Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X
HOTĂRÂRE nr. 63 din 24 iunie 2025 pentru alegerea preşedintelui Senatului
În temeiul dispoziţiilor art. 64 alin. (2) din Constituţia României, republicată, precum şi ale art. 23 şi 24 din Regulamentul Senatului, aprobat prin Hotărârea Senatului nr. 28/2005, republicat, cu modificările şi completările ulterioare, Senatul adoptă prezenta hotărâre. ARTICOL UNIC Domnul senator Abrudean Mircea - Grupul parlamentar PNL este ales în funcţia de preşedinte al Senatului.
Această hotărâre a fost adoptată de Senat în şedinţa din 24 iunie 2025, cu respectarea prevederilor art. 76 alin. (2) din Constituţia României, republicată.
p. PREŞEDINTELE SENATULUI, LAURENŢIU PLĂEŞU
Bucureşti, 24 iunie 2025. Nr. 63.
------
Newsletter GRATUIT
Aboneaza-te si primesti zilnic Monitorul Oficial pe email