Comunica experienta
MonitorulJuridic.ro
Email RSS Trimite prin Yahoo Messenger pagina:   HOTĂRÂRE nr. 102 din 10 iunie 2021  privind stabilirea localităţilor care fac parte  din circumscripţiile judecătoriilor din fiecare judeţ    Twitter Facebook
Cautare document
Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

 HOTĂRÂRE nr. 102 din 10 iunie 2021 privind stabilirea localităţilor care fac parte din circumscripţiile judecătoriilor din fiecare judeţ

EMITENT: Consiliul Superior al Magistraturii
PUBLICAT: Monitorul Oficial nr. 625 din 25 iunie 2021
    PLENUL
    În temeiul dispoziţiilor art. 38 alin. (2) din Legea nr. 304/2004 privind organizarea judiciară, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, şi ale art. 37 lit. b) din Legea nr. 317/2004 privind Consiliul Superior al Magistraturii, republicată, cu modificările şi completările ulterioare, cu avizul conform al Ministerului Justiţiei,
    respectând echilibrul dintre volumul de activitate al judecătoriilor din circumscripţia aceluiaşi tribunal şi ţinând cont de principiul apropierii justiţiei de cetăţean,
    Plenul Consiliului Superior al Magistraturii h o t ă r ă ş t e:
    ART. 1
    Începând cu data intrării în vigoare a prezentei hotărâri, circumscripţia fiecărei judecătorii se stabileşte potrivit anexei care face parte integrantă din prezenta hotărâre.

    ART. 2
    Prezenta hotărâre se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I.



                    Preşedintele Consiliului Superior al Magistraturii,
                    judecător Mihai-Bogdan Mateescu

    Bucureşti, 10 iunie 2021.
    Nr. 102.
    ANEXA 1

    JUDEŢUL ALBA
    1. Judecătoria Alba Iulia
    cu sediul în municipiul Alba Iulia
    MUNICIPIU
    1. Alba Iulia

    ORAŞE
    1. Cugir
    2. Zlatna

    COMUNE
    1. Almaşu Mare
    2. Berghin
    3. Blandiana
    4. Ceru-Băcăinţi
    5. Ciugud
    6. Cricău
    7. Galda de Jos
    8. Ighiu
    9. Întregalde
    10. Meteş
    11. Săliştea
    12. Sântimbru
    13. Şibot
    14. Vinţu de Jos


    2. Judecătoria Aiud
    cu sediul în municipiul Aiud
    MUNICIPIU
    1. Aiud

    ORAŞE
    1. Ocna Mureş
    2. Teiuş

    COMUNE
    1. Fărău
    2. Hopârta
    3. Livezile
    4. Lopadea Nouă
    5. Lunca Mureşului
    6. Mirăslău
    7. Noşlac
    8. Ponor
    9. Rădeşti
    10. Râmeţ
    11. Rimetea
    12. Stremţ
    13. Unirea


    3. Judecătoria Blaj
    cu sediul în municipiul Blaj
    MUNICIPIU
    1. Blaj

    COMUNE
    1. Bucerdea Grânoasă
    2. Cenade
    3. Cergău
    4. Cetatea de Baltă
    5. Crăciunelu de Jos
    6. Jidvei
    7. Mihalţ
    8. Roşia de Secaş
    9. Sâncel
    10. Şona
    11. Valea Lungă


    4. Judecătoria Câmpeni
    cu sediul în oraşul Câmpeni
    ORAŞE
    1. Abrud
    2. Baia de Arieş
    3. Câmpeni

    COMUNE
    1. Albac
    2. Arieşeni
    3. Avram Iancu
    4. Bistra
    5. Bucium
    6. Ciuruleasa
    7. Gârda de Sus
    8. Horea
    9. Lupşa
    10. Mogoş
    11. Ocoliş
    12. Poiana Vadului
    13. Poşaga
    14. Roşia Montană
    15. Sălciua
    16. Scărişoara
    17. Sohodol
    18. Vadu Moţilor
    19. Vidra


    5. Judecătoria Sebeş
    cu sediul în municipiul Sebeş
    MUNICIPIU
    1. Sebeş

    COMUNE
    1. Câlnic
    2. Cut
    3. Daia Română
    4. Doştat
    5. Gârbova
    6. Ohaba
    7. Pianu
    8. Săsciori
    9. Şpring
    10. Şugag



    JUDEŢUL ARAD
    1. Judecătoria Arad
    cu sediul în municipiul Arad
    MUNICIPIU
    1. Arad

    ORAŞE
    1. Curtici
    2. Nădlac
    3. Pecica

    COMUNE
    1. Dorobanţi
    2. Fântânele
    3. Felnac
    4. Frumuşeni
    5. Iratoşu
    6. Livada
    7. Macea
    8. Peregu Mare
    9. Secusigiu
    10. Semlac
    11. Şagu
    12. Şeitin
    13. Şiria
    14. Şofronea
    15. Vinga
    16. Vladimirescu
    17. Zădăreni
    18. Zimandu Nou


    2. Judecătoria Chişineu-Criş
    cu sediul în oraşul Chişineu-Criş
    ORAŞE
    1. Chişineu-Criş
    2. Sântana

    COMUNE
    1. Apateu
    2. Grăniceri
    3. Mişca
    4. Olari
    5. Pilu
    6. Sintea Mare
    7. Socodor
    8. Şepreuş
    9. Şimand
    10. Zărand
    11. Zerind


    3. Judecătoria Gurahonţ
    cu sediul în comuna Gurahonţ
    ORAŞE
    1. Sebiş

    COMUNE
    1. Almaş
    2. Brazii
    3. Buteni
    4. Chisindia
    5. Dezna
    6. Dieci
    7. Gurahonţ
    8. Hălmagiu
    9. Hălmăgel
    10. Igneşti
    11. Moneasa
    12. Pleşcuţa
    13. Vârfurile


    4. Judecătoria Ineu
    cu sediul în oraşul Ineu
    ORAŞE
    1. Ineu
    2. Pâncota

    COMUNE
    1. Archiş
    2. Beliu
    3. Bârsa
    4. Bocsig
    5. Cărand
    6. Cermei
    7. Craiva
    8. Hăşmaş
    9. Seleuş
    10. Şicula
    11. Şilindia
    12. Tauţ
    13. Târnova


    5. Judecătoria Lipova
    cu sediul în oraşul Lipova
    ORAŞE
    1. Lipova

    COMUNE
    1. Bata
    2. Bârzava
    3. Birchiş
    4. Conop
    5. Covăsinţ
    6. Ghioroc
    7. Păuliş
    8. Petriş
    9. Săvârşin
    10. Şiştarovăţ
    11. Ususău
    12. Vărădia de Mureş
    13. Zăbrani



    JUDEŢUL ARGEŞ
    1. Judecătoria Câmpulung
    cu sediul în municipiul Câmpulung
    MUNICIPIU
    1. Câmpulung

    COMUNE
    1. Albeştii de Muscel
    2. Aninoasa
    3. Bălileşti
    4. Berevoeşti
    5. Boteni
    6. Bughea de Jos
    7. Bughea de Sus
    8. Cetăţeni
    9. Coşeşti
    10. Davideşti
    11. Dâmbovicioara
    12. Dârmăneşti
    13. Dragoslavele
    14. Godeni
    15. Hârtieşti
    16. Lereşti
    17. Mihăeşti
    18. Mioarele
    19. Poienarii de Muscel
    20. Rucăr
    21. Schitu Goleşti
    22. Stâlpeni
    23. Stoeneşti
    24. Ţiţeşti
    25. Valea Mare-Pravăţ
    26. Vlădeşti
    27. Vultureşti


    2. Judecătoria Costeşti
    cu sediul în oraşul Costeşti
    ORAŞE
    1. Costeşti

    COMUNE
    1. Bârla
    2. Buzoeşti
    3. Căldăraru
    4. Hârseşti
    5. Izvoru
    6. Lunca Corbului
    7. Miroşi
    8. Mozăceni
    9. Negraşi
    10. Popeşti
    11. Râca
    12. Recea
    13. Rociu
    14. Săpata
    15. Slobozia
    16. Stolnici
    17. Suseni
    18. Ştefan cel Mare
    19. Ungheni


    3. Judecătoria Curtea de Argeş
    cu sediul în municipiul Curtea de Argeş
    MUNICIPIU
    1. Curtea de Argeş

    COMUNE
    1. Albeştii de Argeş
    2. Arefu
    3. Băiculeşti
    4. Brăduleţ
    5. Cepari
    6. Cicăneşti
    7. Ciofrângeni
    8. Corbeni
    9. Corbi
    10. Domneşti
    11. Mălureni
    12. Muşăteşti
    13. Nucşoara
    14. Pietroşani
    15. Poienarii de Argeş
    16. Sălătrucu
    17. Şuici
    18. Tigveni
    19. Valea Danului
    20. Valea Iaşului


    4. Judecătoria Piteşti
    cu sediul în municipiul Piteşti
    MUNICIPIU
    1. Piteşti

    ORAŞE
    1. Mioveni
    2. Ştefăneşti

    COMUNE
    1. Albota
    2. Bascov
    3. Băbana
    4. Bradu
    5. Budeasa
    6. Ciomăgeşti
    7. Cocu
    8. Cotmeana
    9. Cuca
    10. Drăganu
    11. Mărăcineni
    12. Merişani
    13. Miceşti
    14. Morăreşti
    15. Moşoaia
    16. Oarja
    17. Poiana Lacului
    18. Uda
    19. Vedea


    5. Judecătoria Topoloveni
    cu sediul în oraşul Topoloveni
    ORAŞE
    1. Topoloveni

    COMUNE
    1. Beleţi-Negreşti
    2. Bogaţi
    3. Boţeşti
    4. Călineşti
    5. Căteasca
    6. Dobreşti
    7. Leordeni
    8. Priboieni
    9. Răteşti
    10. Teiu



    JUDEŢUL BACĂU
    1. Judecătoria Bacău
    cu sediul în municipiul Bacău
    MUNICIPIU
    1. Bacău

    COMUNE
    1. Buhoci
    2. Cleja
    3. Coloneşti
    4. Dămieneşti
    5. Faraoani
    6. Filipeni
    7. Gioseni
    8. Hemeiuş
    9. Horgeşti
    10. Izvoru Berheciului
    11. Letea Veche
    12. Lipova
    13. Luizi-Călugăra
    14. Măgura
    15. Mărgineni
    16. Negri
    17. Nicolae Bălcescu
    18. Odobeşti
    19. Orbeni
    20. Parava
    21. Parincea
    22. Plopana
    23. Prăjeşti
    24. Răcăciuni
    25. Roşiori
    26. Sascut
    27. Sărata
    28. Săuceşti
    29. Secuieni
    30. Tamaşi
    31. Traian
    32. Ungureni
    33. Valea Seacă


    2. Judecătoria Buhuşi
    cu sediul în oraşul Buhuşi
    ORAŞE
    1. Buhuşi

    COMUNE
    1. Bereşti-Bistriţa
    2. Blăgeşti
    3. Filipeşti
    4. Gârleni
    5. Iteşti
    6. Racova


    3. Judecătoria Moineşti
    cu sediul în municipiul Moineşti
    MUNICIPIU
    1. Moineşti

    ORAŞE
    1. Comăneşti
    2. Dărmăneşti

    COMUNE
    1. Agăş
    2. Ardeoani
    3. Asău
    4. Balcani
    5. Bereşti-Tazlău
    6. Brusturoasa
    7. Ghimeş-Făget
    8. Măgireşti
    9. Palanca
    10. Pârjol
    11. Poduri
    12. Scorţeni
    13. Solonţ
    14. Strugari
    15. Zemeş


    4. Judecătoria Oneşti
    cu sediul în municipiul Oneşti
    MUNICIPIU
    1. Oneşti

    ORAŞE
    1. Slănic-Moldova
    2. Târgu Ocna

    COMUNE
    1. Bârsăneşti
    2. Berzunţi
    3. Bogdăneşti
    4. Buciumi
    5. Caşin
    6. Căiuţi
    7. Coţofăneşti
    8. Dofteana
    9. Gura Văii
    10. Helegiu
    11. Livezi
    12. Mănăstirea Caşin
    13. Oituz
    14. Pârgăreşti
    15. Sănduleni
    16. Ştefan cel Mare
    17. Târgu Trotuş
    18. Urecheşti


    5. Judecătoria Podu Turcului
    cu sediul în comuna Podu Turcului
    COMUNE
    1. Corbasca
    2. Dealu Morii
    3. Găiceana
    4. Glăvăneşti
    5. Huruieşti
    6. Motoşeni
    7. Onceşti
    8. Pânceşti
    9. Podu Turcului
    10. Răchitoasa
    11. Stănişeşti
    12. Tătărăşti
    13. Vultureni



    JUDEŢUL BIHOR
    1. Judecătoria Aleşd
    cu sediul în oraşul Aleşd
    ORAŞE
    1. Aleşd

    COMUNE
    1. Aştileu
    2. Auşeu
    3. Borod
    4. Bratca
    5. Brusturi
    6. Bulz
    7. Lugaşu de Jos
    8. Măgeşti
    9. Şinteu
    10. Şuncuiuş
    11. Tileagd
    12. Ţeţchea
    13. Vadu Crişului
    14. Vârciorog


    2. Judecătoria Beiuş
    cu sediul în municipiul Beiuş
    MUNICIPIU
    1. Beiuş

    ORAŞE
    1. Nucet
    2. Ştei
    3. Vaşcău

    COMUNE
    1. Budureasa
    2. Bunteşti
    3. Căbeşti
    4. Căpâlna
    5. Cărpinet
    6. Câmpani
    7. Ceica
    8. Criştioru de Jos
    9. Curăţele
    10. Dobreşti
    11. Drăgăneşti
    12. Finiş
    13. Holod
    14. Lazuri de Beiuş
    15. Lunca
    16. Pietroasa
    17. Pocola
    18. Pomezeu
    19. Răbăgani
    20. Remetea
    21. Rieni
    22. Roşia
    23. Sâmbăta
    24. Şoimi
    25. Tărcaia
    26. Uileacu de Beiuş


    3. Judecătoria Marghita
    cu sediul în municipiul Marghita
    MUNICIPIU
    1. Marghita

    ORAŞE
    1. Săcueni
    2. Valea lui Mihai

    COMUNE
    1. Abram
    2. Abrămuţ
    3. Balc
    4. Boianu Mare
    5. Buduslău
    6. Cherechiu
    7. Chişlaz
    8. Curtuişeni
    9. Derna
    10. Popeşti
    11. Sălacea
    12. Spinuş
    13. Suplacu de Barcău
    14. Şimian
    15. Tarcea
    16. Tăuteu
    17. Viişoara


    4. Judecătoria Oradea
    cu sediul în municipiul Oradea
    MUNICIPIU
    1. Oradea

    COMUNE
    1. Biharia
    2. Borş
    3. Cetariu
    4. Copăcel
    5. Diosig
    6. Drăgeşti
    7. Girişu de Criş
    8. Hidişelu de Sus
    9. Husasău de Tinca
    10. Ineu
    11. Lăzăreni
    12. Nojorid
    13. Oşorhei
    14. Paleu
    15. Roşiori
    16. Săcădat
    17. Sălard
    18. Sâniob
    19. Sânmartin
    20. Sântandrei
    21. Sârbi
    22. Tămăşeu
    23. Toboliu


    5. Judecătoria Salonta
    cu sediul în municipiul Salonta
    MUNICIPIU
    1. Salonta

    COMUNE
    1. Avram Iancu
    2. Batăr
    3. Cefa
    4. Ciumeghiu
    5. Cociuba Mare
    6. Gepiu
    7. Mădăras
    8. Olcea
    9. Sânnicolau Român
    10. Tinca
    11. Tulca



    JUDEŢUL BISTRIŢA-NĂSĂUD
    1. Judecătoria Beclean
    cu sediul în oraşul Beclean
    ORAŞE
    1. Beclean

    COMUNE
    1. Braniştea
    2. Budeşti
    3. Căianu Mic
    4. Chiochiş
    5. Chiuza
    6. Ciceu-Giurgeşti
    7. Ciceu-Mihăieşti
    8. Lechinţa
    9. Matei
    10. Miceştii de Câmpie
    11. Negrileşti
    12. Nuşeni
    13. Petru Rareş
    14. Silivaşu de Câmpie
    15. Sânmihaiu de Câmpie
    16. Spermezeu
    17. Şieu-Măgheruş
    18. Şieu Odorhei
    19. Şintereag
    20. Târlişua
    21. Uriu
    22. Urmeniş


    2. Judecătoria Bistriţa
    cu sediul în municipiul Bistriţa
    MUNICIPIU
    1. Bistriţa

    COMUNE
    1. Bistriţa Bârgăului
    2. Budacu de Jos
    3. Cetate
    4. Dumitriţa
    5. Galaţii Bistriţei
    6. Josenii Bârgăului
    7. Livezile
    8. Mărişelu
    9. Milaş
    10. Monor
    11. Prundu Bârgăului
    12. Şieu
    13. Şieuţ
    14. Teaca
    15. Tiha Bârgăului


    3. Judecătoria Năsăud
    cu sediul în oraşul Năsăud
    ORAŞE
    1. Năsăud
    2. Sângeorz-Băi

    COMUNE
    1. Coşbuc
    2. Dumitra
    3. Feldru
    4. Ilva Mare
    5. Ilva Mică
    6. Leşu
    7. Lunca Ilvei
    8. Maieru
    9. Măgura Ilvei
    10. Nimigea
    11. Parva
    12. Poiana Ilvei
    13. Rebra
    14. Rebrişoara
    15. Rodna
    16. Romuli
    17. Runcu Salvei
    18. Salva
    19. Şanţ
    20. Telciu
    21. Zagra



    JUDEŢUL BOTOŞANI
    1. Judecătoria Botoşani
    cu sediul în municipiul Botoşani
    MUNICIPIU
    1. Botoşani

    ORAŞE
    1. Bucecea
    2. Flămânzi
    3. Ştefăneşti

    COMUNE
    1. Albeşti
    2. Băluşeni
    3. Călăraşi
    4. Copălău
    5. Corni
    6. Coşula
    7. Cristeşti
    8. Curteşti
    9. Durneşti
    10. Frumuşica
    11. Gorbăneşti
    12. Hlipiceni
    13. Lunca
    14. Mihai Eminescu
    15. Nicşeni
    16. Prăjeni
    17. Răchiţi
    18. Răuseni
    19. Roma
    20. Româneşti
    21. Santa Mare
    22. Stăuceni
    23. Suliţa
    24. Todireni
    25. Truşeşti
    26. Tudora
    27. Unţeni
    28. Vlădeni
    29. Vorona


    2. Judecătoria Darabani
    cu sediul în oraşul Darabani
    ORAŞE
    1. Darabani

    COMUNE
    1. Conceşti
    2. Coţuşca
    3. Havârna
    4. Hudeşti
    5. Mileanca
    6. Păltiniş
    7. Rădăuţi-Prut
    8. Suharău
    9. Viişoara


    3. Judecătoria Dorohoi
    cu sediul în municipiul Dorohoi
    MUNICIPIU
    1. Dorohoi

    COMUNE
    1. Brăeşti
    2. Broscăuţi
    3. Cândeşti
    4. Cordăreni
    5. Corlăteni
    6. Cristineşti
    7. Dersca
    8. Dimăcheni
    9. George Enescu
    10. Hilişeu-Horia
    11. Ibăneşti
    12. Leorda
    13. Lozna
    14. Mihăileni
    15. Pomârla
    16. Şendriceni
    17. Văculeşti
    18. Vârfu Câmpului


    4. Judecătoria Săveni
    cu sediul în oraşul Săveni
    ORAŞE
    1. Săveni

    COMUNE
    1. Adăşeni
    2. Avrămeni
    3. Dângeni
    4. Dobârceni
    5. Drăguşeni
    6. Hăneşti
    7. Manoleasa
    8. Mihălăşeni
    9. Mitoc
    10. Ripiceni
    11. Ştiubieni
    12. Ungureni
    13. Vlăsineşti
    14. Vorniceni



    JUDEŢUL BRAŞOV
    1. Judecătoria Braşov
    cu sediul în municipiul Braşov
    MUNICIPIU
    1. Braşov
    2. Codlea
    3. Săcele

    ORAŞE
    1. Ghimbav
    2. Predeal

    COMUNE
    1. Bod
    2. Budila
    3. Cristian
    4. Crizbav
    5. Dumbrăviţa
    6. Feldioara
    7. Hălchiu
    8. Hărman
    9. Măieruş
    10. Prejmer
    11. Sânpetru
    12. Tărlungeni
    13. Teliu
    14. Vama Buzăului


    2. Judecătoria Făgăraş
    cu sediul în municipiul Făgăraş
    MUNICIPIU
    1. Făgăraş

    ORAŞE
    1. Victoria

    COMUNE
    1. Beclean
    2. Cincu
    3. Drăguş
    4. Hârseni
    5. Lisa
    6. Mândra
    7. Părău
    8. Recea
    9. Sâmbăta de Sus
    10. Şercaia
    11. Şinca
    12. Şoarş
    13. Ucea
    14. Viştea
    15. Voila


    3. Judecătoria Rupea
    cu sediul în oraşul Rupea
    ORAŞE
    1. Rupea

    COMUNE
    1. Apaţa
    2. Augustin
    3. Buneşti
    4. Caţa
    5. Comana
    6. Hoghiz
    7. Homorod
    8. Jibert
    9. Ormeniş
    10. Racoş
    11. Ticuşu
    12. Ungra


    4. Judecătoria Zărneşti
    cu sediul în oraşul Zărneşti
    ORAŞE
    1. Râşnov
    2. Zărneşti

    COMUNE
    1. Bran
    2. Fundata
    3. Holbav
    4. Moieciu
    5. Poiana Mărului
    6. Şinca Nouă
    7. Vulcan



    JUDEŢUL BRĂILA
    1. Judecătoria Brăila
    cu sediul în municipiul Brăila
    MUNICIPIU
    1. Brăila

    ORAŞE
    1. Însurăţei - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei

    COMUNE
    1. Berteştii de Jos - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei
    2. Cazasu
    3. Chiscani
    4. Frecăţei
    5. Gemenele
    6. Gropeni
    7. Măraşu
    8. Măxineni
    9. Movila Miresii
    10. Râmnicelu
    11. Romanu
    12. Salcia Tudor
    13. Scorţaru Nou
    14. Siliştea
    15. Stăncuţa - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei
    16. Tichileşti
    17. Traian
    18. Tudor Vladimirescu
    19. Tufeşti - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei
    20. Unirea
    21. Vădeni
    22. Victoria - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei
    23. Viziru - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei


    2. Judecătoria Făurei
    cu sediul în oraşul Făurei
    ORAŞE
    1. Făurei
    2. Ianca

    COMUNE
    1. Bărăganul - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei
    2. Bordei Verde
    3. Ciocile - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei
    4. Cireşu
    5. Dudeşti
    6. Galbenu
    7. Grădiştea
    8. Jirlău
    9. Mircea Vodă
    10. Racoviţa
    11. Roşiori - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei
    12. Surdila-Găiseanca
    13. Surdila-Greci
    14. Şuţeşti
    15. Ulmu
    16. Vişani
    17. Zăvoaia - până la data reluării activităţii Judecătoriei Însurăţei


    3. Judecătoria Însurăţei*)
    cu sediul în oraşul Însurăţei
    *) Prin Hotărârea Secţiei pentru Judecători nr. 509 din 21 martie 2019 s-a admis reluarea activităţii Judecătoriei Însurăţei, sub condiţia ocupării efective a unui număr de 3 posturi de judecător. În momentul reluării activităţii se va stabili aceeaşi arondare teritorială care a existat înainte de suspendarea activităţii acestei instanţe (prin Hotărârea Guvernului nr. 476/2016 privind modificarea anexei la Hotărârea Guvernului nr. 337/1993 pentru stabilirea circumscripţiilor judecătoriilor şi parchetelor de pe lângă judecării), respectiv:
    ORAŞE
    1. Însurăţei - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila

    COMUNE
    1. Bărăganul - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Făurei
    2. Berteştii de Jos - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila
    3. Ciocile - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Făurei
    4. Roşiori - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Făurei
    5. Stăncuţa - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila
    6. Tufeşti - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila
    7. Victoria - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila
    8. Viziru - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Brăila
    9. Zăvoaia - în prezent în circumscripţia Judecătoriei Făurei



    JUDEŢUL BUZĂU
    1. Judecătoria Buzău
    cu sediul în municipiul Buzău
    MUNICIPIU
    1. Buzău

    COMUNE
    1. Amaru
    2. Beceni
    3. Berca
    4. Bisoca
    5. Blăjani
    6. Breaza
    7. Căneşti
    8. Cernăteşti
    9. Chiliile
    10. Costeşti
    11. Florica
    12. Gălbinaşi
    13. Gherăseni
    14. Lopătari
    15. Mărăcineni
    16. Mânzăleşti
    17. Merei
    18. Mihăileşti
    19. Movila Banului
    20. Năieni
    21. Pietroasele
    22. Poşta Câlnău
    23. Săgeata
    24. Săhăteni
    25. Săpoca
    26. Săruleşti
    27. Scorţoasa
    28. Stâlpu
    29. Tisău
    30. Ţinteşti
    31. Ulmeni
    32. Unguriu
    33. Vadu Paşii
    34. Verneşti
    35. Vintilă Vodă
    36. Zărneşti


    2. Judecătoria Pătârlagele
    cu sediul în oraşul Pătârlagele
    ORAŞE
    1. Nehoiu
    2. Pătârlagele

    COMUNE
    1. Bozioru
    2. Brăeşti
    3. Calvini
    4. Cătina
    5. Chiojdu
    6. Cislău
    7. Colţi
    8. Cozieni
    9. Gura Teghii
    10. Măgura
    11. Odăile
    12. Pănătău
    13. Pârscov
    14. Siriu
    15. Vipereşti


    3. Judecătoria Pogoanele
    cu sediul în oraşul Pogoanele
    ORAŞE
    1. Pogoanele

    COMUNE
    1. Brădeanu
    2. C.A. Rosetti
    3. Cilibia
    4. Glodeanu Sărat
    5. Glodeanu-Siliştea
    6. Largu
    7. Luciu
    8. Padina
    9. Ruşeţu
    10. Scutelnici
    11. Smeeni


    4. Judecătoria Râmnicu Sărat
    cu sediul în municipiul Râmnicu Sărat
    MUNICIPIU
    1. Râmnicu Sărat

    COMUNE
    1. Balta Albă
    2. Bălăceanu
    3. Boldu
    4. Buda
    5. Cochirleanca
    6. Ghergheasa
    7. Grebănu
    8. Mărgăriteşti
    9. Murgeşti
    10. Pardoşi
    11. Podgoria
    12. Puieşti
    13. Racoviţeni
    14. Râmnicelu
    15. Robeasca
    16. Topliceni
    17. Valea Râmnicului
    18. Valea Salciei
    19. Vâlcelele
    20. Ziduri



    JUDEŢUL CARAŞ-SEVERIN
    1. Judecătoria Caransebeş
    cu sediul în municipiul Caransebeş
    MUNICIPIU
    1. Caransebeş

    ORAŞE
    1. Băile Herculane
    2. Oţelu Roşu

    COMUNE
    1. Armeniş
    2. Băuţar
    3. Bolvaşniţa
    4. Buchin
    5. Bucoşniţa
    6. Constantin Daicoviciu
    7. Copăcele
    8. Cornea
    9. Cornereva
    10. Domaşnea
    11. Glimboca
    12. Iablaniţa
    13. Luncaviţa
    14. Marga
    15. Mehadia
    16. Mehadica
    17. Obreja
    18. Păltiniş
    19. Rusca Montană
    20. Sacu
    21. Slatina-Timiş
    22. Teregova
    23. Topleţ
    24. Turnu Ruieni
    25. Zăvoi


    2. Judecătoria Moldova Nouă
    cu sediul în oraşul Moldova Nouă
    ORAŞE
    1. Moldova Nouă

    COMUNE
    1. Berzasca
    2. Cărbunari
    3. Coronini
    4. Gârnic
    5. Naidăş
    6. Pojejena
    7. Sicheviţa
    8. Socol


    3. Judecătoria Oraviţa
    cu sediul în oraşul Oraviţa
    ORAŞE
    1. Anina
    2. Oraviţa

    COMUNE
    1. Bănia
    2. Berlişte
    3. Bozovici
    4. Ciclova Română
    5. Ciuchici
    6. Ciudanoviţa
    7. Dalboşeţ
    8. Eftimie Murgu
    9. Forotic
    10. Goruia
    11. Grădinari
    12. Lăpuşnicel
    13. Lăpuşnicu Mare
    14. Prigor
    15. Răcăşdia
    16. Sasca Montană
    17. Şopotu Nou
    18. Ticvaniu Mare
    19. Vărădia
    20. Vrani


    4. Judecătoria Reşiţa
    cu sediul în municipiul Reşiţa
    MUNICIPIU
    1. Reşiţa

    ORAŞE
    1. Bocşa

    COMUNE
    1. Berzovia
    2. Brebu
    3. Brebu Nou
    4. Caraşova
    5. Doclin
    6. Dognecea
    7. Ezeriş
    8. Fârliug
    9. Lupac
    10. Măureni
    11. Ocna de Fier
    12. Ramna
    13. Târnova
    14. Văliug
    15. Vermeş
    16. Zorlenţu Mare



    JUDEŢUL CĂLĂRAŞI
    1. Judecătoria Călăraşi
    cu sediul în municipiul Călăraşi
    MUNICIPIU
    1. Călăraşi

    COMUNE
    1. Alexandru Odobescu
    2. Borcea
    3. Ciocăneşti
    4. Cuza Vodă
    5. Dichiseni
    6. Dorobanţu
    7. Dragalina
    8. Grădiştea
    9. Independenţa
    10. Jegălia
    11. Modelu
    12. Perişoru
    13. Roseţi
    14. Ştefan cel Mare
    15. Ştefan Vodă
    16. Ulmu
    17. Unirea
    18. Vâlcelele
    19. Vlad Ţepeş


    2. Judecătoria Lehliu-Gară
    cu sediul în oraşul Lehliu-Gară
    ORAŞE
    1. Fundulea
    2. Lehliu-Gară

    COMUNE
    1. Belciugatele
    2. Dor Mărunt
    3. Dragoş Vodă
    4. Frăsinet
    5. Gurbăneşti
    6. Ileana
    7. Lehliu
    8. Lupşanu
    9. Nicolae Bălcescu
    10. Săruleşti
    11. Tămădău Mare
    12. Valea Argovei


    3. Judecătoria Olteniţa
    cu sediul în municipiul Olteniţa
    MUNICIPIU
    1. Olteniţa

    ORAŞE
    1. Budeşti

    COMUNE
    1. Căscioarele
    2. Chirnogi
    3. Chiselet
    4. Crivăţ
    5. Curcani
    6. Frumuşani
    7. Fundeni
    8. Gălbinaşi
    9. Luica
    10. Mânăstirea
    11. Mitreni
    12. Nana
    13. Plătăreşti
    14. Radovanu
    15. Sohatu
    16. Spanţov
    17. Şoldanu
    18. Ulmeni
    19. Vasilaţi



    JUDEŢUL CLUJ
    1. Judecătoria Cluj-Napoca
    cu sediul în municipiul Cluj-Napoca
    MUNICIPIU
    1. Cluj-Napoca

    COMUNE
    1. Apahida
    2. Baciu
    3. Chinteni
    4. Cojocna
    5. Feleacu
    6. Floreşti
    7. Sânpaul


    2. Judecătoria Dej
    cu sediul în municipiul Dej
    MUNICIPIU
    1. Dej

    COMUNE
    1. Bobâlna
    2. Căşeiu
    3. Câţcău
    4. Chiuieşti
    5. Cuzdrioara
    6. Jichişu de Jos
    7. Mica
    8. Mintiu Gherlii
    9. Panticeu
    10. Recea Cristur
    11. Unguraş
    12. Vad


    3. Judecătoria Gherla
    cu sediul în municipiul Gherla
    MUNICIPIU
    1. Gherla

    COMUNE
    1. Aluniş
    2. Aşchileu
    3. Bonţida
    4. Borşa
    5. Buza
    6. Căianu
    7. Cămăraşu
    8. Cătina
    9. Corneşti
    10. Dăbâca
    11. Fizeşu Gherlii
    12. Geaca
    13. Iclod
    14. Jucu
    15. Mociu
    16. Pălatca
    17. Sânmartin
    18. Sic
    19. Suatu
    20. Ţaga
    21. Vultureni


    4. Judecătoria Huedin
    cu sediul în oraşul Huedin
    ORAŞE
    1. Huedin

    COMUNE
    1. Aghireşu
    2. Beliş
    3. Călăţele
    4. Căpuşu Mare
    5. Ciucea
    6. Gârbău
    7. Gilău
    8. Izvoru Crişului
    9. Măguri-Răcătău
    10. Mănăstireni
    11. Mărgău
    12. Mărişel
    13. Negreni
    14. Poieni
    15. Rişca
    16. Săcuieu
    17. Sâncraiu


    5. Judecătoria Turda
    cu sediul în municipiul Turda
    MUNICIPIU
    1. Câmpia Turzii
    2. Turda

    COMUNE
    1. Aiton
    2. Băişoara
    3. Călăraşi
    4. Ceanu Mare
    5. Ciurila
    6. Frata
    7. Iara
    8. Luna
    9. Mihai Viteazu
    10. Moldoveneşti
    11. Petreştii de Jos
    12. Ploscoş
    13. Sănduleşti
    14. Săvădisla
    15. Tritenii de Jos
    16. Tureni
    17. Valea Ierii
    18. Viişoara



    JUDEŢUL CONSTANŢA
    1. Judecătoria Constanţa
    cu sediul în municipiul Constanţa
    MUNICIPIU
    1. Constanţa

    ORAŞE
    1. Eforie
    2. Murfatlar
    3. Năvodari
    4. Ovidiu
    5. Techirghiol

    COMUNE
    1. Agigea
    2. Cogealac
    3. Corbu
    4. Cumpăna
    5. Fântânele
    6. Grădina
    7. Istria
    8. Lumina
    9. Mihai Viteazu
    10. Mihail Kogălniceanu
    11. Nicolae Bălcescu
    12. Săcele
    13. Târguşor
    14. Valu lui Traian


    2. Judecătoria Hârşova
    cu sediul în oraşul Hârşova
    ORAŞE
    1. Hârşova

    COMUNE
    1. Ciobanu
    2. Crucea
    3. Gârliciu
    4. Ghindăreşti
    5. Horia
    6. Pantelimon
    7. Saraiu
    8. Topalu
    9. Vulturu


    3. Judecătoria Mangalia
    cu sediul în municipiul Mangalia
    MUNICIPIU
    1. Mangalia

    ORAŞE
    1. Negru Vodă

    COMUNE
    1. Albeşti
    2. Amzacea
    3. Cerchezu
    4. Chirnogeni
    5. Comana
    6. Costineşti
    7. Dumbrăveni
    8. Independenţa
    9. Limanu
    10. Pecineaga
    11. Tuzla
    12. 23 August


    4. Judecătoria Medgidia
    cu sediul în municipiul Medgidia
    MUNICIPIU
    1. Medgidia

    ORAŞE
    1. Băneasa
    2. Cernavodă

    COMUNE
    1. Adamclisi
    2. Aliman
    3. Bărăganu
    4. Castelu
    5. Ciocârlia
    6. Cobadin
    7. Cuza Vodă
    8. Deleni
    9. Dobromir
    10. Ion Corvin
    11. Lipniţa
    12. Mereni
    13. Mircea Vodă
    14. Oltina
    15. Ostrov
    16. Peştera
    17. Poarta Albă
    18. Rasova
    19. Saligny
    20. Seimeni
    21. Siliştea
    22. Topraisar
    23. Tortoman



    JUDEŢUL COVASNA
    1. Judecătoria Întorsura Buzăului
    cu sediul în oraşul Întorsura Buzăului
    ORAŞE
    1. Covasna
    2. Întorsura Buzăului

    COMUNE
    1. Barcani
    2. Dobârlău
    3. Sita Buzăului
    4. Valea Mare
    5. Zagon


    2. Judecătoria Sfântu Gheorghe
    cu sediul în municipiul Sfântu Gheorghe
    MUNICIPIU
    1. Sfântu Gheorghe

    ORAŞE
    1. Baraolt

    COMUNE
    1. Aita Mare
    2. Arcuş
    3. Băţani
    4. Belin
    5. Bixad
    6. Bodoc
    7. Boroşneu Mare
    8. Brăduţ
    9. Chichiş
    10. Ghidfalău
    11. Hăghig
    12. Ilieni
    13. Malnaş
    14. Micfalău
    15. Ozun
    16. Reci
    17. Valea Crişului
    18. Vâlcele
    19. Vârghiş


    3. Judecătoria Târgu Secuiesc
    cu sediul în municipiul Târgu Secuiesc
    MUNICIPIU
    1. Târgu Secuiesc

    COMUNE
    1. Brateş
    2. Breţcu
    3. Catalina
    4. Cernat
    5. Comandău
    6. Dalnic
    7. Estelnic
    8. Ghelinţa
    9. Lemnia
    10. Mereni
    11. Moacşa
    12. Ojdula
    13. Poian
    14. Sânzieni
    15. Turia
    16. Zăbala



    JUDEŢUL DÂMBOVIŢA
    1. Judecătoria Găeşti
    cu sediul în oraşul Găeşti
    ORAŞE
    1. Găeşti

    COMUNE
    1. Cobia
    2. Corbii Mari
    3. Costeştii din Vale
    4. Crângurile
    5. Dragodana
    6. Gura Foii
    7. Gura Şuţii
    8. Hulubeşti
    9. Ludeşti
    10. Mătăsaru
    11. Mogoşani
    12. Morteni
    13. Petreşti
    14. Produleşti
    15. Răscăeţi
    16. Şelaru
    17. Ulieşti
    18. Valea Mare
    19. Vişina


    2. Judecătoria Moreni
    cu sediul în municipiul Moreni
    MUNICIPIU
    1. Moreni

    COMUNE
    1. Dărmăneşti
    2. Gura Ocniţei
    3. Iedera
    4. I.L. Caragiale
    5. Ocniţa
    6. Valea Lungă
    7. Vişineşti
    8. Vlădeni


    3. Judecătoria Pucioasa
    cu sediul în oraşul Pucioasa
    ORAŞE
    1. Fieni
    2. Pucioasa

    COMUNE
    1. Bezdead
    2. Brăneşti
    3. Buciumeni
    4. Glodeni
    5. Moroeni
    6. Moţăieni
    7. Pietroşiţa
    8. Runcu
    9. Vârfuri
    10. Vulcana-Băi
    11. Vulcana-Pandele


    4. Judecătoria Răcari
    cu sediul în oraşul Răcari
    ORAŞE
    1. Răcari
    2. Titu

    COMUNE
    1. Braniştea
    2. Brezoaele
    3. Ciocăneşti
    4. Conţeşti
    5. Cornăţelu
    6. Crevedia
    7. Lunguleţu
    8. Odobeşti
    9. Poiana
    10. Potlogi
    11. Sălcioara
    12. Slobozia Moară
    13. Tărtăşeşti


    5. Judecătoria Târgovişte
    cu sediul în municipiul Târgovişte
    MUNICIPIU
    1. Târgovişte

    COMUNE
    1. Aninoasa
    2. Băleni
    3. Bărbuleţu
    4. Bilciureşti
    5. Bucşani
    6. Butimanu
    7. Cândeşti
    8. Cojasca
    9. Comişani
    10. Corneşti
    11. Dobra
    12. Doiceşti
    13. Dragomireşti
    14. Finta
    15. Lucieni
    16. Malu cu Flori
    17. Măneşti
    18. Niculeşti
    19. Nucet
    20. Perşinari
    21. Pietrari
    22. Pucheni
    23. Raciu
    24. Răzvad
    25. Râu Alb
    26. Şotânga
    27. Tătărani
    28. Ulmi
    29. Văcăreşti
    30. Văleni-Dâmboviţa
    31. Voineşti



    JUDEŢUL DOLJ
    1. Judecătoria Băileşti
    cu sediul în municipiul Băileşti
    MUNICIPIU
    1. Băileşti

    COMUNE
    1. Afumaţi
    2. Bistreţ
    3. Caraula
    4. Catane
    5. Cioroiaşi
    6. Galicea Mare
    7. Galiciuica
    8. Giubega
    9. Izvoare
    10. Întorsura
    11. Negoi
    12. Orodel
    13. Perişor
    14. Pleniţa
    15. Radovan
    16. Rast
    17. Siliştea Crucii
    18. Urzicuţa
    19. Vârtop
    20. Verbiţa


    2. Judecătoria Calafat
    cu sediul în municipiul Calafat
    MUNICIPIU
    1. Calafat

    COMUNE
    1. Cetate
    2. Ciupercenii Noi
    3. Desa
    4. Ghidici
    5. Maglavit
    6. Moţăţei
    7. Piscu Vechi
    8. Poiana Mare
    9. Seaca de Câmp
    10. Unirea


    3. Judecătoria Craiova
    cu sediul în municipiul Craiova
    MUNICIPIU
    1. Craiova

    ORAŞE
    1. Bechet
    2. Dăbuleni

    COMUNE
    1. Amărăştii de Jos
    2. Amărăştii de Sus
    3. Apele Vii
    4. Botoşeşti-Paia
    5. Brabova
    6. Bratovoeşti
    7. Breasta
    8. Bucovăţ
    9. Bulzeşti
    10. Carpen
    11. Castranova
    12. Călăraşi
    13. Cârcea
    14. Celaru
    15. Coşoveni
    16. Daneţi
    17. Dioşti
    18. Dobreşti
    19. Dobroteşti
    20. Drăgoteşti
    21. Gherceşti
    22. Ghindeni
    23. Gogoşu
    24. Işalniţa
    25. Leu
    26. Malu Mare
    27. Mârşani
    28. Mischii
    29. Murgaşi
    30. Ostroveni
    31. Pieleşti
    32. Pleşoi
    33. Podari
    34. Predeşti
    35. Robăneşti
    36. Rojişte
    37. Sadova
    38. Sălcuţa
    39. Seaca de Pădure
    40. Sopot
    41. Şimnicu de Sus
    42. Teasc
    43. Terpeziţa
    44. Teslui
    45. Ţuglui
    46. Vârvoru de Jos
    47. Vela


    4. Judecătoria Filiaşi
    cu sediul în oraşul Filiaşi
    ORAŞE
    1. Filiaşi

    COMUNE
    1. Almăj
    2. Argetoaia
    3. Braloştiţa
    4. Brădeşti
    5. Cernăteşti
    6. Coţofenii din Dos
    7. Coţofenii din Faţă
    8. Fărcaş
    9. Goieşti
    10. Greceşti
    11. Melineşti
    12. Scăeşti
    13. Secu
    14. Tălpaş


    5. Judecătoria Segarcea
    cu sediul în oraşul Segarcea
    ORAŞE
    1. Segarcea

    COMUNE
    1. Bârca
    2. Calopăr
    3. Cârna
    4. Cerăt
    5. Drănic
    6. Gângiova
    7. Gighera
    8. Giurgiţa
    9. Goicea
    10. Lipovu
    11. Măceşu de Jos
    12. Măceşu de Sus
    13. Valea Stanciului



    JUDEŢUL GALAŢI
    1. Judecătoria Galaţi
    cu sediul în municipiul Galaţi
    MUNICIPIU
    1. Galaţi

    COMUNE
    1. Braniştea
    2. Pechea
    3. Schela
    4. Slobozia Conachi
    5. Smârdan
    6. Şendreni
    7. Tuluceşti
    8. Vânători
    9. Cuza Vodă


    2. Judecătoria Lieşti
    cu sediul în comuna Lieşti
    COMUNE
    1. Barcea
    2. Costache Negri
    3. Fundeni
    4. Griviţa
    5. Independenţa
    6. Iveşti
    7. Lieşti
    8. Nămoloasa
    9. Piscu
    10. Tudor Vladimirescu
    11. Umbrăreşti


    3. Judecătoria Tecuci
    cu sediul în municipiul Tecuci
    MUNICIPIU
    1. Tecuci

    COMUNE
    1. Brăhăşeşti
    2. Buciumeni
    3. Cerţeşti
    4. Corod
    5. Cosmeşti
    6. Cudalbi
    7. Drăgăneşti
    8. Ghidigeni
    9. Gohor
    10. Matca
    11. Movileni
    12. Munteni
    13. Negrileşti
    14. Nicoreşti
    15. Poiana
    16. Priponeşti
    17. Ţepu
    18. Valea Mărului


    4. Judecătoria Târgu Bujor
    cu sediul în oraşul Târgu Bujor
    ORAŞE
    1. Bereşti
    2. Târgu Bujor

    COMUNE
    1. Bălăbăneşti
    2. Bălăşeşti
    3. Băleni
    4. Băneasa
    5. Bereşti-Meria
    6. Cavadineşti
    7. Corni
    8. Cuca
    9. Drăguşeni
    10. Fârţăneşti
    11. Folteşti
    12. Jorăşti
    13. Măstăcani
    14. Oancea
    15. Rădeşti
    16. Smulţi
    17. Suceveni
    18. Vârlezi
    19. Vlădeşti
    20. Frumuşiţa
    21. Rediu
    22. Scânteieşti
    23. Suhurlui



    JUDEŢUL GIURGIU
    1. Judecătoria Bolintin-Vale
    cu sediul în oraşul Bolintin-Vale
    ORAŞE
    1. Bolintin-Vale
    2. Mihăileşti

    COMUNE
    1. Bolintin-Deal
    2. Bucşani
    3. Bulbucata
    4. Buturugeni
    5. Clejani
    6. Cosoba
    7. Crevedia Mare
    8. Floreşti-Stoeneşti
    9. Găiseni
    10. Grădinari
    11. Joiţa
    12. Letca Nouă
    13. Mârşa
    14. Ogrezeni
    15. Roata de Jos
    16. Săbăreni
    17. Ulmi
    18. Vânătorii Mici


    2. Judecătoria Giurgiu
    cu sediul în municipiul Giurgiu
    MUNICIPIU
    1. Giurgiu

    COMUNE
    1. Adunaţii-Copăceni
    2. Băneasa
    3. Călugăreni
    4. Colibaşi
    5. Comana
    6. Daia
    7. Frăteşti
    8. Găujani
    9. Ghimpaţi
    10. Gogoşari
    11. Gostinu
    12. Gostinari
    13. Greaca
    14. Herăşti
    15. Hotarele
    16. Iepureşti
    17. Isvoarele
    18. Izvoarele
    19. Malu
    20. Mihai Bravu
    21. Oinacu
    22. Prundu
    23. Putineiu
    24. Răsuceni
    25. Schitu
    26. Singureni
    27. Slobozia
    28. Stăneşti
    29. Stoeneşti
    30. Toporu
    31. Valea Dragului
    32. Vărăşti
    33. Vedea



    JUDEŢUL GORJ
    1. Judecătoria Motru
    cu sediul în municipiul Motru
    MUNICIPIU
    1. Motru

    COMUNE
    1. Bolboşi
    2. Borăscu
    3. Cătunele
    4. Drăgoteşti
    5. Glogova
    6. Mătăsari
    7. Padeş
    8. Samarineşti
    9. Slivileşti
    10. Văgiuleşti


    2. Judecătoria Novaci
    cu sediul în oraşul Novaci
    ORAŞE
    1. Novaci

    COMUNE
    1. Alimpeşti
    2. Baia de Fier
    3. Bengeşti-Ciocadia
    4. Bumbeşti-Piţic
    5. Crasna
    6. Polovragi
    7. Roşia de Amaradia
    8. Săcelu


    3. Judecătoria Târgu Cărbuneşti
    cu sediul în oraşul Târgu Cărbuneşti
    ORAŞE
    1. Târgu Cărbuneşti
    2. Ţicleni

    COMUNE
    1. Albeni
    2. Aninoasa
    3. Bărbăteşti
    4. Berleşti
    5. Bustuchin
    6. Căpreni
    7. Cruşeţ
    8. Dănciuleşti
    9. Hurezani
    10. Jupâneşti
    11. Licurici
    12. Logreşti
    13. Prigoria
    14. Săuleşti
    15. Scoarţa
    16. Stejari
    17. Stoina
    18. Turburea
    19. Ţânţăreni
    20. Vladimir


    4. Judecătoria Târgu Jiu
    cu sediul în municipiul Târgu Jiu
    MUNICIPIU
    1. Târgu Jiu

    ORAŞE
    1. Bumbeşti-Jiu
    2. Rovinari
    3. Tismana
    4. Turceni

    COMUNE
    1. Arcani
    2. Bălăneşti
    3. Băleşti
    4. Bâlteni
    5. Brăneşti
    6. Câlnic
    7. Ciuperceni
    8. Dăneşti
    9. Drăguţeşti
    10. Fărcăşeşti
    11. Godineşti
    12. Ioneşti
    13. Leleşti
    14. Muşeteşti
    15. Negomir
    16. Peştişani
    17. Plopşoru
    18. Runcu
    19. Schela
    20. Stăneşti
    21. Teleşti
    23. Turcineşti
    24. Urdari



    JUDEŢUL HARGHITA
    1. Judecătoria Gheorgheni
    cu sediul în municipiul Gheorgheni
    MUNICIPIU
    1. Gheorgheni

    COMUNE
    1. Ciumani
    2. Ditrău
    3. Joseni
    4. Lăzarea
    5. Remetea
    6. Suseni
    7. Voşlăbeni


    2. Judecătoria Miercurea-Ciuc
    cu sediul în municipiul Miercurea-Ciuc
    MUNICIPIU
    1. Miercurea-Ciuc

    ORAŞE
    1. Băile Tuşnad
    2. Bălan

    COMUNE
    1. Cârţa
    2. Ciceu
    3. Ciucsângeorgiu
    4. Cozmeni
    5. Dăneşti
    6. Frumoasa
    7. Leliceni
    8. Lunca de Jos
    9. Lunca de Sus
    10. Mădăraş
    11. Mihăileni
    12. Păuleni-Ciuc
    13. Plăieşii de Jos
    14. Racu
    15. Siculeni
    16. Sâncrăieni
    17. Sândominic
    18. Sânmartin
    19. Sânsimion
    20. Sântimbru
    21. Tomeşti
    22. Tuşnad


    3. Judecătoria Odorheiu Secuiesc
    cu sediul în municipiul Odorheiu Secuiesc
    MUNICIPIU
    1. Odorheiu Secuiesc

    ORAŞE
    1. Cristuru Secuiesc
    2. Vlăhiţa

    COMUNE
    1. Atid
    2. Avrămeşti
    3. Brădeşti
    4. Căpâlniţa
    5. Corund
    6. Dârjiu
    7. Dealu
    8. Feliceni
    9. Lueta
    10. Lupeni
    11. Mărtiniş
    12. Mereşti
    13. Mugeni
    14. Ocland
    15. Porumbeni
    16. Praid
    17. Satu Mare
    18. Săcel
    19. Secuieni
    20. Simoneşti
    21. Ulieş
    22. Vărşag
    23. Zetea


    4. Judecătoria Topliţa
    cu sediul în municipiul Topliţa
    MUNICIPIU
    1. Topliţa

    ORAŞE
    1. Borsec

    COMUNE
    1. Bilbor
    2. Corbu
    3. Gălăuţaş
    4. Sărmaş
    5. Subcetate
    6. Tulgheş



    JUDEŢUL HUNEDOARA
    1. Judecătoria Brad
    cu sediul în municipiul Brad
    MUNICIPIU
    1. Brad

    COMUNE
    1. Baia de Criş
    2. Blăjeni
    3. Buceş
    4. Bucureşci
    5. Bulzeştii de Sus
    6. Crişcior
    7. Luncoiu de Jos
    8. Ribiţa
    9. Tomeşti
    10. Vaţa de Jos
    11. Vălişoara


    2. Judecătoria Deva
    cu sediul în municipiul Deva
    MUNICIPIU
    1. Deva

    ORAŞE
    1. Simeria

    COMUNE
    1. Băcia
    2. Băiţa
    3. Bătrâna
    4. Brănişca
    5. Burjuc
    6. Cârjiţi
    7. Certeju de Sus
    8. Dobra
    9. Gurasada
    10. Hărău
    11. Ilia
    12. Lăpugiu de Jos
    13. Rapoltu Mare
    14. Şoimuş
    15. Veţel
    16. Vorţa
    17. Zam


    3. Judecătoria Haţeg
    cu sediul în oraşul Haţeg
    ORAŞE
    1. Haţeg

    COMUNE
    1. Baru
    2. Băniţa
    3. Boşorod
    4. Bretea Română
    5. Densuş
    6. General Berthelot
    7. Pui
    8. Răchitova
    9. Râu de Mori
    10. Sarmizegetusa
    11. Sălaşu de Sus
    12. Sântămăria-Orlea
    13. Toteşti


    4. Judecătoria Hunedoara
    cu sediul în municipiul Hunedoara
    MUNICIPIU
    1. Hunedoara

    ORAŞE
    1. Călan

    COMUNE
    1. Bunila
    2. Cerbăl
    3. Ghelari
    4. Lelese
    5. Lunca Cernii de Jos
    6. Pestişu Mic
    7. Teliucu Inferior
    8. Topliţa


    5. Judecătoria Orăştie
    cu sediul în municipiul Orăştie
    MUNICIPIU
    1. Orăştie

    ORAŞE
    1. Geoagiu

    COMUNE
    1. Balşa
    2. Beriu
    3. Mărtineşti
    4. Orăştioara de Sus
    5. Romos
    6. Turdaş


    6. Judecătoria Petroşani
    cu sediul în municipiul Petroşani
    MUNICIPIU
    1. Lupeni
    2. Petroşani
    3. Vulcan

    ORAŞE
    1. Aninoasa
    2. Petrila
    3. Uricani



    JUDEŢUL IALOMIŢA
    1. Judecătoria Feteşti
    cu sediul în municipiul Feteşti
    MUNICIPIU
    1. Feteşti

    ORAŞE
    1. Ţăndărei

    COMUNE
    1. Borduşani
    2. Făcăeni
    3. Giurgeni
    4. Gura Ialomiţei
    5. Mihail Kogălniceanu
    6. Movila
    7. Platoneşti
    8. Săveni
    9. Stelnica
    10. Sudiţi
    11. Valea Ciorii
    12. Vlădeni


    2. Judecătoria Slobozia
    cu sediul în municipiul Slobozia
    MUNICIPIU
    1. Amara
    2. Căzăneşti
    3. Slobozia

    COMUNE
    1. Albeşti
    2. Andrăşeşti
    3. Bucu
    4. Bueşti
    5. Ciochina
    6. Ciulniţa
    7. Cocora
    8. Colelia
    9. Cosâmbeşti
    10. Gheorghe Doja
    11. Gheorghe Lazăr
    12. Griviţa
    13. Mărculeşti
    14. Miloşeşti
    15. Munteni-Buzău
    16. Ograda
    17. Perieţi
    18. Reviga
    19. Scânteia
    20. Traian


    3. Judecătoria Urziceni
    cu sediul în municipiul Urziceni
    MUNICIPIU
    1. Fierbinţi-Târg
    2. Urziceni

    COMUNE
    1. Adâncata
    2. Alexeni
    3. Armăşeşti
    4. Axintele
    5. Balaciu
    6. Bărbuleşti
    7. Bărcăneşti
    8. Borăneşti
    9. Ciocârlia
    10. Coşereni
    11. Drăgoeşti
    12. Dridu
    13. Gârbovi
    14. Grindu
    15. Ion Roată
    16. Jilavele
    17. Maia
    18. Manasia
    19. Moldoveni
    20. Moviliţa
    21. Răduleşti
    22. Roşiori
    23. Sălcioara
    24. Sărăţeni
    25. Sfântu Gheorghe
    26. Sineşti
    27. Valea Măcrişului



    JUDEŢUL IAŞI
    1. Judecătoria Hârlău
    cu sediul în oraşul Hârlău
    ORAŞE
    1. Hârlău

    COMUNE
    1. Balş
    2. Belceşti
    3. Cepleniţa
    4. Coarnele Caprei
    5. Cotnari
    6. Cucuteni
    7. Deleni
    8. Erbiceni
    9. Fântânele
    10. Focuri
    11. Gropniţa
    12. Plugari
    13. Scobinţi
    14. Şipote


    2. Judecătoria Iaşi
    cu sediul în municipiul Iaşi
    MUNICIPIU
    1. Iaşi

    ORAŞE
    1. Podu Iloaiei

    COMUNE
    1. Andrieşeni
    2. Aroneanu
    3. Bârnova
    4. Bivolari
    5. Ciurea
    6. Dagâţa
    7. Dobrovăţ
    8. Drăguşeni
    9. Dumeşti
    10. Golăieşti
    11. Grajduri
    12. Holboca
    13. Horleşti
    14. Ipatele
    15. Leţcani
    16. Madârjac
    17. Mironeasa
    18. Miroslava
    19. Mogoşeşti
    20. Movileni
    21. Popeşti
    22. Popricani
    23. Probota
    24. Rediu
    25. Româneşti
    26. Roşcani
    27. Schitu Duca
    28. Scânteia
    29. Sineşti
    30. Şcheia
    31. Tansa
    32. Tomeşti
    33. Trifeşti
    34. Ţibana
    35. Ţibăneşti
    36. Ţigănaşi
    37. Ţuţora
    38. Ungheni
    39. Valea Lupului
    40. Victoria
    41. Vlădeni
    42. Voineşti


    3. Judecătoria Paşcani
    cu sediul în municipiul Paşcani
    MUNICIPIU
    1. Paşcani

    ORAŞE
    1. Târgu Frumos

    COMUNE
    1. Alexandru I. Cuza
    2. Bălţaţi
    3. Brăeşti
    4. Butea
    5. Ciohorăni
    6. Costeşti
    7. Cristeşti
    8. Hălăuceşti
    9. Hărmăneşti
    10. Heleşteni
    11. Ion Neculce
    12. Lespezi
    13. Lungani
    14. Mirceşti
    15. Mirosloveşti
    16. Mogoşeşti-Siret
    17. Moţca
    18. Oţeleni
    19. Răchiteni
    20. Ruginoasa
    21. Sireţel
    22. Stolniceni-Prăjescu
    23. Strunga
    24. Tătăruşi
    25. Todireşti
    26. Valea Seacă
    27. Vânători


    4. Judecătoria Răducăneni
    cu sediul în comuna Răducăneni
    COMUNE
    1. Ciorteşti
    2. Comarna
    3. Costuleni
    4. Cozmeşti
    5. Dolheşti
    6. Gorban
    7. Grozeşti
    8. Moşna
    9. Prisăcani
    10. Răducăneni



    JUDEŢUL ILFOV
    1. Judecătoria Buftea
    cu sediul în oraşul Buftea
    ORAŞE
    1. Buftea
    2. Chitila
    3. Otopeni
    4. Voluntari

    COMUNE
    1. Afumaţi
    2. Baloteşti
    3. Chiajna
    4. Ciolpani
    5. Corbeanca
    6. Dascălu
    7. Dragomireşti-Vale
    8. Găneasa
    9. Grădiştea
    10. Gruiu
    11. Moara Vlăsiei
    12. Mogoşoaia
    13. Nuci
    14. Periş
    15. Petrăchioaia
    16. Snagov
    17. Ştefăneştii de Jos
    18. Tunari


    2. Judecătoria Cornetu
    cu sediul în comuna Cornetu
    ORAŞE
    1. Bragadiru
    2. Măgurele
    3. Pantelimon
    4. Popeşti-Leordeni

    COMUNE
    1. Berceni
    2. Brăneşti
    3. Cernica
    4. Ciorogârla
    5. Clinceni
    6. Copăceni
    7. Cornetu
    8. Dărăşti-Ilfov
    9. Dobroeşti
    10. Domneşti
    11. Glina
    12. Jilava
    13. Vidra
    14. 1 Decembrie



    JUDEŢUL MARAMUREŞ
    1. Judecătoria Baia Mare
    cu sediul în municipiul Baia Mare
    MUNICIPIU
    1. Baia Mare

    ORAŞE
    1. Baia Sprie
    2. Seini
    3. Şomcuta Mare
    4. Tăuţii-Măgherăuş
    5. Ulmeni

    COMUNE
    1. Ardusat
    2. Ariniş
    3. Asuaju de Sus
    4. Băiţa de sub Codru
    5. Băseşti
    6. Bicaz
    7. Cicârlău
    8. Coltău
    9. Dumbrăviţa
    10. Fărcaşa
    11. Gârdani
    12. Groşi
    13. Mireşu Mare
    14. Oarţa de Jos
    15. Recea
    16. Satulung
    17. Săcălăşeni
    18. Sălsig
    19. Şişeşti
    20. Valea Chioarului


    2. Judecătoria Dragomireşti
    cu sediul în oraşul Dragomireşti
    ORAŞE
    1. Dragomireşti
    2. Săliştea de Sus

    COMUNE
    1. Bârsana
    2. Bogdan Vodă
    3. Botiza
    4. Ieud
    5. Poienile Izei
    6. Rozavlea
    7. Săcel
    8. Strâmtura
    9. Şieu


    3. Judecătoria Sighetu Marmaţiei
    cu sediul în municipiul Sighetu Marmaţiei
    MUNICIPIU
    1. Sighetu Marmaţiei

    COMUNE
    1. Bocicoiu Mare
    2. Budeşti
    3. Călineşti
    4. Câmpulung la Tisa
    5. Deseşti
    6. Giuleşti
    7. Ocna Şugatag
    8. Onceşti
    9. Remeţi
    10. Rona de Jos
    11. Rona de Sus
    12. Sarasău
    13. Săpânţa
    14. Vadu Izei


    4. Judecătoria Târgu Lăpuş
    cu sediul în oraşul Târgu Lăpuş
    ORAŞE
    1. Cavnic
    2. Târgu Lăpuş

    COMUNE
    1. Băiuţ
    2. Boiu Mare
    3. Cerneşti
    4. Coaş
    5. Copalnic-Mănăştur
    6. Coroieni
    7. Cupşeni
    8. Groşii Ţibleşului
    9. Lăpuş
    10. Remetea Chioarului
    11. Suciu de Sus
    12. Vima Mică


    5. Judecătoria Vişeu de Sus
    cu sediul în oraşul Vişeu de Sus
    ORAŞE
    1. Borşa
    2. Vişeu de Sus

    COMUNE
    1. Bistra
    2. Leordina
    3. Moisei
    4. Petrova
    5. Poienile de sub Munte
    6. Repedea
    7. Ruscova
    8. Vişeu de Jos



    JUDEŢUL MEHEDINŢI
    1. Judecătoria Baia de Aramă
    cu sediul în oraşul Baia de Aramă
    ORAŞE
    1. Baia de Aramă

    COMUNE
    1. Bala
    2. Balta
    3. Isverna
    4. Obârşia-Cloşani
    5. Ponoarele
    6. Şovarna


    2. Judecătoria Drobeta-Turnu Severin
    cu sediul în municipiul Drobeta-Turnu Severin
    MUNICIPIU
    1. Drobeta-Turnu Severin

    COMUNE
    1. Bâlvăneşti
    2. Brezniţa-Ocol
    3. Burila Mare
    4. Căzăneşti
    5. Devesel
    6. Godeanu
    7. Gogoşu
    8. Hinova
    9. Husnicioara
    10. Ilovăţ
    11. Izvoru Bârzii
    12. Malovăţ
    13. Prunişor
    14. Şimian
    15. Şişeşti


    3. Judecătoria Orşova
    cu sediul în municipiul Orşova
    MUNICIPIU
    1. Orşova

    COMUNE
    1. Cireşu
    2. Dubova
    3. Eşelniţa
    4. Iloviţa
    5. Podeni
    6. Sviniţa


    4. Judecătoria Strehaia
    cu sediul în oraşul Strehaia
    ORAŞE
    1. Strehaia

    COMUNE
    1. Bâcleş
    2. Brezniţa-Motru
    3. Broşteni
    4. Butoieşti
    5. Corcova
    6. Dumbrava
    7. Floreşti
    8. Greci
    9. Grozeşti
    10. Stângăceaua
    11. Tâmna
    12. Voloiac


    5. Judecătoria Vânju Mare
    cu sediul în oraşul Vânju Mare
    ORAŞE
    1. Vânju Mare

    COMUNE
    1. Bălăciţa
    2. Braniştea
    3. Corlăţel
    4. Cujmir
    5. Dârvari
    6. Gârla Mare
    7. Gruia
    8. Jiana
    9. Livezile
    10. Obârşia de Câmp
    11. Oprişor
    12. Pădina
    13. Pătulele
    14. Poroina Mare
    15. Pristol
    16. Punghina
    17. Rogova
    18. Salcia
    19. Vânători
    20. Vânjuleţ
    21. Vlădaia
    22. Vrata



    JUDEŢUL MUREŞ
    1. Judecătoria Luduş
    cu sediul în oraşul Luduş
    ORAŞE
    1. Iernut
    2. Luduş
    3. Sărmaşu

    COMUNE
    1. Aţintiş
    2. Bichiş
    3. Bogata
    4. Cheţani
    5. Cuci
    6. Iclănzel
    7. Miheşu de Câmpie
    8. Papiu Ilarian
    9. Sânger
    10. Tăureni
    11. Valea Largă
    12. Zau de Câmpie


    2. Judecătoria Reghin
    cu sediul în municipiul Reghin
    MUNICIPIU
    1. Reghin

    COMUNE
    1. Aluniş
    2. Batoş
    3. Băla
    4. Beica de Jos
    5. Breaza
    6. Brâncoveneşti
    7. Chiheru de Jos
    8. Cozma
    9. Crăieşti
    10. Deda
    11. Fărăgău
    12. Gurghiu
    13. Hodac
    14. Ibăneşti
    15. Ideciu de Jos
    16. Lunca
    17. Lunca Bradului
    18. Petelea
    19. Răstoliţa
    20. Ruşii-Munţi
    21. Solovăstru
    22. Stânceni
    23. Suseni
    24. Vătava


    3. Judecătoria Sighişoara
    cu sediul în municipiul Sighişoara
    MUNICIPIU
    1. Sighişoara

    ORAŞE
    1. Sângeorgiu de Pădure
    2. Sovata

    COMUNE
    1. Albeşti
    2. Apold
    3. Bălăuşeri
    4. Chibed
    5. Daneş
    6. Fântânele
    7. Ghindari
    8. Nadeş
    9. Neaua
    10. Saschiz
    11. Sărăţeni
    12. Vânători
    13. Veţca
    14. Viişoara


    4. Judecătoria Târgu Mureş
    cu sediul în municipiul Târgu Mureş
    MUNICIPIU
    1. Târgu Mureş

    ORAŞE
    1. Miercurea Nirajului
    2. Ungheni

    COMUNE
    1. Acăţari
    2. Bereni
    3. Band
    4. Ceuaşu de Câmpie
    5. Corunca
    6. Crăciuneşti
    7. Cristeşti
    8. Eremitu
    9. Ernei
    10. Găleşti
    11. Gheorghe Doja
    12. Glodeni
    13. Gorneşti
    14. Grebenişu de Câmpie
    15. Hodoşa
    16. Livezeni
    17. Mădăraş
    18. Măgherani
    19. Ogra
    20. Pănet
    21. Păsăreni
    22. Pogăceaua
    23. Râciu
    24. Sâncraiu de Mureş
    25. Sângeorgiu de Mureş
    26. Sânpaul
    27. Sânpetru de Câmpie
    28. Sântana de Mureş
    29. Şăulia
    30. Şincai
    31. Vărgata
    32. Voivodeni


    5. Judecătoria Târnăveni
    cu sediul în municipiul Târnăveni
    MUNICIPIU
    1. Târnăveni

    COMUNE
    1. Adămuş
    2. Bahnea
    3. Băgaciu
    4. Coroisânmărtin
    5. Cucerdea
    6. Găneşti
    7. Mica
    8. Suplac
    9. Zagăr



    JUDEŢUL NEAMŢ
    1. Judecătoria Bicaz
    cu sediul în oraşul Bicaz
    ORAŞE
    1. Bicaz

    COMUNE
    1. Bicaz-Chei
    2. Bicazu Ardelean
    3. Borca
    4. Ceahlău
    5. Dămuc
    6. Farcaşa
    7. Grinţieş
    8. Hangu
    9. Poiana Teiului
    10. Tarcău
    11. Taşca


    2. Judecătoria Piatra-Neamţ
    cu sediul în municipiul Piatra-Neamţ
    MUNICIPIU
    1. Piatra-Neamţ
    2. Roznov

    COMUNE
    1. Alexandru cel Bun
    2. Bârgăuani
    3. Bodeşti
    4. Borleşti
    5. Cândeşti
    6. Costişa
    7. Dobreni
    8. Dochia
    9. Dragomireşti
    10. Dumbrava Roşie
    11. Gârcina
    12. Girov
    13. Mărgineni
    14. Negreşti
    15. Pângăraţi
    16. Piatra Şoimului
    17. Podoleni
    18. Războieni
    19. Rediu
    20. Săvineşti
    21. Ştefan cel Mare
    22. Tazlău
    23. Tupilaţi
    24. Zăneşti


    3. Judecătoria Roman
    cu sediul în municipiul Roman
    MUNICIPIU
    1. Roman

    COMUNE
    1. Bahna
    2. Bira
    3. Boghicea
    4. Boteşti
    5. Bozieni
    6. Cordun
    7. Doljeşti
    8. Dulceşti
    9. Făurei
    10. Gâdinţi
    11. Gherăeşti
    12. Horia
    13. Icuşeşti
    14. Ion Creangă
    15. Moldoveni
    16. Oniceni
    17. Pânceşti
    18. Poienari
    19. Români
    20. Ruginoasa
    21. Sagna
    22. Săbăoani
    23. Secuieni
    24. Stăniţa
    25. Tămăşeni
    26. Trifeşti
    27. Valea Ursului
    28. Văleni


    4. Judecătoria Târgu-Neamţ
    cu sediul în oraşul Târgu-Neamţ
    ORAŞE
    1. Târgu-Neamţ

    COMUNE
    1. Agapia
    2. Bălţăteşti
    3. Brusturi
    4. Crăcăoani
    5. Drăgăneşti
    6. Ghindăoani
    7. Grumăzeşti
    8. Păstrăveni
    9. Petricani
    10. Pipirig
    11. Răuceşti
    12. Timişeşti
    13. Ţibucani
    14. Urecheni
    15. Vânători-Neamţ



    JUDEŢUL OLT
    1. Judecătoria Balş
    cu sediul în oraşul Balş
    ORAŞE
    1. Balş
    2. Piatra-Olt

    COMUNE
    1. Baldovineşti
    2. Bârza
    3. Bobiceşti
    4. Brâncoveni
    5. Călui
    6. Cârlogani
    7. Curtişoara
    8. Dobreţu
    9. Găneasa
    10. Găvăneşti
    11. Grădinari
    12. Iancu Jianu
    13. Morunglav
    14. Oboga
    15. Oporelu
    16. Pârşcoveni
    17. Pleşoiu
    18. Slătioara
    19. Strejeşti
    20. Şopârliţa
    21. Teslui
    22. Voineasa
    23. Vulpeni


    2. Judecătoria Caracal
    cu sediul în municipiul Caracal
    MUNICIPIU
    1. Caracal

    ORAŞE
    1. Drăgăneşti-Olt

    COMUNE
    1. Băbiciu
    2. Bucinişu
    3. Cezieni
    4. Dăneasa
    5. Deveselu
    6. Dobrosloveni
    7. Dobrun
    8. Drăghiceni
    9. Fălcoiu
    10. Fărcaşele
    11. Gostavăţu
    12. Mihăeşti
    13. Osica de Jos
    14. Osica de Sus
    15. Radomireşti
    16. Redea
    17. Rotunda
    18. Scărişoara
    19. Seaca
    20. Sprâncenata
    21. Stoeneşti
    22. Stoicăneşti
    23. Traian
    24. Văleni
    25. Vlădila


    3. Judecătoria Corabia
    cu sediul în oraşul Corabia
    ORAŞE
    1. Corabia

    COMUNE
    1. Brastavăţu
    2. Cilieni
    3. Gârcov
    4. Giuvăreşti
    5. Grădinile
    6. Grojdibodu
    7. Gura Padinii
    8. Ianca
    9. Izbiceni
    10. Obârşia
    11. Orlea
    12. Rusăneşti
    13. Studina
    14. Ştefan cel Mare
    15. Tia Mare
    16. Urzica
    17. Vădastra
    18. Vădăstriţa
    19. Vişina
    20. Vişina Nouă


    4. Judecătoria Slatina
    cu sediul în municipiul Slatina
    MUNICIPIU
    1. Slatina

    ORAŞE
    1. Potcoava
    2. Scorniceşti

    COMUNE
    1. Bălteni
    2. Bărăşti
    3. Brebeni
    4. Coloneşti
    5. Corbu
    6. Coteana
    7. Crâmpoia
    8. Cungrea
    9. Dobroteasa
    10. Făgeţelu
    11. Ghimpeţeni
    12. Icoana
    13. Ipoteşti
    14. Izvoarele
    15. Leleasca
    16. Mărunţei
    17. Milcov
    18. Movileni
    19. Nicolae Titulescu
    20. Optaşi-Măgura
    21. Perieţi
    22. Poboru
    23. Priseaca
    24. Sâmbureşti
    25. Sârbii-Măgura
    26. Schitu
    27. Spineni
    28. Şerbăneşti
    29. Tătuleşti
    30. Topana
    31. Tufeni
    32. Valea Mare
    33. Vâlcele
    34. Verguleasa
    35. Vitomireşti
    36. Vultureşti



    JUDEŢUL PRAHOVA
    1. Judecătoria Câmpina
    cu sediul în municipiul Câmpina
    MUNICIPIU
    1. Câmpina

    ORAŞE
    1. Băicoi
    2. Breaza

    COMUNE
    1. Adunaţi
    2. Băneşti
    3. Brebu
    4. Cocorăştii Mislii
    5. Cornu
    6. Filipeştii de Pădure
    7. Filipeştii de Târg
    8. Floreşti
    9. Măgureni
    10. Poiana Câmpina
    11. Proviţa de Jos
    12. Proviţa de Sus
    13. Scorţeni
    14. Şotrile
    15. Telega
    16. Valea Doftanei


    2. Judecătoria Mizil
    cu sediul în oraşul Mizil
    ORAŞE
    1. Mizil
    2. Urlaţi

    COMUNE
    1. Albeşti-Paleologu
    2. Apostolache
    3. Baba Ana
    4. Boldeşti-Gradiştea
    5. Călugăreni
    6. Ceptura
    7. Ciorani
    8. Chiojdeanca
    9. Colceag
    10. Fântânele
    11. Fulga
    12. Gornet-Cricov
    13. Gura Vadului
    14. Iordăcheanu
    15. Jugureni
    16. Lapoş
    17. Salcia
    18. Sălciile
    19. Tătaru
    20. Tomşani
    21. Vadu Săpat


    3. Judecătoria Ploieşti
    cu sediul în municipiul Ploieşti
    MUNICIPIU
    1. Ploieşti

    ORAŞE
    1. Boldeşti-Scăeni
    2. Plopeni

    COMUNE
    1. Ariceştii Rahtivani
    2. Balta Doamnei
    3. Bărcăneşti
    4. Berceni
    5. Blejoi
    6. Brazi
    7. Bucov
    8. Cocorăştii Colţ
    9. Drăgăneşti
    10. Dumbrava
    11. Dumbrăveşti
    12. Gherghiţa
    13. Gorgota
    14. Lipăneşti
    15. Măneşti
    16. Olari
    17. Păuleşti
    18. Plopu
    19. Podenii Noi
    20. Poienarii Burchii
    21. Puchenii Mari
    22. Râfov
    23. Sângeru
    24. Şirna
    25. Târgşoru Vechi
    26. Tinosu
    27. Valea Călugărească
    28. Vâlcăneşti


    4. Judecătoria Sinaia
    cu sediul în oraşul Sinaia
    ORAŞE
    1. Azuga
    2. Buşteni
    3. Comarnic
    4. Sinaia

    COMUNE
    1. Secăria
    2. Talea


    5. Judecătoria Vălenii de Munte
    cu sediul în oraşul Vălenii de Munte
    ORAŞE
    1. Slănic
    2. Vălenii de Munte

    COMUNE
    1. Aluniş
    2. Ariceştii Zeletin
    3. Bălţeşti
    4. Bătrâni
    5. Bertea
    6. Cărbuneşti
    7. Ceraşu
    8. Cosminele
    9. Drajna
    10. Gornet
    11. Gura Vitioarei
    12. Izvoarele
    13. Măgurele
    14. Măneciu
    15. Păcureţi
    16. Poseşti
    17. Predeal-Sărari
    18. Starchiojd
    19. Surani
    20. Şoimari
    21. Ştefeşti
    22. Teişani
    23. Vărbilău



    JUDEŢUL SATU MARE
    1. Judecătoria Carei
    cu sediul în municipiul Carei
    MUNICIPIU
    1. Carei

    ORAŞE
    1. Tăşnad

    COMUNE
    1. Acâş
    2. Andrid
    3. Berveni
    4. Bogdand
    5. Cămin
    6. Căpleni
    7. Căuaş
    8. Cehal
    9. Ciumeşti
    10. Craidorolţ
    11. Foieni
    12. Hodod
    13. Moftin
    14. Petreşti
    15. Pir
    16. Pişcolt
    17. Sanislău
    18. Santău
    19. Săcăşeni
    20. Săuca
    21. Supur
    22. Tiream
    23. Urziceni


    2. Judecătoria Negreşti-Oaş
    cu sediul în oraşul Negreşti-Oaş
    ORAŞE
    1. Negreşti-Oaş

    COMUNE
    1. Bătarci
    2. Bixad
    3. Călineşti-Oaş
    4. Cămărzana
    5. Certeze
    6. Gherţa Mică
    7. Oraşu Nou
    8. Racşa
    9. Tarna Mare
    10. Târşolţ
    11. Turţ
    12. Vama


    3. Judecătoria Satu Mare
    cu sediul în municipiul Satu Mare
    MUNICIPIU
    1. Satu Mare

    ORAŞE
    1. Ardud
    2. Livada

    COMUNE
    1. Agriş
    2. Apa
    3. Bârsău
    4. Beltiug
    5. Botiz
    6. Crucişor
    7. Culciu
    8. Doba
    9. Dorolţ
    10. Halmeu
    11. Homoroade
    12. Lazuri
    13. Medieşu Aurit
    14. Micula
    15. Odoreu
    16. Păuleşti
    17. Pomi
    18. Porumbeşti
    19. Socond
    20. Terebeşti
    21. Turulung
    22. Valea Vinului
    23. Vetiş
    24. Viile Satu Mare



    JUDEŢUL SĂLAJ
    1. Judecătoria Jibou
    cu sediul în oraşul Jibou
    ORAŞE
    1. Cehu Silvaniei
    2. Jibou

    COMUNE
    1. Almaşu
    2. Băbeni
    3. Bălan
    4. Benesat
    5. Creaca
    6. Cristolţ
    7. Cuzăplac
    8. Dragu
    9. Fildu de Jos
    10. Gâlgău
    11. Gârbou
    12. Hida
    13. Ileanda
    14. Letca
    15. Lozna
    16. Năpradea
    17. Poiana Blenchii
    18. Rus
    19. Sălăţig
    20. Sânmihaiu Almaşului
    21. Someş-Odorhei
    22. Surduc
    23. Şimişna
    24. Zalha
    25. Zimbor


    2. Judecătoria Şimleu Silvaniei
    cu sediul în oraşul Şimleu Silvaniei
    ORAŞE
    1. Şimleu Silvaniei

    COMUNE
    1. Bănişor
    2. Bobota
    3. Boghiş
    4. Camăr
    5. Carastelec
    6. Chieşd
    7. Cizer
    8. Crasna
    9. Halmăşd
    10. Horoatu Crasnei
    11. Ip
    12. Marca
    13. Măerişte
    14. Nuşfalău
    15. Pericei
    16. Plopiş
    17. Şărmăşag
    18. Sâg
    19. Valcău de Jos
    20. Vârşolţ


    3. Judecătoria Zalău
    cu sediul în municipiul Zalău
    MUNICIPIU
    1. Zalău

    COMUNE
    1. Agrij
    2. Bocşa
    3. Buciumi
    4. Coşeiu
    5. Crişeni
    6. Dobrin
    7. Hereclean
    8. Meseşenii de Jos
    9. Mirşid
    10. Românaşi
    11. Şamşud
    12. Treznea



    JUDEŢUL SIBIU
    1. Judecătoria Agnita
    cu sediul în oraşul Agnita
    ORAŞE
    1. Agnita

    COMUNE
    1. Alţina
    2. Biertan
    3. Bârghiş
    4. Brădeni
    5. Bruiu
    6. Chirpăr
    7. Iacobeni
    8. Laslea
    9. Marpod
    10. Merghindeal
    11. Mihăileni
    12. Nocrich


    2. Judecătoria Avrig
    cu sediul în oraşul Avrig
    ORAŞE
    1. Avrig
    2. Tălmaciu

    COMUNE
    1. Arpaşu de Jos
    2. Boiţa
    3. Cârţa
    4. Cârţişoara
    5. Porumbacu de Jos
    6. Racoviţa
    7. Râu Sadului
    8. Sadu
    9. Turnu Roşu


    3. Judecătoria Mediaş
    cu sediul în municipiul Mediaş
    MUNICIPIU
    1. Mediaş

    ORAŞE
    1. Copşa Mică
    2. Dumbrăveni

    COMUNE
    1. Alma
    2. Aţel
    3. Axente Sever
    4. Bazna
    5. Blăjel
    6. Brateiu
    7. Dârlos
    8. Hoghilag
    9. Micăsasa
    10. Moşna
    11. Şeica Mare
    12. Şeica Mică
    13. Târnava
    14. Valea Viilor


    4. Judecătoria Sălişte
    cu sediul în oraşul Sălişte
    ORAŞE
    1. Miercurea Sibiului
    2. Sălişte

    COMUNE
    1. Apoldu de Jos
    2. Cristian
    3. Gura Râului
    4. Jina
    5. Ludoş
    6. Orlat
    7. Păuca
    8. Poiana Sibiului
    9. Tilişca


    5. Judecătoria Sibiu
    cu sediul în municipiul Sibiu
    MUNICIPIU
    1. Sibiu

    ORAŞE
    1. Cisnădie
    2. Ocna Sibiului

    COMUNE
    1. Loamneş
    2. Poplaca
    3. Răşinari
    4. Roşia
    5. Slimnic
    6. Şelimbăr
    7. Şura Mare
    8. Şura Mică
    9. Vurpăr



    JUDEŢUL SUCEAVA
    1. Judecătoria Câmpulung Moldovenesc
    cu sediul în municipiul Câmpulung Moldovenesc
    MUNICIPIU
    1. Câmpulung Moldovenesc

    COMUNE
    1. Breaza
    2. Frumosu
    3. Fundu Moldovei
    4. Izvoarele Sucevei
    5. Moldova-Suliţa
    6. Moldoviţa
    7. Pojorâta
    8. Sadova
    9. Vama
    10. Vatra Moldoviţei


    2. Judecătoria Fălticeni
    cu sediul în municipiul Fălticeni
    MUNICIPIU
    1. Fălticeni

    ORAŞE
    1. Dolhasca

    COMUNE
    1. Baia
    2. Bogdăneşti
    3. Boroaia
    4. Buneşti
    5. Cornu Luncii
    6. Dolheşti
    7. Drăguşeni
    8. Fântâna Mare
    9. Forăşti
    10. Hârtop
    11. Horodniceni
    12. Mălini
    13. Preuteşti
    14. Rădăşeni
    15. Râşca
    16. Slatina
    17. Vadu Moldovei
    18. Vultureşti


    3. Judecătoria Gura Humorului
    cu sediul în oraşul Gura Humorului
    ORAŞE
    1. Frasin
    2. Gura Humorului

    COMUNE
    1. Bălăceana
    2. Berchişeşti
    3. Botoşana
    4. Cacica
    5. Ciprian Porumbescu
    6. Comăneşti
    7. Drăgoieşti
    8. Ilişeşti
    9. Mănăstirea Humorului
    10. Ostra
    11. Păltinoasa
    12. Pârteştii de Jos
    13. Stulpicani
    14. Valea Moldovei


    4. Judecătoria Rădăuţi
    cu sediul în municipiul Rădăuţi
    MUNICIPIU
    1. Rădăuţi

    ORAŞE
    1. Cajvana
    2. Milişăuţi
    3. Siret
    4. Solca
    5. Vicovu de Sus

    COMUNE
    1. Arbore
    2. Bălcăuţi
    3. Bilca
    4. Brodina
    5. Burla
    6. Calafindeşti
    7. Dorneşti
    8. Frătăuţii Noi
    9. Frătăuţii Vechi
    10. Gălăneşti
    11. Grămeşti
    12. Grăniceşti
    13. Horodnic de Jos
    14. Horodnic de Sus
    15. Iaslovăţ
    16. Marginea
    17. Muşeniţa
    18. Poieni-Solca
    19. Putna
    20. Satu Mare
    21. Straja
    22. Suceviţa
    23. Şerbăuţi
    24. Ulma
    25. Vicovu de Jos
    26. Voitinel
    27. Volovăţ
    28. Zamostea


    5. Judecătoria Suceava
    cu sediul în municipiul Suceava
    MUNICIPIU
    1. Suceava

    ORAŞE
    1. Liteni
    2. Salcea

    COMUNE
    1. Adâncata
    2. Bosanci
    3. Dărmăneşti
    4. Dumbrăveni
    5. Fântânele
    6. Hănţeşti
    7. Ipoteşti
    8. Mitocu Dragomirnei
    9. Moara
    10. Pătrăuţi
    11. Siminicea
    12. Stroieşti
    13. Şcheia
    14. Todireşti
    15. Udeşti
    16. Vereşti
    17. Zvoriştea


    6. Judecătoria Vatra Dornei
    cu sediul în municipiul Vatra Dornei
    MUNICIPIU
    1. Vatra Dornei

    ORAŞE
    1. Broşteni

    COMUNE
    1. Cârlibaba
    2. Ciocăneşti
    3. Coşna
    4. Crucea
    5. Dorna-Arini
    6. Dorna Candrenilor
    7. Iacobeni
    8. Panaci
    9. Poiana Stampei
    10. Şaru Dornei



    JUDEŢUL TELEORMAN
    1. Judecătoria Alexandria
    cu sediul în municipiul Alexandria
    MUNICIPIU
    1. Alexandria

    COMUNE
    1. Bogdana
    2. Brânceni
    3. Buzescu
    4. Călineşti
    5. Furculeşti
    6. Mavrodin
    7. Măgura
    8. Mârzăneşti
    9. Nanov
    10. Nenciuleşti
    11. Orbeasca
    12. Plosca
    13. Poroschia
    14. Purani
    15. Răsmireşti
    16. Ştorobăneasa
    17. Ţigăneşti
    18. Vităneşti


    2. Judecătoria Roşiori de Vede
    cu sediul în municipiul Roşiori de Vede
    MUNICIPIU
    1. Roşiori de Vede

    COMUNE
    1. Balaci
    2. Beuca
    3. Călmăţuiu
    4. Călmăţuiu de Sus
    5. Ciolăneşti
    6. Crângeni
    7. Dideşti
    8. Dobroteşti
    9. Drăcşenei
    10. Drăgăneşti de Vede
    11. Măldăeni
    12. Necşeşti
    13. Peretu
    14. Rădoieşti
    15. Săceni
    16. Scrioaştea
    17. Sfinţeşti
    18. Stejaru
    19. Troianul
    20. Vârtoape
    21. Vedea
    22. Zâmbreasca


    3. Judecătoria Turnu Măgurele
    cu sediul în municipiul Turnu Măgurele
    MUNICIPIU
    1. Turnu Măgurele

    COMUNE
    1. Beciu
    2. Ciuperceni
    3. Crângu
    4. Dracea
    5. Islaz
    6. Lisa
    7. Liţa
    8. Lunca
    9. Plopii-Slăviteşti
    10. Putineiu
    11. Saelele
    12. Salcia
    13. Seaca
    14. Segarcea-Vale
    15. Slobozia Mândra
    16. Traian
    17. Uda-Clocociov


    4. Judecătoria Videle
    cu sediul în oraşul Videle
    ORAŞE
    1. Videle

    COMUNE
    1. Băbăiţa
    2. Blejeşti
    3. Botoroaga
    4. Bujoreni
    5. Cosmeşti
    6. Crevenicu
    7. Drăgăneşti-Vlaşca
    8. Frăsinet
    9. Gălăteni
    10. Gratia
    11. Mereni
    12. Moşteni
    13. Olteni
    14. Poeni
    15. Sârbeni
    16. Scurtu Mare
    17. Siliştea
    18. Siliştea-Gumeşti
    19. Talpa
    20. Tătărăştii de Jos
    21. Tătărăştii de Sus
    22. Trivalea-Moşteni


    5. Judecătoria Zimnicea
    cu sediul în oraşul Zimnicea
    ORAŞE
    1. Zimnicea

    COMUNE
    1. Bragadiru
    2. Bujoru
    3. Cervenia
    4. Conţeşti
    5. Fântânele
    6. Frumoasa
    7. Izvoarele
    8. Năsturelu
    9. Piatra
    10. Pietroşani
    11. Smârdioasa
    12. Suhaia
    13. Viişoara



    JUDEŢUL TIMIŞ
    1. Judecătoria Deta
    cu sediul în oraşul Deta
    ORAŞE
    1. Ciacova
    2. Deta
    3. Gătaia

    COMUNE
    1. Banloc
    2. Birda
    3. Denta
    4. Giera
    5. Ghilad
    6. Jamu Mare
    7. Jebel
    8. Liebling
    9. Livezile
    10. Moraviţa
    11. Pădureni
    12. Tormac
    13. Voiteg


    2. Judecătoria Făget
    cu sediul în oraşul Făget
    ORAŞE
    1. Făget

    COMUNE
    1. Balinţ
    2. Bara
    3. Bârna
    4. Bethausen
    5. Bucovăţ
    6. Curtea
    7. Dumbrava
    8. Fârdea
    9. Margina
    10. Mănăştiur
    11. Nădrag
    12. Ohaba Lungă
    13. Pietroasa
    14. Secaş
    15. Tomeşti
    16. Traian Vuia


    3. Judecătoria Lugoj
    cu sediul în municipiul Lugoj
    MUNICIPIU
    1. Lugoj

    ORAŞE
    1. Buziaş

    COMUNE
    1. Belinţ
    2. Boldur
    3. Brestovăţ
    4. Coşteiu
    5. Criciova
    6. Darova
    7. Gavojdia
    8. Ghizela
    9. Niţchidorf
    10. Racoviţa
    11. Ştiuca
    12. Topolovăţu Mare
    13. Victor Vlad Delamarina


    4. Judecătoria Sânnicolau Mare
    cu sediul în oraşul Sânnicolau Mare
    ORAŞE
    1. Sânnicolau Mare

    COMUNE
    1. Beba Veche
    2. Cenad
    3. Comloşu Mare
    4. Dudeştii Vechi
    5. Gottlob
    6. Lenauheim
    7. Lovrin
    8. Periam
    9. Pesac
    10. Saravale
    11. Sânpetru Mare
    12. Teremia Mare
    13. Tomnatic
    14. Variaş
    15. Vălcani


    5. Judecătoria Timişoara
    cu sediul în municipiul Timişoara
    MUNICIPIU
    1. Timişoara

    ORAŞE
    1. Jimbolia
    2. Recaş

    COMUNE
    1. Becicherecu Mic
    2. Biled
    3. Bogda
    4. Cărpiniş
    5. Cenei
    6. Checea
    7. Chevereşu Mare
    8. Dudeştii Noi
    9. Dumbrăviţa
    10. Fibiş
    11. Foeni
    12. Ghiroda
    13. Giarmata
    14. Giroc
    15. Giulvăz
    16. Iecea Mare
    17. Maşloc
    18. Moşniţa Nouă
    19. Orţişoara
    20. Otelec
    21. Parţa
    22. Peciu Nou
    23. Pişchia
    24. Remetea Mare
    25. Sacoşu Turcesc
    26. Satchinez
    27. Săcălaz
    28. Sânandrei
    29. Sânmihaiu Român
    30. Şag
    31. Şandra
    32. Uivar



    JUDEŢUL TULCEA
    1. Judecătoria Babadag
    cu sediul în oraşul Babadag
    ORAŞE
    1. Babadag

    COMUNE
    1. Baia
    2. Beidaud
    3. Casimcea
    4. Ceamurlia de Jos
    5. Ciucurova
    6. Horia
    7. Jurilovca
    8. Mihai Bravu
    9. Mihail Kogălniceanu
    10. Nalbant
    11. Sarichioi
    12. Slava Cercheză
    13. Stejaru
    14. Topolog


    2. Judecătoria Măcin
    cu sediul în oraşul Măcin
    ORAŞE
    1. Isaccea
    2. Măcin

    COMUNE
    1. Carcaliu
    2. Cerna
    3. Dăeni
    4. Dorobanţu
    5. Greci
    6. Grindu
    7. Hamcearca
    8. I. C. Brătianu
    9. Jijila
    10. Luncaviţa
    11. Ostrov
    12. Peceneaga
    13. Smârdan
    14. Turcoaia
    15. Văcăreni


    3. Judecătoria Tulcea
    cu sediul în municipiul Tulcea
    MUNICIPIU
    1. Tulcea

    ORAŞE
    1. Sulina

    COMUNE
    1. Beştepe
    2. C. A. Rosetti
    3. Ceatalchioi
    4. Chilia Veche
    5. Crişan
    6. Frecăţei
    7. Izvoarele
    8. Mahmudia
    9. Maliuc
    10. Murighiol
    11. Niculiţel
    12. Nufăru
    13. Pardina
    14. Sfântu Gheorghe
    15. Somova
    16. Valea Nucarilor
    17. Valea Teilor



    JUDEŢUL VASLUI
    1. Judecătoria Bârlad
    cu sediul în municipiul Bârlad
    MUNICIPIU
    1. Bârlad

    ORAŞE
    1. Murgeni

    COMUNE
    1. Alexandru Vlahuţă
    2. Banca
    3. Băcani
    4. Blăgeşti
    5. Bogdăneşti
    6. Bogdăniţa
    7. Ciocani
    8. Coroieşti
    9. Dodeşti
    10. Epureni
    11. Fălciu
    12. Fruntişeni
    13. Ghergheşti
    14. Griviţa
    15. Iana
    16. Ibăneşti
    17. Iveşti
    18. Măluşteni
    19. Perieni
    20. Pochidia
    21. Pogana
    22. Pogoneşti
    23. Puieşti
    24. Roşieşti
    25. Şuletea
    26. Tutova
    27. Viişoara
    28. Vinderei
    29. Voineşti
    30. Vutcani
    31. Zorleni


    2. Judecătoria Huşi
    cu sediul în municipiul Huşi
    MUNICIPIU
    1. Huşi

    COMUNE
    1. Arsura
    2. Berezeni
    3. Boţeşti
    4. Buneşti-Avereşti
    5. Creţeşti
    6. Dimitrie Cantemir
    7. Drânceni
    8. Duda-Epureni
    9. Găgeşti
    10. Hoceni
    11. Lunca Banului
    12. Olteneşti
    13. Pădureni
    14. Stănileşti
    15. Tătărăni
    16. Vetrişoaia


    3. Judecătoria Vaslui
    cu sediul în municipiul Vaslui
    MUNICIPIU
    1. Vaslui

    ORAŞE
    1. Negreşti

    COMUNE
    1. Albeşti
    2. Băceşti
    3. Bălteni
    4. Bogdana
    5. Codăeşti
    6. Costeşti
    7. Cozmeşti
    8. Dăneşti
    9. Deleni
    10. Deleşti
    11. Dragomireşti
    12. Dumeşti
    13. Fereşti
    14. Gârceni
    15. Ivăneşti
    16. Laza
    17. Lipovăţ
    18. Micleşti
    19. Muntenii de Jos
    20. Muntenii de Sus
    21. Oşeşti
    22. Poieneşti
    23. Pungeşti
    24. Puşcaşi
    25. Rafaila
    26. Rebricea
    27. Soleşti
    28. Ştefan cel Mare
    29. Tanacu
    30. Tăcuta
    31. Todireşti
    32. Văleni
    33. Vultureşti
    34. Zăpodeni



    JUDEŢUL VÂLCEA
    1. Judecătoria Bălceşti
    cu sediul în oraşul Bălceşti
    ORAŞE
    1. Bălceşti

    COMUNE
    1. Diculeşti
    2. Făureşti
    3. Fârtăţeşti
    4. Ghioroiu
    5. Grădiştea
    6. Laloşu
    7. Lăcusteni
    8. Livezi
    9. Măciuca
    10. Roşiile
    11. Stăneşti
    12. Tetoiu
    13. Valea Mare
    14. Zătreni


    2. Judecătoria Brezoi
    cu sediul în oraşul Brezoi
    ORAŞE
    1. Brezoi
    2. Călimăneşti

    COMUNE
    1. Berislăveşti
    2. Boişoara
    3. Câineni
    4. Malaia
    5. Perişani
    6. Racoviţa
    7. Sălătrucel
    8. Titeşti
    9. Voineasa


    3. Judecătoria Drăgăşani
    cu sediul în municipiul Drăgăşani
    MUNICIPIU
    1. Drăgăşani

    COMUNE
    1. Amărăşti
    2. Creţeni
    3. Drăgoeşti
    4. Glăvile
    5. Guşoeni
    6. Ioneşti
    7. Lungeşti
    8. Mădulari
    9. Mitrofani
    10. Olanu
    11. Orleşti
    12. Pesceana
    13. Prundeni
    14. Scundu
    15. Suteşti
    16. Ştefăneşti
    17. Şuşani
    18. Voiceşti


    4. Judecătoria Horezu
    cu sediul în oraşul Horezu
    ORAŞE
    1. Berbeşti
    2. Horezu

    COMUNE
    1. Alunu
    2. Bărbăteşti
    3. Cernişoara
    4. Copăceni
    5. Costeşti
    6. Lădeşti
    7. Lăpuşata
    8. Mateeşti
    9. Măldăreşti
    10. Oteşani
    11. Păuşeşti
    12. Pietrari
    13. Popeşti
    14. Roeşti
    15. Sineşti
    16. Slătioara
    17. Stoeneşti
    18. Stroeşti
    19. Tomşani
    20. Vaideeni


    5. Judecătoria Râmnicu Vâlcea
    cu sediul în municipiul Râmnicu Vâlcea
    MUNICIPIU
    1. Râmnicu Vâlcea

    ORAŞE
    1. Băbeni
    2. Băile Govora
    3. Băile Olăneşti
    4. Ocnele Mari

    COMUNE
    1. Budeşti
    2. Bujoreni
    3. Buneşti
    4. Dăeşti
    5. Dănicei
    6. Frânceşti
    7. Galicea
    8. Goleşti
    9. Mihăeşti
    10. Milcoiu
    11. Muereasca
    12. Nicolae Bălcescu
    13. Păuşeşti-Măglaşi
    14. Runcu
    15. Stoileşti
    16. Şirineasa
    17. Vlădeşti



    JUDEŢUL VRANCEA
    1. Judecătoria Adjud
    cu sediul în municipiul Adjud
    MUNICIPIU
    1. Adjud

    COMUNE
    1. Bogheşti
    2. Corbiţa
    3. Homocea
    4. Păuneşti
    5. Ploscuţeni
    6. Pufeşti
    7. Rugineşti
    8. Tănăsoaia


    2. Judecătoria Focşani
    cu sediul în municipiul Focşani
    MUNICIPIU
    1. Focşani

    ORAŞE
    1. Odobeşti

    COMUNE
    1. Andreiaşu de Jos
    2. Băleşti
    3. Bârseşti
    4. Bilieşti
    5. Boloteşti
    6. Bordeşti
    7. Broşteni
    8. Câmpineanca
    9. Cârligele
    10. Chiojdeni
    11. Ciorăşti
    12. Coteşti
    13. Dumbrăveni
    14. Dumitreşti
    15. Garoafa
    16. Goleşti
    17. Gugeşti
    18. Gura Caliţei
    19. Jariştea
    20. Jitia
    21. Măicăneşti
    22. Mera
    23. Milcovul
    24. Năneşti
    25. Năruja
    26. Negrileşti
    27. Nereju
    28. Nistoreşti
    29. Obrejiţa
    30. Paltin
    31. Păuleşti
    32. Poiana Cristei
    33. Popeşti
    34. Răstoaca
    35. Reghiu
    36. Sihlea
    37. Slobozia Bradului
    38. Slobozia Ciorăşti
    39. Spulber
    40. Suraia
    41. Tătăranu
    42. Tâmboeşti
    43. Tulnici
    44. Urecheşti
    45. Valea Sării
    46. Vânători
    47. Vârteşcoiu
    48. Vidra
    49. Vintileasca
    50. Vrâncioaia
    51. Vulturu


    3. Judecătoria Panciu
    cu sediul în oraşul Panciu
    ORAŞE
    1. Mărăşeşti
    2. Panciu

    COMUNE
    1. Câmpuri
    2. Fitioneşti
    3. Moviliţa
    4. Răcoasa
    5. Soveja
    6. Străoane
    7. Ţifeşti
    8. Vizantea-Livezi



    MUNICIPIUL BUCUREŞTI
    1. Judecătoria Sectorului 1
    2. Judecătoria Sectorului 2
    3. Judecătoria Sectorului 3
    4. Judecătoria Sectorului 4
    5. Judecătoria Sectorului 5
    6. Judecătoria Sectorului 6
    cu sediile în municipiul Bucureşti
    ----

Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016

Comentarii


Maximum 3000 caractere.
Da, doresc sa primesc informatii despre produsele, serviciile etc. oferite de Rentrop & Straton.

Cod de securitate


Fii primul care comenteaza.
MonitorulJuridic.ro este un proiect:
Rentrop & Straton
Banner5

Atentie, Juristi!

5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR

Legea GDPR a modificat Contractele, Cererile sau Notificarile obligatorii

Va oferim Modele de Documente conform GDPR + Clauze speciale

Descarcati GRATUIT Raportul Special "5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR"


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016