. GOGOSARI
2. Draghiceanu
3. Izvoru
4. Ralesti
61. GOSTINU 1. GOSTINU
62. GOSTINARI 1. GOSTINARI
2. Mironesti
63. GRADINARI 1. GRADINARI
2. Tantava
3. Zorile
64. GRADISTEA 1. GRADISTEA
2. Sitaru
65. GREACA 1. GREACA
2. Putu Greci
3. Zboiu
66. GRUIU 1. GRUIU
2. Lipia
3. Silistea Snagovului
4. Santu-Floresti
67. GURBANESTI 1. GURBANESTI
2. Codreni
3. Cotofanca
4. Preasna
5. Preasna Veche
6. Valea Presnei
68. HOTARELE 1. HOTARELE
2. Herasti
3. Izvoarele
4. Milosesti
5. Teiusu
69. IEPURESTI 1. IEPURESTI
2. Bãneşti
3. Chirculesti
4. Gorneni
5. Stalpu
6. Valter Maracineanu
70. ILEANA 1. ILEANA
2. Artari
3. Florica
4. Podari
5. Rasurile
6. Razoarele
7. Satu Nou
8. Stefanesti
9. Vlaiculesti
71. ION ROATA 1. ION ROATA
2. Brosteni
72. IZVOARELE 1. IZVOARELE
2. Chiriacu
3. Dimitrie Cantemir
4. Petru Rares
5. Radu Voda
6. Valea Bujorului
73. JILAVELE 1. JILAVELE
2. Slatioarele
74. JOITA 1. JOITA
2. Bacu
3. Cosoba
4. Sabareni
75. LETCA NOUA 1. LETCA NOUA
2. Letca Veche
3. Milcovatu
76. LUICA 1. LUICA
2. Valea Stanii
77. MIHAI BRAVU 1. MIHAI BRAVU
78. MIHAILESTI 1. MIHAILESTI
2. Draganescu
3. Novaci
4. Popesti
79. MINASTIREA 1. MINASTIREA
2. Coconi
3. Sultana
80. MIRSA 1. MIRSA
81. MOARA VLASIEI 1. MOARA VLASIEI
2. Caciulati
82. MOVILITA 1. MOVILITA
2. Bitina-Pamanteni
3. Bitina-Ungureni
4. Rosiori
83. NANA 1. NANA
84. NICOLAE BALCESCU 1. NICOLAE BALCESCU
2. Fântâna Doamnei
3. Paicu
85. NICULESTI 1. NICULESTI
2. Ciocanari
3. Movila
86. NUCI 1. NUCI
2. Balta Neagra
3. Merii Petchii
4. Micsunestii Mari
5. Micsunesti-Moara
87. OGREZENI 1. OGREZENI
2. Hobaia
88. OINACU 1. OINACU
2. Branistea
89. PERIS 1. PERIS
2. Balteni
3. Burias
90. PETRACHIOAIA 1. PETRACHIOAIA
2. Maineasca
3. Surlari
4. Vanatori
91. PLATARESTI 1. PLATARESTI
2. Cucuieti
3. Dorobantu
4. Podu Pitarului
92. PRUNDU 1. PRUNDU
2. Puieni
93. PUTINEIU 1. PUTINEIU
2. Hodivoaia
3. Vieru
94. RADOVANU 1. RADOVANU
2. Valea Popii
95. RASUCENI 1. RASUCENI
2. Carapancea
3. Cucuruzu
4. Satu Nou
96. ROATA DE JOS 1. ROATA DE JOS
2. Cartojani
3. Roata Mica
4. Sadina
97. SARULESTI 1. SARULESTI
2. Magureni
3. Polcesti
4. Sandulita
5. Sarulesti-Gara
6. Sarulestii de Jos
7. Satucu
8. Solacolu
98. SCHITU 1. SCHITU
2. Bila
3. Camineasca
4. Vlasin
99. SINESTI 1. SINESTI
2. Boteni
3. Catrunesti
4. Hagiesti
5. Lilieci
6. Livedea
7. Varbilau
100. SINGURENI 1. SINGURENI
2. Cranguri
3. Stejaru
101. SLOBOZIA MOARA 1. SLOBOZIA MOARA
102. SNAGOV 1. SNAGOV
2. Ciofliceni
3. Ghermanesti
4. Tancabesti
5. Vladiceasca
103. SOHATU 1. SOHATU
2. Progresu
104. SPANTOV 1. SPANTOV
2. Cetatea Veche
3. Stancea
105. STANESTI 1. STANESTI
2. Balanu
3. Ghizdaru
4. Oncesti
106. STOENESTI 1. STOENESTI
2. Ianculesti
3. Mirau
107. SOLDANU 1. SOLDANU
2. Negoesti
108. STEFANESTII DE JOS 1. STEFANESTII DE JOS
2. Cretuleasca
3. Stefanestii de Sus
109. TAMADAU MARE 1. TAMADAU MARE
2. Calareti
3. Darvari
4. Plumbuita
5. Sacele
6. Seinoiu
7. Tamadau Mic
110. TARTASESTI 1. TARTASESTI
2. Baldana
3. Gulia
111. TUNARI 1. TUNARI
2. Dimieni
112. ULMENI 1. ULMENI
113. ULMI 1. ULMI
2. Cascioarele
3. Draganeasca
4. Ghionea
5. Icoana
6. Moşteni
7. Poenari
8. Trestieni
114. VALEA ARGOVEI 1. VALEA ARGOVEI
2. Lunca
3. Ostrovu
4. Silistea
5. Vladiceasca
115. VALEA DRAGULUI 1. VALEA DRAGULUI
116. VALEA MACRISULUI 1. VALEA MACRISULUI
2. Grindasi
117. VASILATI 1. VASILATI
2. Galbinasi
3. Nuci
4. Popesti
118. VARASTI 1. VARASTI
2. Dobreni
119. VEDEA 1. VEDEA
2. Malu
120. VIDRA 1. VIDRA
2. Cretesti
3. Sintesti
121. VINATORII MICI 1. VINATORII MICI
2. Corbeanca
3. Cupele
4. Izvoru
5. Poiana lui Stanga
6. Valcelele
7. Vanatorii Mari
8. Zadariciu


JUDEŢUL MARAMURES
cu resedinta în municipiul Baia Mare

┌──────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ 2 │
│ Oraşe .................................... 5 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 19 │
│ Comune ................................... 62 │
│ - din care, suburbane ................... 5 │
│ Sate ..................................... 227 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ 14 │
└──────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────
I. BAIA MARE 1. BAIA MARE
2. Blidari
3. Firiza
4. Valea Neagra

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
1. GROSI 1. GROSI
2. Ocolis
3. Satu Nou de Jos
2. RECEA 1. RECEA
2. Bozanta Mica
3. Lapusel
4. Mocira
5. Sasar
3. TAUTII-MAGHERAUS 1. TAUTII-MAGHERAUS
2. Baita
3. Bozanta Mare
4. Busag
5. Merisor
6. Nistru
7. Ulmoasa
II. SIGHETU MARMATIEI 1. SIGHETU MARMATIEI
2. Iapa
3. Lazu Baciului
4. Sugau
5. Valea Cufundoasa
6. Valea Hotarului

Comune suburbane
────────────────
1. SARASAU 1. SARASAU
2. VADU IZEI 1. VADU IZEI
2. Valea Stejarului

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente Sate ce aparţin
Denumirea oraşului ale oraşului oraşului
─────────────────── ───────────────────── ───────────────
1. BAIA SPRIE 1. BAIA SPRIE 1. Satu Nou de
2. Chiuzbaia Sus
3. Tautii de Sus
2. BORSA 1. BORSA
2. Baile Borsa
3. CAVNIC
4. TIRGU LAPUS 1. Boiereni
2. Borcut
3. Cufoaia
4. Damacuseni
5. Dobricu
Lapusului
6. Dumbrava
7. Fantanele
8. Groape
9. Inau
10. Razoare
11. Rogoz
12. Rohia
13. Stoiceni
5. VISEU DE SUS 1. VISEU DE SUS
2. Viseu de Mijloc

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────────
1. ARDUSAT 1. ARDUSAT
2. Ariesu de Camp
3. Coltirea
2. ARINIS 1. ARINIS
2. Rodina
3. Tamasesti
3. ASUAJU DE SUS 1. ASUAJU DE SUS
2. Asuaju de Jos
4. BAITA DE SUB CODRU 1. BAITA DE SUB CODRU
2. Odesti
3. Urmenis
5. BAIUT 1. BAIUT
2. Poiana Botizii
3. Strambu-Baiut
6. BASESTI 1. BASESTI
2. Saliste
3. Stremt
7. BICAZ 1. BICAZ
2. Ciuta
3. Corni
8. BISTRA 1. BISTRA
2. Crasna Viseului
3. Valea Viseului
9. BIRSANA 1. BIRSANA
2. Nanesti
3. Oncesti
10. BOCICOIU MARE 1. BOCICOIU MARE
2. Craciunesti
3. Lunca la Tisa
4. Tisa
11. BOGDAN VODA 1. BOGDAN VODA
2. Bocicoel
12. BOIU MARE 1. BOIU MARE
2. Francenii Boiului
3. Prislop
4. Româneşti
13. BOTIZA 1. BOTIZA
2. Poienile Izei
14. BUDESTI 1. BUDESTI
2. Sarbi
15. CALINESTI 1. CALINESTI
2. Cornesti
3. Valeni
16. CERNESTI 1. CERNESTI
2. Brebeni
3. Ciocotis
4. Fanate
5. Izvoarele
6. Magureni
7. Trestia
17. CICIRLAU 1. CICIRLAU
2. Bargau
3. Handalu Ilbei
4. Ilba
18. CIMPULUNG LA TISA 1. CIMPULUNG LA TISA
19. COPALNIC-MANASTUR 1. COPALNIC-MANASTUR
2. Berinta
3. Carpinis
4. Copalnic
5. Copalnic-Deal
6. Curtuiusu Mic
7. Fauresti
8. Laschia
9. Preluca Noua
10. Preluca Veche
11. Rusor
12. Vad
20. COROIENI 1. COROIENI
2. Baba
3. Dealu Mare
4. Draghia
5. Valenii Lapusului
21. CUPSENI 1. CUPSENI
2. Costeni
3. Libotin
4. Ungureni
22. DESESTI 1. DESESTI
2. Harnicesti
3. Mara
23. DRAGOMIRESTI 1. DRAGOMIRESTI
24. DUMBRAVITA 1. DUMBRAVITA
2. Carbunari
3. Chechis
4. Rus
5. Sindresti
6. Unguras
25. FARCASA 1. FARCASA
2. Buzesti
3. Sarbi
4. Tamaia
26. GIULESTI 1. GIULESTI
2. Berbesti
3. Feresti
4. Manastirea
27. IEUD 1. IEUD
28. LAPUS 1. LAPUS
29. LEORDINA 1. LEORDINA
30. MIRESU MARE 1. MIRESU MARE
2. Danestii Chioarului
3. Iadara
4. Lucacesti
5. Remeti pe Somet
6. Stejara
7. Tulghies
31. MOISEI 1. MOISEI
32. OARTA DE JOS 1. OARTA DE JOS
2. Oarta de Sus
3. Ortita
33. OCNA SUGATAG 1. OCNA SUGATAG
2. Breb
3. Hoteni
4. Sat-Sugatag
34. PETROVA 1. PETROVA
35. POIENILE DE SUB MUNTE 1. POIENILE DE SUB MUNTE
36. REMETEA CHIOARULUI 1. REMETEA CHIOARULUI
2. Berchez
3. Berchezoaia
4. Posta
5. Remecioara
37. REMETI 1. REMETI
2. Piatra
3. Teceu Mic
38. REPEDEA 1. REPEDEA
39. RONA DE JOS 1. RONA DE JOS
40. RONA DE SUS 1. RONA DE SUS
2. Costiui
41. ROZAVLEA 1. ROZAVLEA
2. Sieu
42. RUSCOVA 1. RUSCOVA
43. SATULUNG 1. SATULUNG
2. Ariesu de Padure
3. Fersig
4. Finteusu Mic
5. Hideaga
6. Mogosesti
7. Pribilesti
44. SACALASENI 1. SACALASENI
2. Catalina
3. Coas
4. Coltau
5. Coruia
6. Culcea
7. Intrerauri
45. SACEL 1. SACEL
46. SALISTEA DE SUS 1. SALISTEA DE SUS
47. SALSIG 1. SALSIG
2. Gardani
48. SAPINTA 1. SAPINTA
49. SEINI 1. SEINI
2. Sabisa
3. Viile Apei
50. STRIMTURA 1. STRIMTURA
2. Glod
3. Slatioara
51. SUCIU DE SUS 1. SUCIU DE SUS
2. Grosii Tiblesului
3. Larga
4. Suciu de Jos
52. SISESTI 1. SISESTI
2. Bontaieni
3. Cetatele
4. Danesti
5. Negreia
6. Plopis
7. Surdesti
53. SOMCUTA MARE 1. SOMCUTA MARE
2. Buciumi
3. Buteasa
4. Ciolt
5. Codru Butesii
6. Finteusu Mare
7. Hovrila
8. Valenii Somcutei
54. ULMENI 1. ULMENI
2. Arduzel
3. Chelinta
4. Manau
5. Somes-Uileac
6. Tohat
7. Ticau
8. Vicea
55. VALEA CHIOARULUI 1. VALEA CHIOARULUI
2. Curtuiusu Mare
3. Durusa
4. Fericea
5. Mesteacan
6. Varai
56. VIMA MICA 1. VIMA MICA
2. Aspra
3. Dealu Corbului
4. Jugastreni
5. Peteritea
6. Salnita
7. Vima Mare
57. VISEU DE JOS 1. VISEU DE JOS


JUDEŢUL MEHEDINTI
cu resedinta în municipiul Turnu Severin

┌────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ 1 │
│ Oraşe .................................... 4 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 19 │
│ Comune ................................... 59 │
│ - din care, suburbane ................... 2 │
│ Sate ..................................... 347 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ 15 │
└────────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Denumirea municipiului Localitãţi componente
────────────────────── ale municipiului
─────────────────────
1. TURNU SEVERIN
1. TURNU SEVERIN 2. Ada-Kaleh
3. Gura Vaii
4. Dudasu Schelei
5. Schela Cladovei
6. Varciorova

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
───────────────────
1. SIMIAN 1. SIMIAN
2. Cerneti
3. Dedovita Noua
4. Dedovita Veche
5. Dudasu
6. Erghevita
7. Poroina
8. Valea Copcii

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Sate ce aparţin
oraşului
────────────────── ───────────────
1. BAIA DE ARAMA 1. Bratilovu
2. Brebina
3. Dealu Mare
4. Marasesti
5. Negoesti
6. Pistrita
7. Stanesti
8. Titerlesti

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
───────────────────
1. OBIRSIA-CLOSANI 1. OBIRSIA-CLOSANI
2. Godeanu

Denumirea oraşului Localitãţi componente
────────────────── ale oraşului
─────────────────────
2. ORŞOVA 1. ORŞOVA
2. Coramnic
3. Jupalnic
4. Tufari

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────────
3. STREHAIA 1. STREHAIA 1. Mentii din Fata
2. Ciochiuta 2. Motruleni
3. Comanda 3. Stancesti
4. Hurducesti
5. Lunca Banului
6. Slatinicu Mare
7. Slatinicu Mic
4. VINJU MARE 1. Bucura
2. Nicolae
Balcescu
3. Orevita Mare
4. Traian

C. COMUNE
─────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
─────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
─────────────────────────────────────────────────────
1. BALA 1. BALA
2. Bala de Sus
3. Bratesul
4. Brativoesti
5. Campu Mare
6. Carsu
7. Comanesti
8. Crainici
9. Dalma
10. Iupca
11. Molani
12. Rudina
13. Runcusoru
14. Sardanesti
15. Vidimiresti
2. BALTA 1. BALTA
2. Coada Cornetului
3. Costesti
4. Gornovita
5. Nevatu
6. Prejna
7. Sfodea
3. BALACITA 1. BALACITA
2. Dobra
3. Gvardinita
4. BICLES 1. BICLES
2. Adunatii Teiului
3. Bragleasa
4. Corzu
5. Giura
6. Petra
7. Podu Grosului
8. Selistiuta
9. Smadovita
10. Vladica
5. BILVANESTI 1. BILVANESTI
2. Balvanestii de Jos
3. Calinestii de Jos
4. Calinestii de Sus
5. Parlagele
6. BREZNITA-MOTRU 1. BREZNITA-MOTRU
2. Cosovat
3. Deleni
4. Fauroaia
5. Plai
6. Talapanu
7. Valea Teiului
7. BREZNITA-OCOL 1. BREZNITA-OCOL
2. Jidostita
3. Magheru
4. Susita
8. BROSTENI 1. BROSTENI
2. Capatanesti
3. Luncsoara
4. Lupsa de Jos
5. Lupsa de Sus
6. Meris
9. BURILA MARE 1. BURILA MARE
2. Crivina
3. Izvoru Frumos
4. Tiganasi
5. Vrancea
10. BUTOIESTI 1. BUTOIESTI
2. Arginesti
3. Buicesti
4. Gura Motrului
5. Jugastru
6. Pluta
7. Radutesti
8. Tantaru
11. CAZANESTI 1. CAZANESTI
2. Ercea
3. Garbovatu de Sus
4. Govodarva
5. Ilovu
6. Jignita
7. Paltinisu
8. Poiana
9. Rosia
10. Severinesti
11. Suharu
12. Valea Cosustei
12. CIRESU 1. CIRESU
2. Bunoaica
3. Jupanesti
4. Negrusa
13. CORCOVA 1. CORCOVA
2. Breta
3. Cernaia
4. Cordun
5. Croica
6. Garbovatu de Jos
7. Imoasa
8. Jirov
9. Maru Roşu
10. Parvulesti
11. Puscasu
12. Stejaru
13. Vladasesti
14. CORLATEL 1. CORLATEL
2. Valea Anilor
15. CUJMIR 1. CUJMIR
2. Aurora
3. Cujmiru Mic
16. DEVESEL 1. DEVESEL
2. Batoti
3. Bistretu
4. Dunarea Mica
5. Scapau
6. Tismana
17. DIRVARI 1. DIRVARI
2. Gemeni
18. DUMBRAVA 1. DUMBRAVA DE JOS
2. Albulesti
3. Dumbrava de Mijloc
4. Dumbrava de Sus
5. Golineasa
6. Higiu
7. Rocsoreni
8. Valea Marcului
9. Varodia
19. FLORESTI 1. FLORESTI
2. Copacioasa
3. Gardoaia
4. Livezi
5. Moşneni
6. Pesteana
7. Pestenuta
8. Stroesti
9. Zegujani
20. GIRLA MARE 1. GIRLA MARE
2. Vrata
21. GODEANU 1. GODEANU
2. Marga
3. Paunesti
4. Siroca
22. GOGOSU 1. GOGOSU
2. Balta Verde
3. Burila Mica
4. Ostrovu Mare
23. GRECI 1. GRECI
2. Baltanele
3. Blidaru
4. Salatruc
5. Valea Petrii
6. Visina
24. GROZESTI 1. GROZESTI
2. Carceni
3. Pasarani
4. Susita
25. GRUIA 1. GRUIA
2. Izvoarele
3. Poiana Gruii
26. HINOVA 1. HINOVA
2. Bistrita
3. Carjei
4. Ostrovu Corbului
27. HUSNICIOARA 1. HUSNICIOARA
2. Alunisul
3. Baditesti
4. Borogea
5. Celnata
6. Dumbravita
7. Marmanu
8. Opranesti
9. Peri
10. Priboiesti
11. Selisteni
28. IESELNITA 1. IESELNITA
2. Ogradena
29. ILOVAT 1. ILOVAT
2. Budanesti
3. Cracu Lung
4. Dalbocita
5. Firizu
6. Racova
30. ILOVITA 1. ILOVITA
2. Bahna
3. Moisesti
31. ISVERNA 1. ISVERNA
2. Busesti
3. Cerna-Vârf
4. Draghesti
5. Giurgiani
6. Nadanova
7. Selistea
8. Turtaba
32. IZVORU BIRZII 1. IZVORU BIRZII
2. Balotesti
3. Halanga
4. Putinei
5. Rascolesti
6. Schinteiesti
7. Schitu Topolnitei
33. JIANA 1. JiANA
2. Cioroboreni
3. Danceu
4. Jiana Mare
5. Jiana Veche
34. LIVEZILE 1. LIVEZILE
2. Izvoralu de Jos
3. Izvoru Anestilor
4. Petris
5. Valea Izvorului
35. MALOVAT 1. MALOVAT
2. Bobaita
3. Colibasi
4. Lazu
5. Negresti
6. Pitulasi
7. 23 August
36. OBIRSIA DE CIMP 1. OBIRSIA DE CIMP
2. Izimsa
37. OPRISOR 1. OPRISOR
2. Prisaceaua
38. PADINA 1. PADINA MARE
2. Bibari
3. Iablanita
4. Olteanca
5. Padina Mica
6. Slasoma
39. PATULELE 1. PATULELE
2. Viasu
40. PLAVISEVITA 1. PLAVISEVITA
2. Baia Noua
3. Dubova
4. Eibenthal
5. Tisovita
41. PODENI 1. PODENI
2. Gornenti
3. Malarisca
42. PONOARELE 1. PONOARELE
2. Baluta
3. Baraiacu
4. Branzeni
5. Buicani
6. Ceptureni
7. Cracu Muntelui
8. Delureni
9. Gardaneasa
10. Gheorghesti
11. Ludu
12. Proitesti
13. Raiculesti
14. Sipotu
15. Valea Ursului
43. POROINA MARE 1. POROINA MARE
2. Fantanile Negre
3. Stignita
4. Sipotu
44. PRISTOL 1. PRISTOL
2. Cozia
45. PRUNISOR 1. PRUNISOR
2. Arvatesti
3. Balota
4. Baltanele
5. Cervenita
6. Dragotesti
7. Fântâna Domneascã
8. Ghelmegioaia
9. Garnita
10. Gutu
11. Igiroasa
12. Lumnic
13. Mijarca
14. Prunaru
15. Zegaia
46. PUNGHINA 1. PUNGHINA
2. Cearangu
3. Drincea
4. Magurele
5. Recea
6. Satu Nou
47. ROGOVA 1. ROGOVA
2. Poroinita
48. SALCIA 1. SALCIA
49. STINGACEAUA 1. STINGACEAUA
2. Barlogeni
3. Breznicioara
4. Ceranganul
5. Fata Motrului
6. Posta Veche
7. Satu Mare
8. Tarsa
50. SVINITA 1. SVINITA
51. SISESTI 1. SISESTI
2. Caramidaru
3. Ciovarnasani
4. Cocorova
5. Craguesti
6. Noaptesa
52. SOVARNA 1. SOVARNA
2. Ohaba
3. Studina
53. TIMNA 1. TIMNA
2. Boceni
3. Colaret
4. Cremenea
5. Fata Cremenii
6. Izvoralu
7. Manu
8. Pavat
9. Plopi
10. Valea Ursului
54. VINATORI 1. VINATORI
2. Branistea
3. Goanta
4. Rosiori
55. VINJULET 1. VINJULET
2. Hotarani
56. VLADAIA 1. VLADAIA
2. Almajel
3. Scorila
4. Stircovita
57. VOLOIAC 1. VOLOIAC
2. Cotoroaia
3. Lac
4. Ruptura
5. Sperlesti
6. Titirigi
7. Valea Buna
8. Voloicel


JUDEŢUL MURES
cu resedinta în municipiul Tirgu Mures

┌────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ 2 │
│ Oraşe .................................... 4 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 27 │
│ Comune ................................... 91 │
│ - din care, suburbane ................... 5 │
│ Sate ..................................... 487 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ 3 │
└────────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────
I. TIRGU MURES 1. TIRGU MURES
2. Mureseni
3. Remetea

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
────────────────────── ───────────────────

1. CRISTESTI 1. CRISTESTI
2. Valureni
2. SINCRAIU DE MURES 1. SINCRAIU DE MURES
2. Nazna
3. SINGEORGIU DE MURES 1. SINGEORGIU DE
MURES
2. Cotus
3. Tofalau
4. SINTANA DE MURES 1. SINTANA DE MURES
2. Bardesti
3. Chinari
4. Curteni

Sate ce aparţin
municipiului
───────────────
II. SIGHISOARA 1. SIGHISOARA 1. Hetiur
2. Angofa
3. Aurel Vlaicu
4. Rora
5. Soromiclea
6. Venchi
7. Viilor

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
───────────────────
1. ALBESTI 1. ALBESTI
2. Barlibasoaia
3. Boiu
4. Jacu
5. Sapartoc
6. Topa
7. Valea
Albestiului
8. Valea Daii
9. Valea
Sapartocului

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Localitãţi componente
────────────────── ale oraşului
─────────────────────
1. LUDUS 1. LUDUS
2. Avramesti
3. Cioarga
4. Ciurgau
5. Fundatura
6. Gheja
7. Rosiori
2. REGHIN 1. REGHIN
2. Apalina
3. Iernuteni
Sate ce aparţin
oraşului
───────────────
3. SOVATA 1. SOVATA 1. Sarateni
2. Capeti
3. Iliesi
4. Sacadat
4. TIRNAVENI 1. TIRNAVENI 1. Bobohalma
2. Botorca


C. COMUNE
───────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
───────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
───────────────────────────────────────────────────────
1. ACATARI 1. ACATARI
2. Corbesti
3. Gaiesti
4. Gruisor
5. Murgesti
6. Roteni
7. Stejeris
8. Suveica
9. Valenii
2. ADAMUS 1. ADAMUS
2. Chincius
3. Cornesti
4. Craiesti
5. Dambau
6. Herepea
3. ALUNIS 1. ALUNIS
2. Fitcau
3. Lunca Muresului
4. APOLD 1. APOLD
2. Daia
3. Saes
4. Vulcan
5. ATINTIS 1. ATINTIS
2. Botez
3. Cecalaca
4. Istihaza
5. Maldaoci
6. Saniacob
6. BAHNEA 1. BAHNEA
2. Bernadea
3. Cund
4. Daia
5. Gogan
6. Idiciu
7. Lepindea
7. BAND 1. BAND
2. Draculea Bandului
3. Fanate
4. Fanatele Madarasului
5. Istan-Tau
6. Madaras
7. Marasesti
8. Negrenii de Campie
9. Oroiu
10. Petea
11. Tiptelnic
12. Valea Mare
13. Valea Rece
8. BATOS 1. BATOS
2. Dedrad
3. Goreni
4. Uila
9. BAGACIU 1. BAGACIU
2. Delenii
10. BALA 1. BALA
2. Ercea
11. BALAUSERI 1. BALAUSERI
2. Agristeu
3. Chendu
4. Dumitreni
5. Filitelnic
6. Senereus
12. BEICA DE JOS 1. BEICA DE JOS
2. Beica de Sus
3. Cacuciu
4. Nadasa
5. Sanmihai de Padure
6. Serbeni
13. BICHIS 1. BICHIS
2. Gambut
3. Nandra
4. Ozd
14. BOGATA 1. BOGATA
2. Ranta
3. Saniacob
15. BREAZA 1. BREAZA
2. Filpisu Mare
3. Filpisu Mic
16. BRINCOVENESTI 1. BRINCOVENESTI
2. Idicel
3. Idicel-Padure
4. Sacalu de Padure
5. Valenii de Mures
17. CEUASU DE CÎMPIE 1. CEUASU DE CÎMPIE
2. Bozed
3. Campenita
4. Culpiu
5. Herghelia
6. Porumbeni
7. Sabed
8. Voiniceni
18. CHETANI 1. CHETANI
2. Coasta Grindului
3. Cordos
4. Giurgis
5. Grindeni
6. Hadareni
7. Lint
19. CHIHERU DE JOS 1. CHIHERU DE JOS
2. Chiheru de Sus
3. Urisiu de Jos
4. Urisiu de Sus
20. COROISINMARTIN 1. COROISINMARTIN
2. Coroi
3. Odrihei
4. Soimus
21. COZMA 1. CUZMA
2. Fanatele Socolului
3. Socolu de Campie
4. Valea Sasului
5. Valea Ungurului
22. CRACIUNESTI 1. CRACIUNESTI
2. Budiu Mic
3. Cinta
4. Cornesti
5. Tirimioara
23. CRAIESTI 1. CRAIESTI
2. Lefaia
3. Milasel
4. Nima Milaselului
24. CUCERDEA 1. CUCERBEA
2. Bord
3. Seulia de Mures
25. CUCI 1. CUCI
2. Dataseni
3. Dupã Deal
4. Orosia
5. Petrilaca
26. DANES 1. DANES
2. Cris
3. Seleus
4. Stejarenii
27. DEDA 1. DEDA
2. Bistra Muresului
3. Filea
4. Pietriş
28. EREMITU 1. EREMITU
2. Calugareni
3. Campu Cetatii
4. Damieni
5. Matrici
29. ERNEI 1. ERNEI
2. Caluseri
3. Dumbravioara
4. Icland
5. Sacareni
6. Sangeru de Padure
30. FARAGAU 1. FARAGAU
2. Fanate
3. Hodaia
4. Onuca
5. Poarta
6. Tonciu
31. FINTINELE 1. FINTINELE
2. Bordosiu
3. Calimanesti
4. Cibu
5. Roua
6. Viforoasa
32. GALESTI 1. GALESTI
2. Adrianu Mare
3. Adrianu Mic
4. Bedeni
5. Maiad
6. Troita
33. GANESTI 1. GANESTI
2. Custelnic
3. Paucisoara
4. Sub Padure
34. GHEORGHE DOJA 1. GHEORGHE DOJA
2. Ilieni
3. Leordeni
4. Satu Nou
5. Tirimia
35. GHINDARI 1. GHINDARI
2. Abud
3. Ceie
4. Chibed
5. Solocma
6. Trei Sate
36. GLODENI 1. GLODENI
2. Merisor
3. Moisa
4. Pacureni
5. Paingeni
37. GORNESTI 1. GORNESTI
2. Iara de Mures
3. Ilioara
4. Mura Mare
5. Mura Mica
6. Padureni
7. Peris
8. Petrilaca de Mures
9. Teleac
38. GREBENISU DE CÎMPIE 1. GREBENISU DE CÎMPIE
2. Leorinta
3. Valea Sanpetrului
39. GURGHIU 1. GURGHIU
2. Adrian
3. Casva
4. Comori
5. Fundoaia
6. Glajarie
7. Larga
8. Orşova
9. Orşova-Padure
10. Pauloaia
40. HODAC 1. HODAC
2. Arsita
3. Bicasu
4. Dubistea de Padure
5. Mirigioaia
6. Toaca
7. Uricea
41. HODOSA 1. HODOSA
2. Ihod
3. Isla
4. Sambrias
42. IBANESTI 1. IBANESTI
2. Blidireasa
3. Bradetelu
4. Dulcea
5. Ibanesti-Padure
6. Lapusna
7. Parau Mare
8. Tireu
9. Tisieu
10. Zimti
43. ICLANZEL 1. ICLANZEL
2. Capusu de Campie
3. Chisalita
4. Dupã Deal
5. Fanate
6. Fanatele Capusului
7. Ghidasteu
8. Iclandu Mare
9. Madaraseni
10. Tablaseni
11. Valea Iclandului
44. IDECIU DE JOS 1. IDECIU DE JOS
2. Deleni
3. Ideciu de Sus
45. IERNUT 1. IERNUT
2. Cipau
3. Deag
4. Lechinta
5. Oarba de Mures
6. Porumbac
7. Racamet
8. Salcud
9. Sfantu Gheorghe
46. LIVEZENI 1. LIVEZENI
2. Bozeni
3. Corunca
4. Ivanesti
5. Poienita
6. Sanisor
47. LUNCA 1. LUNCA
2. Baita
3. Frunzeni
4. Logig
5. Santu
48. LUNCA BRADULUI 1. LUNCA BRADULUI
2. Neagra
3. Salard
49. MAGHERANI 1. MAGHERANI
2. Bereni
3. Bara
4. Candu
5. Drojdii
6. Eremieni
7. Maia
8. Marculeni
9. Silea Nirajului
10. Torba
50. MICA 1. MICA
2. Abus
3. Capalna de Sus
4. Ceuas
5. Deaj
6. Somostelnic
51. MIERCUREA NIRAJULUI 1. MIERCUREA NIRAJULUI
2. Beu
3. Dumitrestii
4. Laureni
5. Mosuni
6. Sardu Nirajului
7. Tampa
8. Veta
52. MIHESU DE CÎMPIE 1. MIHESU DE CÎMPIE
2. Bujor
3. Cirhagau
4. Groapa Radaii
5. Mogoaia
6. Razoare
7. Saulita
8. Stefanca
53. NADES 1. NADES
2. Magherus
3. Pipea
4. Tigmandru
54. NEAUA 1. NEAUA
2. Ghinesti
3. Rigmani
4. Sansimion
5. Vadas
55. OGRA 1. OGRA
2. Dileu Vechi
3. Giulus
4. Lascud
5. Oarba de Mures
6. Vaideiu
56. PAPIU ILARIAN 1. PAPIU ILARIAN
2. Dobra
3. Merisoru
4. Sandru
5. Ursoaia
57. PANET 1. PANET
2. Berghia
3. Cuiesd
4. Hartau
5. Santioana de Mures
58. PASARENI 1. PASARENI
2. Bolintineni
3. Galateni
59. PETELEA 1. PETELEA
2. Habic
60. POGACEAUA 1. POGACEAUA
2. Bologaia
3. Ciulea
4. Deleni
5. Fântâna Babii
6. Parau Crucii
7. Scurta
8. Sicele
9. Valea Sanpetrului
10. Valeni
61. RASTOLITA 1. RASTOLITA
2. Andreneasa
3. Borzia
4. Galaoaia
5. Iod
62. RICIU 1. RICIU
2. Caciulata
3. Coasta Mare
4. Cotorinau
5. Curete
6. Hagau
7. Lenis
8. Nima Raciului
9. Obarsie
10. Parau Crucii
11. Sanmartinu de Campie
12. Ulies
13. Valea Seaca
14. Valea Sanmartinului
15. Valea Uliesului
63. RUSII-MUNTI 1. RUSII-MUNTI
2. Maioresti
3. Morareni
4. Sebes
64. SASCHIZ 1. SASCHIZ
2. Cloasterf
3. Mihai Viteazu
65. SARMASU 1. SARMASU
2. Balda
3. Larga
4. Morut
5. Sarmasel
6. Sarmasel-Gara
7. Titiana
8. Visinelu
66. SINGEORGIU DE PADURE 1. SINGEORGIU DE PADURE
2. Bezid
3. Bezidu Nou
4. Lotu
67. SINGER 1. SINGER
2. Barza
3. Chimitelnic
4. Dalu
5. Pripoare
6. Valisoara
7. Zapodea
68. SINPAUL 1. SINPAUL
2. Chirileu
3. Dileu Nou
4. Sanmarghita
5. Valea Izvoarelor
69. SINPETRU DE CÎMPIE 1. SINPETRU DE CÎMPIE
2. Barlibas
3. Dambu
4. Satu Nou
5. Sangeorgiu de Campie
6. Tusinu
70. SOLOVASTRU 1. SOLOVASTRU
2. Jabenita
71. STINCENI 1. STINCENI
2. Ciobotani
3. Mestera
72. SUPLAC 1. SUPLAC
2. Idrifaia
3. Laslau Mare
4. Laslau Mic
5. Vaidacuta
73. SUSENI 1. SUSENI
2. Luieriu
74. SAULIA 1. SAULIA
2. Leorinta-Saulia
3. Macicasesti
4. Padurea
75. SINCAI 1. SINCAI
2. Lechincioara
3. Pusta
4. Sincai-Fanate
76. TAURENI 1. TAURENI
2. Fanate
3. Moara de Jos
77. UNGHENI 1. UNGHENI
2. Cerghid
3. Cerghizel
4. Moresti
5. Recea
6. Sausa
7. Vidrasau
78. VALEA LARGA 1. VALEA LARGA
2. Grãdini
3. Malaesti
4. Poduri
5. Valea Fratiei
6. Valea Glodului
7. Valea Pãdurii
8. Valea Surii
9. Valea Uriesului
79. VARGATA 1. VARGATA
2. Grausorul
3. Mitresti
4. Vadu
5. Valea
80. VATAVA 1. VATAVA
2. Dumbrava
3. Rapa de Jos
81. VETCA 1. VETCA
2. Jacodu
3. Salasuri
82. VIISOARA 1. VIISOARA
2. Ormenis
3. Santioana
83. VINATORI 1. VINATORI
2. Archita
3. Feleag
4. Mureni
5. Soard
84. VOIVODENI 1. VOIVODENI
2. Toldal
85. ZAGAR 1. ZAGAR
2. Seleus
86. ZAU DE CÎMPIE 1. ZAU DE CÎMPIE
2. Barbosi
3. Botei
4. Bujor-Hodaie
5. Ciretea
6. Gaura Sangerului
7. Malea
8. Stefaneaca
9. Tau


JUDEŢUL NEAMT
cu resedinta în municipiul Piatra-Neamt

┌──────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................. 2 │
│ Oraşe ..................................... 2 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................... 13 │
│ Comune .................................... 70 │
│ - din care, suburbane .................... 4 │
│ Sate ...................................... 347 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............. 3 │
└──────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────
1. PIATRA-NEAMT 1. PIATRA-NEAMT
2. Ciritei
3. Doamna
4. Valeni

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
1. DUMBRAVA ROŞIE 1. DUMBRAVA ROŞIE
2. Brasauti
3. Cut
4. Izvoare
2. SAVINESTI 1. SAVINESTI
2. Dumbrava-Deal
I1. ROMAN 1. CORDUN 1. CORDUN
2. Pildesti
3. Simionesti
2. HORIA 1. HORIA
2. Cotu Vames

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente Sate ce aparţin
Denumirea oraşului ale oraşului oraşului
────────────────── ───────────────────── ───────────────
1. BICAZ 1. BICAZ 1. Izvoru Alb
2. Capsa 2. Potoci
3. Dodeni 3. Secu
4. Izvoru Muntelui
2. TIRGU-NEAMT 1. TIRGU-NEAMT
2. Blebea
3. Humulesti
4. Humulestii Noi

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────
1. AGAPIA 1. AGAPIA
2. Filioara
3. Sacalusesti
4. Varatec
2. BAHNA 1. BAHNA
2. Aramesti
3. Bahnisoara
4. Brosteni
5. Izvoare
6. Liliac
7. Tutcanii din Deal
8. Tutcanii din Vale
3. BALTATESTI 1. BALTATESTI
2. Ghindaoani
3. Valea Arini
4. Valea Seaca
4. BICAZ-CHEI 1. BICAZ-CHEI
2. Barnadu
3. Gherman
4. Ivanes
5. BICAZU ARDELEAN 1. BICAZU ARDELEAN
2. Telec
3. Ticos
6. BIRA 1. BIRA
2. Boghicea
3. Causeni
4. Negresti
5. Nistria
6. Rediu
7. Slobozia
7. BIRGAUANI 1. BIRGAUANI
2. Bahna Mare
3. Baratca
4. Balanesti
5. Breaza
6. Certieni
7. Chilia
8. Darloaia
9. Ghelaiesti
10. Hartop
11. Homiceni
12. Talpa
13. Vladiceni
8. BODESTI 1. BODESTI
2. Bodestii de Jos
3. Corni
4. Oslobeni
9. BORCA 1. BORCA
2. Lunca
3. Madei
4. Paraul Carjei
5. Paraul Pantei
6. Sabasa
7. Soci
10. BORLESTI 1. BORLESTI
2. Nechit
3. Mastacan
4. Ruseni
5. Sovoaia
11. BOTESTI 1. BOTESTI
2. Barticesti
3. David
4. Moreni
5. Munteni
6. Nisiporesti
7. Valeni
12. BOZIENI 1. BOZIENI
2. Baneasa
3. Craiesti
4. Cuci
5. Iucsa
13. BRUSTURI-DRAGANESTI 1. BRUSTURI
2. Draganesti
3. Grosi
4. Ortasti
5. Poiana
6. Rasca
7. Soimaresti
8. Tarzia
14. CEAHLAU 1. CEAHLAU
2. Bistricioara
3. Paraul Mare
15. CINDESTI 1. CINDESTI
2. Barcanesti
3. Dragova
4. Padureni
5. Tardenii Mici
6. Vadurele
16. COSTISA 1. COSTISA
2. Dornesti
3. Frunzeni
4. Manoaia
17. CRACAOANI 1. CRACAOANI
2. Cracaul Negru
3. Magazia
4. Mitocu Balan
5. Poiana Cracaoani
18. DAMUC 1. DAMUC
2. Huisurez
3. Trei Fantani
19. DOBRENI 1. DOBRENI
2. Casaria
3. Negresti
4. Poiana
5. Sarata
20. DOLJESTI 1. DOLJESTI
2. Buhonca
3. Buruienesti
3. Rotunda
21. DRAGOMIRESTI 1. DRAGOMIRESTI
2. Bornis
3. Hlapesti
4. Mastacan
5. Unghi
6. Vad
22. DULCESTI 1. DULCESTI
2. Bozienii de Sus
3. Britcani
4. Carlig
5. Corhana
6. Poiana
7. Rosiori
8. Ruginoasa
23. FARCASA 1. FARCASA
2. Busmei
3. Frumosu
4. Popesti
5. Stejaru
24. FAUREI 1. FAUREI
2. Budesti
3. Climesti
4. Micsunesti
5. Prajesti
25. GHERAESTI 1. GHERAESTI
2. Gheraestii Noi
3. Tetcani
26. GIROV 1. GIROV
2. Balusesti
3. Botesti
4. Caciulesti
5. Danesti
6. Dochia
7. Doina
8. Gura Vaii
9. Popesti
10. Turturesti
11. Versesti
27. GIRCINA 1. GIRCINA
2. Almas
3. Cuejdiu
28. GRINTIES 1. GRINTIES
2. Bradu
3. Poiana
29. GRUMAZESTI 1. GRUMAZESTI
2. Curechistea
3. Netezi
4. Topolita
30. HANGU 1. HANGU
2. Buhalnita
3. Chiriteni
4. Grozavesti
5. Ruginesti
31. ICUSESTI 1. ICUSESTI
2. Balusesti
3. Batranesti
4. Chilii
5. Mesteacan
6. Rocna
7. Spiridonesti
8. Tabara
32. ION CREANGA 1. ION CREANGA
2. Deleni
3. Izvoru
4. Muncelu
5. Recea
6. Stejaru
33. MARGINENI 1. MARGINENI
2. Hartesti
3. Hoisesti
4. Itrinesti
34. MOLDOVENI 1. MOLDOVENI
2. Hociungi
35. ONICENI 1. ONICENI
2. Ciornei
3. Gorun
4. Linsesti
5. Lunca
6. Marmureni
7. Pietrosu
8. Poiana Humei
9. Pustieta
10. Solca
11. Valea Enei
36. PASTRAVENI 1. PASTRAVENI
2. Lunca Moldovei
3. Radeni
4. Spiesti
37. PETRICANI 1. PETRICANI
2. Boistea
3. Tarpesti
4. Tolici
38. PIATRA SOIMULUI 1. PIATRA SOIMULUI
2. Luminis
3. Negulesti
4. Poieni
39. PIPIRIG 1. PIPIRIG
2. Boboiesti
3. Dolhesti
4. Leghin
5. Pataligeni
6. Pluton
7. Stanca
40. PINGARATI 1. PINGARATI
2. Oantu
3. Pangaracior
4. Poiana
5. Preluca
6. Stejaru
41. PODOLENI 1. PODOLENI
2. Negritesti
42. POIENARI 1. POIENARI
2. Bunghi
3. Ciurea
4. Holm
5. Patricheni
6. Pancesti
7. Sacaleni
8. Talpalai
43. POIANA TEIULUI 1. POIANA TEIULUI
2. Calugareni
3. Dreptu
4. Galu
5. Petru Voda
6. Paraul Fagului
7. Poiana Largului
8. Roseni
9. Ruseni
10. Savinesti
11. Topoliceni
44. RAUCESTI 1. RAUCESTI
2. Oglinzi
3. Savesti
4. Ungheni
45. RAZBOIENI 1. RAZBOIENII DE JOS
2. Borseni
3. Razboieni
4. Valea Alba
5. Valea Mare
46. REDIU 1. REDIU
2. Betesti
3. Poloboc
4. Socea
47. ROMANI 1. ROMANI
2. Gosmani
3. Silistea
48. ROZNOV 1. ROZNOV
2. Chintinici
3. Slobozia
49. SAGNA 1. SAGNA
2. Gadinti
3. Lutca
4. Vulpasesti
50. SABAOANI 1. SABAOANI
2. Traian
51. SECUIENI 1. SECUIENI
2. Basta
3. Barjoveni
4. Bogzesti
5. Butnaresti
6. Giulesti
7. Secuienii Noi
8. Uncesti
52. STANITA 1. STANITA
2. Chicerea
3. Ghidion
4. Poienile Oancei
5. Todireni
6. Veja
7. Vladnicele
53. ŞTEFAN CEL 1. ŞTEFAN CEL MARE
MARE 2. Bordea
3. Carligi
4. Deleni
5. Dusesti
6. Ghigoiesti
7. Soci
54. TARCAU 1. TARCAU
2. Ardeluta
3. Brates
4. Cazaci
5. Schitu Tarcau
6. Straja
55. TASCA 1. TASCA
2. Hamzoaia
3. Neagra
4. Ticos-Floarea
56. TAZLAU 1. TAZLAU
57. TAMASENI 1. TAMASENI
2. Adjudeni
58. TIMISESTI 1. TIMISESTI
2. Dumbrava
3. Plaiesu
4. Preutesti
5. Zvoranesti
59. TRIFESTI 1. TRIFESTI
2. Miron Costin
60. TUPILATI 1. TUPILATI
2. Aramoaia
3. Hanul Ancutei
4. Totoiesti
61. TIBUCANI 1. TIBUCANI
2. Davideni
3. Tibucanii de Jos
62. URECHENI 1. URECHENI
2. Ingaresti
3. Plugari
63. VALEA URSULUI 1. VALEA URSULUI
2. Bucium
3. Giurgeni
4. Muncelu de Jos
64. VIISOARA 1. VIISOARA
2. Agarcia
3. Bisericani
4. Bistrita
5. Scaricica
6. Vaduri
7. Vadurele
65. VINATORI-NEAMT 1. VINATORI-NEAMT
2. Lunca
3. Manastirea Neamt
4. Nemtisor
66. ZANESTI 1. ZANESTI
2. Traian


JUDEŢUL OLT
cu resedinta în oraşul Slatina

┌─────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................. - │
│ Oraşe ..................................... 5 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................... 9 │
│ Comune .................................... 96 │
│ - din care, suburbane .................... 3 │
│ Sate ...................................... 380 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............. 3 │
└─────────────────────────────────────────────────────────────────┘

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Localitãţi componente
────────────────── ale oraşului
─────────────────────
1. SLATINA 1. SLATINA
2. Cireasov

Comune suburbane Sate componente ale
──────────────── comunei suburbane
───────────────────
1. SLATIOARA 1. SLATIOARA
2. Salcia

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────
2. BALS 1. BALS 1. Teis
2. Corbeni
3. Romana

Sate componente ale
comunei suburbane
───────────────────
3. CARACAL 1. DRAGHICENI 1. DRAGHICENI
2. Grozavesti
3. Liiceni

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────

4. CORABIA 1. CORABIA 1. Vartopu
2. Tudor Vladimirescu

Sate componente ale
comunei suburbane
───────────────────
1. GIRCOV 1. GIRCOV
2. Ursa

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────
5. DRAGANESTI-OLT 1. Comani

C. COMUNE
──────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
──────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
──────────────────────────────────────────────────────
1. BABICIU 1. BABICIU
2. BALDOVINESTI 1. BALEASA
2. Baldovinesti
3. Brosteni
4. Damburile
5. Gavanesti
6. Gubandru
7. Pietriş
3. BARASTI 1. BARASTII DE VEDE
2. Barastii de Cepturi
3. Boroesti
4. Ciocanesti
5. Lazaresti
6. Mereni
7. Motoesti
8. Popesti
4. BIRZA 1. BIRZA
2. Branet
5. BOBICESTI 1. BOBICESTI
2. Bechet
3. Belgun
4. Chintesti
5. Comanesti
6. Govora
7. Leotesti
8. Mirila
6. BRASTAVATU 1. BRASTAVATU
2. Crusovu
7. BREBENI 1. BREBENI
2. Teiusu
8. BRINCOVENI 1. BRINCOVENI
2. Margheni
3. Ociogi
4. Valeni
9. BUCINISU 1. BUCINISU
2. Bucinisu Mic
10. CEZIENI 1. CEZIENI
2. Bondrea
3. Corlatesti
11. CILIENI 1. CILIENI
12. CIRLOGANI 1. CIRLOGANI
2. Beculesti
3. Cepari
4. Scorbura
5. Stupina
13. COLONESTI 1. COLONESTI
2. Barasti
3. Batareni
4. Chelbesti
5. Carstani
6. Guesti
7. Maruntei
8. Navargeni
9. Vlaici
14. CORBU 1. CORBU
2. Burdulesti
3. Buzesti
4. Ciuresti
5. Milcoveni
15. COTEANA 1. COTEANA
16. CRIMPOIA 1. CRIMPOIA
2. Buta
17. CURTISOARA 1. CURTISOARA
2. Dobrotinet
3. Linia din Vale
4. Pietrisu
5. Proaspeţi
6. Raitiu
18. CUNGREA 1. CUNGREA
2. Cepesti
3. Ibanesti
4. Miesti
5. Otestii de Jos
6. Otestii de Sus
7. Spataru
19. DANEASA 1. DANEASA
2. Berindei
3. Cioflanu
4. Pestra
5. Zanoaga
20. DEVESELU 1. DEVESELU
2. Comanca
21. DOBRETU 1. DOBRETU
2. Curtisoara
3. Horezu
22. DOBROSLOVENI 1. DOBROSLOVENI
2. Frasinetu
3. Potopinu
4. Resca
5. Rescuta
23. DOBROTEASA 1. DOBROTEASA
2. Batia
3. Campu Mare
4. Vulpesti
24. DOBRUN 1. OSICA DE JOS
2. Bobu
3. Chilii
4. Dobrun
5. Rosienii Mari
6. Rosienii Mici
7. Ulmet
25. FAGETELU 1. FAGETELU
2. Bagesti
3. Chilia
4. Gruiu
5. Isaci
6. Pielcani
26. FALCOIU 1. FALCOIU
2. Cioroiasu
3. Cioroiu
27. FARCASELE 1. FARCASELE
2. Farcasu de Jos
3. Ghimpati
4. Hotarani
28. GANEASA 1. GANEASA
2. Dranovatu
3. Gradistea
4. Izvoru
5. Oltisoru
29. GIUVARASTI 1. GIUVARASTI
30. GOSTAVATU 1. GOSTAVATU
2. Slaveni
31. GRADINARI 1. GRADINARI
2. Petculesti
3. Runcu Mare
4. Satu Nou
32. GROJDIBODU 1. GROJDIBODU
2. Hotaru
33. IANCA 1. IANCA
2. Potelu
34. IANCU JIANU 1. IANCU JIANU
2. Dobriceni
3. Preotesti
35. ICOANA 1. ICOANA
2. Floru
3. Ursoaia
36. IZBICENI 1. IZBICENI
37. IZVOARELE 1. IZVOARELE
2. Alimanesti
38. LELEASCA 1. LELEASCA
2. Afumati
3. Greeresti
4. Mierlicesti
5. Tonesti
6. Tufaru
7. Ursi
39. MARUNTEI 1. MARUNTEI
2. Balanesti
3. Malu Roşu
40. MIHAESTI 1. MIHAESTI
2. Busca
41. MILCOV 1. ULMI
2. Ipotesti
3. Milcovu din Deal
4. Milcovu din Vale
5. Stejaru
42. MORUNGLAV 1. MORUNGLAV
2. Barasti
3. Ghiosani
4. Morunesti
5. Poiana Mare
43. MOVILENI 1. MOVILENI
2. Bacea
44. NICOLAE TITULESCU 1. NICOLAE TITULESCU
2. Ghimpeteni
3. Ghimpetenii Noi
45. OBIRSIA 1. OBIRSIA
2. Campu Parului
3. Coteni
4. Obarsia Noua
5. Tabonu
46. OBOGA 1. OBOGA
2. Calui
3. Gura Caluiu
47. OPORELU 1. OPORELU
2. Beria de Jos
3. Beria de Sus
4. Radesti
48. OPTASI-MAGURA 1. OPTASI
2. Vitanesti
49. ORLEA 1. ORLEA
2. Gura Padinii
3. Orlea Noua
4. Satu Nou
50. OSICA DE SUS 1. VLADULENI
2. Greci
3. Osica de Sus
4. Ostrov
5. Peretu
6. Tomeni
51. PERIETI 1. PERIETI
2. Balteni
3. Magura
4. Mierlestii de Sus
52. PIATRA-OLT 1. PIATRA-OLT
2. Bistrita Noua
3. Criva de Jos
4. Criva de Sus
5. Enosesti
6. Piatra
53. PIRSCOVENI 1. PIRSCOVENI
2. Butoi
3. Olari
4. Soparlita
54. PLESOIU 1. PLESOIU
2. Arcesti
3. Arcesti-Cot
4. Cocorasti
5. Doba
6. Schitu din Deal
7. Schitu din Vale
55. POBORU 1. POBORU
2. Albesti
3. Cornatelu
4. Creti
5. Seaca
6. Surpeni
56. POTCOAVA 1. POTCOAVA
2. Potcoava-Falcoeni
3. Sinesti
4. Trufinesti
5. Valea Merilor
57. PRISEACA 1. PRISEACA
2. Buicesti
3. Saltanesti
58. RADOMIRESTI 1. RADOMIRESTI
2. Calinesti
3. Craciunei
4. Poiana
59. REDEA 1. REDEA
2. Redisoara
3. Valea Soarelui
60. ROTUNDA 1. ROTUNDA
61. RUSANESTI 1. RUSANESTI
2. Jieni
62. SCARISOARA 1. SCARISOARA
2. Plaviceni
3. Rudari
63. SCHITU 1. SCHITU
2. Catanele
3. Greci
4. Lisa
5. Moşteni
64. SCORNICESTI 1. SCORNICESTI
2. Baltati
3. Bircii
4. Chiteasca
5. Constantinesti
6. Jitaru
7. Margineni-Slobozia
8. Mihailesti-Popesti
9. Mogosesti
10. Negreni
11. Piscani
12. Rusciori
13. Suica
14. Teius
65. SEACA 1. SEACA
65. SIMBURESTI 1. SIMBURESTI
2. Cerbeni
3. Ionicesti
4. Launele
5. Manulesti
6. Stanuleasa
7. Tonesti
67. SPINENI 1. ALUNISU
2. Cuza Voda
3. Davidesti
4. Optasani
5. Profa
6. Spineni
7. Vineti
68. SPRINCENATA 1. SPRINCENATA
2. Barsestii de Sus
3. Frunzaru
4. Uria
69. STOENESTI 1. STOENESTI
70. STOICANESTI 1. STOICANESTI
71. STREJESTI 1. STREJESTI
2. Colibasi
3. Mamura
4. Strejestii de Sus
72. STUDINA 1. STUDINA
2. Arvateasca
3. Grãdinile
4. Plaviceanca
5. Studinita
73. SERBANESTI 1. SERBANESTI
2. Strugurelu
3. Serbanestii de Sus
74. ŞTEFAN CEL MARE 1. ŞTEFAN CEL MARE
2. Ianca Noua
75. TATULESTI 1. TATULESTI
2. Barbalai
3. Lunca
4. Magura
5. Mircesti
6. Momaiu
76. TESLUI 1. TESLUI
2. Cherlestii din Deal
3. Cherlestii Moşteni
4. Comanita
5. Corbu
6. Deleni
7. Schitu Deleni
77. TIA MARE 1. TIA MARE
2. Doanca
3. Potlogeni
78. TOPANA 1. TOPANA
2. Cioraca
3. Candelesti
4. Cojgarei
5. Ungureni
79. TRAIAN 1. TRAIAN
80. TUFENI 1. TUFENI
2. Barza
3. Stoborasti
81. URZICA 1. URZICA
2. Stavaru
82. VALEA MARE 1. VALEA MARE
2. Barca
3. Recea
4. Turia
5. Zorleasca
83. VADASTRA 1. VISINA NOUA
2. Vadastra
84. VADASTRITA 1. VADASTRITA
85. VALENI 1. VALENI
2. Mandra
3. Popesti
4. Tirisneag
86. VERGULEASA 1. VERGULEASA
2. Cazanesti
3. Cucueti
4. Dumitresti
5. Poganu
6. Valea Fetei
7. Vanesti
87. VISINA 1. VISINA
88. VITOMIRESTI 1. VITOMIRESTI
2. Bulimanu
3. Dejesti
4. Donesti
5. Stanuleasa
6. Trepteni
89. VILCELE 1. VILCELE
2. Barcanesti
3. Valcelele de Sus
90. VLADILA 1. VLADILA
2. Frasinet-Gara
3. Vladila Noua
91. VOINEASA 1. VOINEASA
2. Blaj
3. Margaritesti
4. Racovita
5. Rusanestii de Sus
92. VULPENI 1. VULPENI
2. Cotorbesti
3. Gropsani
4. Mardale
5. Pescaresti
6. Plopsorelu
7. Prisaca
8. Simniceni
9. Tabaci
10. Valea Satului
93. VULTURESTI 1. VULTURESTI
2. Dienci
3. Valea lui Alb
4. Vlangaresti


JUDEŢUL PRAHOVA
cu resedinta în municipiul Ploiesti

┌────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ 1 │
│ Oraşe .................................... 13 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 53 │
│ Comune ................................... 86 │
│ - din care, suburbane ................... 10 │
│ Sate ..................................... 405 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ - │
└────────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Sate componente ale
Denumirea municipiului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────────── ──────────────── ───────────────────
I. PLOIESTI 1. BARCANESTI 1. BARCANESTI
2. Ghighiu
3. Puscasi
4. Româneşti
5. Tatarani
2. BERCENI 1. BERCENI
2. Cartierul Dambu
3. Catunu
4. Corlatesti
5. Moara Noua
3. BLEJOI 1. BLEJOI
2. Ploiestiori
3. Tantareni
4. BRAZI 1. BRAZII DE SUS
2. Batesti
3. Brazii de Jos
4. Negoiesti
5. Popesti
6. Stejaru
5. BUCOV 1. BUCOV
2. Bighilin
3. Chitorani
4. Pleasa
5. Valea Orlei
6. PAULESTI 1. PAULESTI
2. Cocosesti
3. Gageni
4. Paulestii Noi
7. TIRGSORU VECHI 1. STREJNICU
2. Stancesti
3. Targsoru Vechi
4. Zahanaua


B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
────────────────── ─────────────────────
1. AZUGA
2. BAICOI 1. BAICOI
2. Dambu
3. Liliesti
4. Schela
5. Tufeni
6. Tintea
3. BOLDESTI-SCAENI 1. Seciu
4. BREAZA 1. Breaza de Jos
2. Breaza de Sus
3. Frasinet
4. Gura Beliei
5. Irimesti
6. Nistoresti
7. Podu Corbului
8. Podu Vadului
9. Surdesti
10. Valea Tarsei
5. BUSTENI 1. BUSTENI
2. Poiana Tapului

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
6. CIMPINA 1. POIANA CIMPINA 1. POIANA CIMPINA
2. Bobolia
3. Pietrisu
4. Ragman
7. COMARNIC 1. COMARNIC
2. Ghiosesti
3. Podu Lung
4. Poiana
5. Posada

8. MIZIL 1. MIZIL
2. Fefelei
9. PLOPENI 1. DUMBRAVESTI 1. DUMBRAVESTI
2. Gavanel
3. Malaestii de
Jos
4. Malaestii de
Sus
5. Plopeni
6. Sofarleanca
10. SINAIA
11. SLANIC 1. SLANIC
2. Grosani
3. Prajani
12. URLATI 1. URLATI
2. Arionestii Noi
3. Arionestii Vechi
4. Cherba
5. Jercalai
6. Maruntis
7. Orzoaia de Jos
8. Orzoaia de Sus
9. Schiau
10. Ulmi
11. Valea Babului
12. Valea Crangului
13. Valea Mieilor
14. Valea Nucetului
15. Valea Pietrei
16. Valea Seman
17. Valea Urloii
13. VALENII DE MUNTE 1. GURA VITIOAREI 1. GURA VITIOAREI
2. Bughea de Jos
3. Bughea de Sus
4. Poiana Copaceni

C. COMUNE
───────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
───────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
───────────────────────────────────────────────────────
1. ADUNAŢI 1. ADUNAŢI
2. Ocina de Jos
3. Ocina de Sus
2. ALBESTI-PALEOLOGU 1. ALBESTI-PALEOLOGU
2. Albesti-Muru
3. Cioceni
4. Vadu Parului
3. ALUNIS 1. ALUNIS
2. Ostrovu
4. APOSTOLACHE 1. APOSTOLACHE
2. Buzota
3. Marlogea
4. Udresti
5. Valea Cricovului
5. ARICESTII RAHTIVANI 1. ARICESTII RAHTIVANI
2. Buda
3. Nedelea
4. Stoenesti
5. Targsoru Nou
6. ARICESTII ZELETIN 1. ARICESTII ZELETIN
2. Albinari
7. BABA ANA 1. BABA ANA
2. Ciresanu
3. Conduratu
4. Crangurile
5. Satu Nou
8. BALTA DOAMNEI 1. BALTA DOAMNEI
2. Bara
3. Curcubeu
4. Lacu Turcului
9. BALTESTI 1. BALTESTI
2. Izesti
3. Podenii Vechi
10. BĂNEŞTI 1. BĂNEŞTI
2. Urleta
11. BERTEA 1. BERTEA
2. Lutu Roşu
12. BOLDESTI GRADISTEA 1. BOLDESTI
2. Gradistea
13. BREBU 1. BREBU MINASTIREI
2. Brebu Megiesesc
3. Pietriceaua
4. Podu Cheii
14. CALUGARENI 1. CALUGARENI
2. Valea Scheilor
15. CARBUNESTI 1. CARBUNESTI
2. Gogeasca
16. CEPTURA 1. CEPTURA DE JOS
2. Ceptura de Sus
3. Malu Roşu
4. Rotari
5. Soimesti
17. CERASU 1. CERASU
2. Slon
3. Valea Borului
4. Valea Bradetului
5. Valea Lespezii
6. Valea Tocii
18. CHIOJDEANCA 1. CHIOJDEANCA
2. Nucet
3. Trenu
19. CIORANI 1. CIORANII DE JOS
2. Cioranii de Sus
20. COCORASTII MISLII 1. COCORASTII MISLII
2. Goruna
3. Tiparesti
21. COLCEAG 1. COLCEAG
2. Inotesti
3. Parepa-Rusani
4. Valcelele
22. CORNU 1. CORNU DE JOS
2. Cornu de Sus
3. Valea Oprii
23. COSMINELE 1. COSMINA DE JOS
2. Cosmina de Sus
3. Draghicesti
4. Poiana Trestiei
24. DRAJNA 1. DRAJNA DE SUS
2. Catunu
3. Ciocrac
4. Drajna de Jos
5. Faget
6. Ogretin
7. Piatra
8. Pitigoi
9. Plai
10. Podurile
11. Poiana Mierlei
25. DRAGANESTI 1. DRAGANESTI
2. Baraitaru
3. Belciug
4. Cornu de Jos
5. Hatcarau
6. Meri
7. Tufani
26. DUMBRAVA 1. DUMBRAVA
2. Ciupelnita
3. Cornu de Sus
4. Sicrita
5. Trestienii de Jos
6. Trestienii de Sus
7. Zanoaga
27. FILIPESTII DE PADURE 1. FILIPESTII DE PADURE
2. Ditesti
3. Minieri
4. Silistea Dealului
28. FILIPESTII DE TIRG 1. FILIPESTII DE TIRG
2. Bratasanca
3. Ezeni
4. Marginenii de Jos
5. Ungureni
29. FINTINELE 1. FINTINELE
2. Bozieni
3. Ghinoaica
4. Ungureni
5. Vadu Sãpat
30. FLORESTI 1. FLORESTI
2. Cap Roşu
3. Calinesti
4. Catina
5. Novacesti
31. FULGA 1. FULGA DE JOS
2. Fulga de Sus
32. GHERGHITA 1. GHERGHITA
2. Fanari
3. Independenta
4. Malamuc
5. Olari
6. Olarii Vechi
7. Ungureni
33. GORGOTA 1. GURGOTA
2. Crivina
3. Fanari
4. Poienarii Apostoli
5. Potigrafu
34. GORNET 1. GORNET
2. Bogdanesti
3. Cuib
4. Nucet
35. GORNET-CRICOV 1. GORNET-CRICOV
2. Coserele
3. Dobrota
4. Priseaca
5. Tarculesti
6. Valea Seaca
36. GURA VADULUI 1. GURA VADULUI
2. Persunari
3. Tohani
37. IORDACHEANU 1. IORDACHEANU
2. Mocesti
3. Plavia
4. Straosti
5. Valea Cucului
38. IZVOARELE 1. IZVOARELE
2. Cernesti
3. Chiritesti
4. Homoraciu
5. Malu Vanat
6. Schiulesti
39. JUGURENI 1. JUGURENI
2. Boboci
3. Marginea Pãdurii
4. Valea Unghiului
40. LAPOS 1. LAPOS
2. Glod
3. Laposel
4. Pietricica
41. LIPANESTI 1. LIPANESTI
2. Satu Nou
3. Sipotu
4. Zamfira
42. MAGURELE 1. MAGURELE
2. Coada Malului
3. Iazu
43. MAGURENI 1. MAGURENI
2. Cocorastii Caplii
3. Lunca Prahovei
44. MANECIU 1. MANECIU-UNGURENI
2. Cheia
3. Chiciureni
4. Costeni
5. Facaieni
6. Gheaba
7. Maneciu-Pamanteni
8. Manastirea Suzana
9. Plaietu
45. MANESTI 1. MANESTI
2. Baltita
3. Chesnoiu
4. Coada Izvorului
5. Cocorastii Colt
6. Cocorastii Grind
7. Coltu de Jos
8. Ghioldum
9. Gura Crivatului
10. Persunari
11. Piatra
12. Satu de Sus
13. Zalhanaua
46. PACURETI 1. PACURETI
2. Barzila
3. Curmatura
4. Matita
5. Slavu
47. PLOPU 1. PLOPU
2. Galmeia
3. Harsa
4. Nisipoasa
5. Varbila
48. PODENII NOI 1. PODENII NOI
2. Ghiocel
3. Mehedinta
4. Nevesteasca
5. Podu lui Galben
6. Popesti
7. Rahova
8. Salcioara
9. Sfacaru
10. Valea Dulce
49. POIENARII 1. POIENARII BURCHII
BURCHII 2. Carbunari
3. Ologeni
4. Pioresti
5. Podu Valeni
6. Poienarii-Rali
7. Poienarii Vechi
8. Tatarai
50. POSESTI 1. POSESTII-PAMINTENI
2. Bodesti
3. Merdeala
4. Nucsoara de Sus
5. Nucsoara de Jos
6. Posestii-Ungureni
7. Tarlesti
8. Valea Plopului
9. Valea Screzii
10. Valea Stupinii
51. PREDEAL-SARARI 1. PREDEAL
2. Bobicesti
3. Poienile
4. Sarari
5. Saratel
6. Tulburea
7. Tulburea-Valeni
8. Vitioara de Sus
9. Zambroaia
52. PROVITA DE JOS 1. PROVITA DE JOS
2. Draganeasa
3. Piatra
53. PROVITA DE SUS 1. PROVITA DE SUS
2. Izvoru
3. Plaiu
4. Valea Bradului
54. PUCHENII MARI 1. PUCHENII MARI
2. Miroslavesti
3. Moara
4. Odaile
5. Pietrosani
6. Puchenii Mici
7. Puchenii-Moşneni
55. RIFOV 1. RIFOV
2. Antofiloaia
3. Buchilasi
4. Buda
5. Goga
6. Malaiesti
7. Moara Domneascã
8. Palanca
56. SALCIA 1. SALCIA
57. SALCIILE 1. SALCIILE
58. SCORTENI 1. SCORTENI
2. Bordenii Mari
3. Bordenii Mici
4. Mislea
5. Sarca
59. SECARIA 1. SECARIA
60. SINGERU 1. SINGERU
2. Butuci
3. Miresu Mare
4. Miresu Mic
5. Piatra Mica
6. Tisa
61. STARCHIOJD 1. STARCHIOJD
2. Bãtrâni
3. Bradet
4. Gresia
5. Poiana Mare
6. Rotarea
7. Valea Anei
8. Zmeuret
62. SURANI 1. SURANI
2. Pacuri
63. SIRNA 1. SIRNA
2. Bratesti
3. Coceana
4. Habud
5. Tariceni
6. Varnita
64. SOIMARI 1. SOIMARI
2. Lopatnita
3. Magura
65. SOTRILE 1. SOTRILE
2. Lunca Mare
3. Plaiu Campinei
4. Plaiu Cornului
5. Seciuri
6. Vistieru
66. STEFESTI 1. STEFESTI
2. Scurtesti
3. Tarsoreni
67. TALEA 1. TALEA
2. Plaiu
68. TATARU 1. TATARU
2. Podgoria
3. Silistea
69. TEISANI 1. TEISANI
2. Bughea de Sus
3. Olteni
4. Stubeiu
5. Vatea Stalpului
70. TELEGA 1. TELEGA
2. Bosilcesti
3. Bustenari
4. Doftana
5. Melicesti
6. Tontesti
71. TINOSU 1. TINOSU
2. Predesti
3. Pisculesti
72. TOMSANI 1. TOMSANI
2. Loloiasca
3. Magula
4. Satucu
73. VALEA CALUGAREASCA 1. VALEA CALUGAREASCA
2. Arva
3. Coslegi
4. Darvari
5. Pantazi
6. Rachieri
7. Radila
8. Schiau
9. Valea Larga
10. Valea Mantei
11. Valea Nicovani
12. Valea Poienii
13. Valea Popii
14. Valea Ursoii
15. Varfurile
74. VALEA DOFTANEI 1. TESILA
2. Traisteni
75. VARBILAU 1. VARBILAU
2. Cotofenesti
3. Livadea
4. Podu Ursului
5. Poiana Varbilau
76. VILCANESTI 1. VILCANESTI
2. Carjari
3. Trestioara


JUDEŢUL SATU MARE
cu resedinta în municipiul Satu Mare

┌────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................. 1 │
│ Oraşe ..................................... 3 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................... 8 │
│ Comune .................................... 56 │
│ - din care, suburbane .................... 1 │
│ Sate ...................................... 226 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............. 5 │
└────────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────
Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────
I. SATU MARE 1. SATU MARE
2. Satmarel

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
────────────────── ─────────────────────
1. CAREI 1. CAREI
2. Ianculesti

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────

1. CAPLENI 1. CAPLENI
2. Cãmin
2. NEGRESTI-OAS 1. NEGRESTI-OAS
2. Luna
3. Tur

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────
3. TASNAD 1. Blaja
2. Cig
3. Ratiu
4. Sarauad
5. Valea Morii

C. COMUNE
───────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
───────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
───────────────────────────────────────────────────────
1. ACIS 1. ACIS
2. Ganas
3. Giungi
4. Mihaieni
5. Unimat
2. ANDRID 1. ANDRID
2. Dindesti
3. Irina
3. APA 1. APA
2. Lunca Apei
3. Someseni
4. ARDUD 1. ARDUD
2. Ardud-Vii
3. Baba Novac
4. Gerausa
5. Madaras
6. Saratura
5. BATARCI 1. BATARCI
2. Comlausa
3. Sirlau
4. Tamaseni
6. BELTIUG 1. BELTIUG
2. Bolda
3. Ghirisa
4. Giungi
5. Ratesti
6. Sandra
7. BERVENI 1. BERVENI
2. Lucaceni
8. BIXAD 1. BIXAD
2. Boinesti
3. Trip
9. BIRSAU 1. BIRSAU DE SUS
2. Barsau de Jos
10. BOGDAND 1. BOGDAND
2. Babta
3. Corund
4. Ser
11. BOTIZ 1. BOTIZ
2. Agris
3. Ciuperceni
12. CALINESTI-OAS 1. CALINESTI-OAS
2. Coca
3. Lechinta
4. Pasunea Mare
13. CAMARZANA 1. CAMARZANA
14. CAUAS 1. CAUAS
2. Ady Endre
3. Ghenci
4. Ghilesti
5. Hotoan
6. Radulesti
15. CEHAL 1. CEHALUT
2. Cehal
3. Orbau
16. CERTEZE 1. CERTEZE
2. Huta-Certeze
3. Moiseni
17. CRAIDOROLT 1. CRAIDOROLT
2. Criseni
3. Eriu-Sancrai
4. Satu Mic
5. Teghea
18. CRUCISOR 1. CRUCISOR
2. Iegheriste
3. Poiana Codrului
19. CULCIU 1. CULCIU MARE
2. Apateu
3. Caraseu
4. Corod
5. Culciu Mic
6. Lipau
20. DOBA 1. DOBA
2. Boghis
3. Dacia
4. Paulian
5. Traian
21. DOROLT 1. DOROLT
2. Atea
3. Dara
4. Petea
22. FOIENI 1. FOIENI
23. GHERTA MICA 1. GHERTA MICA
24. HALMEU 1. HALMEU
2. Babesti
3. Cidreag
4. Dobolt
5. Halmeu-Vii
6. Mesteacan
7. Porumbesti
25. HODOD 1. HODOD
2. Giurtelecu Hododului
3. Lelei
4. Nadisu Hododului
26. HOMOROADE 1. HOMORODU DE MIJLOC
2. Chilia
3. Homorodu de Jos
4. Homorodu de Sus
5. Necopoi
6. Solduba
27. LAZURI 1. LAZURI
2. Bercu
3. Nisipeni
4. Noroieni
5. Peles
6. Pelisor
28. LIVADA 1. LIVADA
2. Adrian
3. Dumbrava
4. Livada Mica
29. MEDIESU AURIT 1. MEDIESU AURIT
2. Babasesti
3. Iojib
4. Medies-Raturi
5. Medies-Vii
6. Potau
7. Româneşti
30. MICULA 1. MICULA
3. Bercu Nou
3. Micula Noua
31. MOFTIN 1. MOFTINU MIC
2. Domanesti
3. Ghilvaci
4. Ghirolt
5. Istrau
6. Moftinu Mare
7. Sanmiclaus
32. ODOREU 1. ODOREU
2. Berindan
3. Cucu
4. Eteni
5. Martinesti
6. Vanatoresti
33. ORASU NOU 1. ORASU NOU
2. Orasu Nou-Vii
3. Prilog
4. Prilog-Vii
5. Racsa
6. Racsa-Vii
7. Remetea Oasului
34. PAULESTI 1. PAULESTI
2. Amati
3. Ambud
4. Hrip
5. Petin
6. Ruseni
35. PETRESTI 1. PETRESTI
2. Dindestiu Mic
36. PIR 1. PIR
2. Piru Nou
3. Sarvazel
37. PISCOLT 1. PISCOLT
2. Resighea
3. Scarisoara Noua
38. POMI 1. POMI
2. Aciua
3. Bicau
4. Borlesti
39. SANISLAU 1. SANISLAU
2. Berea
3. Ciumesti
4. Horea
5. Marna Noua
6. Viisoara
40. SANTAU 1. SANTAU
2. Chereusa
3. Sudurau
41. SACASENI 1. SACASENI
2. Chegea
42. SAUCA 1. SAUCA
2. Becheni
3. Cean
4. Chisau
5. Silvas
43. SOCOND 1. SOCOND
1. Cuta
3. Hodisa
4. Soconzel
5. Stana
44. SUPUR 1. SUPURU DE JOS
2. Dobra
3. Giorocuta
4. Hurezu Mare
5. Racova
6. Secheresa
7. Supuru de Sus
45. TARNA MARE 1. TARNA MARE
2. Bocicau
3. Valea Seaca
4. Vagas
46. TEREBESTI 1. TEREBESTI
2. Aliza
3. Gelu
4. Piscari
47. TIREAM 1. TIREAM
2. Portita
3. Vezendiu
48. TIRSOLT 1. TIRSOLT
2. Aliceni
49. TURT 1. TURT
2. Gherta Mare
3. Turt-Bãi
50. TURULUNG 1. TURULUNG
2. Draguseni
3. Turulung-Vii
51. URZICENI 1. URZICENI
2. Urziceni-Padure
52. VALEA VINULUI 1. VALEA VINULUI
2. Marius
3. Rosiori
4. Sãi
53. VAMA 1. VAMA
54. VETIS 1. VETIS
2. Decebal
3. Oar
55. VIILE SATU MARE 1. VIILE SATU MARE
2. Cionchesti
3. Medisa
4. Tataresti
5. Tireac


JUDEŢUL SALAJ
cu resedinta în oraşul Zalau

┌──────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ - │
│ Oraşe .................................... 4 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 8 │
│ Comune ................................... 54 │
│ - din care, suburbane ................... - │
│ Sate ..................................... 281 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ 8 │
└──────────────────────────────────────────────────────────────┘

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
────────────────── ─────────────────────
1. ZALAU 1. ZALAU
2. Stana

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────────
2. CEHU SILVANIEI 1. Horoatu Cehului
2. Motis
3. Nadis
4. Ulciug
3. JIBOU 1. Cuceu
2. Husia
3. Rona
4. Var
4. SIMLEU SILVANIEI 1. SIMLEU SILVANIEI
2. Bic
3. Cehei
4. Pusta

C. COMUNE
────────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
────────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
────────────────────────────────────────────────────────────
1. AGRIJ 1. AGRIJ
2. Bozna
3. Rastoltu Desert
4. Treznea
2. ALMASU 1. ALMASU
2. Babiu
3. Cutis
4. Jebucu
5. Mesteacanu
6. Petrinzel
7. Sfaras
8. Stana
9. Taudu
3. BABENI 1. BABENI
2. Ciocmani
3. Clit
4. Pirosa
5. Poienita
4. BALAN 1. BALAN
2. Chechis
3. Chendrea
4. Galpaia
5. Galgau Almasului
5. BANISOR 1. BANISOR
2. Ban
3. Peceiu
6. BENESAT 1. BENESAT
2. Alunis
3. Biusa
7. BOBOTA 1. BOBOTA
2. Dersida
3. Zalnoc
8. BOCSA 1. BOCSA
2. Borla
3. Campia
4. Salajeni
9. BUCIUMI 1. BUCIUMI
2. Bodia
3. Bogdana
4. Huta
5. Rastolt
6. Sangeorgiu de Meses
10. CAMAR 1. CAMAR
2. Padureni
11. CARASTELEC 1. CARASTELEC
2. Dumuslau
12. CHIESD 1. CHIESD
2. Colonia Sighetu Silvaniei
3. Sighetu Silvaniei
13. CIZER 1. CIZER
2. Plesca
3. Pria
14. COSEIU 1. COSEIU
2. Archid
3. Chilioara
15. CRASNA 1. CRASNA
2. Huseni
3. Marin
4. Ratin
16. CREACA 1. CREACA
2. Borza
3. Brebi
4. Brusturi
5. Ciglean
6. Jac
7. Lupoaia
8. Prodanesti
9. Viile Jacului
17. CRISTOLT 1. CRISTOLT
2. Muncel
3. Poiana Ontii
4. Valeni
18. CRISENI 1. CRISENI
2. Cristur-Criseni
3. Garceiu
19. CUZAPLAC 1. CUZAPLAC
2. Cublesu
3. Galaseni
4. Mierla
5. Petrindu
6. Ruginoasa
7. Stoboru
8. Tamasa
20. DOBRIN 1. DOBRIN
2. Deleni
3. Doba
4. Naimon
5. Sancraiu-Silvaniei
6. Verveghiu
21. DRAGU 1. DRAGU
2. Adalin
3. Fantanele
4. Ugrutiu
5. Voivodeni
22. FILDU DE JOS 1. FILDU DE JOS
2. Fildu de Mijloc
3. Fildu de Sus
4. Tetisu
23. GILGAU 1. GILGAU
2. Barsau Mare
3. Capalna
4. Chizeni
5. Dobrocina
6. Fodora
7. Francenii de Piatra
8. Glod
9. Gura Vladesei
24. GIRBOU 1. GIRBOU
2. Bezded
3. Calacea
4. Cernuc
5. Fabrica
6. Popteleac
7. Solomon
25. HALMASD 1. HALMASD
2. Aleus
3. Cerisa
4. Drighiu
5. Fufez
26. HERECLEAN 1. HERECLEAN
2. Badon
3. Bocsita
4. Diosod
5. Guruslau
6. Panic
27. HIDA 1. HIDA
2. Baica
3. Miluani
4. Paduris
5. Racas
6. Sanpetru Almasului
7. Stupini
8. Trestia
28. HOROATU CRASNEI 1. HOROATU CRASNEI
2. Hurez
3. Starciu
4. Seredeiu
29. ILEANDA 1. ILEANDA
2. Bizusa-Bãi
3. Barsauta
4. Dabaceni
5. Dolheni
6. Luminisu
7. Maleni
8. Negreni
9. Perii Vadului
10. Podisu
11. Rastoci
12. Rogna
13. Sasa
30. IP 1. IP
2. Cosniciu de Jos
3. Cosniciu de Sus
4. Zauan
5. Zauan-Bãi
31. LETCA 1. LETCA
2. Ciula
3. Cozla
4. Cuciulat
5. Lemniu
6. Purcaret
7. Soimuseni
8. Toplita
9. Valisoara
32. LOZNA 1. LOZNA
2. Cormenis
3. Preluci
4. Valea Lesului
5. Valea Loznei
33. MARCA 1. MARCA
2. Lesmir
3. Marca-Huta
4. Port
5. Sumal
34. MAERISTE 1. MAERISTE
2. Cristelec
3. Doh
4. Giurtelecu Simleului
5. Maladia
6. Uileacu Simleului
35. MESESENII DE JOS 1. MESESENII DE JOS
2. Aghires
3. Fetindia
4. Mesesenii de Sus
36. MIRSID 1. MIRSID
2. Firminis
3. Moigrad
4. Popeni
37. NAPRADEA 1. NAPRADEA
2. Cheud
3. Somes-Guruslau
4. Tranis
5. Vadurele
38. NUSFALAU 1. NUSFALAU
2. Bilghez
3. Boghis
4. Bozies
39. PERICEI 1. PERICEI
2. Badacin
3. Periceiu Mic
4. Sici
40. PLOPIS 1. PLOPIS
2. Fagetu
3. Iaz
41. POIANA BLENCHII 1. POIANA BLENCHII
2. Falcusa
3. Gostila
4. Magura
42. ROMANASI 1. ROMANASI
2. Chichisa
3. Ciumarna
4. Pausa
5. Poarta Salajului
6. Romita
43. RUS 1. RUS
2. Buzas
3. Fantanele-Rus
4. Hasmas
5. Simisna
44. SALATIG 1. SALATIG
2. Bulgari
3. Deja
4. Mineu
5. Notig
45. SIG 1. SIG
2. Fizes
3. Mal
4. Sarbi
5. Tusa
46. SINMIHAIU ALMASULUI 1. SINMIHAIU ALMASULUI
2. Bercea
3. Santa Maria
47. SOMES-ODORHEI 1. SOMES-ODORHEI
2. Barsa
3. Domnin
4. Inau
5. Soimus
48. SURDUC 1. SURDUC
2. Braglez
3. Cristoltel
4. Solona
5. Testioara
6. Tihau
7. Turbuta
49. SAMSUD 1. SAMSUD
2. Valea Pomilor
50. SARMASAG 1. SARMASAG
2. Ilisua
3. Lompirt
4. Moiad
5. Poiana Magura
6. Tarmure
51. VALCAU DE JOS 1. VALCAU DE JOS
2. Lazuri
3. Preoteasa
4. Ratovei
5. Sub Cetate
6. Valcau de Sus
52. VIRSOLT 1. VIRSOLT
2. Recea
3. Recea Mica
53. ZALHA 1. ZALHA
2. Ceaca
3. Ciureni
4. Valea Ciurenilor
5. Valea Hranei
6. Valea Lungã
7. Vartesca
54. ZIMBOR 1. ZIMBOR
2. Chendremal
3. Dolu
4. Sutoru
5. Sancraiu Almasului


JUDEŢUL SIBIU
cu resedinta în municipiul Sibiu

┌────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ 2 │
│ Oraşe .................................... 5 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 13 │
│ Comune ................................... 55 │
│ - din care, suburbane ................... 5 │
│ Sate ..................................... 175 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ 2 │
└────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────
1. SIBIU 1. SIBIU
2. Paltinis

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
1. CRISTIAN 1. CRISTIAN
2. POPLACA 1. POPLACA
3. RASINARI 1. RASINARI
2. Prislop
4. SELIMBAR 1. SELIMBAR
2. Bungard
3. Mohu
4. Vestem

Sate ce aparţin
municipiului
───────────────
I. MEDIAS 1. Ighisu Nou

Sate componente ale
comunei suburbane
───────────────────
1. TIRNAVA 1. TIRNAVA
2. Colonia Tarnava

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
─────────────────────

1. AGNITA 1. AGNITA
2. Coves
3. Ruja
2. CISNADIE 1. CISNADIE
2. Cisnadioara
3. COPSA MICA
4. DUMBRAVENI 1. DUMBRAVENI
2. Ernea
3. Saros pe Tarnave

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────
5. OCNA SIBIULUI 1. Toparcea

C. COMUNE
─────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
─────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
─────────────────────────────────────────────────────
1. ALTINA 1. ALTINA
2. Benesti
3. Ghijasa de Sus
2. APOLDU DE JOS 1. APOLDU DE JOS
2. Sangatin
3. ARPASU DE JOS 1. ARPASU DE JOS
2. Nou Roman
4. ATEL 1. ATEL
2. Alma
3. Dupus
4. Giacas
5. Smig
5. AVRIG 1. AVRIG
2. Bradu
3. Marsa
4. Sacadate
6. AXENTE SEVER 1. AXENTE SEVER
2. Agarbiciu
3. Soala
7. BAZNA 1. BAZNA
2. Boian
3. Velt
8. BIERTAN 1. BIERTAN
2. Copsa Mare
3. Richis
9. BIRGHIS 1. BIRGHIS
2. Apos
3. Ighisu Vechi
4. Pelisor
5. Zlagna
10. BLAJEL 1. BLAJEL
2. Paucea
3. Româneşti
11. BRATEIU 1. BRATEIU
2. Buzd
12. BRADENI 1. BRADENI
2. Retis
3. Teline
13. BRUIU 1. BRUIU
2. Gherdeal
3. Somartin
14. CHIRPAR 1. CHIRPAR
2. Sasaus
3. Vard
4. Veseud
15. CIRTA 1. CIRTA
2. Poienita
16. CIRTISOARA 1. CIRTISOARA
17. DIRLOS 1. DIRLOS
2. Curciu
3. Valea Lungã
18. GURA RIULUI 1. GURA RIULUI
19. HOGHILAG 1. HOGHILAG
2. Prod
3. Valchid
20. IACOBENI 1. IACOBENI
2. Movile
3. Netus
4. Noistat
5. Stejarisu
21. JINA 1. JINA
22. LASLEA 1. LASLEA
2. Floresti
3. Malancrav
4. Nou Sasesc
5. Roandola
23. LOAMNES 1. LOAMNES
2. Alamor
3. Armeni
4. Hasag
5. Mandra
6. Sadinca
24. LUDOS 1. LUDOS
2. Gusu
25. MARPOD 1. MARPOD
2. Ilimbav
26. MIERCUREA SIBIULUI 1. MIERCUREA SIBIULUI
2. Apoldu de Sus
3. Dobarca
27. MERGHINDEAL 1. MERGHINDEAL
2. Dealu Frumos
28. MICASASA 1. MICASASA
2. Chesler
3. Tapu
4. Valeni
29. MIHAILENI 1. MIHAILENI
2. Metis
3. Moardas
4. Ravasel
5. Salcau
30. MOSNA 1. MOSNA
2. Alma Vii
3. Nemsa
31. NOCRICH 1. NOCRICH
2. Fofeldea
3. Ghijasa de Jos
4. Hosman
5. Tichindeal
32. ORTLAT 1. ORLAT
33. PAUCA 1. PAUCA
2. Bogatu Roman
3. Brosteni
4. Presaca
34. POIANA SIBIULUI 1. POIANA SIBIULUI
35. PORUMBACU DE JOS 1. PORUMBACU DE JOS
2. Colun
3. Porumbacu de Sus
4. Sarata
5. Scoreiu
36. RACOVITA 1. RACOVITA
2. Sebesu de Sus
37. RIU SADULUI 1. RIU SADULUI
38. ROSIA 1. ROSIA
2. Casolt
3. Cornatel
4. Daia
5. Nou
6. Nucet
39. SADU 1. SADU
40. SALISTE 1. SALISTE
2. Aciliu
3. Amnas
4. Crint
5. Gales
6. Fantanele
7. Mag
8. Sacel
9. Sibiel
10. Vale
41. SLIMNIC 1. SLIMNIC
2. Albi
3. Padureni
4. Rusi
5. Veseud
42. SEICA MARE 1. SEICA MARE
2. Boarta
3. Buia
4. Mighindoala
5. Petis
6. Stenea
43. SEICA MICA 1. SEICA MICA
2. Sorostin
44. SURA MARE 1. SURA MARE
2. Hamba
45. SURA MICA 1. SURA MICA
2. Rusciori
46. TALMACIU 1. TALMACIU
2. Boita
3. Colonia Talmaciu
4. Lazaret
5. Lotrioara
6. Paltin
7. Talmacel
47. TILISCA 1. TILISCA
2. Rod
48. TURNU ROŞU 1. TURNU ROŞU
2. Sebesu de Jos
49. VALEA VIILOR 1. VALEA VIILOR
2. Motis
50. VURPAR 1. VURPAR


JUDEŢUL SUCEAVA
cu resedinta în municipiul Suceava

┌─────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ 1 │
│ Oraşe .................................... 7 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 16 │
│ Comune ................................... 90 │
│ - din care, suburbane ................... 4 │
│ Sate ..................................... 396 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ 1 │
└─────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Sate componente ale
Denumirea municipiului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────────── ──────────────── ───────────────────
1. SUCEAVA 1. IPOTESTI 1. IPOTESTI
2. Lisaura
3. Tisauti
2. MITUCU DRAGOMIRNEI 1. MITOCU DRAGOMIRNEI
2. Dragomirna
3. Lipoveni
4. Mitocasi
3. SALCEA 1. SALCEA
2. Mereni
3. Plopeni
4. Prelipca
5. Varatec
4. SCHEIA 1. SCHEIA
2. Florinta
3. Mihoveni
4. Sfantu Ilie
5. Trei Movile

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denumirea oraşului ale oraşului
────────────────── ─────────────────────
1. CIMPULUNG MOLDOVENESC
2. FALTICENI 1. FALTILCENI
2. Soldanesti
3. Tarna Mare
3. GURA HUMORULUI 1. GURA HUMORULUI
2. Voronet
4. RADAUTI
5. SIRET 1. SIRET
2. Manastioara
3. Padureni

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────────
6. SOLCA 1. Poieni-Solca
7. VATRA DORNEI 1. VATRA DORNEI
2. Argestru
3. Roşu
4. Todireni

C. COMUNE
───────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
───────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
───────────────────────────────────────────────────────
1. ADINCATA 1. ADINCATA
2. Artari
3. Beresti
4. Calugareni
5. Fetesti
6. Hantesti
2. ARBORE 1. ARBORE
2. Bodnareni
3. Clit
3. BAIA 1. BAIA
2. Bogata
4. BADEUTI 1. BADEUTI
2. Gara
3. Iaslovat
4. Lunca
5. Milisauti
5. BALCAUTI 1. BALCAUTI
2. Gropeni
3. Negostina
6. BILCA 1. BILCA
7. BOGDANESTI 1. BOGDANESTI
8. BOROAIA 1. BOROAIA
2. Barasti
3. Giulesti
4. Moisa
5. Sacuta
9. BOSANCI 1. BOSANCI
2. Cumparatura
10. BOTOSANA 1. BOTOSANA
2. Comanesti
3. Humoreni
11. BREAZA 1. BREAZA
2. Breaza de Sus
3. Parau Negrei
12. BRODINA 1. BRODINA
2. Brodina de Jos
3. Cununschi
4. Dubiusca
5. Ehreste
6. Falcau
7. Norocu
8. Paltin
9. Sadau
10. Zalomestra
13. BROSTENI 1. BROSTENI
2. Cotargasi
3. Darmoxa
4. Frasin
5. Haleasa
6. Holda
7. Holdita
8. Lungeni
9. Neagra
10. Pietroasa
14. BUNESTI 1. BUNESTI
2. Petia
3. Podeni
4. Şes
5. Uncesti
15. CACICA 1. PIRTESTII DE SUS
2. Cacica
3. Maidan
4. Runcu
5. Solonetu Nou
16. CALAFINDESTI 1. CALAFINDESTI
2. Botosanita Mare
3. Calinesti
4. Serbauti
17. CAJVANA 1. CAJVANA
2. Codru
18. CIPRIAN PORUMBESCU 1. ILISESTI
2. Balaceana
3. Brasca
4. Ciprian Porumbescu
19. CIRLIBABA 1. CIRLIBABA
2. Carlibaba Noua
3. Iedu
4. Sesuri
5. Tibau
6. Valea Stanei
20. CORNU LUNCII 1. CORNU LUNCII
2. Baisesti
3. Braiesti
4. Dumbrava
5. Paiseni
6. Sasca Mare
7. Sasca Mica
8. Sasca Noua
9. Sinca
21. CRUCEA 1. CRUCEA
2. Chiril
3. Cojoci
4. Satu Mare
22. DARMANESTI 1. MARITEI
2. Danila
3. Darmanesti
4. Calinesti
5. Calinesti-Vasilache
6. Mariteia Mica
23. DOLHASCA 1. DOLHASCA
2. Budeni
3. Gulia
4. Poiana
5. Poienari
6. Probota
7. Silistea Noua
8. Valea Poienei
24. DOLHESTI 1. DOLHESTII MARI
2. Dolhestii Mici
3. Valea Bourei
25. DORNA-ARINI 1. COZANESTI
2. Dorna-Arini
3. Gheorghiteni
4. Ortoaia
5. Rusca
6. Sunatori
26. DORNA CANDRENILOR 1. DORNA CANDRENILOR
2. Cosna
3. Dealu Floreni
4. Poiana Negrii
5. Podu Cosnei
6. Româneşti
7. Tesna
8. Valea Bancului
27. DORNESTI 1. DORNESTI
2. Iaz
28. DRAGOIESTI 1. MAZANAESTI
2. Berchisesti
3. Corlata
4. Dragoiesti
5. Lucacesti
29. DRAGUSENI 1. DRAGUSENI
2. Brosteni
3. Gara Leu
30. DUMBRAVENI 1. DUMBRAVENI
2. Salageni
31. FINTINELE 1. FINTINELE
2. Bãneşti
3. Cotu Dobei
4. Slobozia
5. Stamate
32. FORASTI 1. FORASTI
2. Antoceni
3. Boura
4. Manolea
5. Oniceni
6. Rosiori
7. Rusi
8. Tolesti
9. Uidesti
33. FRASIN 1. FRASIN
2. Bucsoaia
3. Doroteia
4. Plutonita
34. FRATAUTII NOI 1. FRATAUTII NOI
2. Costisa
35. FRATAUTII VECHI 1. FRATAUTII VECHI
2. Maneuti
36. FRUMOSU 1. FRUMOSU
2. Deia
3. Dragosa
37. FUNDU MOLDOVEI 1. FUNDU MOLDOVEI
2. Botusel
3. Botus
4. Branistea
5. Colacu
6. Delnita
7. Delut
8. Obcina
9. Plai
10. Smida Ungurenilor
38. GALANESTI 1. GALANESTI
2. Hurjuieni
3. Voitinel
39. GRAMESTI 1. GRAMESTI
2. Balinesti
3. Botosanita Mica
4. Rudesti
5. Verbia
40. GRANICESTI 1. GRANICESTI
2. Dumbrava
3. Gura Solcii
4. Iacobesti
5. Româneşti
6. Slobozia Sucevei
41. HORODNICENI 1. HORODNICENI
2. Botesti
3. Bradatel
4. Mihaiesti
5. Rotopanesti
42. HORODNIC 1. HORODNIC DE JOS
2. Horodnic de Sus
43. IACOBENI 1. IACOBENI
2. Botos
3. Ciocanesti
4. Mestecanis
44. IZVOARELE SUCEVEI 1. IZVOARELE SUCEVEI
2. Bobeica
3. Brodina
45. LITENI 1. LITENI
2. Corni
3. Roscani
4. Rotunda
5. Silistea
6. Vercicani
46. MARGINEA 1. MARGINEA
47. MALINI 1. MALINI
2. Iesle
3. Paraie
4. Poiana Marului
5. Valeni-Stanisoara
48. MANASTIREA HUMORULUI 1. MANASTIREA HUMORULUI
2. Plesa
3. Poiana Micului
49. MOARA 1. MOARA NICA
2. Bulai
3. Frumoasa
4. Groapa Vladichii
5. Liteni
6. Moara Carp
7. Vornicenii Mari
8. Vornicenii Mici
50. MOLDOVA-SULITA 1. MOLDOVA-SULITA
2. Benia
51. MOLDOVITA 1. MOLDOVITA
2. Argel
3. Demacusa
4. Rasca
52. MUSENITA 1. BAINET
2. Bancesti
3. Climauti
4. Musenita
5. Vascauti
6. Vicsani
53. OSTRA 1. OSTRA
2. Tarnicioara
54. PANACI 1. PANACI
2. Catrinari
3. Coverca
4. Dragoiasa
5. Glodu
6. Paltinis
55. PALTINOASA 1. PALTINOASA
2. Capu Codrului
56. PIRTESTII DE JOS 1. PIRTESTII DE JOS
2. Deleni
3. Varvata
4. Varfu Dealului
57. PATRAUTI 1. PATRAUTI
58. POIANA STAMPEI 1. POIANA STAMPEI
2. Casoi
3. Dornisoara
4. Pilugani
5. Praleni
6. Tataru
7. Tesna
59. POJORITA 1. POJORITA
2. Valea Putnei
60. PREUTESTI 1. PREUTESTI
2. Arghira
3. Basarabi
4. Bahna Arin
5. Hartop
6. Husi
7. Leucusesti
61. PUTNA 1. PUTNA
2. Gura Putnei
62. RADASENI 1. RADASENI
2. Lamaseni
3. Pocoleni
63. RISCA 1. RISCA
2. Buda
3. Dumbraveni
4. Jahalia
5. Slatioara
64. SADOVA 1. SADOVA
65. SATU MARE 1. SATU MARE
2. Tibeni
66. SIMINICEA 1. SIMINICEA
2. Grigoresti
67. SLATINA 1. SLATINA
2. Gainesti
3. Herla
68. STRAJA 1. STRAJA
69. STROIESTI 1. STROIESTI
2. Valcelele
3. Zaharesti
70. STULPICANI 1. STULPICANI
2. Gemenea
3. Negrileasa
4. Slatioara
5. Vadu Negrilesei
71. SUCEVITA 1. SUCEVITA
2. Voievodeasa
72. SARU DORNEI 1. NEAGRA SARULUI
2. Gura Haitii
3. Plaiu Sarului
4. Sarisor
5. Sarisoru Mare
6. Saru Bucovinei
7. Saru Dornei
73. TODIRESTI 1. TODIRESTI
2. Costana
3. Parhauti
4. Sarghiesti
5. Solonet
74. UDESTI 1. UDESTI
2. Chiliseni
3. Luncusoara
4. Manastioara
5. Plavalari
6. Poieni-Suceava
7. Racova
8. Reuseni
9. Rusii-Manastioara
10. Securiceni
11. Stirbat
75. ULMA 1. ULMA
2. Costileva
3. Lupcina
4. Magura
5. Nisipitu
76. VADU MOLDOVEI 1. VADU MOLDOVEI
2. Camarzani
3. Ciumulesti
4. Cotu Baii
5. Dumbravita
6. Fântâna Mare
7. Ioneasa
8. Mesteceni
9. Movileni
10. Nigotesti
11. Praxia
12. Spataresti
77. VALEA MOLDOVEI 1. VALEA MOLDOVEI
2. Capu Câmpului
3. Mironu
78. VAMA 1. VAMA
2. Molid
3. Prisaca Dornei
4. Stramtura
79. VATRA MOLDOVITEI 1. VATRA MOLDOVITEI
2. Ciumarna
3. Paltinu
80. VERESTI 1. VERESTI
2. Bursuceni
3. Corocaiesti
4. Hancea
81. VICOVU DE JOS 1. VICOVU DE JOS
82. VICOVU DE SUS 1. VICOVU DE SUS
2. Bivolaria
83. VOLOVAT 1. VOLOVAT
2. Burla
84. VULTURESTI 1. PLESESTI
2. Giurgesti
3. Hreatca
4. Jacota
5. Meresti
6. Osoi
7. Valea Glodului
8. Vulturesti
85. ZAMOSTEA 1. ZAMOSTEA
2. Badragi
3. Ciomartan
4. Cojocareni
5. Corpaci
6. Lunca
7. Nicani
8. Rauteni
9. Tautesti
86. ZVORISTEA 1. ZVORISIEA
2. Buda
3. Dealu
4. Poiana
5. Slobozia
6. Stanca
7. Stancuta
8. Serbanesti



JUDEŢUL TELEORMAN
cu resedinta în oraşul Alexandria

┌────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ 1 │
│ Oraşe .................................... 4 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 5 │
│ Comune ................................... 84 │
│ - din care, suburbane ................... 6 │
│ Sate ..................................... 233 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ 1 │
└────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUINICIPII
─────────────

Sate componente ale
Denumirea municipiului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────────── ──────────────── ───────────────────
I. TURNU MAGURELE 1. CIUPERCENI 1. CIUPERCENI
2. Poiana
2. ISLAZ 1. ISLAZ
2. Moldoveni
3. LITA 1. LITA

B. ORAŞE
────────
Sate componente ale
Denumirea oraşului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────── ──────────────── ───────────────────
1. ALEXANDRIA 1. NANOV 1. NANOV
2. POROSCHIA 1. POROSCHIA
2. Calomfiresti
2. ROSIORI DE VEDE

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────
3. VIDELE 1. Cosoaia

Sate componente ale
comunei suburbane
───────────────────
1. CREVENICU 1. CREVENICU
2. Radulesti
4. ZIMNICEA

C. COMUNE
───────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
───────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
───────────────────────────────────────────────────────
1. BALACI 1. BALACI
2. Burdeni
3. Tecuci
2. BABAITA 1. BABAITA
2. Clanita
3. Frasinet
4. Merisani
3. BLEJESTI 1. BLEJESTI
2. Baciu
3. Sericu
4. BOGDANA 1. BOGDANA
2. Brosteanca
3. Ulmeni
4. Urluiu
5. BOTOROAGA 1. BOTORUAGA
2. Stejaru
3. Tarnava
4. Tunari
5. Valea Ciresului
6. BRAGADIRU 1. BRAGADIRU
7. BRINCENI 1. BRINCENI
8. BUJORENI 1. BUJORENI
2. Darvas
3. Prunaru
9. BUJORU 1. BUJORU
10. BUZESCU 1. BUZESCU
11. CALINESTI 1. CALINESTI
2. Antonesti
3. Izvoarele
4. Licuriciu
5. Marita
12. CALMATUIU 1. CALMATUIU
2. Bujoru
3. Caravaneti
4. Nicolae Balcescu
13. CALMATUIU DE SUS 1. CALMATUIU DE SUS
2. Bacalesti
3. Ionascu
14. CERVENIA 1. CERVENIA
15. CIOLANESTI 1. CIOLANESTII DIN DEAL
2. Baldovinesti
3. Ciolanestii din Vale
16. CONTESTI 1. CONTESTI
17. COSMESTI 1. COSMESTI
2. Ciuperceni
18. CRINGENI 1. CRINGENI
2. Balta Sarata
3. Dorobantu
4. Stejaru
19. CRINGU 1. CRINGU
2. Dracea
3. Florica
4. Secara
5. Zlata
20. DIDESTI 1. DIDESTI
2. Insuratei
3. Satu Nou
21. DOBROTESTI 1. DOBROTESTI
2. Merisani
22. DRACSENEI 1. DRACSENEI
2. Beuca
3. Dracsani
4. Odobeasca
6. Plopi
6. Satul Vechi
23. DRAGANESTI DE VEDE 1. DRAGANESTI DE VEDE
2. Magura cu Liliac
3. Vacaresti
24. DRAGANESTI VLASCA 1. DRAGANESTI-VLASCA
2. Comoara
3. Vaceni
25. FURCULESTI 1. FURCULESTI
2. Moşteni
3. Spatarei
4. Voievoda
26. FRUMOASA 1. FRUMOASA
2. Pauleasca
27. GALATENI 1. GALATENI
2. Bascoveni
3. Gradisteanca
28. GRATIA 1. GRATIA
2. Ciurari-Deal
3. Draghinesti
29. IZVOARELE 1. IZVOARELE
30. LISA 1. LISA
2. Vanatori
31. LUNCA 1. LUNCA
2. Pleasov
3. Prundu
4. Saelele
32. MAVRODIN 1. MAVRODIN
2. Nenciulesti
3. Paru Rotund
33. MAGURA 1. MAGURA
2. Guruieni
34. MALDAENI 1. MALDAENI
35. MERENI 1. MERENII DE JOS
2. Merenii de Sus
3. Stefeni
36. MIRZANESTI 1. MIRZANESTI
2. Cernetu
3. Teleormanu
4. Valea Parului
37. MOŞTENI 1. MOŞTENI
38. NASTURELU 1. NASTURELU
2. Zimnicele
39. NECSESTI 1. NECSESTI
2. Belciug
3. Gardesti
40. OLTENI 1. OLTENI
2. Perii Brosteni
41. ORBEASCA 1. ORBEASCA DE JOS
2. Laceni
3. Orbeasca de Sus
42. PERETU 1. PEPETU
43. PIATRA 1. PIATRA
44. PIETROSANI 1. PIETROSANI
45. PLOSCA 1. PLOSCA
46. PLOPII-SLAVITESTI 1. PLOPII-SLAVITESTI
2. Beciu
3. Barsestii de Jos
4. Brancoveanca
5. Dudu
6. Smardan
47. POENI 1. POENI
2. Banov
3. Bratesti
4. Catunu
5. Preajba
6. Tavarlau
7. Vatasi
48. PURANI 1. PURANI
2. Schitu Poienari
3. Silistea
4. Vitanesti
49. PUTINEIU 1. PUTINEIU
2. Baduleasa
3. Carlomanu
50. RADOIESTI 1. RADOIESTI-VALE
2. Cetatea
3. Radoiesti-Deal
51. RASMIRESTI 1. RASMIRESTI
2. Ludaneasca
52. SALCIA 1. SALCIA
2. Baneasa
3. Tudor Vladimirescu
53. SACENI 1. SACENI
2. Butculesti
3. Ciurari
54. SCRIOASTEA 1. SCRIOASTEA
2. Brebina
3. Cucueti
4. Viile
55. SCURTU MARE 1. SCURTU MARE
2. Albeni
3. Dracesti
4. Negrilesti
5. Scurtu-Slavesti
6. Valea Poştei
56. SEACA 1. SEACA
2. Navodari
57. SFINTESTI 1. SFINTESTI
58. SEGARCEA-VALE 1. SEGARCEA-VALE
2. Olteanca
3. Segarcea-Deal
59. SILISTEA 1. SILISTEA
2. Butesti
3. Purani
4. Puranii de Sus
5. Silistea Mica
60. SILISTEA NOUA 1. SILISTEA NOUA
61. SIRBENI 1. SIRBENII DE JOS
2. Sarbeni
3. Udeni
62. SLOBOZIA MINDRA 1. SLOBOZIA MINDRA
2. Uda-Clocociov
3. Uda-Paciurea
63. SMIRDIOASA 1. SMIRDIOASA
2. Soimu
64. STEJARU 1. STEJARU
2. Bratcovu
3. Gresia
4. Socetu
65. SUHAIA 1. SUHAIA
2. Fantanele
66. STOROBANEASA 1. STOROBANEASA
2. Beiu
67. TALPA 1. TALPA-OGRAZILE
2. Linia Costii
3. Rotaresti
4. Talpa-Bascoveni
5. Talpa Poştei
68. TATARASTII DE JOS 1. TATARASTII DE JOS
2. Lada
3. Negreni
4. Negrenii de Sus
5. Negrenii-Osebiti
6. Obartu
7. Slavesti
69. TATARASTII DE SUS 1. TATARASTII DE SUS
2. Dobreni
3. Udupu
70. TOPORU 1. TOPORU
2. Tomulesti
71. TRAIAN 1. TRAIAN
72. TRIVALEA-MOŞTENI 1. TRIVALEA-MOŞTENI
2. Bratasani
3. Schela
73. TROIANUL 1. TROIANUL
2. Dulceni
3. Vatra
74. TIGANESTI 1. TIGANESTI
75. VEDEA 1. VEDEA
2. Albesti
3. Cosoteni
4. Dulceanca
5. Meri
76. VIISOARA 1. VIISOARA
77. VIRTOAPE 1. VIRTOAPELE DE SUS
2. Garagau
3. Vartoapele de Jos
78. ZIMBREASCA 1. ZIMBREASCA


JUDEŢUL TIMIS
cu resedinta în municipiul Timişoara

┌────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................. 2 │
│ Oraşe ..................................... 4 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................... 7 │
│ Comune .................................... 76 │
│ - din care, suburbane .................... 3 │
│ Sate ...................................... 318 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............. 4 │
└────────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Sate componente ale
Denumirea municipiului Comune suburbane comunei suburbane
────────────────────── ──────────────── ───────────────────
I. TIMIŞOARA 1. DUMBRAVITA 1. DUMBRAVITA
2. GHIRODA 1. GHIRODA
2. Giarmata-Vii
3. GIROC 1. GIROC
2. Chisoda

Sate ce aparţin
municipiului
II. LUGOJ ────────────────
1. Maguri
2. Tapia

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente Sate ce aparţin
Denumirea oraşului ale oraşului oraşului
────────────────── ───────────────────── ───────────────
1. BUZIAS 1. BUZIAS 1. Bacova
2. Silagiu
2. DETA 1. Opatita
3. JIMBOLIA
4. SINNICOLAU MARE

C. COMUNE
─────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
─────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
─────────────────────────────────────────────────────────
1. BALINT 1. BALINT
2. Bodo
3. Fadimac
4. Targoviste
2. BANLOC 1. BANLOC
2. Dolat
3. Livezile
4. Ofsenita
5. Partos
6. Soca
3. BARA 1. BARA
2. Dobresti
3. Lapusnic
4. Radmanesti
5. Spata
4. BEBA VECHE 1. BEBA VECHE
2. Cherestur
3. Pordeanu
5. BECICHERECU MIC 1. BECICHERECU MIC
2. Dudestii Noi
6. BELINT 1. BELINT
2. Babsa
3. Chizatau
4. Gruni
7. BETHAUSEN 1. BETHAUSEN
2. Cladova
3. Cliciova
4. Cutina
5. Leucusesti
6. Nevrincea
8. BILED 1. BILED
2. Sandra
3. Uihei
9. BIRNA 1. BIRNA
2. Botesti
3. Botinesti
4. Drinova
5. Juresti
6. Poganesti
7. Sarazani
10. BOGDA 1. BOGDA
2. Altringen
3. Buzad
4. Charlotenburg
5. Comeat
6. Sintar
11. BOLDUR 1. BOLDUR
2. Jabar
3. Ohaba-Forgaci
4. Sinersig
12. BRESTOVAT 1. BRESTOVAT
2. Cosarii
3. Hodos
4. Lucaret
5. Tes
13. CARPINIS 1. CARPINIS
2. Iecea Mare
3. Iecea Mica
14. CENAD 1. CENAD
15. CENEI 1. CENEI
2. Bobda
3. Checea
16. CHEVERESU MARE 1. CHEVERESU MARE
2. Dragsina
3. Vucova
17. CIACOVA 1. CIACOVA
2. Cebza
3. Gad
4. Ghilad
5. Macedonia
6. Obad
7. Petroman
18. COMLOSU MARE 1. COMLOSU MARE
2. Comlosu Mic
3. Lungã
19. COSTEIU 1. COSTEIU
2. Hezeris
3. Paru
4. Tipari
5. Valea Lungã Romana
20. CRICIOVA 1. CRICIOVA
2. Ciresu
3. Ciresu Mic
4. Jdioara
21. CURTEA 1. CURTEA
2. Cosava
3. Homojdia
22. DAROVA 1. DAROVA
2. Hodos
3. Sacosu Mare
23. DENTA 1. DENTA
2. Brestea
3. Rovinita Mare
4. Rovinita Mica
24. DUDESTII VECHI 1. DUDESTII VECHI
2. Cheglevici
3. Colonia Bulgara
4. Valcani
25. DUMBRAVA 1. DUMBRAVA
2. Bucovat
3. Rachita
26. FAGET 1. FAGET
2. Batesti
3. Begheiu Mic
4. Bichigi
5. Branesti
6. Bunea Mare
7. Bunea Mica
8. Colonia Mica
9. Jupanesti
10. Povargina
11. Temeresti
27. FIRDEA 1. FIRDEA
2. Dragsinesti
3. Gladna Montanã
4. Gladna Romana
5. Hauzesti
6. Matnicu Mic
7. Zolt
28. FOENI 1. FOENI
2. Cruceni
29. GAVOJDIA 1. GAVOJDIA
2. Jena
3. Lugojel
4. Salbagel
30. GATAIA 1. GATAIA
2. Berecuta
3. Birda
4. Butin
5. Manastire
6. Percosova
7. Sculia
8. Sangeorge
9. Semlacu Mare
10. Semlacu Mic
31. GHIZELA 1. GHIZELA
2. Hisias
3. Paniova
4. Sanovita
32. GIARMATA 1. GIARMATA
2. Cerneteaz
33. GIERA 1. GIERA
2. Granicerii
3. Toager
34. GIULVAZ 1. GIULVAZ
2. Crai Nou
3. Ivanda
4. Rudna
35. JAMU MARE 1. JAMU MARE
2. Clopodia
3. Ferendia
4. Gherman
5. Latunas
36. JEBEL 1. JEBEL
2. Padureni
37. LENAUHEIM 1. LENAUHEIM
2. Bulgarus
3. Grabat
38. LIEBLING 1. LIEBLING
2. Cerna
3. Iosif
39. LOVRIN 1. LOVRIN
2. Gottlob
3. Tomnatic
4. Vizejdia
40. MARGINA 1. MARGINA
2. Breazova
3. Bulza
4. Cosevita
5. Costeiu de Sus
6. Grosi
7. Nemesesti
8. Sintesti
9. Zorani
41. MASLOC 1. MASLOC
2. Alios
3. Fibis
4. Remetea Mica
42. MANASTIUR 1. MANASTIUR
2. Padurani
3. Remetea-Lunca
4. Topla
43. MORAVITA 1. MORAVITA
2. Dejan
3. Gaiu Mic
4. Stamora Germanã
44. MOSNITA NOUA 1. MOSNITA NOUA
2. Albina
3. Mosnita Veche
4. Rudicica
5. Urseni
45. NADRAG 1. NADRAG
2. Crivina
46. NITCHIDORF 1. NITCHIDORF
2. Blajova
3. Duboz
47. OHABA LUNGĂ 1. OHABA LUNGĂ
2. Dubesti
3. Iersnic
4. Ohaba Romana
48. ORTISOARA 1. ORTISOARA
2. Calacea
3. Cornesti
4. Seceani
49. PECIU NOU 1. PECIU NOU
2. Dinias
3. Sanmartinu Sarbesc
50. PERIAM 1. PERIAM
2. Pesac
51. PIETROASA 1. PIETROASA
2. Crivina de Sus
3. Farasesti
4. Poieni
52. PISCHIA 1. PISCHIA
2. Bencecu de Jos
3. Bencecu de Sus
4. Murani
5. Salciua Noua
53. RACOVITA 1. RACOVITA
2. Capãt
3. Dragoiesti
4. Ficatar
5. Hitias
6. Sarbova
54. RECAS 1. RECAS
2. Bazos
3. Herneacova
4. Izvin
5. Nadas
6. Petrovaselo
7. Stanciova
55. REMETEA MARE 1. REMETEA MARE
2. Bazosu Nou
3. Bucovat
4. Ianova
56. SACOSU TURCESC 1. SACOSU TURCESC
2. Berini
3. Icloda
4. Otvesti
5. Stamora Romana
6. Uliuc
7. Unip
57. SATCHINEZ 1. SATCHINEZ
2. Barateaz
3. Hodoni
58. SACALAZ 1. SACALAZ
2. Beregsau Mare
3. Beregsau Mic
59. SECAS 1. SECAS
2. Cheches
3. Crivobara
4. Vizma
60. SINANDREI 1. SINANDREI
2. Carani
3. Covaci
61. SINMIHAIU ROMAN 1. SINMIHAIU ROMAN
2. Sanmihaiu German
3. Utvin
62. SINPETRU MARE 1. SINPETRU MARE
2. Igris
3. Saravale
63. SAG 1. SAG
2. Parta
64. STIUCA 1. STIUCA
2. Dragomiresti
3. Olosag
4. Zgribesti
65. TEREMIA MARE 1. TEREMIA MARE
2. Nerau
3. Teremia Mica
66. TOMESTI 1. TOMESTI
2. Balosesti
3. Colonia Fabricii
4. Luncanii de Jos
5. Luncanii de Sus
6. Româneşti
67. TOPOLOVATU MARE 1. TOPOLOVATU MARE
2. Cralovat
3. Ictar-Budinti
4. Iosifalau
5. Sustra
6. Topolovatu Mic
68. TORMAC 1. TORMAC
2. Cadar
3. Sipet
69. TRAIAN VUIA 1. SUDRIAS
2. Jupani
3. Saceni
4. Surducu Mic
5. Susani
6. Traian Vuia
70. UIVAR 1. UIVAR
2. Iohanisfeld
3. Otelec
4. Pustinis
5. Rauti
6. Sanmartinu Maghiar
71. VARIAS 1. VARIAS
2. Gelu
3. Sanpetru Mic
72. VICTOR VLAD DELAMARINA 1. VICTOR VLAD DELAMARINA
2. Herendesti
3. Honorici
4. Padureni
5. Petroasa Mare
6. Pini
7. Visag
73. VOITEG 1. VOITEG
2. Folea


JUDEŢUL TULCEA
cu resedinta în municipiul Tulcea

┌────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ 1 │
│ Oraşe .................................... 4 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 8 │
│ Comune ................................... 43 │
│ - din care, suburbane ................... - │
│ Sate ..................................... 133 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ - │
└────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────
I. TULCEA 1. TULCEA
2. Tudor Vladimirescu

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente
Denunirea oraşului ale oraşului
────────────────── ─────────────────────
1. BABADAG
2. ISACCEA 1. ISACCEA
2. Tichilesti
3. Revarsarea
3. MACIN
4. SULINA

C. COMUNE
──────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
──────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
──────────────────────────────────────────────────────
1. BAIA 1. BAIA
2. Camena
3. Caugagia
4. Ceamurlia de Sus
5. Panduru
2. BEIDAUD 1. BEIDAUD
2. Neatarnarea
3. Sarighiol de Deal
3. C.A. ROSETTI 1. C.A. ROSETTI
2. Cardon
3. Letea
4. Periprava
5. Sfistofca
4. CARCALIU 1. CARCALIU
5. CASIMCEA 1. CASIMCEA
2. Cismeaua Noua
3. Corugea
4. Haidar
5. Rahman
6. Razboieni
7. Stanca
6. CEATALCHIOI 1. CEATALCHIOI
2. Patlageanca
3. Plauru
4. Salceni
7. CEAMURLIA DE JOS 1. CEAMURLIA DE JOS
2. Lunca
8. CERNA 1. CERNA
2. General Praporgescu
3. Mircea Voda
4. Traian
9. CHILIA VECHE 1. CHILIA VECHE
2. Caslita
3. Ostrovu Tataru
4. Tatanir
10. CIUCUROVA 1. CIUCUROVA
2. Atmagea
3. Fântâna Mare
11. CRISAN 1. CRISAN
2. Caraorman
3. Mila 23
12. DAENI 1. DAENI
13. DOROBANTU 1. DOROBANTU
2. Ardealu
3. Carjelari
4. Fântâna Oilor
5. Mesteru
14. FRECATEI 1. FRECATEI
2. Cataloi
3. Posta
4. Telita
15. GRECI 1. GRECI
16. GRINDU 1. GRINDU
17. HAMCEARCA 1. HAMCEARCA
2. Balabancea
3. Caprioara
4. Nifon
18. HORIA 1. HORIA
2. Closca
3. Floresti
19. IZVOARELE 1. IZVOARELE
2. Alba
3. Iulia
4. Valea Teilor
20. JIJILA 1. JIJILA
2. Garvan
21. JURILOVCA 1. JURILOVCA
2. Visina
3. 6 Martie
22. LUNCAVITA 1. LUNCAVITA
2. Rachelu
3. Vacareni
23. MAHMUDIA 1. MAHMUDIA
2. Baltenii de Jos
3. Baltenii de Sus
4. Bestepe
24. MALIUC 1. MALIUC
2. Ilganii de Sus
3. Gorgova
4. Partizani
5. Vulturu
25. MIHAI BRAVU 1. MIHAI BRAVU
2. Satu Nou
3. Turda
26. MIHAIL KOGALNICEANU 1. MIHAIL KOGALNICEANU
2. Lastuni
3. Randunica
27. MURIGHIOL 1. MURIGHIOL
2. Colina
3. Dunavatu de Jos
4. Dunavatu de Sus
5. Plopul
6. Sarinasuf
7. Uzlina
28. NALBANT 1. NALBANT
2. Nicolae Balcescu
3. Trestenic
29. NICULITEL 1. NICULITEL
30. NUFARU 1. NUFARU
2. Ilganii de Jos
3. Malcoci
4. Victoria
31. OSTROV 1. OSTROV
2. Piatra
32. PARDINA 1. PARDINA
33. PECENEAGA 1. PECENEAGA
34. SARICHIOI 1. SARICHIOI
2. Enisala
3. Sabangia
4. Visterna
5. Zebil
35. SFINTU GHEORGHE 1. SFINTU GHEORGHE
36. SLAVA CERCHEZA 1. SLAVA CERCHEZA
2. Slava Rusa
37. SMIRDAN 1. SMIRDAN
38. SOMOVA 1. SOMOVA
2. Mineri
3. Parches
39. STEJARU 1. STEJARU
2. Mina Altan Tepe
3. Vasile Alecsandri
40. TOPOLOG 1. TOPOLOG
2. Calfa
3. Cerbu
4. Fagarasu Nou
5. Luminita
6. Magurele
7. Sambata Noua
41. TURCOAIA 1. TURCOAIA
42. VALEA NUCARILOR 1. VALEA NUCARILOR
2. Agighiol
3. Iazurile
43. 23 AUGUST 1. 23 AUGUST


JUDEŢUL VASLUI
cu resedinta în oraşul Vaslui

┌───────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii .................................. 1 │
│ Oraşe ...................................... 3 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ............................ 9 │
│ Comune ..................................... 71 │
│ - din care, suburbane ..................... - │
│ Sate ....................................... 456 │
│ - din care, aparţin oraşelor .............. 6 │
└───────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Denumirea municipiului
──────────────────────
I. BIRLAD

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului
──────────────────
1. HUSI

Sate ce aparţin
oraşului
───────────────
2. NEGRESTI 1. Cazanesti
2. Cioatele
3. Glodeni
4. Parpanita
5. Poiana
6. Valea Mare

Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────

3. VASLUI 1. VASLUI
2. Bahnari
3. Brodoc
4. Moara Grecilor
5. Rediu
6. Viisoara

C. COMUNE
──────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
──────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
──────────────────────────────────────────────────────
1. ALBESTI 1. ALBESTI
2. Corni-Albesti
3. Crasna
4. Gura Albesti
2. ALEXANDRU VLAHUTA 1. ALEXANDRU VLAHUTA
2. Buda
3. Ghicani
4. Ibanesti
5. Manzati
6. Morareni
7. Putu Olarului
3. ARSURA 1. ARSURA
2. Fundatura
3. Mihail Kogalniceanu
4. Pahnesti
4. BANCA 1. GARA BANCA
2. Banca
3. Ghermanesti
4. Miclesti
5. Mitoc
6. Satu Nou
7. Salcioara
8. Sarbi
9. Stoisesti
10. Stramtura-Mitoc
11. Tifu
12. 30 Decembrie
5. BACANI 1. BACANI
2. Baltateni
3. Drujesti
4. Suseni
5. Vulpaseni
6. BACESTI 1. BACESTI
2. Armaseni
3. Babusa
4. Paltinis
5. Tibanestii Buhlii
6. Vovriesti
7. BALTENI 1. BALTENI
2. Balteni-Deal
3. Chetresti
8. BEREZENI 1. BEREZENI
2. Musata
3. Ranceni
4. Satu Nou
5. Stuhulet
9. BLAGESTI 1. BLAGESTI
2. Igesti
3. Sipeni
10. BOGDANA 1. BOGDANA
2. Arsita
3. Fântâna Blanarului
4. Gavanu
5. Lacu Babei
6. Plopeni
7. Similisoara
8. Suceveni
9. Verdes
11. BOGDANESTI 1. BOGDANESTI
2. Buda
3. Horoiata
4. Hupca
5. Orgoiesti
6. Ulea
7. Untesti
8. Visinari
9. Vladesti
12. BOGDANITA 1. BOGDANITA
2. Cepesti
3. Cartibasi
4. Coroiesti
5. Radaesti
6. Schitu
7. Tunsesti
13. BOTESTI 1. BOTESTI
2. Ganesti
3. Gugesti
4. Talpigeni
14. BUNESTI-AVERESTI 1. AVERESTI
2. Armaseni
3. Bunesti
4. Plopi
5. Podu Oprii
6. Rosiori
7. Tabalaiesti
15. CODAESTI 1. CODAESTI
2. Ghergheleu
3. Pribesti
4. Rediu Galian
16. COROIESTI 1. COROIESTI
2. Chilieni
3. Coroiestii de Sus
4. Hreasca
5. Mireni
6. Movileni
7. Pacuraresti
17. COSTESTI 1. COSTESTI
2. Chitcani
3. Dinga
4. Parvesti
5. Puntiseni
6. Radesti
18. CRETESTI 1. CRETESTI
2. Budesti
3. Cretestii de Sus
4. Satu Nou
19. DANESTI 1. DANESTI
2. Bereasa
3. Botoaia
4. Emil Racovita
5. Rascani
6. Tatarani
20. DELENI 1. DELENI
2. Bulboaca
3. Moreni
4. Zizinca
21. DELESTI 1. DELESTI
2. Albesti
3. Balesti
4. Cozmesti
5. Fastaci
6. Fundatura
7. Hârşova
8. Hordilesti
9. Manastirea
10. Raduiesti
22. DRAGOMIRESTI 1. DRAGOMIRESTI
2. Babuta
3. Belzeni
4. Botoi
5. Ciuperca
6. Doagele
7. Poiana Pietrei
8. Popesti
9. Radeni
10. Semenea
11. Tulesti
12. Vladia
23. DRINCENI 1. DRINCENI
2. Albita
3. Baile Dranceni
4. Ghermanesti
5. Rasesti
6. Soparleni
24. DUDA-EPURENI 1. EPURENI
2. Bobesti
3. Duda
4. Valea Grecului
25. DUMESTI 1. DUMESTI
2. Dumestii Vechi
3. Schinetea
4. Valea Mare
26. EPURENI 1. EPURENI
2. Barlalesti
3. Bursuci
4. Horga
27. FALCIU 1. FALCIU
2. Bogdanesti
3. Bozia
4. Copaceana
5. Odaia Bogdana
6. Ranzesti
28. GAGESTI 1. GAGESTI
2. Giurcani
3. Peicani
4. Popeni
5. Tupilati
29. GHERGHESTI 1. GHERGHESTI
2. Chetrosu
3. Corodesti
4. Dragomanesti
5. Draxeni
6. Lazu
7. Lunca
8. Soci
9. Valea Lupului
30. GIRCENI 1. GIRCENI
2. Dumbraveni
3. Racova
4. Racovita
5. Slobozia
6. Trohan
31. GRIVTA 1. GRIVITA
2. Fruntiseni
3. Grajdeni
4. Odaia Bursucani
5. Trestiana
32. HOCENI 1. HOCENI
2. Barbosi
3. Deleni
4. Oteleni
5. Rediu
6. Siscani
7. Tomsa
33. HURDUGI 1. HURDUGI
2. Grumezoaia
3. Gusitei
4. Plotonesti
5. Urlati
34. IANA 1. IANA
2. Halaresti
3. Recea
4. Silistea
5. Vadurile
35. IVANESTI 1. IVANESTI
2. Albina
3. Blesca
4. Brosteni
5. Buscata
6. Cosca
7. Cosesti
8. Fundatura Mare
9. Fundatura Mica
10. Harsoveni
11. Iezerel
12. Ursoaia
13. Valea Mare
14. Valea Oanei
36. IVESTI 1. IVESTI
2. Belcesti
3. Pogonesti
4. Polocin
37. LAZA 1. LAZA
2. Bejenesti
3. Poiana lui Alexa
4. Puscasi
5. Rasnita
6. Sauca
7. Teisoru
8. Valea Targului
38. LIPOVAT 1. LIPOVAT
2. Capusneni
3. Chitoc
4. Corbu
5. Fundu Vaii
39. LUNCA BANULUI 1. LUNCA BANULUI
2. Broscosesti
3. Condrea
4. Focsa
5. Lunca Veche
6. Otetoaia
7. Raducani
40. MALUSTENI 1. MALUSTENI
2. Ghireasca
3. Lupesti
4. Manastirea
5. Manzatesti
6. Tutcani
41. MICLESTI 1. MICLESTI
2. Chircesti
3. Popesti
42. MUNTENII DE JOS 1. MUNTENII DE JOS
2. Bacaoani
3. Manjesti
4. Secuia
43. MURGENI 1. MURGENI
2. Carja
3. Latesti
4. Sarateni
5. Schineni
6. Vadeni
7. 23 August
44. OLTENESTI 1. OLTENESTI
2. Curteni
3. Pahna
4. Tarzii
5. Vinetesti
6. Zgura
45. OSESTI 1. OSESTI
2. Buda
3. Padureni
4. Valcele
46. PADURENI 1. PADURENI
2. Capotesti
3. Davidesti
4. Ivanesti
5. Leosti
6. Rusca
7. Todireni
8. Valeni
47. PERIENI 1. PERIENI
2. Ciocani
3. Crang
4. Crangu Nou
5. Podu Petris
48. POIENESTI 1. POIENESTI
2. Dealu Secarii
3. Floresti
4. Frasinu
5. Fundu Vaii
6. Oprisita
7. Poienesti-Deal
49. POGANA 1. POGANA
2. Bogesti
3. Carjoani
4. Mascurei
5. Tomesti
50. PUIESTI 1. PUIESTI
2. Bartalus-Mocani
3. Bartalus-Rãzeşi
4. Calimanesti
5. Cetatuia
6. Cristesti
7. Fantanele
8. Fulgu
9. Galtesti
10. Iezer
11. Lalesti
12. Rotari
13. Rusi
51. PUNGESTI 1. PUNGESTI
2. Armasoaia
3. Cursesti-Deal
4. Cursesti-Vale
5. Hordila
6. Rapsa
7. Silistea
8. Stejaru
9. Toporasti
52. REBRICEA 1. REBRICEA
2. Bolati
3. Craciunesti
4. Draxeni
5. Macresti
6. Ratesu Cuzei
7. Sasova
8. Tatomiresti
9. Tufestii de Jos
53. ROSIESTI 1. ROSIESTI
2. Codreni
3. Gara Rosiesti
4. Gura Idrici
5. Idrici
6. Rediu
7. Valea lui Darie
54. SOLESTI 1. SOLESTI
2. Bousori
3. Iaz
4. Satu Nou
5. Serbotesti
6. Stioborani
7. Valea Silistei
55. STANILESTI 1. STANILESTI
2. Bogdana-Voloseni
3. Budu Cantemir
4. Chersacosu
5. Gura Vaii
6. Poganesti
7. Saratu
56. ŞTEFAN CEL MARE 1. ŞTEFAN CEL MARE
2. Barzesti
3. Brahasoaia
4. Calugareni
5. Cantalaresti
6. Maraseni
7. Muntenesti
57. SULETEA 1. SULETEA
2. Fedesti
3. Jigalia
4. Rascani
58. TANACU 1. TANACU
2. Benesti
3. Muntenii de Sus
4. Satu Nou
59. TACUTA 1. TACUTA
2. Cujba
3. Dumasca
4. Focseasca
5. Mircesti
6. Protopopesti
7. Sofieni
60. TATARANI 1. TATARANI
2. Baltati
3. Crasnaseni
4. Giurgesti
5. Leosti
6. Mantu
7. Stroiesti
8. Valea lui Bosie
9. Valea Seaca
61. TODIRESTI 1. TODIRESTI
2. Cotic
3. Dragesti
4. Huc
5. Plopoasa
6. Rafaila
7. Silistea
8. Sofronesti
9. Valea Popii
10. Viisoara
62. TUTOVA 1. TUTOVA
2. Badeana
3. Borodesti
4. Ciortolom
5. Coroiu
6. Crivesti
7. Pochidia
8. Satu Nou
9. Salceni
10. Vizureni
63. VALENI 1. VALENI
2. Feresti
3. Moara Domneascã
64. VETRISOAIA 1. VETRISOAIA
2. Bumbata
65. VIISOARA 1. VIISOARA
2. Dodesti
3. Halta Dodesti
4. Urdesti
5. Valeni
6. Viltotesti
66. VINDEREI 1. VINDEREI
2. Bradesti
3. Docani
4. Docaneasa
5. Gara Docaneasa
6. Gara Talasman
7. Obarseni
8. Valea Lungã
67. VOINESTI 1. VOINESTI
2. Avramesti
3. Bancesti
4. Corobanesti
5. Gardesti
6. Marasesti
7. Obarseni
8. Obarsenii Lingurari
9. Rugaria
10. Stancaseni
11. Uricari
68. VULTURESTI 1. VULTURESTI
2. Buhaiesti
3. Podeni
4. Voinesti
69. VUTCANI 1. VUTCANI
2. Malaiesti
3. Posta Elan
70. ZAPODENI 1. ZAPODENI
2. Butucaria
3. Ciofeni
4. Delea
5. Dobroslovesti
6. Macresti
7. Portari
8. Telejna
9. Uncesti
71. ZORLENI 1. ZORLENI
2. Dealu Mare
3. Popeni
4. Simila


JUDEŢUL VILCEA
cu resedinta în municipiul Rimnicu Vilcea

┌─────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................ 1 │
│ Oraşe .................................... 7 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor .......................... 41 │
│ Comune ................................... 78 │
│ - din care, suburbane ................... 1 │
│ Sate ..................................... 568 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............ 14 │
└─────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────
1. RIMNICU VILCEA 1. RIMNICU VILCEA
2. Aranghel
3. Cazanesti
4. Copacelu
5. Dealu Malului
6. Poenari
7. Priba
8. Raureni
9. Stolniceni
10. Troian

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
1. GORANU 1. GORANU
2. Feteni
3. Lespezi
4. Salistea

B. ORAŞE
────────

Denumirea oraşului Localitãţi componente
────────────────── ate oraşului
─────────────────────
1. BAILE GOVORA 1. Curaturile
2. Gatejesti
3. Prajila
2. BAILE OLANESTI 1. Cheia
2. Comanca
3. Gurguiata
4. Livadia
5. Mosoroasa
6. Olanesti
7. Pietrisu
8. Tisa

Denumirea oraşului Sate ce aparţin
────────────────── oraşului
──────────────────
3. BREZOI 1. Calinesti
2. Corbu
3. Draganesti
4. Golotreni
5. Pascoaia
6. Proieni
7. Valea lui Stan
8. Varatica

Localitãţi componente
ale oraşului
─────────────────────
4. CALIMANESTI 1. CALIMANESTI
2. Caciulata
3. Jiblea Noua
4. Jiblea Veche
5. Pausa
6. Seaca
5. DRAGASANI 1. DRAGASANI
2. Valea Caselor
3. Zarneni
4. Zlatarei
6. HOREZU 1. Ifrimesti
2. Ramesti
3. Romanii de Jos
4. Romanii de Sus
5. Tanasesti
6. Ursani
7. OCNELE MARI 1. Buda
2. Cosota
3. Facai
4. Gura Suhasului
5. Lunca
6. Ocnita
7. Slatioarele
8. Teica

C. COMUNE
──────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
──────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
──────────────────────────────────────────────────────
1. ALUNU 1. ALUNU
2. Bodesti
3. Coltesti
4. Igoiu
5. Ilaciu
6. Ocracu
7. Rosia
2. AMARASTI 1. AMARASTI
2. Meresesti
3. Nemoiu
4. Padina
5. Palanga
6. Teiul
3. BABENI 1. BABENI
2. Bonciu
3. Capu Dealului
4. Paduretu
5. Romani
6. Tatarani
7. Valea Mare
4. BALCESTI 1. BALCESTI
2. Benesti
3. Chirculesti
4. Carlogani
5. Gorunesti
6. Irimesti
7. Otetelisu
8. Preotesti
9. Satu Poieni
5. BARBATESTI 1. BODESTI
2. Barbatesti
3. Barzesti
4. Negrulesti
6. BERBESTI 1. BERBESTI
2. Damteni
3. Dealu Alunis
4. Rosioara
5. Targu Gangulesti
6. Valea Mare
7. BERISLAVESTI 1. STOENESTI
2. Berislavesti
3. Bradisor
4. Dangesti
5. Radacinesti
6. Robaia
7. Scaueni
8. BOISOARA 1. BOISOARA
2. Bumbuesti
3. Gaujani
9. BUDESTI 1. BUDESTI
2. Barza
3. Bercioiu
4. Barsesti
5. Linia
6. Piscu Pietrei
7. Racovita
8. Ruda
10. BUJORENI 1. OLTENI
2. Bogdanesti
3. Bujoreni
4. Gura Vaii
5. Lunca
6. Malu Alb
7. Malu Vartop
11. BUNESTI 1. BUNESTI
2. Coasta Mare
3. Fireşti
4. Rapanesti
5. Teiusu
6. Titireci
12. CERNISOARA 1. ARMASESTI
2. Cernisoara
3. Grosi
4. Madulari
5. Modoia
6. Obarsia
7. Sarsanesti
13. CIINENI 1. CIINENII MICI
2. Cainenii Mari
3. Greblesti
4. Priloage
5. Rau Vadului
6. Robesti
14. COPACENI 1. ULMETU
2. Balteni
3. Bondoci
4. Copaceni
5. Hotarasa
6. Vetelu
15. COSTESTI 1. COSTESTI
2. Bistrita
3. Pietreni
4. Varatici
16. CRETENI 1. CRETENI
2. Izvoru
3. Mrenesti
4. Streminoasa
17. DAESTI 1. DAESTI
2. Babuesti
3. Fedelesoiu
4. Sanbotin
18. DANICEI 1. DEALU LAUNELE
2. Badeni
3. Ceretu
4. Ciresul
5. Dealu Scheiului
6. Dobresti
7. Dragulesti
8. Glodu
9. Gura Crucilor
10. Launele de Jos
11. Linia pe Vale
12. Udresti
13. Valea Scheiului
19. DRAGOESTI 1. DRAGOESTI
2. Buciumeni
3. Geamana
20. FAURESTI 1. MILESTI
2. Babeni-Oltetu
3. Budesti
4. Bungetani
5. Colelia
6. Diculesti
7. Fauresti
8. Gainesti
9. Marcusu
21. FIRTATESTI 1. FIRTATESTI
2. Afanata
3. Becsani
4. Catetu
5. Cuci
6. Dancai
7. Dejoi
8. Dozesti
9. Giulesti
10. Giulestii de Sus
11. Garnicet
12. Maricesti
13. Nisipi
14. Popesti
15. Rusanesti
16. Seciu
17. Stanculesti
18. Sotani
19. Tanislavi
20. Valea Ursului
22. FRINCESTI 1. FRINCESTI
2. Balutoaia
3. Cosani
4. Dezrobiti
5. Genuneni
6. Manailesti
7. Moşteni
8. Surpatele
9. Viisoara
23. GALICEA 1. GALICEA
2. Bratia dm Deal
3. Bratia din Vale
4. Cocoru
5. Cremenari
6. Dealu Mare
7. Ostroveni
8. Teiu
9. Valea Raului
24. GHIOROIU 1. GHIOROIU
2. Cazanesti
3. Herasti
4. Mierea
5. Poienari
6. Stirbesti
25. GLAVILE 1. GLAVILE
2. Aninoasa
3. Jarostea
4. Olteanca
5. Voiculeasa
26. GOLESTI 1. POPESTI
2. Aldesti
3. Blidari
4. Coasta
5. Draganesti
6. Gibesti
7. Giurgiuveni
8. Opatesti
9. Poenita
10. Tulei-Campenl
11. Vatasesti
27. GRADISTEA 1. GRADISTEA
2. Diaconesti
3. Dobricea
4. Linia
5. Obislavu
6. Strachinesti
7. Turburea
8. Tuturu
9. Valea Gradistei
28. GUSOENI 1. GUSOENI
2. Burdalesti
3. Dealu Mare
4. Gusoianca
5. Magureni
6. Sparleni
29. IONESTI 1. IONESTI
2. Bucsani
3. Dealu Mare
4. Delureni
5. Fiscalia
6. Fotesti
7. Guguianca
8. Marcea
9. Prodanesti
30. LALOSU 1. LALOSU
2. Berbesti
3. Ghindari
4. Mologesti
5. Oltetani
6. Portaresti
31. LADESTI 1. LADESTI
2. Cermegesti
3. Chiricesti
4. Ciumagi
5. Dealu Corni
6. Gageni
7. Maldaresti
8. Olteanca
9. Pasculesti
10. Popesti
32. LAPUSATA 1. SARULESTI
2. Beresti
3. Brosteni
4. Mijati
5. Scorusu
6. Serbanesti
7. Zarnesti
33. LIVEZI 1. LIVEZI
2. Parausani
3. Paraienii de Jos
4. Paraienii de Mijloc
5. Paraienii de Sus
6. Plesoiu
7. Ţinã
34. LUNGESTI 1. LUNGESTI
2. Carcadiesti
3. Dumbrava
4. Fumureni
5. Gantulei
6. Stanesti-Lunca
35. MALAIA 1. MALAIA
2. Ciungetu
3. Salistea
36. MATEESTI 1. MATEESTI
2. Greci
3. Turcesti
37. MACIUCA 1. OVESELU
2. Bocsa
3. Botorani
4. Ciocanari
5. Maciuceni
6. Maldaresti
7. Popesti
8. Stefanesti
9. Zavoieni
38. MADULARI 1. MADULARI
2. Balsoara
3. Bantesti
4. Dimulesti
5. Iacovile
6. Mamu
39. MALDARESTI 1. MALDARESTI
2. Maldarestii de Jos
3. Rosoveni
4. Telechesti
40. MIHAESTI 1. BULETA
2. Arsanca
3. Barsesti
4. Govora
5. Gurisoara
6. Magura
7. Mihaesti
8. Munteni
9. Negreni
10. Rugetu
11. Scarisoara
12. Stuparei
13. Vulpuesti
41. MILCOIU 1. MILCOIU
2. Cazanesti
3. Ciutesti
4. Izbasesti
5. Suricaru
6. Tepsenari
42. MUEREASCA 1. MUEREASCA
2. Andreiesti
3. Francesti-Coasta
4. Gavanesti
5. Hotarele
6. Muereasca de Sus
7. Pripoara
8. Suta
43. NICOLAE BALCESCU 1. ROTARASTI
2. Bãneşti
3. Corbii din Vale
4. Dosu Raului
5. Ginerica
6. Galtofani
7. Linia Hanului
8. Mazararu
9. Mangureni
10. Plesoiu
11. Popesti
12. Predesti
13. Schitu
14. Serbaneasa
15. Tufanii
16. Valea Balceasca
17. Valea Viei
44. OLANU 1. OLANU
2. Casa Veche
3. Cioboti
4. Dragioiu
5. Nicolesti
6. Stoicanesti
45. ORLESTI 1. ORLESTI
2. Auresti
3. Procopoaia
4. Scaiosi
5. Silea
46. OTESANI 1. OTESANI
2. Bogdanesti
3. Carstanesti
4. Cucesti
5. Sub Deal
47. PAUSESTI 1. PAUSESTI
2. Barcanele
3. Buzdugan
4. Cernelele
5. Pausesti-Otasau
6. Serbanesti
7. Solicesti
8. Valeni
48. PAUSESTI-MAGLASI 1. PAUSESTI-MAGLASI
2. Coasta
3. Pietrari
4. Ulmetel
5. Valea Cheii
6. Vladuceni
49. PERISANI 1. PERISANI
2. Baiasu
3. Bratovesti
4. Cucoiu
5. Mlaceni
6. Podeni
7. Poiana
8. Pripoare
9. Spinu
10. Surdoiu
11. Titesti
50. PESCEANA 1. PESCEANA
2. Cermegesti
3. Lupoaia
4. Negraia
5. Roesti
6. Ursoaia
51. PIETRARI 1. PIETRARI
2. Pietrarii de Sus
52. POPESTI 1. POPESTI
2. Curtea
3. Daesti
4. Firijba
5. Meieni
6. Ursi
7. Valea Caselor
53. PRUNDENI 1. PRUNDENI
2. Barbuceni
3. Calina
4. Zavideni
54. RACOVITA 1. RACOVITA
2. Balota
3. Blanoiu
4. Bradu-Clocotici
5. Copaceni
6. Gruiu Lupului
7. Tutulesti
55. ROESTI 1. ROESTI
2. Baiasa
3. Bajenari
4. Barbarigeni
5. Ciocaltei
6. Cueni
7. Frasina
8. Piscu Scoartei
9. Rapa Caramizii
10. Saioci
56. ROSIILE 1. ROSIILE
2. Balaciu
3. Cherasti
4. Hotaroaia
5. Lupuiesti
6. Pasarei
7. Pertesti
8. Plesesti
9. Ratalesti
10. Româneşti
11. Zgubea
57. RUNCU 1. RUNCU
2. Caligi
3. Gropeni
4. Snamana
5. Surpati
6. Valea Babei
7. Varateci
58. SALATRUCEL 1. SALATRUCEL
2. Patesti
3. Seaca
4. Serbanesti
59. SCUNDU 1. SCUNDU
2. Avramesti
3. Blejani
4. Crangu
60. SINESTI 1. SINESTI
2. Ciucheti
3. Dealu Bisericii
4. Mijlocu
5. Popesti
6. Urzica
61. SLATIOARA 1. SLATIOARA
2. Coasta Cerbului
3. Gorunesti
4. Milostea
5. Mogesti
6. Rugetu
62. STANESTI 1. STANESTI
2. Barcanesti
3. Cioponesti
4. Cuculesti
5. Garnicetu
6. Linia Dealului
7. Suiesti
8. Valea Lungã
9. Varleni
63. STOENESTI 1. STOENESTI
2. Barlogu
3. Budurasti
4. Deleni
5. Dobriceni
6. Gruieri
7. Gruiu
8. Mogosesti
9. Neghinesti
10. Piscu Mare
11. Popesti
12. Suseni
13. Zmeuratu
64. STOILESTI 1. STOILESTI
2. Balomireasa
3. Barsoiu
4. Bulagei
5. Delureni
6. Geamana
7. Ghiobesti
8. Giuroiu
9. Izvoru Rece
10. Malu
11. Netesti
12. Obogeni
13. Stanesti
14. Ursi
15. Vladulesti
65. STROESTI 1. STROESTI
2. Ciresu
3. Dianu
4. Obrocesti
5. Pojogi-Cerna
66. SUTESTI 1. SUTESTI
2. Borosesti
3. Cetateaua
4. Izvorasu
5. Mazili
6. Mitrofani
7. Racu
8. Verdea
67. SIRINEASA 1. SIRINEASA
2. Aricioaia
3. Ciorasti
4. Slavitesti
5. Valea Alunisului
68. STEFANESTI 1. STEFANESTI
2. Condoiesti
3. Dobrusa
4. Serbanesti
69. SUSANI 1. SUSANI
2. Ramesti
3. Sarbi
4. Stoiculesti
5. Usurei
70. TETOIU 1. TETOIU
2. Baroiu
3. Budele
4. Maneasa
5. Nenciulesti
6. Popesti
7. Tepesti
71. TOMSANI 1. TOMSANI
2. Baltateni
3. Bogdanesti
4. Chiceni
5. Dumbravesti
6. Folestii de Jos
7. Folestii de Sus
8. Miresti
72. VAIDEENI 1. VAIDEENI
2. Cerna
3. Cornet
4. Izvoru Rece
5. Marita
73. VALEA MARE 1. VALEA MARE
2. Batasani
3. Delureni
4. Draganu
5. Margineni
6. Pietroasa
74. VLADESTI 1. VLADESTI
2. Fundatura
3. Pleasa
4. Priporu
5. Trundin
75. VOICESTI 1. VOICESTI
2. Tighina
3. Voicestii din Vale
76. VOINEASA 1. VOINEASA
2. Valea Macesului
3. Voinesita
77. ZATRENI 1. ZATRENI
2. Butanu
3. Ciortesti
4. Contea
5. Dealu Glameia
6. Dealu Valeni
7. Fauresti
8. Ganesti
9. Lacusteni
10. Lacustenii de Jos
11. Lacustenii de Sus
12. Manicea
13. Mecea
14. Oltetu
15. Sascioara
16. Stanomiru
17. Valea Valeni
18. Valeni
19. Zatrenii de Sus


JUDEŢUL VRANCEA
cu resedinta în municipiul Focsani

┌─────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Municipii ................................. 1 │
│ Oraşe ..................................... 4 │
│ Localitãţi componente ale municipiilor │
│ şi ale oraşelor ........................... 15 │
│ Comune .................................... 59 │
│ - din care, suburbane .................... 2 │
│ Sate ...................................... 331 │
│ - din care, aparţin oraşelor ............. 7 │
└─────────────────────────────────────────────────────────────┘

A. MUNICIPII
────────────

Localitãţi componente
Denumirea municipiului ale municipiului
────────────────────── ─────────────────────
I. FOCSANI 1. FOCSANI
2. Mandresti-Moldova
3. Mandresti-Munteni

Sate componente ale
Comune suburbane comunei suburbane
──────────────── ───────────────────
1. CIMPINEANCA 1. CIMPINEANCA
2. Pietroasa
3. Valcele
2. GOLESTI 1. GOLESTI
2. Ceardac

B. ORAŞE
────────

Localitãţi componente Sate ce aparţin
Denumirea oraşului ale oraşului oraşului
────────────────── ───────────────────── ───────────────
1. ADJUD 1. ADJUD 1. Adjudu Vechi
2. Burcioaia 2. Siscani
2. MARASESTI 1. MARASESTI 1. Haret
2. Siretu 2. Modruzeni
3. Tisita 3. Padureni
3. ODOBESTI 1. Unirea
4. PANCIU 1. PANCIU
2. Crucea de Jos
3. Crucea de Sus
4. Dumbrava
5. Neicu
6. Satu Nou

C. COMUNE
───────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea comunei Satele componente
crt.
───────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2
───────────────────────────────────────────────────────────
1. ANDREIASU DE JOS 1. ANDREIASU DE JOS
2. Andreiasu de Sus
3. Arsita
4. Fetig
5. Hotaru
6. Rachitasu
7. Titila
2. BALESTI 1. BALESTI
3. BIRSESTI 1. BIRSESTI
2. Negrilesti
3. Topesti
4. BOGHESTI 1. BOGHESTI
2. Bichesti
3. Boghestii de Sus
4. Chitcani
5. Iugani
6. Placinteni
7. Plesesti
8. Prisecani
9. Tabucesti
5. BOLOTESTI 1. BOLOTESTI
2. Gagesti
3. Ivancesti
4. Pietroasa
5. Putna
6. Vitanestii de sub Magura
6. BORDESTI 1. BORDESTI
2. Bordestii de Jos
7. BROSTENI 1. BROSTENI
2. Arva
3. Pitulusa
8. CHIOJDENI 1. CHIOJDENI
2. Catauti
3. Lojnita
4. Luncile
5. Maracini
6. Podurile
7. Seciu
8. Tulburea
9. CIORASTI 1. CIORASTI
2. Codresti
3. Mihalceni
4. Salcia Noua
5. Salcia Veche
6. Satu Nou
7. Spatareasa
10. CÎMPURI 1. CÎMPURI
2. Fetesti
3. Gura Vaii
4. Rotilestii Mari
5. Rotilestii Mici
11. CIRLIGELE 1. CIRLIGELE
2. Blidari
3. Bontesti
4. Dalhauti
12. CORBITA 1. SERBANESTI
2. Buda
3. Corbita
4. Izvoarele
5. Largaseni
6. Ochesesti
7. Radacinesti
8. Tutu
9. Valcelele
13. COTESTI 1. COTESTI
2. Budesti
3. Golestii de Sus
4. Valea Cotesti
14. DUMBRAVENI 1. DUMBRAVENI
2. Alexandru Vlahuta
3. Candesti
4. Dragosloveni
15. DUMITRESTI 1. DUMITRESTI
2. Bicestii de Jos
3. Bicestii de Sus
4. Blidari
5. Dumitrestii de Sus
6. Dumitrestii-Fata
7. Galoiesti
8. Lastuni
9. Lupoaia
10. Motnau
11. Poienita
12. Roscari
13. Siminoc
14. Tinoasa
15. Trestia
16. Valea Mica
16. FITIONESTI 1. FITIONESTI
2. Ciolanesti
3. Ghimicesti
4. Holbanesti
5. Manastioara
17. GAROAFA 1. GAROAFA
2. Bizighesti
3. Ciuslea
4. Doaga
5. Faurei
6. Precistanu
7. Rachitosu
8. Strajescu
18. GUGESTI 1. GUGESTI
2. Oreavu
19. HOMOCEA 1. HOMOCEA
2. Argea
3. Costisa
4. Lespezi
5. Ploscuteni
20. JARISTEA 1. JARISTEA
2. Padureni
3. Scanteia
4. Varsatura
21. JITIA 1. JITIA
2. Cerbu
3. Dealu Sarii
4. Jitia de Jos
5. Magura
22. LACU LUI BABAN 1. LACU LUI BABAN
2. Balanesti
3. Cocosari
4. Dealu Lung
5. Groapa Tufei
6. Gura Calitei
7. Plopu
8. Poenile
9. Rasca
10. Sotarcari
23. MAICANESTI 1. MAICANESTI
2. Belciugele
3. Ramniceni
4. Slobozia Botesti
5. Stupina
6. Tataru
24. MERA 1. MERA
2. Livada
3. Milcovel
4. Rosioara
5. Vulcaneasa
25. MILCOVUL 1. MILCOVUL
2. Gologanu
3. Lamotesti
4. Rastoaca
26. MOVILITA 1. MOVILITA
2. Diocheti-Rediu
3. Frecatei
4. Trotusanu
5. Valeni
27. NANESTI 1. NANESTI
2. Calienii Noi
3. Calienii Vechi
28. NARUJA 1. NARUJA
2. Podu Narujei
3. Podu Stoica
4. Rebegari
29. NEREJU 1. NEREJU
2. Bradacesti
3. Chiricani
4. Nereju Mic
5. Sahastru
30. NISTORESTI 1. NISTORESTI
2. Batcari
3. Bradetu
4. Fagetu
5. Podu Schiopului
6. Româneşti
7. Ungureni
8. Valea Neagra
9. Vetresti-Herastrau
31. PALTIN 1. PALTIN
2. Carsochesti-Corabita
3. Ghebari
4. Moraresti
5. Pavalari
6. Prahuda
7. Spulber
8. Tojanii de Jos
9. Tojanii de Sus
10. Tepa
11. Tipau
12. Valcani
32. PAUNESTI 1. PAUNESTI
2. Viisoara
33. POIANA CRISTEI 1. POIANA CRISTEI
2. Dealu Cucului
3. Dumbrava
4. Mahriu
5. Odobasca
6. Petreanu
7. Podu Lacului
8. Taratu
34. PUFESTI 1. PUFESTI
2. Ciorani
3. Domneşti-Sat
4. Domneşti-Târg
35. RACOASA 1. RACOASA
2. Gogoiu
3. Marasti
4. Varnita
5. Verdea
36. REGHIU 1. REGHIU
2. Farcas
3. Jgheaburi
4. Piscu Reghiului
5. Raiuti
6. Sindrilari
7. Ursoaia
8. Valea Milcovului
37. RUGINESTI 1. RUGINESTI
2. Anghelesti
3. Copacesti
4. Valeni
38. SIHLEA 1. SIHLEA
2. Bogza
3. Caiata
4. Voetin
39. SLOBOZIA BRADULUI 1. SLOBOZIA BRADULUI
2. Cornetu
3. Coroteni
4. Liesti
5. Olareni
6. Valea Beciului
40. SLOBOZIA CIORASTI 1. SLOBOZIA CIORASTI
2. Armeni
3. Jiliste
41. SOVEJA 1. DRAGUSLOVENI
2. Rucareni
42. STRAOANE 1. STRAOANE
2. Muncelu
3. Repedea
4. Valeni
43. SURAIA 1. SURAIA
2. Biliesti
44. TANASOAIA 1. TANASOAIA
2. Calimaneasa
3. Costisa
4. Costisa de Sus
5. Covrag
6. Feldioara
7. Galbeni
8. Nanesti
9. Vladnicu de Jos
10. Vladnicu de Sus
45. TATARANU 1. TATARANU
2. Bordeasca Noua
3. Bordeasca Veche
4. Martinesti
5. Vajaitoarea
46. TIMBOESTI 1. TIMBOESTI
2. Obrejita
3. Padureni
4. Pietroasa
5. Slimnic
6. Trestieni
47. TULNICI 1. TULNICI
2. Goza
3. Gresu
4. Haulisca
5. Lepsa
6. Paulesti
48. TIFESTI 1. TIFESTI
2. Batinesti
3. Clipicesti
4. Igesti
5. Olesesti
6. Patrascani
7. Sarbi
8. Vitanesti
49. URECHESTI 1. URECHESTI
2. Popesti
3. Terchesti
50. VALEA SARII 1. VALEA SARII
2. Colacu
3. Matacina
4. Poduri
5. Prisaca
51. VIDRA 1. VIDRA
2. Burca
3. Iresti
4. Ruget
5. Scafari
6. Serbesti
7. Tichiris
8. Viisoara
9. Voloscani
52. VINTILEASCA 1. VINTILEASCA
2. Bahnele
3. Dupã Magura
4. Neculele
5. Poiana Stoichii
6. Tanasari
53. VIZANTEA-LIVEZI 1. LIVEZILE
2. Mesteacanu
3. Piscu Radului
4. Vizantea Manastireasca
5. Vizantea Razaseasca
54. VINATORI 1. VINATORI
2. Balta Ratei
3. Jorasti
4. Mircestii Noi
5. Mircestii Vechi
6. Petresti
7. Radulesti
55. VIRTESCOIU 1. VIRTESCOIU
2. Beciu
3. Faraoanele
4. Olteni
5. Pietroasa
6. Ramniceanca
56. VRINCIOAIA 1. VRINCIOAIA
2. Bodesti
3. Muncei
4. Plostina
5. Poiana
6. Spinesti
57. VULTURU 1. VULTURU
2. Botarlau
3. Hangulesti
4. Maluri
5. Vadu Rosca








DOCUMENTAR

I. SITUAŢIE STATISTICA
privind împãrţirea administrativã a teritoriului
Republicii Socialiste România

───────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Nr. JUDEŢUL Numãrul Numãrul Numãrul Nr. de comune Nr. de sate
crt. de de oraşe localitãţilor ──────────────── ───────────────────
municipii componente Total Din care, Total Din care,
ale municipiilor suburbane aparţin
şi oraşelor municipiilor
sau oraşelor
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
0 1 2 3 4 5 6 7 8
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
TOTAL: 47 189 604 2706 145 13149 232
1. Alba 1 8 58 67 1 658 30
2. Arad 1 8 10 67 4 273 7
3. Arges 1 4 7 94 6 578 10
4. Bacau 2 5 18 80 6 491 -
5. Bihor 1 7 21 87 3 435 -
6. Bistrita-Nasaud - 4 14 53 - 235 3
7. Botosani 1 3 7 69 3 338 8
8. Braşov 1 8 14 43 1 150 -
9. Brãila 1 1 2 41 2 142 -
10. Buzau 1 1 2 83 - 485 -
11. Caras-Severin 1 7 21 69 1 288 7
12. Cluj 3 3 14 74 5 420 -
13. Constanta 1 7 17 49 4 196 2
14. Covasna - 5 6 33 3 122 11
15. Dambovita 1 5 13 69 11 338 7
16. Dolj 1 4 10 95 5 380 9
17. Galaţi 2 2 4 56 5 180 2
18. Gorj 1 4 18 64 3 416 17
19. Harghita 1 8 28 49 3 236 -
20. Hunedoara 8 9 28 57 6 459 31
21. Ialomita 1 3 9 55 1 158 -
22. Iaşi 1 3 9 85 5 420 1
23. Ilfov 1 3 4 125 4 418 1
24. Maramures 2 5 19 62 5 227 14
25. Mehedinti 1 4 19 59 2 347 15
26. Mures 2 4 26 91 5 487 3
27. Neamt 2 2 13 70 4 347 3
28. Olt - 5 9 96 3 380 3
29. Prahova 1 13 53 86 10 405 -
30. Satu Mare 1 3 8 56 1 226 5
31. Salaj - 4 8 54 - 281 8
32. Sibiu 2 5 13 55 5 175 2
33. Suceava 1 7 16 90 4 396 1
34. Teleorman 1 4 5 84 6 233 1
35. Timis 2 4 7 76 3 318 4
36. Tulcea 1 4 8 43 - 133 -
37. Vaslui 1 3 9 71 - 456 6
38. Valcea 1 7 41 78 1 568 14
39. Vrancea 1 4 15 59 2 331 7
40. Municipiul
Bucureşti 1 - 1 12 12 23 -
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────



NOTA:
În numãrul localitãţilor componente sînt incluse şi municipiile (oraşele) propriu-zise.



II. JUDEŢELE
──────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea judeţului Resedinta judeţului
crt.
──────────────────────────────────────────────────────
1. ALBA Municipiul Alba Iulia
2. ARAD Municipiul Arad
3. ARGES Municipiul Pitesti
4. BACAU Municipiul Bacau
5. BIHOR Municipiul Oradea
6. BISTRITA-NASAUD Oraşul Bistrita
7. BOTOSANI Municipiul Botosani
8. BRAŞOV Municipiul Braşov
9. BRĂILA Municipiul Brãila
10. BUZAU Municipiul Buzau
11. CARAS-SEVERIN Municipiul Resita
12. CLUJ Municipiul Cluj
13. CONSTANTA Municipiul Constanta
14. COVASNA Oraşul Sfantu Gheorghe
15. DIMBOVITA Municipiul Targoviste
16. DOLJ Municipiul Craiova
17. GALAŢI Municipiul Galaţi
18. GORJ Municipiul Targu Jiu
19. HARGHITA Oraşul Miercurea-Ciuc
20. HUNEDOARA Municipiul Deva
21. IALOMITA Oraşul Slobozia
22. IAŞI Municipiul Iaşi
23. ILFOV Municipiul Bucureşti
24. MARAMURES Municipiul Baia Mare
25. MEHEDINTI Municipiul Turnu Severin
26. MURES Municipiul Targu Mures
27. NEAMT Municipiul Piatra-Neamt
28. OLT Oraşul Slatina
29. PRAHOVA Municipiul Ploiesti
30. SATU MARE Municipiul Satu Mare
31. SALAJ Oraşul Zalau
32. SIBIU Municipiul Sibiu
33. SUCEAVA Municipiul Suceava
34. TELEORMAN Oraşul Alexandria
35. TIMIS Municipiul Timişoara
36. TULCEA Municipiul Tulcea
37. VASLUI Oraşul Vaslui
38. VILCEA Municipiul Ramnicu Valcea
39. VRANCEA Municipiul Focsani
──────────────────────────────────────────────────────

III. MUNICIPIILE
────────────────────────────────────────────
Nr.
crt. Denumirea municipiului Judeţul
────────────────────────────────────────────
1. ALBA IULIA ALBA
2. ARAD ARAD
3. BACAU BACAU
4. BAIA MARE MARAMURES
5. BIRLAD VASLUI
6. BOTOSANI BOTOSANI
7. BRAŞOV BRAŞOV
8. BRĂILA BRĂILA
9. BUCUREŞTI -
10. BUZAU BUZAU
11. CALARASI IALOMITA
12. CLUJ CLUJ
13. CONSTANTA CONSTANTA
14. CRAIOVA DOLJ
15. DEJ CLUJ
16. DEVA HUNEDOARA
17. FOCSANI VRANCEA
18. GALAŢI GALAŢI
19. GHEORGHE GHEORGHIU-DEJ BACAU
20. GIURGIU ILFOV
21. HUNEDOARA HUNEDOARA
22. IAŞI IAŞI
23. LUGOJ TIMIS
24. MEDIAS SIBIU
25. ODORHEIU SECUIESC HARGHITA
26. ORADEA BIHOR
27. PETROSANI HUNEDOARA
28. PIATRA-NEAMT NEAMT
29. PITESTI ARGES
30. PLOIESTI PRAHOVA
31. RESITA CARAS-SEVERIN
32. RIMNICU VILCEA VILCEA
33. ROMAN NEAMT
34. SATU MARE SATU MARE
35. SIBIU SIBIU
36. SIGHISOARA MURES
37. SIGHETU MARMATIEI MARAMURES
38. SUCEAVA SUCEAVA
39. TECUCI GALAŢI
40. TIMIŞOARA TIMIS
41. TIRGOVISTE DIMBOVITA
42. TIRGU JIU GORJ
43. TIRGU MURES MURES
44. TULCEA TULCEA
45. TURDA CLUJ
46. TURNU MAGURELE TELEORMAN
47. TURNU SEVERIN MEHEDINTI
───────────────────────────────────────────────

IV. ORAŞELE
───────────────────────────────────────────────
Nr.
crt. Denumirea oraşului Judeţul
───────────────────────────────────────────────
1. Abrud Alba
2. Aiud Alba
3. Blaj Alba
4. Campeni Alba
5. Cugir Alba
6. Ocna Mures Alba
7. Sebes Alba
8. Zlatna*) Alba
9. Chisineu-Cris*) Arad
10. Curtici*) Arad
11. Ineu Arad
12. Lipova Arad
13. Nadlac*) Arad
14. Pancota*) Arad
15. Sebis*) Arad
16. Campulung Arges
17. Costesti*) Arges
18. Curtea de Arges Arges
19. Topoloveni*) Arges
20. Buhusi Bacau
21. Comanesti Bacau
22. Moinesti Bacau
23. Slanic-Moldova Bacau
24. Targu Ocna Bacau
25. Alesd*) Bihor
26. Beius Bihor
27. Dr. Petru Groza Bihor
28. Marghita Bihor
29. Nucet Bihor
30. Salonta Bihor
31. Vascau Bihor
32. Beclean*) Bistrita-Nasaud
33. Bistrita Bistrita-Nasaud
34. Nasaud Bistrita-Nasaud
35. Sangeorz-Bãi Bistrita-Nasaud
36. Darabani*) Botosani
37. Dorohoi Botosani
38. Saveni*) Botosani
39. Codlea Braşov
40. Fagaras Braşov
41. Predeal Braşov
42. Rasnov Braşov
43. Rupea Braşov
44. Sacele Braşov
45. Victoria Braşov
46. Zarnesti Braşov
47. Faurei*) Brãila
48. Ramnicu Sarat Buzau
49. Anina Caras-Severin
50. Baile Herculane Caras-Severin
51. Bocsa Caras-Severin
52. Caransebes Caras-Severin
53. Moldova Noua Caras-Severin
54. Oravita Caras-Severin
55. Otelu Roşu Caras-Severin
56. Campia Turzii Cluj
57. Gherla Cluj
58. Huedin Cluj
59. Cernavoda Constanta
60. Eforie Constanta
61. Hârşova Constanta
62. Mangalia Constanta
63. Medgidia Constanta
64. Navodari*) Constanta
65. Techirghiol Constanta
66. Baraolt*) Covasna
67. Cavasna Covasna
68. Intorsura Buzaului*) Covasna
69. Sfantu Gheorghe Covasna
70. Targu Secuiesc Covasna
71. Fieni*) Dambovita
72. Gaesti Dambovita
73. Moreni Dambovita
74. Pucioasa Dambovita
75. Titu*) Dambovita
76. Bailesti Dolj
77. Calafat Dolj
78. Filiasi*) Dolj
79. Segarcea*) Dolj
80. Beresti*) Galaţi
81. Targu Bujor*) Galaţi
82. Motru Gorj
83. Novaci*) Gorj
84. Targu Carbunesti*) Gorj
85. Ticleni*) Gorj
86. Baile Tusnad*) Harghita
87. Balan Harghita
88. Borsec Harghita
89. Cristuru Secuiesc Harghita
90. Gheorgheni Harghita
91. Miercurea-Ciuc Harghita
92. Toplita Harghita
93. Vlahita*) Harghita
94. Brad Hunedoara
95. Calan Hunedoara
96. Hateg Hunedoara
97. Lupeni Hunedoara
98. Orastie Hunedoara
99. Petrila Hunedoara
100. Simeria Hunedoara
101. Uricani Hunedoara
102. Vulcan Hunedoara
103. Fetesti Ialomita
104. Slobozia Ialomita
105. Tandarei*) Ialomita
106. Harlau*) Iaşi
107. Pascani Iaşi
108. Targu Frumos*) Iaşi
109. Buftea*) Ilfov
110. Oltenita Ilfov
111. Urziceni Ilfov
112. Baia Sprie Maramures
113. Borsa*) Maramures
114. Cavnic*) Maramures
115. Targu Lapus*) Maramures
116. Viseu de Sus Maramures
117. Baia de Arama*) Mehedinti
118. Orşova Mehedinti
119. Strehaia Mehedinti
120. Vanju Mare*) Mehedinti
121. Ludus Mures
122. Reghin Mures
123. Sovata Mures
124. Tarnaveni Mures
125. Bicaz Neamt
126. Targu-Neamt Neamt
127. Bals Olt
128. Caracal Olt
129. Corabia Olt
130. Draganesti-Olt*) Olt
131. Slatina Olt
132. Azuga Prahova
133. Baicoi Prahova
134. Boldesti-Scaeni*) Prahova
135. Breaza Prahova
136. Busteni Prahova
137. Campina Prahova
138. Comarnic*) Prahova
139. Mizil Prahova
140. Plopeni*) Prahova
141. Sinaia Prahova
142. Slanic Prahova
143. Urlati Prahova
144. Valenii de Munte Prahova
145. Carei Satu Mare
146. Negresti-Oas Satu Mare
147. Tasnad*) Satu Mare
148. Cehu Silvaniei*) Salaj
149. Jibou*) Salaj
150. Simleu Silvaniei Salaj
151. Zalau Salaj
152. Agnita Sibiu
153. Cisnadie Sibiu
154. Copsa Mica Sibiu
155. Dumbraveni Sibiu
156. Ocna Sibiului*) Sibiu
157. Campulung Moldovenesc Suceava
158. Falticeni Suceava
159. Gura Humorului Suceava
160. Radauti Suceava
161. Siret Suceava
162. Solca Suceava
163. Vatra Dornei Suceava
164. Alexandria Teleorman
165. Rosiori de Vede Teleorman
166. Videle*) Teleorman
167. Zimnicea Teleorman
168. Buzias Timis
169. Deta*) Timis
170. Jimbolia Timis
171. Sannicolau Mare Timis
172. Babadag Tulcea
173. Isaccea Tulcea
174. Macin Tulcea
175. Sulina Tulcea
176. Husi Vaslui
177. Negresti*) Vaslui
178. Vaslui Vaslui
179. Baile Govora Valcea
180. Baile Olanesti Valcea
181. Brezoi*) Valcea
182. Calimanesti Valcea
183. Dragasani Valcea
184. Horezu*) Valcea
185. Ocnele Mari Valcea
186. Adjud Vrancea
187. Marasesti Vrancea
188. Odobesti Vrancea
189. Panciu Vrancea
──────────────────────────────────────────────────────
__________
*) Oraşe nou înfiinţate.








V. Localitãţile care au format noile oraşe
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Denumirea Denumirea oraşului Localitãţile din care Comuna de unde Localitãţi Comuna de
judeţului nou anfiintat s-a format oraşul provin componente unde provin
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
1 2 3 4 5 6
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
ALBA Zlatna 1. Zlatna Zlatna
2. Opresti Zlatna
ARAD Chisineu-Cris 1. Chisineu-Cris Chisineu-Cris
Sebis 1. Sebis Sebis
2. Prajesti Sebis
Curtici 1. Curtici Curtici
Nadlac 1. Nadlac Nadlac
Pancota 1. Pancota Pancota
ARGES Topoloveni 1. Topoloveni Topoloveni
2. Dealu Viilor Topoloveni
3. Golestii-Badii Topoloveni
4. Inuri Topoloveni
5. Tiganesti-Linie Topoloveni
6. Vitichesti Topoloveni
Costesti 1. Costesti Costesti
2. Telesti Costesti
3. Datcu Costesti
4. Tarlesti Costesti
5. Zorile Costesti
BIHOR Alesd 1. Alesd Alesd Padurea Alesd
Neagra
Pestis Alesd
Tinaud Alesd
BISTRITA-NASAUD Beclean 1. Beclean Beclean
2. Beclenut Beclean
3. Valea Viilor Beclean
BOTOSANI Darabani 1. Darabani Darabani
2. Cornesti Darabani
3. Teioasa Darabani
Saveni 1. Saveni Saveni
BRĂILA Faurei 1. Faurei Faurei
CONSTANTA Navodari 1. Navodari Navodari Mamaia-Sat Navodari
COVASNA Baraolt 1. Baraolt Baraolt
Intorsura 1. Intorsura Buzaului Intorsura
Buzaului Buzaului
2. Floroaia Mica Intorsura Buzaului
3. Crivina Mare Intorsura Buzaului
4. Crivina Mica Intorsura Buzaului
5. Popicesti Intorsura Buzaului
6. Aninoasa Intorsura Buzaului
DIMBOVITA Fieni 1. Fieni Fieni
Titu 1. Titu-Târg Titu
2. Titu-Gara Salcuta
3. Padurenii Salcuta
DOLJ Filiasi 1. Filiasi Filiasi
Segarcea 1. Segarcea Segarcea
GALAŢI Beresti 1. Beresti-Târg Beresti
2. Beresti-Sat Beresti
Targu Bujor 1. Bujor Bujor
2. Bujor-Sat Bujor
GORJ Novaci 1. Novaci-Romani Novaci
2. Novaci-Strãini Novaci
3. Vladoiu Cernadia
4. Balani Pociovalistea
Ticleni 1. Ticleni Ticleni
2. Rasina Ticleni
3. Tunsi Ticleni
Targu 1. Targu Targu Carbunesti
Carbunesti Carbunesti
HARGHITA Baile Tusnad 1. Tusnad-Bãi Tusnad-Bãi Cariera Carpitus Tusnad
Bãi
Vlahita 1. Vlahita Vlahita Minele Lueta Lueta
2. Vlahita Noua Vlahita Baile Homorod Capalnita
IALOMITA Tandarei 1. Tandarei Tandarei
2. Strachina Tandarei
3. Tandarei-Gara Tandarei
IAŞI Harlau 1. Harlau Harlau
Targu Frumos 1. Targu Frumos Targu Frumos
2. Jora Targu Frumos
ILFOV Buftea 1. Buftea Buftea
2. Bucovenii Buftea
MARAMURES Borsa 1. Borsa Borsa Baile Borsa Baile Borsa
Cavnic 1. Cavnic Cavnic
Targu Lapus 1. Targu Lapus Targu Lapus
MEHEDINTI Baia de Arama 1. Baia de Arama Baia de Arama
2. Tarnita Baia de Arama
Vanju Mare 1. Vanju Mare Vanju Mare
OLT Draganesti-Olt 1. Draganesti-Olt Draganesti-Olt
PRAHOVA Boldesti-Scaeni 1. Boldesti Boldesti Seciu Boldesti
2. Scaeni Scaeni
3. Colonia Boldesti Boldesti
4. Balaca Scaeni
Comarnic 1. Comarnic Comarnic Ghiosesti Comarnic
Podu Lung Comarnic
Poiana Comarnic
Posada Comarnic
Plopeni 1. Stejarul Plopeni
SATU MARE Tasnad 1. Tasnad Tasnad
2. Tasnadu Mare Tasnad
SALAJ Cehu Silvaniei 1. Cehu Silvaniei Cehu Silvaniei
2. Poiana Cehu Silvaniei
Jibou 1. Jibou Jibou
SIBIU Ocna Sibiului 1. Ocna Sibiului Ocna Sibiului
TELEORMAN Videle 1. Cartojanca Videle
2. Cuza Voda Videle
3. Fotachesti Videle
4. Furculesti Videle
5. Parisesti Videle
6. Spanesti Videle
7. Stanceasca Videle
8. Tamasesti Videle
9. Videle Videle
TIMIS Deta 1. Deta Deta
VASLUI Negresti 1. Negresti Negresti
VILCEA Horezu 1. Horezu Horezu
2. Birzoteni Horezu
3. Olari Horezu
4. Lunca Horezu
Brezoiu 1. Brezoiu Brezoiu
2. Vasilatu Brezoiu
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────





VI. Satele trecute în categoria localitãţilor componente
ale municipiilor sau oraşelor
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Denumirea Denumirea localitãţii Comuna de la care Municipiul sau oraşul
judeţului componente provine de care aparţine
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
1 2 3 4
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
ALBA 1. Oarda Oarda Alba Iulia
2. Petrisat Sancel Blaj
3. Vinerea Vinerea Cugir
4. Lancram Lancram Sebes
5. Petresti Petresti Sebes
CARAS-SEVERIN 1. Calnic Calnic Resita
2. Doman Doman Resita
3. Cuptoare Secu Resita
4. Secu Secu Resita
5. Moldova Veche Moldova Veche Moldova Noua
6. Macesti Moldova Veche Moldova Noua
7. Ciresa Valea Bistrei Otelu Roşu
CLUJ 1. Baita Livada Gherla
DOLJ 1. Facai Branistea Craiova
2. Popoveni Branistea Craiova
3. Simnicu de Jos Simnicu de Sus Craiova
4. Mofleni Bucovat Craiova
GORJ 1. Barsesti Barsesti Targu Jiu
2. Polata Barsesti Targu Jiu
3. Slobozia Barsesti Targu Jiu
4. Ursati Barsesti Targu Jiu
5. Dragoeni Dragoeni Targu Jiu
6. Preajba Mare Dragoeni Targu Jiu
7. Iezureni Curtisoara Targu Jiu
8. Româneşti Iaşi-Gorj Targu Jiu
9. Dealu Pomilor Plostina Motru
10. Leurda Plostina Motru
11. Insuratei Plostina Motru
12. Plostina Plostina Motru
13. Horasti Brosteni Motru
HUNEDOARA 1. Hasdat Hasdat Hunedoara
2. Dalja Mica Iscroni Petrosani
MARAMURES 1. Blidari Firiza Baia Mare
2. Firiza Firiza Baia Mare
3. Valea Neagra Firiza Baia Mare
MEHEDINTI 1. Ada-Kaleh Ada-Kaleh Turnu Severin
2. Gura Vaii Gura Vaii Turnu Severin
3. Varciorova Varciorova Turnu Severin
4. Coramnic Jupalnic Orşova
5. Jupalnic Jupalnic Orşova
6. Tufari Jugalnic Orşova
NEAMT 1. Ciritei Piatra-Neamt
2. Doamna Piatra-Neamt
3. Valeni Piatra-Neamt
OLT 1. Cireasov Cireasov Slatina
PRAHOVA 1. Dambu Tintea Baicoi
2. Liliesti Tintea Baicoi
3. Tintea Tintea Baicoi
4. Irimesti Podu Vadului Breaza
5. Podu Vadului Podu Vadului Breaza
SATU MARE 1. Satmarel Satmarel Satu Mare
SIBIU 1. Paltinis Rasinari Sibiu
VILCEA 1. Cazanesti Raureni Ramnicu Valcea
2. Copacelu Raureni Ramnicu Valcea
3. Raureni Raureni Ramnicu Valcea
4. Stolniceni Raureni Ramnicu Valcea
5. Valea Caselon Zlatarei Dragasani
6. Zarneni Zlatarei Dragasani
7. Zlatarei Zlatarei Dragasani
────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────







VII. Localitãţile componente ale municipiilor sau oraşelor,
desfiinţate ca urmare a contopirii lor cu alte localitãţi
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Denumirea Denumirea localitãţii Oraşul sau municipiul Denumirea municipiului,
judeţului componente de care a aparţinut oraşului sau localitãţii
componente cu care s-a
contopit
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
1 2 3 4
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
ALBA 1. Paraul Iovului Alba Iulia Barabant
2. Butura Blaj Deleni-Obarse
3. Misca Blaj Blaj
4. Saratura Blaj Flitesti
ARAD 1. Traian Ineu Ineu
BACAU 1. Crucea de Piatra Gheorghe Gheorghiu-Dej Borzesti
2. Stejarul Gheorghe Gheorghiu-Dej Borzesti
3. Poiana Nucului Gheorghe Gheorghiu-Dej Slobozia-Mielului
4. Bodesti Buhusi Buhusi
5. Mocani Buhusi Buhusi
6. Ciolpani Buhusi Runc
7. Gloduri Comanesti Vermesti
8. Podina Comanesti Podei
9. Laloaia Comanesti Comanesti
10. Leorda Comanesti Comanesti
11. Lunca Comanesti Comanesti
12. Supan Comanesti Comanesti
13. Sipoteni Comanesti Comanesti
14. Zavoi Comanesti Comanesti
15. Albotesti Moinesti Moinesti
16. Dealu Mare Moinesti Moinesti
17. Hangani Moinesti Moinesti
18. Lucacesti Moinesti Moinesti
19. Lunca Moinesti Moinesti
20. Vasiesti Moinesti Moinesti
21. Geoseni Targu Ocna Targu Ocna
22. Tisesti Targu Ocna Targu Ocna
23. Gura Slanicului Targu Ocna Targu Ocna
24. Mosoarele Targu Ocna Poieni
25. Pacuri Targu Ocna Poieni
26. Orbic Buhusi Buhusi
BRAŞOV 1. Colonia Fagaras Fagaras Fagaras
2. Galaţi Fagaras Fagaras
3. Colonia Rupea Rupea Rupea
4. Babarunca Sacele Sacele
5. Bradetul Sacele Sacele
6. Subobrej-Tei Sacele Sacele
7. Colonia 6 Martie Zarnesti Zarnesti
8. Tohanul Vechi Zarnesti Zarnesti
9. Baile Codlea Codlea Codlea
BUZAU 1. Zidãrii Ramnicu Sarat Ramnicu Sarat
CARAS-SEVERIN 1. Bocsa Vasiovei Bocsa Bocsa Romana
CLUJ 1. Rugesti Turda Turda
2. Valea Lungã Mica Turda Turda
COVASNA 1. Ruseni Targu Secuiesc Targu Secuiesc
DIMBOVITA 1. Podurile de Jos Pucioasa Pucioasa
2. Scarlenta Pucioasa Pucioasa
3. Serbanesti Pucioasa Pucioasa
4. Maluri-Catun Pucioasa Malurile
DOLJ 1. Bariera Valcii Craiova Craiova
2. Bordeiu Craiova Craiova
3. Craiovita Craiova Craiova
4. Ghercestii-Noi Craiova Craiova
5. Lunca Jiului Craiova Craiova
6. Româneşti Craiova Craiova
GALAŢI 1. Barbosi Galaţi Galaţi
2. Barbosi-Cartier Galaţi Galaţi
3. Filesti Galaţi Galaţi
GORJ 1. Sisesti Targu Jiu Targu Jiu
2. Vadeni Targu Jiu Targu Jiu
HARGHITA 1. Beclean Odorheiu Secuiesc Odorheiu Secuiesc
2. Cadiseni Odorheiu Secuiesc Odorheiu Secuiesc
3. Cioboteni Miercurea-Ciuc Miercurea-Ciuc
4. Sumuleu Miercurea-Ciuc Miercurea-Ciuc
5. Toplita-Ciuc Miercurea-Ciuc Miercurea-Ciuc
6. Cormos Miercurea-Ciuc Miercurea-Ciuc
7. Ianco Gheorgheni Gheorgheni
HUNEDOARA 1. Botoni Petrosani Petrosani
2. Coasta Petrosani Petrosani
3. Daranesti Petrosani Petrosani
4. Lunca-Jiu Petrosani Petrosani
5. Gheorghe Lazar Petrosani Petrosani
6. Maleia Petrosani Petrosani
7. Barbatenii de Sus Lupeni Lupeni
8. Biraoni Petrila Cimpa
9. Burdesti Petrila Cimpa
10. Mosici Petrila Cimpa
11. Dobresti Petrila Petrila
12. Lunca Petrila Petrila
13. Plopi Petrila Petrila
14. Tãia Petrila Petrila
15. Predoni Petrila Petrila
16. Bulzu Uricani Uricani
17. Mailat Uricani Uricani
18. Sterminosu Uricani Uricani
19. Firizoni Uricani Valea de Brazi
20. Jiu Coroiesti Vulcan Vulcan
21. Bratise Brad Brad
22. Calamaresti Brad Brad
23. Corindesti Brad Brad
24. Dealu Racovei Brad Brad
25. Dealu Taului Brad Brad
26. Frunza Verde Brad Brad
27. Golcesti Brad Brad
28. Gosa Brad Brad
29. Gura Ruzii Brad Brad
30. Hertesti Brad Brad
31. Lunca-Brad Brad Brad
32. Magura Brad Brad
33. Paraeni Brad Brad
34. Poienita Brad Brad
35. Slavesti Brad Brad
36. Tudoranesti Brad Brad
37. Criseni Caian Calan
38. Valea Ungurului Hateg Hateg
39. Dodocani Uricani Uricani
IALOMITA 1. Mircea Voda Calarasi Calarasi
2. Magureni Calarasi Calarasi
ILFOV 1. Oltenita Ruralã Oltenita Oltenita
MURES 1. Bendorf Sighisoara Sighisoara
2. Valea Crisului Sighisoara Sighisoara
3. Bozias Tarnaveni Tarnaveni
4. Dupã Deal Tarnaveni Tarnaveni
NEAMT 1. Cartierul Nou Bicaz Bicaz
2. Marceni Bicaz Bicaz
OLT 1. Gorganasu Bals Bals
2. Mainesti Bals Bals
3. Spineni Bals Bals
4. Vartina Bals Bals
5. Silistioara Corabia Corabia
PRAHOVA 1. Valea Iarului Urlati Urlati
2. Valea Humei Urlati Arionestii Vechi
SIBIU 1. Colonia Copsa Mica Copsa Mica Copsa Mica
2. Tarnavioara Copsa Mica Copsa Mica
3. Hodos Dumbraveni Saros pe Tarnave
SUCEAVA 1. Buciumeni Falticeni Falticeni
2. Grãdinile Falticeni Falticeni
3. Opriseni Falticeni Falticeni
4. Tarna Mica Falticeni Tarna Mara
5. Cotu Iazului Falticeni Falticeni
TELEORMAN 1. Magurele Turnu Magurele Turnu Magurele
2. Odaia Turnu Magurele Turnu Magurele
VILCEA 1. Argintari Ramnicu Valcea Ramnicu Valcea
2. Cetatuia Ramnicu Valcea Ramnicu Valcea
3. Inatesti Ramnicu Valcea Ramnicu Valcea
4. Ostroveni Ramnicu Valcea Ramnicu Valcea
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────




VIII. Localitãţile componente ale oraşelor sau municipiilor, trecute în categoria satelor

JUDEŢUL BRAŞOV
1. Localitatea componenta Panicer (oraşul Risnov) s-a unificat cu satul Sohodol, comuna Bran.
2. Localitatea componenta Turzun (oraşul Rupea) s-a unificat cu satul Hoghiz, comuna Hoghiz.
JUDEŢUL HUNEDOARA
1. Localitatea componenta Bos (municipiul Hunedoara) devine sat ce aparţine municipiului Hunedoara.
2. Localitatea componenta Gros (municipiul Hunedoara) devine sat ce aparţine municipiului Hunedoara.
3. Localitatea componenta Pestisu Mare (municipiul Hunedoara) devine sat ce aparţine municipiului Hunedoara.
4. Localitãţile componente Mesteacan, Potingani, Ruda-Brad, Taratel şi Valea Bradului (oraşul Brad) devin sate ce aparţin oraşului Brad.
5. Localitãţile componente Batiz, Calanu Mic, Grid, Ohaba Streiului, Sincraiu, Sintamaria de Piatra, Streiu, Strei-Sacel şi Valea Singeorgiului (oraşul Calan) devin sate ce aparţin oraşului Calan.
6. Localitãţile componente Carpinis, Simeria Veche şi Uroiu (Simeria) devin sate ce aparţin oraşului Simeria.
JUDEŢUL MEHEDINTI
1. Localitatea componenta Eselnita devine sat component al comunei Eselnita.



IX. Satele nou înfiinţate
────────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Denumirea satului Comuna (oraşul) de care Judeţul
crt. nou anfiintat aparţine
────────────────────────────────────────────────────────────
1. Lismanita Darabani Botosani
2. Movileni Concesti Botosani
3. Coca-Niculesti Vintila Voda Buzau
4. Valea Salciei Catun Valea Salciei Buzau
5. Sesuri Carlibaba Suceava
6. Vatra Troianul Teleorman
7. Cioatele Negresti Vaslui
8. Padureni Osesti Vaslui
9. Precistanu Garoafa Vrancea
10. Rotilestii Mici Câmpuri Vrancea
────────────────────────────────────────────────────────────







X. Satele desfiinţate ca urmare a contopirii lor cu alte sate
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Denumirea Denumirea Comuna de care Denumirea Denumirea comunei
judeţului satului care se a aparţinut satului cu care (oraşului) de care
desfiinţeazã se unifica aparţine
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
1 2 3 4 5
─────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
ALBA 1. Ambru Baia de Aries - -
2. Bacesti Vidra Dealu Goiesti Vidra
3. Bicesti Ramet Valea Inzelului Ramet
4. Bogdanesti Tauni Tauni Valea Lungã
5. Bordei Bucium Cerbu Bucium
6. Bordesti-Goesti Vidra Dealu Goiesti Vidra
7. Brusturei Ramet Cotorasti Ramet
8. Budesti Vidra Segaj Vidra
9. Bulz Valisoara Valisoara Livezile
10. Casesti Mogos Barlesti Mogos
11. Campenesti Baia de Aries Brazesti Baia de Aries
12. Clisoasa Ceru-Bacainti Ceru-Bacainti Ceru-Bacainti
13. Coasta Mihaltului Mihalt Mihalt Mihalt
14. Coroiesti Ponorel - -
15. Cotoci Scarisoara Lazesti Scarisoara
16. Curmetea Ramet Ramet Ramet
17. Davidesti Avram Iancu Badai Avram Iancu
18. Danilesti Vidra Dealu Goiesti Vidra
19. Dealu Mare Bucium Cerbu Bucium
20. Dealu Poienii Metes Poiana Ampoiului Metes
21. Dealul Doamnei Ramet Vladesti Ramet
22. Deleni Salciua Salciua de Jos Salciua
23. Dobresti Vadul Motilor Totesti Vadu Motilor
24. Dole Ponorel Valea Morii Vidra
25. Draganesti Aurel Vlaicu Sibot Sibot
26. Dragoesti Ponorel - -
27. Drevedeni Mogos Barzogani Mogos
28. Dupã Deal Baia de Aries Brazesti Baia de Aries
29. Fistaresti Avram Iancu Achimetesti Avram Iancu
30. Galdisoara Galda de Jos Galda de Jos Galda de Jos
31. Galesti Bistra Garda Bistra
32. Gutri Baia de Aries Baia de Aries Baia de Aries
33. Haiducesti Garda de Sus Plai Garda de Sus
34. Hodaia Cergau Lupu Cergau
35. Hodaia-Lupu Cergau Lupu Cergau
36. Hijesti Avram Iancu Dumacesti Avram Iancu
37. Horgesti Vidra Segaj Vidra
38. La Patrut Valea Lungã Valea Lungã Valea Lungã
39. Lunca de Sus Vidra Vidra Vidra
40. Micudia Lupsa Valea Lupsii Lupsa
41. Mitrutesti Lupsa Valea Holhorii Lupsa
42. Moraresti Hapria Hapria Ciugud
43. Orgesti Ponorel Culdesti Vidra
44. Petrici Lupsa Manastire Lupsa
45. Piatra Dubii Inuri Gura Cutului Vintu de Jos
46. Parvulesti Avram Iancu Avramesti Avram Iancu
47. Poieni Vintu de Jos Valea Goblii Vintu de Jos
48. Pruni Baia de Aries Baia de Aries Baia de Aries
49. Pufesti Salciua Salciua de Jos Salciua
ALBA 50. Rafilesti Lupsa Valea Sasii Lupsa
51. Rusesti Vidra Segaj Vidra
52. Stanisoara Blandiana Acmariu Blandiana
53. Sub Piatra Lupsa Holobani Lupsa
54. Serbanesti Lunca Lunca Lupsa
55. Sumud Noslac Noslac Noslac
56. Tomotai Avram Iancu Jajei Avram Iancu
57. Tomusesti Bucium Cerbu Bucium
58. Trifesti Scarisoara Lazesti Scarisoara
59. Turcesti Salciua Salciua de Jos Salciua
60. Valea Barnii Deal Mogos Butesti Mogos
61. Valea lui Coman Mogos Valea Barii-Vale Mogos
62. Valea lui Paul Zlatna Patrangeni Zlatna
63. Valea Mare Lupsa Manastire Lupsa
64. Vatcari Vidra Segaj Vidra
ARAD 1. Crisana Zerind Zerind Zerind
2. Iosasel Gurahont Gurahont Gurahont
3. Rovine Pecica Pecica Pecica
4. Vinesti Savarsin Savarsin Savarsin
ARGES 1. Albota de Jos Albota Albota de Sus Albota
2. Badiceni Malureni Malureni Malureni
3. Berevoesti- Berevoesti Berevoesti- Berevoesti
Pamanteni Ungureni
4. Bagesti Uda Cioraca Uda
5. Boeresti Suseni Suseni Suseni
6. Bradu de Sus Bradu Bradu de Jos Bradu
7. Cetãţeni-Vale Cetãţeni Cetãţeni-Deal Cetãţeni
8. Ciuresti Valea Danului Radesti Valea Danului
9. Cumpana Arefu Arefu Arefu
10. Dumbraveni Mozaceni Mozaceni Mozaceni
11. Herisani Valea Danului Radesti Valea Danului
12. Izvoru de Jos Izvoru Izvoru de Sus Izvoru
13. Luncsoara Gliganu de Sus Serbanesti Rociu
14. Popesti Cateasca Cateasca Cateasca
15. Recea de Jos Recea Recea de Sus Recea
16. Raca Noua Raca Raca Veche Popesti
17. Salatrucu de Jos Salatrucu Salatrucu de Sus Salatrucu
18. Salcioara Bradulet Slamnesti Bradulet
19. Schitu Duculesti Ciofrangeni Ciofrangeni Ciofrangeni
20. Slobozia de Jos Slobozia Slobozia de Sus Slobozia
21. Stanislavesti Oarja Oarja Oarja
22. Teiu din Vale Teiu Teiu din Deal Teiu
23. Vladestii de Jos Vladesti Vladestii de Sus Vladesti
BACAU 1. Afumati Fantanele Fundatura Motoseni
2. Agastin Apa Asau Apa Asau Asau
3. Albeni Valea Seaca Valea Seaca Nicolae Balcescu
4. Aldamas Ghimes-Faget Ghimes Ghimes-Faget
5. Alecsandri Odobesti Ciuturesti Secuieni
6. Alexandrina Cleja Cleja Cleja
7. Analog Satu Nou Satu Nou Colonesti
8. Andrieseni Hemeius Hemeius Hemeius
9. Balcani-Marginea Balcani Balcani Balcani
10. Baicani-Deal Ursa Motoseni Gura Craiesti Motoseni
11. Baicani-Vale Motoseni Motoseni Motoseni
12. Balcuta Sascut-Sat Sascut-Sat Sascut
13. Berindesti Racaciuni Gasteni Racaciuni
14. Biliboceni Ghimes-Faget Faget Ghimes-Faget
15. Bogdana Siretul Serbesti Saucesti
16. Boistea Darmanesti Darmanesti Darmanesti
17. Boita Blagesti Blagesti Blagesti
18. Borleanu Itesti Ciumasi Beresti-Bistrita
19. Borzesti Solont Sarata Solont
20. Brates Ghimes-Faget Rachitis Ghimes-Faget
21. Branesti Poduri Poduri Poduri
22. Bratila de Jos Bratila Bratila de Mijloc Helegiu
23. Bratila de Sus Bratila Bratila de Mijloc Helegiu
24. Bratoaia Buda Putini Rachitoasa
25. Bratulesti Darmanesti Darmanesti Darmanesti
26. Buda Cleja Cleja Cleja
27. Buleni Bucsesti Cernu Poduri
28. Burdugani Parincea Milestii de Sus Parincea
29. Burlug Motoseni Motoseni Motoseni
30. Butucari Berzunti Berzunti Berzunti
31. Capatana Balcani Schitu Balcani
32. Captalani Ursa Motoseni Tepoaia Motoseni
33. Casoasa Balcani Schitu Frumoasa Balcani
34. Cauia de Sus Blaga Cauia de Jos Dealu Morii
35. Chetrosu Luncani Luncani Margineni
36. Chiliile de Jos Tazlaul de Sus Bolatau Zemes
37. Chiliile de Sus Tazlaul de Sus Bolatau Zemes
38. Cimbala Targu Gloduri Izvoru Berheciului Izvoru Berheciului
39. Ciopesti Ştefan cel Mare Viisoara Ştefan cel Mare
40. Ciortea Bratila Bratila de Mijloc Helegiu
41. Campeni Secuieni Secuieni Secuieni
42. Condrache Floresti Fundoaia Huruiesti
43. Corbu Ştefan cel Mare Viisoara Ştefan cel Mare
44. Corbu Colonesti Colonesti Colonesti
45. Corhana Luizi-Calugara Osebiti Luizi-Calugara
46. Cornetel Bucsesti Cornet Poduri
47. Cotul Siretului Negri Magla Negri
48. Cozanesti Bogdanesti Filipesti Bogdanesti
49. Danciu Satu Nou Satu Nou Colonesti
50. Danceni Podu Turcului Podu Turcului Podu Turcului
51. Dealu Ariei Parjol Bahnaseni Parjol
52. Dealu Nou Sarata Sarata Nicolae Balcescu
53. Deleni Tavadaresti Bostanesti Dealu Morii
54. Deleni Burdusaci Tochilea Rachitoasa
55. Dianca Ardeoani Leontinesti Ardeoani
56. Dienet-Vale Pancesti Pancesti Pancesti
57. Drogu Chetris Tamasi Tamasi
58. Dubas Luncani Podis Margineni
59. Dumbrava Blaga Negulesti Dealu Morii
60. Ferestrau Manastirea Casin Manastirea Casin Manastirea Casin
61. Fantaneanu Chetris Chetris Tamasi
62. Fantanele Sascut-Sat Sascut-Sat Sascut
63. Floresti Valea Seaca Valea Seaca Nicolae Balcescu
64. Fofaza Corbasca Rogoaza Corbasca
65. Fundatura Frumuselu Frumuselu Glavanesti
66. Fundatura Tepoaia Ursa Motoseni Tepoaia Motoseni
67. Gaidar Sanduleni Sanduleni Sanduleni
68. Ghidion Balcani Schitu Frumoasa Balcani
69. Ghilea Berzunti Buda Berzunti
70. Garbovana Ştefan cel Mare Negoiesti Ştefan cel Mare
71. Glod Targu Gloduri Izvoru Berheciului Izvoru Berheciului
72. Glodosu Barsanesti Barsanesti Barsanesti
73. Gura Cernului Tescani Româneşti Beresti-Tazlau
74. Gura Ciobanus Goioasa Ciobanus Asau
75. Gura Plopului Ursa Motoseni Motoseni Motoseni
76. Gura Sohodol Burdusaci Burdusaci Rachitoasa
77. Gura Vaii Barsanesti Barsanesti Barsanesti
78. Halos Manastirea Casin Parvulesti Manastirea Casin
79. Hazu Tavadaresti Dealu Morii Dealu Morii
80. Hatmani Grozesti Oituz Oituz
81. Hemeeni Parjol Tarata Parjol
82. Iazul Parincea Parincea Parincea
83. Iliesti Ardeoani Ardeoani Ardeoani
84. Islaz Negri Poiana Negri
85. Joseni Darmanesti Darmanesti Darmanesti
86. Leorzeni Goioasa Ciobanus Asau
87. Lereni Bucsesti Bucsesti Poduri
88. Letcana Racova Racova Racova
89. Livada Ştefan cel Mare Bogdana Ştefan cel Mare
90. Livezi-Vale Livezile Livezi-Deal Livezi
91. Livezile Blaga Cauia de Jos Dealu Morii
92. Lozinca Lozinca Oncestii Noi Oncesti
93. Lunca Gaiceana Gaiceana Gaiceana
94. Lunca Burdusaci Tochilea Rachitoasa
95. Lunca Livezile Prajoaia Livezi
96. Luncani-Margina Grigoreni Grigoreni Scorteni
97. Marginea Gaiceana Gaiceana Gaiceana
98. Maldaresti Blaga Negulesti Dealu Morii
99. Margineni-Munteni Margineni Margineni Rãzeşi Margineni
100. Melescani Tavadaresti Dealu Morii Dealu Morii
101. Miclosoaia Ştefan cel Mare Viisoara Ştefan cel Mare
102. Mandrisca Valea Seaca Valea Seaca Valea Seaca
103. Marzanesti Ardeoani Ardeoani Ardeoani
104. Moreni Berzunti Berzunti Berzunti
105. Nanesti-Vale Parincea Nanesti-Deal Parincea
106. Nedelcu Huruiesti Pradais Huruiesti
107. Negoaia Benesti Cornatelu Motoseni
108. Orbenii de Sus Orbeni Orbenii de Jos Orbeni
109. Orsa-Avram Sanduleni Sanduleni Sanduleni
110. Osebiti Magura Magura Magura
111. Parincea-Sat Parincea Parincea Parincea
112. Paladesti Garlenii de Sus Garleni Garleni
113. Palamida Valea Seaca Valea Seaca Valea Seaca
114. Paltinata de Jos Dumbrava Paltinata de Sus Gura Vaii
115. Parus Colonesti Colonesti Colonesti
116. Pascareni Blagesti Valea lui Ion Blagesti
117. Patrascani Gura Vaii Gura Vaii Gura Vaii
118. Peletucii de Jos Siretul Siretu Saucesti
119. Peletucii de Sus Siretul Siretu Saucesti
120. Petchi Ghimes-Faget Ghimes Ghimes-Faget
121. Petricheni Ghimes-Faget Bolovanis Ghimes-Faget
122. Petroasa Gaiceana Gaiceana Gaiceana
123. Pistioaia Harja Harja Oituz
124. Pivniceni Darmanesti Darmanesti Darmanesti
125. Pancesti-Târg Sascut Sascut-Târg Sascut
126. Paraul Agas Agas Agas Agas
127. Paraul Ursului Brusturoasa Brusturoasa Brusturoasa
128. Plopana-Sat Plopana Plopana Târg Plopana
129. Plopu Ursa Motoseni Chicerea Motoseni
130. Poarta- Ardeoani Leontinesti Ardeoani
Leontinesti
131. Pochita Casin Casin Casin
132. Podu Roşu Parincea Vladnic Parincea
133. Poiana lui Stan Cociu Poiana Motoseni
134. Poiana Uzului Darmanesti Darmanesti Darmanesti
135. Poteca Burdusaci Burdusaci Rachitoasa
136. Prisaca Cociu Poiana Motoseni
137. Racova Chetris Tamasi Tamasi
138. Rachitisu de Jos Strungari Rachitisu de Sus Strungari
139. Recea Gaiceana Gaiceana Gaiceana
140. Reteni Balcani Schitu Frumoasa Balcani
141. Ruget Lichitiseni Lichitiseni Vultureni
142. Rusaesti Poduri Poduri Poduri
143. Rusenii Bucsesti Cernu Poduri
144. Rusi Rosiori Rosiori Rosiori
145. Salcia Colonesti Zapodia Colonesti
146. Sasa Negri Poiana Negri
147. Schitu Sava Berzunti Buda Berzunti
148. Sighica Cabesti Cabesti Podu Turcului
149. Simbrea Agas Agas Agas
150. Sarbi Tescani Floresti Scorteni
151. Slobozia Ungureni Ungureni Ungureni
152. Slobozia de Sus Slobozia Slobozia de Jos Stanisesti
153. Solomonesti Parjol Barnesti Parjol
154. Spria de Sus Satu Nou Valea Mare Colonesti
155. Straminoasa Plopana Straminoasa Plopana
de Sus de Jos
156. Strungarii Strungari Strungari Strungari
de Sus
157. Stupeni Burdusaci Burdusaci Rachitoasa
158. Sub Laloaia Asau Comanesti Comanesti
159. Suseni Casin Casin Casin
160. Sarba Huruiesti Huruiesti Huruiesti
161. Sipote Blagesti Buda Blagesti
162. Talpa Sarata Sarata Nicolae Balcescu
163. Tarnita de Jos Lozinca Tarnita Oncesti
164. Tazlaul de Jos Tazlaul de Sus Tazlaul de Sus Zemes
165. Tarcuta Ghimes-Faget Trahausi Ghimes-Faget
166. Timaresti Parjol Barnesti Parjol
167. Tocila Luncani Podis Margineni
168. Tociloasa Ungureni Bibiresti Ungureni
169. Trestia Odobesti Tisa-Silvestri Secuieni
170. Turceni Ghimes-Faget Bolovanis Ghimes-Faget
171. Tagara Satu Nou Tagara de Jos Plopana
172. Valea Babei Benesti Gura Craiesti Motoseni
173. Valea Bortos Ghimes-Faget Faget Ghimes-Faget
174. Valea Casei Fantanele Sendresti Motoseni
175. Valea Câmpului Dofteana Ştefan Voda Dofteana
176. Valea Codrului Dofteana Cucuieti Dofteana
177. Valea lui Matei Colonesti Colonesti Colonesti
178. Valea lui Noe Parincea Vladnic Parincea
179. Valea Mare Faraoani Faraoani Faraoani
180. Valea Morii Colonesti Calini Colonesti
181. Valea Morii Gaiceana Hutu Gaiceana
182. Valea Salciei Godinesti Valea Salciei Vultureni
de Sus
183. Varnita Ungureni Bibiresti Ungureni
184. Valeni Cociu Poiana Motoseni
185. Varatici Targu Trotus Viisoara Targu Trotus
186. Varlanesti Parincea Poieni Parincea
187. Vlasca Casin Casin Casin
188. Zeletinu de Jos Podu Turcului Podu Turcului Podu Turcului
189. Zlatareasa Gaiceana Popesti Gaiceana
BIHOR 1. Campanii de Jos Campani Campanii de Sus Campani
2. Ghioracu Nou Ghiorac Ghiorac Ciumeghiu
3. Nucestii Buduslau Albis Buduslau
BISTRITA-NASAUD 1. Baboasa Bozies Vita Nuseni
2. Budurleni Case Archiud Brateni Sanmihaiu de Campie
3. Bunguri Sieu-Magherus Sieu-Magherus Sieu-Magherus
4. Capu Dealului Archiud Stupini Sanmihaiu de Campie
5. Coldau Vale Beclean Coldau Beclean
6. Costeasa Tarlisua Moliset Tarlisua
7. Dosu Salciei Silivasu de Campie Silivasu de Campie Silivasu de Campie
8. Dostina Teaca Teaca Teaca
9. Dupã Deal Archiud Archiud Teaca
10. Dupã Deal Nuseni Nuseni Nuseni
11. Dupã Vale Bozies Bozies Chiochis
12. Farcas-Tau Silivasu de Campie Draga Silivasu de Campie
13. Fanate Ocnita Ocnita Teaca
14. Fanatele Buza Buza-Catun Chiochis
Manicului
15. Frunzi Sanmihaiu de Campie Salcuta Sanmihaiu de Campie
16. Gersa II Rebrisoara Gersa I Rebrisoara
17. Gersa III Rebrisoara Gersa IV Rebrisoara
18. Groapa Agries Tarlisua Agries Tarlisua
19. Hagau Sieu-Magherus Saratel Sieu-Magherus
20. Hodaia Silivasu de Campie Draga Silivasu de Campie
21. Ivaneasa Tarlisua Tarlisua Tarlisua
22. Izvoru Pietrii Tarlisua Moliset Tarlisua
23. În Tabla Blajenii de Jos Blajenii de Jos Sintereag
24. Între Pãduri Sanmihaiu de Campie Sanmihaiu Sanmihaiu de Campie
de Campie
25. Jimbor-Fanate Buza Jimbor Chiochis
26. Nires Silivasu de Campie Silivasu de Campie Silivasu de Campie
27. Pe Podirei Archiud Archiud Teaca
28. Pipa Poeni Nuseni Nuseni Nuseni
29. Rapanasu Tarlisua Moliset Tarlisua
30. Recele Ilva Mare Ilva Mare Ilva Mare
31. Strambulici Tarlisua Oarzina Tarlisua
32. Tau Catun Sanmihaiu de Campie Sanmihaiu Sanmihaiu de Campie
de Campie
33. Tunel Magura Ilvei Poiana Ilvei Magura Ilvei
34. Valea Fanatului Sanmihaiu de Campie Sanmihaiu Sanmihaiu de Campie
de Campie
35. Valea Lupului Ocnita Ocnita Teaca
36. Valea Magurii Lesu Lunca Lesului Lesu
37. Valea Viilor Nuseni Malin Nuseni
38. Zapodie Budesti Budesti-Fanate Budesti
39. Zont Ocnita Ocnita Teaca
BOTOSANI 1. Alunisul Varfu Câmpului Lunca Varfu Câmpului
2. Arini Tudora Tudora Tudora
3. Baseu Hudesti Mlenauti Hudesti
4. Baznoasa Lunca Lunca Lunca
5. Bucovineni Varfu Câmpului Ionaseni Varfu Câmpului
6. Buneni Dangeni Dangeni Dangeni
7. Busuiocenii Popii Braesti Poiana Braesti
8. Busuioceni Vale Braesti Poiana Braesti
9. Geir Todireni Todireni Todireni
10. Chiscovata Vorona Vorona-Noua Vorona
11. Ciornei-Deal Socrujeni Socrujeni Gorbanesti
12. Ciornohal Calarasi Calarasi Calarasi
13. Candesti Radauti Candesti Candesti Dorohoi Mihaileni
14. Coasta Cucuteni Stefanesti Cucuteni Durnesti
15. Cobiceni Hlipiceni Hlipiceni Hlipiceni
16. Cobala Sendriceni Ghilia Sendriceni
17. Comanesti Suharau Suharau Suharau
18. Comandaresti Rauseni Rediu Rauseni
19. Cordarenii Noi Cordareni Cordarenii Vechi Cordareni
20. Cracalia Cracalia Dumeni George Enescu
21. Craciuneni Albesti Jijia Albesti
22. Crainiceni Horodistea Horodistea Paltinis
23. Cucuteni-Rãzeşi Durnesti Cucuteni Durnesti
24. Damileni Cristinesti Cristinesti Cristinesti
25. Epureni Ungureni Ungureni Ungureni
26. Ghilanesti Cristesti Cristesti Cristesti
27. Ghitcauti Mileanca Mileanca Mileanca
28. Grivita Paltinis Paltinis Paltinis
29. Hriteni Manoleasa Manoleasa Volovat Manoleasa
30. Ivancauti Paltinis Paltinis Paltinis
31. Jumatateni Albesti Jijia Albesti
32. Maghera Varfu Câmpului Varfu Câmpului Varfu Câmpului
33. Masca Câmpului Varfu Câmpului Lunca Varfu
34. Maldaresti Vorona Joldesti Vorona
35. Mesteacan Varfu Câmpului Lunca Varfu Câmpului
36. Miclauseni Corlateni Carasa Corlateni
37. Movila Manastireni Manastireni Unteni
38. Movileni Todireni Todireni Todireni
39. Oroftiana de Jos Oroftiana Oroftiana de Sus Suharau
40. Petresti Albesti Buimaceni Albesti
41. Poenari Manastireni Manastireni Unteni
42. Poenita Sulita Dracsani Sulita
43. Poiana Sterii Tudora Tudora Tudora
44. Prelipca Vaculesti Saucenita Vaculesti
45. Pristesti Braesti Poiana Braesti
46. Protopopeni Poiana Icuseni Vorona
47. Protopopeni-Vale Poiana Icuseni Vorona
48. Pustoaia Varfu Câmpului Varfu Campulul Varfu Câmpului
49. Sapoveni Ungureni Ungureni Ungureni
50. Silistea Todireni Cernesti Todireni
51. Sinautii de Jos Mihaileni Mihaileni Mihaileni
52. Slobozia Cordareni Cordarenii Vechi Cordareni
53. Stanesti Lunca Zlatunoaia Lunca
54. Stracova Sendriceni Ghilia Sendriceni
55. Sipoteni Cracalia Dumeni George Enescu
56. Talpa Blandesti Blandesti Sulita
57. Teisoara Roma Roma Roma
58. Urlati Gorbanesti Gorbanesti Gorbanesti
59. Vatra Hudesti Lupeni Hudesti
60. Vicolenii Noi Ungureni Vicoleni Ungureni
61. Vargolici Cracalia Dumeni George Enescu
62. Vladeni Mihaileni Mihaileni Mihaileni
63. Vorona-Deal Poiana Vorona-Noua Vorona
64. Vorona- Vorona Varona Teodoru Vorona
Dobrovolschi
BRAŞOV 1. Baile Homorod Homorod Homorod Homorod
2. Baile Rodbav Soars Rodbav Soars
3. Berivoii Mici Berivoi Berivoii-Mari Recea
4. Corlat Halchiu Halchiu Halchiu
5. Crivina Prejmer Prejmer Prejmer
6. Crivina Buzaului Vama Buzaului Vama Buzaului Vama
7. Dealu Cretului Sercaita Sercaita Sinca
8. Musuroaie Vaida Rece Dejani Recea
9. Poiana Florilor Teliu Teliu Teliu
10. Recea Noua Vaida Recea Recea Recea
11. Stavaresti Vama Buzaului Vama Buzaului Vama Buzaului
12. Stramba Sinca Noua Sinca Noua Poiana Marului
13. Stupinii Harman Harman Harman
Harmanului
14. Valea Teliului Teliu Teliu Teliu
BRĂILA 1. Avantul Ramnicelu Ramnicelu Ramnicelu
2. Cojocaru Marasu Marasu Marasu
3. General Baldovinesti Baldovinesti Vadeni
Praporgescu
4. Gradistea de Jos Gradistea Gradistea de Sus Gradistea
5. Justin Georgescu Insuratei Insuratei Insuratei
6. Mazareni Traian Traian Traian
7. Mohreanu Ulmu Ulmu Ulmu
8. Mucheni Silistea Silistea Silistea
9. Pantea Marasu Marasu Marasu
10. Radu Voda Baraganul Baraganul Baraganul
11. Satnoieni Liscoteanca Liscoteanca Bordei Verde
12. Scanteia Marasu Marasu Marasu
13. Spicul Baraganul Baraganul Baraganul
14. Ştefan cel Mare Ramnicelu - -
15. Tibanesti Tibanesti Tufesti Tufesti
16. Vintilesti Bordei Verde Bordei Verde Bordei Verde
17. Zatna Marasu Marasu Marasu
BUZAU 1. Agudu Vernesti Vernesti Vernesti
2. Apostari Beslii Beslii Manzalesti
3. Badarlegiu Nehoiu Nehoiu Nehoiu
4. Banceasca Simileasca Buzau Buzau
5. Barasti Valea Ramnicului Oreavul Valea Ramnicului
6. Basceni Manzalesti Manzalesti Manzalesti
7. Bogzeni Basca Chiojdului Basca Chiojdului Chiojdu
8. Boldu Nou Boldu Boldu Boldu
9. Boru Grajdana Valea Salciilor Tisau
10. Botanu Cojanu Baceni Berca
11. Brebu Limpezis Limpezis Movila Banului
12. Catunu Corbu Corbu Catina
13. Ceausu Ramnicelul Ramnicelu Ramnicelu
14. Chirani Lopatari Lopatari Lopatari
15. Ciocarlia Scurtesti Scurtesti Vadu Pasii
16. Ciuciurile Aldeni Aldeni Cernatesti
17. Ciuhoiu Izvoru Dulce Dobrilesti Merei
18. Campina Cochirleanca Cochirleanca Cochirleanca
19. Candestii de Jos Candesti Candestii de Sus Vernesti
20. Carlovoaia Maracineni Capatanesti Maracineni
21. Clinciu Vernesti Vernesti Vernesti
22. Cremenea Gheraseni Gheraseni Gheraseni
23. Cristinesti Grebanu Grebanu Grebanu
24. Dealul Frumos Scortoasa Scortoasa Scortoasa
25. Dodanesti Blajani Blajani Blajani
26. Draghesti Babeni Babeni Topliceni
27. Dulcesti Odaile Posobesti Odaile
28. Enculesti Beceni Beceni Beceni
29. Erculesti Valcelele Valcelele Valcelele
30. Florica Balta Alba Balta Alba Balta Alba
31. Focsaneii Noi Vadu Pasii Focsanei Vadu Pasii
32. Fundu Nehoiului Nehoiu Nehoiu Nehoiu
33. Gagenii de Sus Vintileanca Gagenii de Jos Sahateni
34. Ghergheasa Noua Ghergheasa Ghergheasa Veche Ghergheasa
35. Ghizdita Zarnesti Zarnesti Zarnesti
36. Gornet Rau Buduile Bozioru
37. Grunji Manzalesti Manzalesti Manzalesti
38. Gura Ocii Beceni Margariti Beceni
39. Herasti Grebanu Homesti Grebanu
40. Harboca Vadu Soresti Vadu Soresti Zarnesti
41. Izvorul Vintila Voda Sarbesti Vintila Voda
42. Infratirea Padurenii Tisau Tisau
43. Jurubesti Lopatari Lopatari Lopatari
44. Lipieni Cernatesti Manasia Cernatesti
45. Livezile Niscov Niscov Vernesti
46. Lotasi Cojanu Ratesti Berca
47. Lunca Vintila Voda Vintila Voda Vintila Voda
48. Lunca Soresti Soresti Zarnesti
Petrisorului
49. Lunca Putului Cernatesti Zarnestii Cernatesti
de Slanic
50. Luncasi Zarnesti Fundeni Zarnesti
51. Lunceni Grajdana Grajdana Tisau
52. Malaesti Cernatesti Zarnestii Cernatesti
de Slanic
53. Merei Niculesti Niculesti Vintila Voda
54. Mircea Scortoasa Scortoasa Scortoasa
55. Mocani Murgesti Murgesti Murgesti
56. Motohani Murgesti Murgesti Murgesti
57. Mucheni Cojanu Manastirea Berca
Ratesti
58. Muscelu Plescoi Plesesti Berca
59. Nenciu Lipia Ciobanoaia Merei
60. Nisip Zoresti Zoresti Vernesti
61. Odaile Lipia Lipia Merei
62. Oizan Lipia Ciobanoaia Merei
63. Ojasca Unguriu Unguriu Magura
64. Orzaneasca Ziduri Ziduri Ziduri
65. Padureni Padina Padina Padina
66. Pepiniera Sahateni Sahatenii de Jos Sahateni
Bistrita
67. Pe Vale Cojanu Cojanu Berca
68. Piatra Braesti Ruginoasa Braesti
69. Piatra Lungã Manzalesti Jghiab Manzalesti
70. Pietroasa de Sus Pietroasele Pietroasa de Jos Pietroasele
71. Pisculeni Padurenii Padurenii Tisau
72. Pisculeni Padurenii Padurenii Tisau
pana an Garla
73. Plopeasa de Sus Scortoasa Plopeasa de Jos Scortoasa
74. Plopii Vintila Voda Vintila Voda Vintila Voda
75. Podeni Aldeni Manasia Cernatesti
76. Poenita Vintila Voda Smeesti Vintila Voda
77. Posta Pietroasele Pietroasele Pietroasele
78. Posta Noua Posta Posta Calnau Posta Calnau
79. Potocenii de Sus Maracineni Potocenii de Jos Maracineni
80. Reghinesti Beslii Beslii Manzalesti
81. Rau Rau Bozioru Bozioru
82. Rubla Mica Valea Ramnicului Rubla Mare Valea Ramnicului
83. Satu Nou Posta Potarnichesti Posta Calnau
84. Satu Nou Clondiru Baltareti Ulmeni
85. Satul Nou Valea Ramnicului Valea Ramnicului Valea Ramnicului
86. Satu Nou Boboc Boboc Cochirleanca
87. Satu Nou Cochirleanca Cochirleanca Cochirleanca
88. Satu Nou Cernatesti Zarnestii Cernatesti
de Slanic
89. Satu Nou Luciu Luciu Luciu
90. Sageata de Jos Sageata Sageata de Sus Sageata
91. Sahatenii de Sus Sahateni Sahatenii de Jos Sahateni
92. Salcioara Smeeni Smeeni Smeeni
93. Sarata- Sarata-Monteoru Sarata-Monteoru Merei
Nenciulesti
94. Scarisoara Posta Posta Calnau Posta Calnau
95. Scheiu Vintila Voda Vintila Voda Vintila Voda
96. Sfantu Gheorghe Padurenii Tisau Tisau
97. Simileasca Simileasca Buzau Buzau
98. Seineasca Sageata Beilic Sageata
99. Stubei Cilibia Movila Oii Cilibia
100. Tabarastii Noi Galbinas Tabarastii Vechi Galbinasi
101. Tigoiu Cotatcu Cotatcu Podgoria
102. Tisau de Sus Padurenii Tisau Tisau
103. Tarcov-Izvor Cajanu Baceni Berca
104. Turturesti Izvoru Dulce Nenciulesti Merei
105. Turloesti Sarulesti Sarulesti Sarulesti
106. Vadu Nou Vadu Pasii Vadu Pasii Vadu Pasii
107. Valea Botei Izvoru Dulce Izvoru Dulce Merei
108. Valea Caprei Padurenii Strezeni Tisau
109. Valea Hotarului Carpinistea Valea Parului Beceni
110. Valea lui Canesti Valea Verzei Canesti
Dragomir
111. Valea Nucului Chiliile Crevelesti Chiliile
112. Valea Putului Sapoca Sapoca Sapoca
113. Valea Teancului Zoresti Zoresti Vernesti
114. Veghiurile Chiliile Crevelesti Chiliile
115. Viisoara Posta Posta Calnau Posta Calnau
116. Voinesti Vintileanca Vintileanca Sahateni
117. Zoita-Gara Zoita Zoita Ziduri
CARAS-SEVERIN 1. Bautaru Inferior Bautar Bautaru Superior Bautar
2. Bedina Bogaltin Dobraia Cornereva
3. Cerna Bogaltin - -
4. Coasta Podului Cornereva Cornereva Cornereva
5. Drajova Cornea Cornea Cornea
6. Gramensca Sichevita Valea Ravensca Sichevita
7. Groapa Bogaltin Inelet Cornereva
8. Grosanat Sichevita Zanou Sichevita
9. Gura Iutii Bogaltin Inelet Cornereva
10. Medved Bogaltin Inelet Cornereva
11. Odai Sichevita Martinovat Sichevita
12. Palevin Sichevita Martinovat Sichevita
13. Ploca Sichevita Valea Sichevitei Sichevita
14. Pojejena de Sus Pojejena Pojejena de Jos Pojejena
15. Prislop Sichevita Curmatura Sichevita
16. Sirinia Berzasca Cozia Berzasca
17. Smizi Sichevita Brestelnic Sichevita
18. Staniste Bogaltin Dobraia Cornereva
19. Sub Pogara Gornereva Studena Cornereva
20. Sumita Sichevita Liborajdea Sichevita
21. Tezna Bogaltin Dobraia Cornereva
22. Valea Mare Sichevita Cracu Almaj Sichevita
23. Valea Mica Sichevita Cracu Almaj Sichevita
24. Vucsor Sichevita Brestelnic Sichevita
CLUJ 1. Adamesti Ploscos Ploscos Ploscos
2. Bicas Ploscos Valea Florilor Ploscos
3. Boc Baisoara Muntele Sacelului Baisoara
4. Bogomirea Ploscos Valea Florilor Ploscos
5. Borsoaia Ceanu Mare Starcu Ceanu Mare
6. Botos Cojocna Cojocna Cojocna
7. Bursuc Mica Sanmarghita Mica
8. Cantonu Garii Ploscos Valea Florilor Ploscos
9. Casele Bicalat Muntele Muntele Cacovei Baisoara
10. Cercelesti Beian Mortesti Ceanu Mare
11. Cesariu Santioana Santioana Taga
12. Costesti Ploscos Lobodas Ploscos
13. Dosul Glodului Ceanu Mare Strucut Ceanu Mare
14. Draculesti Ploscos Ploscos Ploscos
15. Fagadau Camarasu Samboleni Camarasu
16. Fantanele Triteni Clapa Tritenii de Jos
17. Fascarai Ceanu Mare Dosu Napului Ceanu Mare
18. Gherea Ceanu Mare Strucut Ceanu Mare
19. Ghiolt Taga Taga Taga
20. Highisoaia Triteni Tritenii-Hotar Trienii de Jos
21. Huda Ceanu Mare Mortesti Ceanu Mare
27. Jucu de Jos Jucu Jucu de Sus Jucu
23. La Cruce Baisoara Muntele Sacelului Baisoara
24. La Curatura Iara Cacova Ierii Iara
25. Larga Cojocna Cojocna Cojocna
26. Lint Triteni Tritenii-Hotar Tritenii de Jos
27. Mischieni Boian Mortesti Ceanu Mare
28. Muntele Agrisului Baisoara Muntele Sacelului Baisoara
29. Naslaoaia Boian Boian Ceanu Mare
30. Poiana Poiana Turda Turda
31. Sub Coasta Triteni Tritenii de Jos Tritenii de Jos
32. Serpesti Ploscos Ploscos Ploscos
33. Trei Hanuri Tureni Martinesti Tureni
34. Valea Criseni Ploscos Ploscos Ploscos
35. Valea Întunecatã Ploscos Ploscos Ploscos
36. Valea Lata Boian Mortesti Ceanu Mare
37. Valea Lungã Mare Ploscos Ploscos Ploscos
38. Valea Sarata Ploscos Valea Florilor Ploscos
39. Valea Tinoasa Ceanu Mare Strucut Ceanu Mare
40. Valea Vantului Ploscos Ploscos Ploscos
41. Valenii de Aries Moldovenesti Moldovenesti Moldovenesti
42. Zam Sancraiu Sancraiu Sancraiu
43. Zapode Rugasesti Guga Caseiu
CONSTANTA 1. Carvanu Mare Carvan Carvanu Lipnita
2. Caciulati Viroaga Viroaga Cerchezu
3. Carpinis Baneasa Baneasa Baneasa
4. Corbu de Sus Corbu Corbu de Jos Corbu
5. Cucuruz Adamclisi Urluia Adamclisi
6. Frasinu Negresti Curcani Cobadin
7. Lungeni Mereni Mereni Mereni
8. Muratan Topraisar Biruinta Topraisar
9. Orzari Comana Comana Comana
10. Peris Olteni Olteni Independenta
11. Tudor Cogealac Tariverde Cogealac
Vladimirescu
12. Valea Seaca Valu lui Traian Valu lui Traian Valu lui Traian
COVASNA 1. Bailesti Intorsura Buzaului Bradet Intorsura Buzaului
2. Bobocea Sita Buzaului Sita Buzaului Sita Buzaului
3. Cernatul de Sus Cernatul Cernatul de Jos Cernat
4. Chichirau Sita Buzaului Crasna Sita Buzaului
5. Ciumernic Sita Buzaului Sita Buzaului Sita Buzaului
6. Comolau Reci Reci Reci
7. Cremenea Sita Buzaului Sita Buzaului Sita Buzaului
8. Eresteghin Moacsa Moacsa Moacsa
9. Lopata Sita Buzaului Sita Buzaului Sita Buzaului
10. Mina Capeni Capeni Capeni Baraolt
11. Pava Zabala Zabala Zabala
12. Paraiasul Sita Buzaului Sita Buzaului Sita Buzaului
13. Poiana Mereni Mereni Lemnia Lemnia
14. Sasaus Lungã Lungã Lemnia
15. Tinoasa Lungã Lungã Lemnia
16. Venetia Lemnia Lemnia Lemnia
17. Vartej Barcani Barcani Barcani
DIMBOVITA 1. Adunaţi Nucet Ilfoveni Nucet
2. Adunaţi Pietrosita Dealu Frumos Pietrosita
3. Bajesti Vacaresti Vacaresti Vacaresti
4. Bezdeadul de Sus Bezdead Bezdead Bezdead
5. Bratestii de Sus Bratesti Bungetu Vacaresti
6. Brosteni-Deal Visina Brosteni-Vale Visina
7. Bucuroaia Costestii din Vale Costestii din Vale Costestii din Vale
8. Burlanesti Voinesti Voinesti Voinesti
9. Capul Plaiului Gura Ocnitei Gura Ocnitei Gura Ocnitei
10. Ciofleac Rascaeti Rascaeti Visina
11. Ciurari Lucieni Lucieni Lucieni
12. Coborasu Raciu Raciu Lucieni
13. Contestii de Jos Contesti Contestii de Sus Contesti
14. Dogari Uliesti Ragu Uliesti
15. Dolani Doicesti Doicesti Doicesti
16. Draghineasca Rascaeti Rascaeti Visina
17. Fagetelu Vulcana-Pandele Vulcana-Pandele Branesti
18. Frasinei Mogosani Mogosani Mogosani
19. Fundu Parului Ungureni Ungureni Corbii Mari
20. Funduri Jugureni Jugureni Uliesti
21. Gainesti Hulubesti Hulubesti Hulubesti
22. Ghemalau Barbuletu Barbuletu Barbuletu
23. Galma Moroeni Moroeni Moroeni
24. Goleasca Sotanga Sotanga Sotanga
25. Gorgoteni Gura Ocnitei Gura Ocnitei Gura Ocnitei
26. Între Dealuri Pietrari Pietrari Barbuletu
27. Matracaua Costestii din Vale Maruntisu Costestii din Vale
28. Margineanca Gheboieni Gheboieni Tatarani
29. Meris Costestii din Vale Costestii din Vale Costestii din Vale
30. Moara Crovului Crovu Crovu Odobesti
31. Nistoresti Magura Magura-Bela Bezdead
32. Nucestii Pitaru Pitaru Potlogi
33. Obislav Petresti Grozavesti Corbii Mari
34. Paladi Ionesti Ionesti Petresti
35. Panesti Mogosani Mogosani Mogosani
36. Paunei Picior de Munte Picior de Munte Dragodana
37. Parvulesti Dragomiresti Decindeni Dragomiresti
38. Poiana de Jos Poiana Poiana de Sus Poiana
39. Posta Lazarescu Odobesti Miulesti Odobesti
40. Raiculesti Serdanu Serdanu Lunguletu
41. Razvadu de Sus Razvadu de Jos Razvadu de Jos Razvad
42. Sturzeni Dragodanesti Dragodanesti Candesti
43. Teisul Nou Teis Teis Sotanga
44. Valea Glodului Pietrari Pietrari Barbuletu
45. Valeni Cornatelu Cornatelu Cornatelu
DOLJ 1. Argetoeni Tesluiul Teslui Teslui
2. Baicanu Farcasu Amarasti Farcas
3. Bechetu Nou Bechetu Bechet Bechet
4. Barza Barza Valea Stanciului Valea Stanciului
5. Boanta Preajba de Padure Preajba de Padure Teslui
6. Boca Carpen Carpen Carpen
7. Bodaesti-Drum Melinesti Bodaiesti Melinesti
Mare
8. Braceni Brabova Brabova Brabova
9. Ciunei Apele Vii Apele Vii Apele Vii
10. Ciupuria Popanzalesti Popanzalesti Dragotesti
11. Cosovenii de Jos Cosoveni Cosovenii de Sus Cosoveni
12. Cotina Bralostita Bralostita Bralostita
13. Cretesti Breasta Breasta Breasta
14. Damian Sadova Sadova Sadova
15. Dalga Calopar Calopar Calopar
16. Dragalina Barca Barca Barca
17. Drum Mare Negoesti Negoiesti Melintesti
18. Farcasanca Farcasu Farcas Farcas
19. Fântâna Banului Cetate Cetate Cetate
20. Gangiova Noua Gangiova Gangiova Gangiova
21. Glodu Tuglui Tuglui Tuglui
22. Goicea Mica Goicea Goicea Mare Goicea
23. Grecesti Horezu-Poenari Horezu-Poenari Valea Stanciului
24. Grindeni Listeava Ostroveni Ostroveni
25. Ionelele Urzicuta Urzicuta Urzicuta
26. Lupancesti Celaru Ghizdavesti Celaru
27. Macrea Argetoaia Argetoaia Argetoaia
28. Malu Mic Malu Mare Malu Mare Malu Mare
29. Munteni Mischii Mischii Mischii
30. Nichitoaia Pielesti Pielesti Pielesti
31. Ochisoru Bralostita Sfircea Bralostita
32. Odaia Amarastii de Jos Amarastii de Jos Amarastii de Jos
33. Orasani Ostroveni Ostroveni Ostroveni
34. Perisoru Nou Perisoru Perisor Perisor
35. Parsani Pielesti Pielesti Pielesti
36. Portaresti Giurgita Giurgita Giurgita
37. Raeti Sadova Sadova Sadova
38. Romana Tesluiul Teslui Teslui
39. Satu Nou Silistea Crucii Silistea Crucii Silistea Crucii
40. Satu Nou Macesu de Sus Macesu de Sus Macesu de Sus
41. Satu Nou Seaca de Padure Veleni Seaca de Padure
42. Satul Nou Goicea Goicea Mare Goicea
43. Satul Vechi Afumati Afumati Afumati
44. Salci Goesti Goiesti Goiesti
45. Sohotesti Daneti Daneti Daneti
46. Tancesti Grecesti Busu Grecesti
47. Teisani Ghercesti Ghercesti Ghercesti
48. Tarbesti Campeni Campeni Pielesti
49. Trochesti Cioroiasu Cioroiasi Cioroiasi
50. Tuguresti Barza Valea Stanciului Valea Stanciului
51. Urzicuta de Sus Urzicuta Urzicuta Urzicuta
52. Valea Muerii Melinesti Valea Muerii Melinesti
de Sus
53. Vijulesti Radomiru Radomir Diosti
54. Vlasca Lacrita Golfin Robanesti
GALAŢI 1. Barcea Noua Barcea Barcea Barcea
2. Barcea Veche Barcea Barcea Barcea
3. Blehani Namoloasa-Sat - -

4. Brahasestii Brahasesti Brahasestii Brahasesti
de Jos de Sus
5. Cionagi Balintesti Balintesti Beresti-Meria
6. Costieni Namoloasa-Târg Namoloasa-Târg Namoloasa
7. Cotros Cuca Cuca Cuca
8. Cristesti Ganesti Ganesti Cavadinesti
9. Cruceru Namoloasa-Sat Namoloasa-Sat Namoloasa
10. Diecheni Bucesti Bucesti Ivesti
11. Dorasti Barcea Barcea Barcea
12. Gara Iacomi Ghidigeni Ghidigeni Ghidigeni
13. Ghibarteni Balintesti Balintesti Beresti-Meria
14. Garleasca Namoloasa-Târg Namoloasa-Târg Namoloasa
15. Gospodãria Frumusita Frumusita Frumusita
16. Grapeni Cavadinesti Cavadinesti Cavadinesti
17. Hulesti Poiana Poiana Nicoresti
18. Ion Iacomi Radesti Radesti Balabanesti
19. Movilenii de Jos Movileni Movilenii de Sus Movileni
20. Nartestii de Jos Nartesti Nartestii de Sus Gohor
21. Oanca Radesti Radesti Balabanesti
22. Pochiscani Balintesti Balintesti Beresti-Meria
23. Posada Cavadinesti Cavadinesti Cavadinesti
24. Rugineni Cavadinesti Cavadinesti Cavadinesti
25. Satu Nou Tudor Vladimirescu Tudor Vladimirescu Tudor Vladimirescu
26. Slobozia Umbraresti Umbraresti Umbraresti
27. Slobozia-Ventura Cuca Cuca Cuca
28. Serbanesti Liesti Liesti Liesti
29. Tamaseni Umbraresti Umbraresti Umbraresti
30. Vultureni Bucesti Bucesti Ivesti
GORJ 1. Antonesti Raci Baniu Borascu
2. Arderea Pinoasa Pinoasa Calnic
3. Artaru Danesti Barza Danesti
4. Balava Cornesti Talpasesti Balesti
5. Balacesti Ceauru Ceauru Balesti
6. Balticel- Andrei Budieni Hudieni Scoarta
7. Bengestii de Jos Bengesti Bengestii Bengesti-Ciocadia
de Mijloc
8. Bengestii de Sus Bengesti Bengestii Bengesti-Ciocadia
de Mijloc
9. Beresti Alimpesti Alimpesti Alimpesti
10. Barlesti Bumbesti-Jiu Bumbesti-Jiu Bumbesti Jiu
11. Basneri Glodeni Glodeni Balanesti
12. Boasca Pestisani Francesti Pestisani
13. Boziana Jupanesti Jupanesti Jupanesti
14. Buicesti Cernadia Cernadia Baia de Fier
15. Calaparu de Jos Livada Calaparu de Sus Borascu
16. Caprenii de Sus Capreni Caprenii de Mijloc Capreni
17. Cerat Pojogeni Pojogeni Targu-Carbunesti
18. Cetatea Logresti Moşteni Maru Logresti
19. Cetate Pinoasa Stejerei Calnic
20. Cilibii Pesteana-Jiu Balteni Balteni
21.