Comunica experienta
MonitorulJuridic.ro
Email RSS Trimite prin Yahoo Messenger pagina:   PROCES VERBAL din 27 septembrie 1992  privind alegerile generale pentru Camera Deputatilor*)    Twitter Facebook
Cautare document

PROCES VERBAL din 27 septembrie 1992 privind alegerile generale pentru Camera Deputatilor*)

EMITENT: BIROUL ELECTORAL CENTRAL
PUBLICAT: MONITORUL OFICIAL nr. 257 din 15 octombrie 1992
-----------
*) Conform <>art. 68 din Legea nr. 68/1992 .



1. Numarul total al alegatorilor potrivit listelor
electorale permanente 16.380.663
2. Numarul total al alegatorilor care s-au prezentat
la urne 12.496.430
3. Numarul total al voturilor valabil exprimate 10.880.252
4. Numarul total al voturilor nule 1.591.071
5. Numarul total al voturilor valabil exprimate pentru
partidele, formatiunile politice sau coalitiile acestora
care au intocmit pragul (conform art. 66.1, art. 66. 2 si
<>art. 91 din Legea nr. 68/1992 ) si pentru candidatii
independenti 8.765.014
6. Numarul de mandate conform normei de reprezentare
(pct. 6.1 + 6.2) 328
6.1. Repartizate la nivelul circumscriptiilor electorale 216
6.2. Repartizate la nivel de tara 112
7. Numarul de mandate atribuite organizatiilor cetatenilor
apartinind minoritatilor nationale conform art. 4 din
<>Legea nr. 68/1992 13


---------
Anexele nr. 1, 2, 3 si 4 fac parte integranta din prezentul proces-verbal.

ANEXA 1

ROMANIA
BIROUL ELECTORAL CENTRAL


LISTA DEPUTATILOR ALESI


──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Etapa Apartenenta
obtinerii politica
mandatelor
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

Conventia Democratica
din Romania

ALBA

1. Ion Berciu 1 P.N.T.-C.D.
2. Mircea Ioan Popa 2 P.N.T.-C.D.

ARAD

3. Nicolae Alexandrescu 1 P.N.T.-C.D.
4. Emil Livius Nicolae
Putin 1 P.S.D.R.
5. Ion Hui 2 P.N.T.-C.D.

ARGES
6. Barbu Pitigoi 1 P.N.T.-C.D.
7. Sergiu George Rizescu 1 P.N.T.-C.D.

BACAU

8. Ion Cornit 1 P.N.T.-C.D.
9. Cornel Protopopescu 2 P.E.R.

BIHOR

10. Gabriel Tepelea 1 P.N.T.-C.D.
11. Octavian Bot 2 P.A.C.

BISTRITA-NASAUD

12. Dorel Coc 1 P.A.C.

BOTOSANI

13. Alexandru Simionovici 2 P.N.T.-C.D.

BRASOV

14. Sorin Victor Lepsea 1 P.N.T.-C.D.
15. Ioan Ghise 1 P.A.C.
16. Ioan Victor Pica 2 P.N.T.-C.D.

BRAILA

17. Liviu Neculai Marcu 1 P.N.T.-C.D.

BUZAU

18. Florian Ion-Angelo 1 P.N.T.-C.D.

CARAS-SEVERIN

19. Mircea Popescu i P.S.D.R.
20. Cornel Sturza Popovici 1 P.N.T.-C.D.

CALARASI

21. Aurelian Paul Alecu 2 P.N.T.-C.D.

CLUJ

22. Ion Ratiu 1 P.N.T.-C.D.
23. Petru Litiu 1 P.A.C..

CONSTANTA

24. Mircea Ciumara 1 P.N.T.-C.D.
25. Romulus Ioan Joca 1 P.A.C.
26. Ioan Sorin Marinescu 1 P.S.D.R.

DIMBOVITA

27. Dinu Patriciu 1 P.N.L.-A.T.
28. Constantin-Serban
Radulescu Zonner 1 P.A.C.

DOLJ

29. Emil-Teodor Popescu 1 P.N.T.-C.D.
30. Doru-Mihai Dobrescu 1 P.S.D.R.
31. Constantin-Romeo Dragomir 2 P.N.L.-A.T.

GALATI

32. Leonida Lari-Iorga 1 P.N.T.-C.D.
33. Nestor Calin 1 P.S.D.R.

GIURGIU

34. Laurentiu Priceputu 2 P.N.L.-A.T.
35. Viorel Pavel 2 P.N.T.-C.D.

GORJ

36. Gheorghe Gorun 2 P.A.C.

HUNEDOARA

37. Mihail Bucur 1 P.N.T.-C.D.
38. Dumitru Ifrim 2 P.S.D.R.

IALOMITA

39. Gheorghe Cristea 2 P.N.T.-C.D.

IASI

40. Vasile Lupu 1 P.N.T.-C.D.
41. Ion Strachinaru 1 P.S.D.R.
42. Dan-Florin Trepcea 1 P.N.L.-A.T.

MARAMURES

43. Tudor Gavril Dunca 1 P.N.T.-C.D.
44. Teodora Benzi 2 P.N.L.-A.T.

MEHEDINTI

45. Mihail Nica 1 P.E.R.

MURES

46. Ioan Muresan 2 P.N.T.-C.D.

NEAMT

47. Smaranda Dobrescu 1 P.S.D.R.
48. Valentin Vasilescu 2 P.E.R.

OLT

49. Valentin Argeseanu 1 P.N.T.-C.D.

PRAHOVA

50. Remus-Constantin Opris 1 P.N.T.-C.D.
51. Mircea-Mihai Munteanu 1 P.N.T.-C.D.
52. Ion Dobrescu 1 P.N.L.-A.T.

SATU-MARE

53. Gheorghe Todut 1 P.N.L.-A.T.

SALAJ

54. Vasile Gheorghe Victor Pop 2 P.N.T.-C.D.

SIBIU

55. Gavril Dejeu 1 P.N.T.-C.D.
56. Raymond Luca 1 P.N.L.-A.T.

SUCEAVA

57. Emilian Bratu 1 P.N.T.-C.D.
58. Vasile Mandroviceanu 1 P.A.C.

TELEORMAN

59. Sorin Pantis 1 P.N.L.-A.T.

TIMIS

60. Vasile Popovici 1 P.A.C.
61. Horia Mircea Rusu 1 P.N.L. A.T.
62. George Stanescu 1 P.N.T.-C.D.
63. Petre Dugulescu 1 P.N.T.-C.D.
64. Teodor Vintilescu 1 P.N.L.-C.D.

TULCEA

65. George Crin Laurentiu Antonescu 2 P.A.C.

VASLUI

66. Mihnea-Tudor Ionita 1 P.N.L.-A.T.

VILCEA

67. Radu Livezeanu 1 P.N.T.-C.D.

VRANCEA

68. Calin Emil Anastasiu 1 P.A.C.

MUNICIPIUL BUCURESTI

69. Ion Diaconescu 1 P.N.T.-C.D.
70. Sergiu Cunescu 1 P.S.D.R.
71. Niculae Cerveni 1 P.N.L.-C.D.
72. Stelian Tanase 1 P.A.C.
73. Otto-Ernest Weber 1 P.E.R.
74. Ion Dinu 1 P.N.T.-C.D.
75. Alexandru Athanasiu 1 P.A.C.
76. Razvan Dobrescu 1 P.N.T.-C.D.
77. Horia Radu Pascu 1 P.N.T.-C.D.
78. Constantin Gheorghe Avramescu 1 P.S.D.R.
79. Vasile Nicolae Constantin Ionescu Galbeni 1 P.N.T.-C.D.
80. Constantin Ionescu 2 P.N.T.-C.D.

SECTORUL AGRICOL ILFOV

81. Gheorghe Comanescu 1 P.N.T.-C.D.
82. Costel Paunescu 2 P.N.T.-C.D.


Frontul Democrat al Salvarii Nationale

ALBA

1. Ioan Maier 1

ARAD

2. Teodor Jurca 1

ARGES

3. Vasile Nitu 1
4. Adrian Duta 1
5. Marin Jugravu 1
6. Iulian Nistor 1
7. Gheorghe Zgondea 2

BACAU

8. Dumitru Braneanu 1
9. Matei-Agathon Dan 1
10. Nicolae Rosca 1
11. Ovidiu Bibire Genaru 1
12. Constantin Enache 1

BIHOR

13. Florian Serac 1

BISTRITA-NASAUD

14. Ioan Catarig 1

BOTOSANI

15. Mihai Teodorescu 1
16. Toader Clocotici 1
17. Octav Pintilie 1
18. Tudor Manolescu 1
19. Viorica Afrasinei 2

BRASOV

20. Emil Stoica 1
21. Petru Tanasie 2

BRAILA

22. Lascu Ilie 1
23. Petrica Petre 1
24. Nicolae Bateanu 1

BUZAU

25. Dumitru Pislaru 1
26. Ovidiu Petrescu 1
27. Alexandru Albu 1
28. Petre Posea 1

CARAS-SEVERIN

29. Miron Manescu 1

CALARASI

30. Ivanciu Nicolae Valeanu 1
31. Ioan Neagu 1
32. Vasile Voicu 2

CLUJ

33. Ionel Roman 1

CONSTANTA

34. Ioan Dumitrescu 1
35. Anton Mangiurea 1
36. Mihai Lita 1

DIMBOVITA

37. Daniela Popa 1
38. Sorin Diaconescu 1
39. Constantin Ghita 1
40. Constantin Constantin 2

DOLJ

41. Neculai Grigoras 1
42. Mihail Panait 1
43. Petre Banita 1
44. Alexandru Toba 1

GALATI

45. Mircea Leonte 1
46. Dan-Lilion Gogoncea 1
47. Neculai Chivu 1
48. Trifu Chirila i
49. Ioan-Catalin Iamandi 2

GIURGIU

50. Mihail Iusut 1
51. Mircea Adrian Ichim 1

GORJ

52. Nicolae Mischie 1
53. Mihail Golu 1

HUNEDOARA

54. Gheorghe Ana 1
55. Aurel Stirbu 1

IALOMITA

56. Ion Dumitrescu 1
37. Vlad Vladimir Galin Corini 1

IASI

58. Dionisie Vitcu 1
59. Gheorghe Roman 1
60. Valentin Soroceanu 1
61. Ion Hariga 1
62. Ion Ionescu 1

MARAMURES

63. Gheorghe Popa 1
64. Nicolae Filip 2

MEHEDINTI

65. Eugen Nicolicea 1
66. Victor Penescu 1
67. Nicolae Serdin 2

NEAMT

68. Ioan Bivolaru 1
69. Alexandru Casapu 1
70. Constantin Mardare 1

OLT

71. Ilie Gitan 1
72. Mircea Chiostec I
73. AniSoara Cojocaru 1
74. Marin Diaconescu 2

PRAHOVA

75. Mircea-Anton Silvas 1
76. Ilie Nica 1
77. Petre Turlea 1
78. Gheorghe Boboc 1

SATU MARE

79. Gheorghe Salajean 2
80. Viorel Pop 2

SALAJ

81. Radu Liviu Bara 2

SIBIU

82. Francisc Toba 2
83. Daniel Fronzescu 2

SUCEAVA

84. Viorel Munteanu 1
85. Nicolai Lazar 1
86. Anatolie Costin 1
87. Corneliu Monoranu 1
88. Sabin Ghilea 2

TELEORMAN

89. Marian Dumitriu 1
90. Floarea Calota-Lupu 1
91. Vasile Cristea 1
92. Mihail Olteanu 1

TIMIS

93. Vasile Dorin Munteanu 1
94. Romulus Dabu 2

TULCEA

95. Ion Lazia 1
96. Cristian Traian Ionescu 2
97. Ilie Nicola 2

VASLUI

98. Dan Martian 1
99. Dumitru Buzatu 1
100. Grigore Marcu 1
101. Ioan Costin 1

VILCEA

102. Gheorghe Cautis 1
103. Severin Baciu 1

VRANCEA

104. Laurentiu Veber 1
105. Florian Udrea 1
106. Aurelian Popescu 1
107. Vasile Fudulica 2

MUNICIPIUL BUCURESTI

108. Adrian Nastase 1
109. Petre Salcudeanu 1
110. Constantin Teculescu 1
111. stefan cazimir 1
112. Mircea Porojan 1
113. Ovidiu Tiberiu Musetescu 1
114. Agatha Maria Nicolau Iliescu 1
115. Florica Dumitrescu 1
116. Mircea Pavlu 1

SECTORUL AGRICOL ILFOV

117. Constantin Ivanovici 1


Frontul Salvarii Nationale

ALBA

1. Corneliu Dorin Gavaliugov
2
ARAD

2. Aristide Nelu Dragomir 2

ARGES

3. Doru Viorel Ursu 1

BACAU

4. Mihaita Postolache 1
5. Vasile Nistor 2

BIHOR

6. Florian Bercea 2

BOTOSANI

7. Alexandru Ota 2

BRASOV

8. Vasile Bran 1

BRAILA

9. Alexandru Sassu 1

BUZAU

10. Petre Partal 2

CARAS-SEVERIN

11. Ioan Adrian Vilau 2
12. DragoS Enache 2

CALARASI

13. Ion Gurau 1

CONSTANTA

14. Bogdan Nicolae Niculescu Duvaz 1
15. Dumitru Moinescu 1
16. Alexandru Dumitru Radu 2

DIMBOVITA

17. Victor Bostinaru 1

DOLJ

18. Radu Mircea Berceanu 1
19. Alexandru Brezniceanu 2

GALATI

20. Viorel Lixandroiu 2
21. Constantin Arhire 2

HUNEDOARA

22. Ioan Timis 1

IALOMITA

23. Gheorghe Tarna 2

IASI

24. Dumitru Calance 1

MARAMURES

25. Teodor Luputiu 1

NEAMT

26. George Iulian Stancov 1
27. Cristian Radulescu 2

OLT

28. Marin Ionica 1

PRAHOVA

29. Corneliu-Constantin Ruse 1
30. Paula-Maria Ivanescu 1
31. Nicolae Alexandru 2

SIBIU

32. Bujor Bogdan Teodoriu 2

SUCEAVA

33. Mihai Chiriac 1

TELEORMAN

34. Adriean Videanu 2
35. Constantin Berechet 2

TIMIS

36. Emil Boros 2

VASLUI

37. Traian Basescu 2
38. Emil Cojocaru 2

VILCEA

39. Rada Istrate 2

VRANCEA

40. Adrian Severin 2

MUNICIPIUL BUCURESTI

41. Petre Roman 1
42. Victor Babiuc 1
43. Bogdan Marinescu 1


Partidul Romania Mare

ARGES

1. Dan Cristian Popovici 2

BACAU

2. Marcel Moldoveanu 2

BRASOV

3. Mircea Musat 2

BRAILA

4. Smaranda Ionescu

CLUJ

5. Ioan Tanasa

CONSTANTA

6. Ion Hristu 2

DIMBOVITA

7. Corneliu-Dan Vrabie 2

GORJ

8. Constantin Gheorghe

HUNEDOARA

9. Ion Hortopan 2

IASI

10. Anghel Stanciu

NEAMT

11. Viorel Burlacu 2

PRAHOVA

12. Ion Muresan 2

SUCEAVA

13. Toader Constantinescu 2

MUNICIPIUL BUCURESTI

14. Eugen Barbu 1
15. Iuliu Ioan Furo 1
16. Ioan Marinescu 2


Partidul Socialist al Muncii

ARGES

1. Dumitru Dragut 2

BUZAU

2. Tudor Mohora 2

DOLJ

3. Simion Silviu Somicu 2
4. Matin Gh. Lungu 2

GORJ

5. Constantin Emil Hoara 1
6. Mitica D. Balaet 2

IASI

7. Fanica Danila 2

MEHEDINTI

8. Nicolae Draghica 2

OLT

9. Mihail Viziru 2

VILCEA

10. Constantin Rotaru 2
11. Grigore Raban 2

MUNICIPIUL BUCURESTI

12. Mihail Paraluta 2

SECTORUL AGRICOL ILFOV

13. Gheorghe Fition 2


Partidul Unitatii Nationale Romane

ALBA

1. Eugen Crisan
2. Nicolae Octavian Daramus 1
2
ARAD

3. Emil Roman 2

BACAU

4. Corneliu Balan 2

BIHOR

5. Vasile Suta 1
6. Craciun M. Floruta 2

BISTRITA-NASAUD

7. Vasile Ene 1
8. Ioan Sonea 2

BRASOV

9. Horia Pop 1

CLUJ

10. Ioan Gavra 1
11. Vasile Matei 1
12. Costica Ciurtin 1
13. Mircea Cretu 2

CONSTANTA

14. Vasile Ionescu 2

COVASNA

15. Aurel Dragomir 2

HUNEDOARA

16. Petru Steolea 2

IASI

17. Petru Ioan 2

MARAMURES

18. Nicolae Bud 1
19. Gheorghe Branzei 2

MURES

20. Petru Burca 1
21. Lazar Ladariu 1
22. Coriolan Bucur 1
23. Ovidiu Iosif 2

PRAHOVA

24. Gheorghe Dobre 2

SATU MARE

25. Ioan Pop 1

SALAJ

26. Miron Chichisan

SIBIU

27. Ioan Bogdan 1

SUCEAVA

28. Vasile Potolinca 2

TIMIS

29. Valeriu Tabara 2

MUNICIPIUL BUCURESTI

30. Cornel Brahas 1
(Ionel Vitu) 1


Uniunea Democrata Maghiara
din Romania

ARAD

1. Gheorghe Tokay 2

BIHOR

2. Ludovic Rakoczi 1
3. Zsolt Szilagyi 1
4. Ervin Zolt Sztkely 2

BISTRITA-NASAUD

3. Zoltan Szilagyi 2

BRASOV

6. Lazar Madaras 1

CLUJ

7. Stefan Sinko 1
8. Alexandru Konya Hamar 1
9. Eugen Matis 2

COVASNA

10. Arpad-Francisc Marton 1
11. Laszlo Zsigmond 1
12. Akos Birtalan 1

HARGHITA

13. Emeric Dumitru Borbely 1
14. Benedek Nagy 1
15. Imre Andras 1
16. Ferenc Asztalos 1
17. Istvan Antal 2

HUNEDOARA

18. Csaba Albert Takacs 2

MARAMURES

19. Iosif Alfred Mazalik 2

MURES

20. Ladislau Borbely 1
21. Karoly Kerekes 1
22. Matei Barna Elek 1
23. Ioan Nemeth 2

SATU MARE

24. Attila Varga 1
25. Francisc Pecsi 1

SALAJ

26. Iuliu Vida 1

TIMIS

27. Francisc Baranyi 2

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────




ANEXA 2

ROMANIA
BIROUL ELECTORAL CENTRAL


LISTA
candidatilor pe circumscriptii electorale care au primit
mandate pentru CAMERA DEPUTATILOR


──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Apartenenta
politica

ALBA

1. Ion Berciu P.N.T.-C.D.
2. Mircea Ioan Popa P.N.T.-C.D.
3. Eugen Crisan P.U.N.R.
4. Nicolae Octavian Daramus P.U.N.R.
5. Ioan Maier F.D.S.N.
6. Corneliu Dorin Gavaliugov F.S.N.

ARAD

7. Nicolae Alexandrescu P.N.T.-C.D.
8. Emil Livius Nicolae Putin P.S.D.R.
9. Ion Hui P.N.T.-C.D.
10. Emil Roman P.U.N.R.
11. Teodor Jurca F.D.S.N.
12. Gheorghe Tokay U.D.M.R.
13. Aristide Nelu Dragomir F.S.N.

ARGES

14. Barbu Pitigoi P.N.T.-C.D.
15. Sergiu George Rizescu P.N.T.-C.D.
16. Dumitru Dragut P.S.M.
17. Dan Cristian Popovici P.R.M
18. Vasile Nitu F.D.S.N.
19. Adrian Duta F.D.S.N.
20. Marin Jugravu F.D.S.N.
21. Iulian Nistor F.D.S.N.
22. Gheorghe Zgondea F.D.S.N.
23. Doru Viorel Ursu F.S.N.

BACAU

24. Ion Cornita P.N.T.-C.D.
25. Cornel Protopopescu P.E.R.
26. Corneliu Balan P.U.N.R.
27. Marcel Moldoveanu P.R.M
28. Dumitru Braneanu F.D.S.N.
29. Matei-Agathon Dan F.D.S.N
30. Nicolae Rosca F.D.S.N.
31. Ovidiu Bibire Genaru F.D.S.N.
32. Constantin Enache F.D.S.N.
33. Mihaita Postolache F.S.N.
34. Vasile Nistor F.S.N.

BIHOR

35. Gabriel Tepelea P.N.T.-C.D.
36. Octavian Bot P.A.C.
37. Vasile Suta P.U.N.R.
38. Craciun M. Floruta P.U.N.R.
39. Florian Serac F.D.S.N.
40. Ludovic Rakoczi U.D.M.R.
41. Zsolt Szilagyi U.D.M.R.
42. Ervin Zoltan Sztkely U.D.M.R.
43. Florian Bercea F.S.N.

BISTRITA-NASAUD

44. Dorel Coc P.A.C.
45. Vasile Ene P.U.N.R.
46. Ioan Sonea P.U.N.R.
47. Ioan Catarig F.D.S.N.
48. Zoltan Szilagyi U.D.M.R.

BOTOSANI

49. Alexandru Simionovici P.N.T.-C.D.
50. Mihai Teodorescu F.D.S.N.
51. Toader Clocotici F.D.S.N.
52. Octav Pintilie F.D.S.N.
53. Tudor Manolescu F.D.S.N.
54. Viorica Afrasinei F.D.S.N.
55. Alexandru Ota F.S.N.

BRASOV

56. Sorin Victor Lepsea P.N.T.-C.D
57. Ioan Ghise P.A.C.
58. Ioan Victor Pica P.N.T.-C.D.
59. Horia Pop P.U.N.R.
60. Mircea Musat P.R.M.
61. Emil Stoica F.D.S.N.
62. Petru Tanasie F.D.S.N.
63. Lazar Madaras U.D.M.R.
64. Vasile Bran F.S.N.

BRAILA

65. Liviu Neculai Marcu P.N.T.-C.D.
66. Smaranda Ionescu P.R.M
67. Lascu Ilie F.D.S.N.
68. Petrica Petre F.D.S.N.
69. Nicolae Bateanu F.D.S.N.
70. Alexandru Sassu F.S.N.

BUZAU

71. Florian Ion-Angelo P.N.T.-C.D.
72. Tudor Mohora P.S.M.
73. Dumitru Pislaru F.D.S.N.
74. Ovidiu Petrescu F.D.S.N.
75. Alexandru Albu F.D.S.N.
76. Petre Posea F.D.S.N.
77. Petre Partal F.S.N.

CARAS-SEVERIN

78. Mircea Popescu P.S.D.R.
79. Cornel Sturza Popovici P.N.T.-C.D.
80. Miron Manescu F.D.S.N.
81. Ioan Adrian Vilau F.S.N.
82. Dragos Enache F.S.N.

CALARASI

83. Aurelian Paul Alecu P.N.T.-C.D.
84. Ivanciu Nicolae Valeanu F.D.S.N.
85. Ion Neagu F.D.S.N.
86. Vasile Voicu F.D.S.N.
87. Ion Gurau F.S.N.

CLUJ

88. Ion Rapu P.N.T.-C.D.
89. Petru Litiu P.A.C.
90. Ioan Gavra P.U.N.R.
91. Vasile Matei P.U.N.R.
92. Costica Ciurtin P.U.N.R.
93. Mircea Cretu P.U.N.R.
94. Ioan Tanast P.R.M.
95. Ionel Roman F.D.S.N.
96. Stefan Sinko U.D.M.R.
97. Alexandru Kenya Hamar U.D.M.R.
98. Eugen Matis U.D.M.R.

CONSTANTA

99. Mircea Ciumara P.N.T.-C.D.
100. Romulus Ioan Joca P.A.C.
101. Ioan Sorin Marinescu P.S.D.R.
102. Vasile Ionescu P.U.N.R.
103. Ion Hristu P.R.M.
104. Ioan Dumitrescu F.D.S.N.
105. Anton Mangiurea F.D.S.N.
106. Mihai Liti F.D.S.N.
107. Bogdan Nicolae Niculescu Duvaz F.S.N.
108. Dumitru Moinescu F.S.N.
109. Alexandru Dumitru Radu F.S.N.

COVASNA

110. Aurel Dragomir P.U.N.R.
111. Arpad Francisc Marton U.D.M.R.
112. Laszlo Zsigmond U.D.M.R.
113. Akos Bittalan U.D.M.R.

DIMBOVITA

114. Dinu Patriciu P.N.L.-A.T.
115. Constantin-Serban Radulescu Zonner P.A.C.
116. Corneliu-Dan Vrabie P.R.M.
117. Daniela Popa F.D.S.N.
118. Sorin Diaconescu F.D.S.N.
119. Constantin Ghita F.D.S.N.
120. Constantin Constantin F.D.S.N.
121. Victor Bostinaru F.S.N.

DOLJ

122. Emil-Teodor Popescu P.N.T.-C.D.
123. Doru-Mihai Dobrescu P.S.D.R.
124. Constantin-Romeo Dragomir P.N.L.-A.T.
125. Simion Silviu Somicu P.S.M.
126. Marin Gh. Lungu P.S.M.
127. Neculai Grigoras F.D.S.N.
128. Mihail Panait F.D.S.N.
129. Petre Banita F.D.S.N.
130. Alexandro Toba F.D.S.N.
131. Radu Mircea Berceanu F.S.N.
132. Alexandro Brezniceanu F.S.N.

GALATI

133. Leonida Lari-Iorga P.N.T.-C.D.
134. Nestor Calin P.S.D.R.
135. Mircea Leonte F.D.S.N.
136. Dan-Lilion Gogoncea F.D.S.N.
137. Neculai Chivu F.D.S.N.
138. Trifu Chirila F.D.S.N.
139. Ioan-Catalin Iamandi F.D.S.N.
140. Viorel Lixandroiu F.S.N.
141. Constantin Arhire F.S.N.

GIURGIU

142. Laurentiu Priceputu P.N.L.-A.T.
143. Viorel Pavel P.N.T.-C.D.
144. Mihail Iusut F.D.S.N.
145. Mircea Adrian Ichim F.D.S.N.


GORJ

146. Gheorghe Gorun P.A.C.
147. Constantin Emil Hoara P.S.M.
148. Mitica D. Baltet P.S.M.
149. Constantin Gheorghe P.R.M.
150. Nicolae Mischie F.D.S.N.
151. Mihail Golu F.D.S.N.

HARGHITA

152. Emeric Dumitru Borbely U.D.M.R.
153. Benedek Nagy U.D.M.R.
154. Imre Andras U.D.M.R.
155. Ferenc Asztalos U.D.M.R.
156. Istvan Antal U.D.M.R.

HUNEDOARA

157. Mihail Bucur P.N.T.-C.D.
158. Dumiau Ifrim P.S.D.R.
159. Petru Steolea P.U.N.R.
160. Ion Hortopan P.R.M.
161. Gheorghe Ana F.D.S.N.
162. Aurel Stirbu F.D.S.N.
163. Csaba Albert Takacs U.D.M.R.
164. Ioan Timis F.S.N.

IALOMITA

165. Gheorghe Cristea P.N.T.-C.D.
166. Ion Dumitrescu F.D.S.N.
167. Vlad Vladimir Galin Corini P.D.S.N.
168. Gheorghe Tacna F.S.N.

IASI

169. Vasile Lupu P.N.T.-C.D.
170. Ion Strachinaru P.S.D.R.
171. Dan-Florin Trepcea P.N.L.-A.T.
172. Fanica Danila P.S.M.
173. Petru Ioan P.U.N.R.
174. Anghel Stanciu P.R.M.
175. Dionisie Vitcu F.D.S.N.
176. Gheorghe Roman F.D.S.N.
177. Valentin Soroceanu F.D.S.N.
178. Ion Hariga F.D.S.N.
179. Ion Ionescu F.D.S.N.
180. Dumitru Calance F.S.N.

MARAMURES

181. Tudor Gavril Dunca P.N.T.-C.D.
182. Teodora Bertzi P.N.L.-A.T.
183. Nicolae Bud P.U.N.R.
184. Gheorghe Branzei P.U.N.R.
185. Gheorghe Popa F.D.S.N.
186. Nicolae Filip F.D.S.N.
187. Iosif Alfred Mazalik U.D.M.R.
188. Teodor Luputiu F.S.N.

MEHEDINTI
189. Mihail Nica P.E.R.
190. Nicolae Draghia P.S.M.
191. Eugen Nicolicea F.D.S.N.
192. Victor Penescu F.D.S.N.
193. Nicolae Serdin F.D.S.N.

MURES

194. Ioan Muresan P.N.T.-C.D.
195. Petru Burca P.U.N.R.
196. Lazar Ladariu P.U.N.R.
197. Coriolan Bucur P.U.N.R.
198. Ovidiu Iosif P.U.N.R.
199. Ladislau Borbely U.D.M.R.
200. Karoly Kerekes U.D.M.R.
201. Matei Barna Elek U.D.M.R.
202. Ioan Nemeth U.D.M.R.

NEAMT

203. Smaranda Dobrescu P.S.D.R.
204. Valentin Vasilescu P.E.R.
205. Viorel Burlacu P.R.M.
206. Ioan Bivolaru F.D.S.N.
207. Alexandru Casapu F.D.S.N.
208. Constantin Mardare F.D.S.N.
209. George Iulian Stancov F.S.N.
210. Cristian Radulescu F.S.N.

OLT

211. Valentin Argesanu P.N.T.-C.D.
212. Mihail Viziru P.S.M.
213. Ilie Gitan F.D.S.N.
214. Mircea Chiostec F.D.S.N.
215. Anisoara Cojocaru F.D.S.N.
216. Marin Diaconescu F.D.S.N.
217. Marin Ionica F.S.N.

PRAHOVA

218. Remus-Constantin Opris P.N.T.-C.D.
219. Mircea-Mihai Munteanu P.N.T.-C.D.
220. Ion Dobrescu P.N.L.-A.T.
221. Gheorghe Dobre P.U.N.R.
222. Ion Muresan P.R.M.
223. Mircea-Anton Silvas F.D.S.N.
224. Ilie Nica F.D.S.N.
225. Petre Turlea F.D.S.N.
226. Gheorghe Boboc F.D.S.N.
227. Corneliu-Constantin Ruse F.S.N.
228. Paula-Maria Ivanescu F.S.N.
229. Nicolae Alexandru F.S.N.

SATU MARE

230. Gheorghe Todut P.N.L.-A.T.
231. Ioan Pop P.U.N.R.
232. Gheorghe Salajean F.D.S.N.
233. Viorel Pop F.D.S.N.
234. Attila Varga U.D.M.R.
235. Francisc Pecsi U.D.M.R.

SALAJ

236. Vasile Gheorghe Victor Pop P.N.T.-C.D.
237. Miron Chichisan P.U.N.R.
238. Radu Liviu Bara F.D.S.N.
239. Iuliu Vida U.D.M.R.

SIBIU

240. Gavril Dejeu P.N.T.-C.D.
241. Raymond Luca P.N.L.-A.T.
242. Ioan Bogdan P.U.N.R.
243. Francisc Toba F.D.S.N.
244. Daniel Frunzescu F.D.S.N.
245. Bujor Bogdan Teodoriu F.S.N.

SUCEAVA

246. Emilian Bratu P.N.T.-C.D.
247. Vasile Mandroviceanu P.A.C.
248. Vasile Potolinca P.U.N.R.
249. Toader Constantinescu P.R.M.
250. Viorel Munteanu F.D.S.N.
251. Nicolai Lazar F.D.S.N.
252. Anatolie Costin F.D.S.N.
253. Corneliu Monoranu F.D.S.N.
254. Sabin Ghilea F.D.S.N.
255. Mihai Chiriac F.S.N.

TELEORMAN

256. Sorin Pantis P.N.L.-A.T.
257. Marian Dumitriu F.D.S.N.
258. Floarea Calota-Lupu F.D.S.N.
259. Vasile Cristea F.D.S.N.
260. Mihail Olteanu F.D.S.N.
261. Adriean Videanu F.S.N.
262. Constantin Berechet F.S.N.

TIMIS

263. Vasile Popovici P.A.C.
264. Horia Mircea Rusu P.N.L.-A.T.
265. George Stanescu P.N.T.-C.D.
266. Petre Dugulescu P.N.T.-C.D.
267. Teodor Vintilescu P.N.L.-C.D.
268. Valeriu Tabara P.U.N.R.
269. Vasile Dorin Munteanu F.D.S.N.
270. Romulus Dabu F.D.S.N.
271. Francisc Baranyi U.D.M.R.
272. Emil Boros F.S.N.

TULCEA

273. George Crin Laurentiu Antonescu P.A.C.
274. Ion Lazia F.D.S.N.
275. Cristian Traian Ionescu F.D.S.N.
276. Ilie Nicola F.D.S.N.

VASLUI

277. Mihnea-Tudor Ionita P.N.L.-A.T.
278. Dan Martian F.D.S.N.
279. Dumitru Buzatu F.D.S.N.
280. Grigore Marcu F.D.S.N.
281. Ioan Costin F.D.S.N.
282. Traian Basescu F.S.N.
283. Emil Cojocaru F.S.N.

VILCEA

284. Radu Livezeanu P.N.T.-C.D.
285. Constantin Rotaru P.S.M.
286. Grigore Raban P.S.M.
287. Gheorghe Cautis F.D.S.N.
288. Severin Baciu F.D.S.N.
289. Rada Istrate F.S.N.

VRANCEA

290. Calin Emil Anastasiu P.A.C.
291. Laurentiu Veber F.D.S.N.
292. Florian Udrea F.D.S.N.
293. Aurelian Popescu F.D.S.N.
294. Vasile Fudulica F.D.S.N.
295. Adrian Severin F.S.N.

MUNICIPIUL BUCURESTI

296. Ion Diaconescu P.N.T.-C.D.
297. Sergiu Cunescu P.S.D.R.
298. Niculae Cerveni P.N.L.-C.D.
299. Stelian Tanase P.A.C.
300. Otto-Ernest Weber P.E.R.
301. Ion Dinu P.N.T.-C.D.
302. Alexandru Athanasiu P.A.C.
303. Razvan Dobrescu P.N.T.-C.D.
304. Horia Radu Pascu P.N.L.-C.D.
305. Constantin Gheorghe Avramescu P.S.D.R.
306. Vasile Nicolae Constantin Ionescu Galbeni P.N.T.-C.D.
307. Constantin Ionescu P.N.T.-C.D.
308. Mihail Paraluta P.S.M.
309. Cornel Brahas (Ionel Vitu) P.U.N.R.
310. Eugen Barbu P.R.M.
311. Iuliu Ioan Furo P.R.M.
312. Ioan Marinescu P.R.M.
313. Adrian Nastase F.D.S.N.
314. Petre Salcudeanu F.D.S.N.
315. Constantin Teculescu F.D.S.N.
316. Stefan Cazimir F.D.S.N.
317. Mircea Porojan F.D.S.N.
318. Ovidiu Tiberiu Musetescu F.D.S.N.
319. Aghata Maria Nicolau Iliescu F.D.S.N.
320. Florica Dumiatescu F.D.S.N.
321. Mircea Pavlu F.D.S.N.
322. Petre Roman F.S.N.
323. Victor Babiuc F.S.N.
324. Bogdan Marinescu F.S.N.

SECTORUL AGRICOL ILFOV

325. Gheorghe Comanescu P.N.T.-C.D.
326. Costel Paunescu P.N.T.-C.D.
327. Gheorghe Fition P.S.M.
328. Constantin Ivanovici F.D.S.N.
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────



ANEXA 3

ROMANIA
BIROUL ELECTORAL CENTRAL


LISTA
candidatilor organizatiilor cetatenilor apartinind unei minoritati
nationale, care au primit mandate pentru Camera Deputatilor

Uniunea Armenilor din Romania

MUNICIPIUL BUCURESTI

1. Varojan Vosganian

Uniunea Democratica a Slovacilor si Cehilor din Romania
BIHOR
2. Emeric Feric

Uniunea Bulgara din Banat - Romania
TIMIS
3. Carol Matei Ivanciov

Uniunea Democratica a Tatarilor Turco-Musulmani din Romania
CONSTANTA
4. Tasin Gemil

Uniunea Ucrainienilor din Romania
MARAMURES
5. Stefan Tcaciuc

Comunitatea Italiana din Romania
BRASOV
6. Valentin Iuliano

Forumul Democrat al Germanilor din Romania
SIBIU
7. Eberhard-Wolfgang Wittstock

Uniunea Elena din Romania
PRAHOVA
8. Anton Nicolau

Comunitatea Rusilor Lipoveni din Romania
TULCEA
9. Petru Suhov

Uniunea Democratica a Sirbilor si Carasovenilor din Romania
TIMIS
10. Slavomir Gvozdenovici

Partida Romilor
MUNICIPIUL BUCURESTI
11. Gheorghe Raducanu

Uniunea Democratica din Romania
CONSTANTA
12. Feuzia Rusid

Uniunea Polonezilor din Romania
"Dom Polski"
SUCEAVA
13. Iohan-Peter Babias


ANEXA 4

ROMANIA
BIROUL ELECTORAL CENTRAL

CAMERA DEPUTATILOR
Lista supleantilor


──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Apartenenta
politica
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

ALBA

Conventia Democratica din Romania

1. Octavian Coltor P.N.T.-C.D.
2. Dumitru Radu Cormos P.N.L.-C.D.
3. Liviu Preja P.N.T.-C.D.
4. Iuliu Marin Hada P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Petrea Danila
2. Laurentiu Catand
3. Eugen Colda
4. Eugen Irimie
5. Ioan Florea
6. Carmen Stancovici
7. Calin Teodor Harmanas

Frontul Salvarii Nationale

1. Sorin Constantin Teisan
2. Mircea Virgil Rapcea
3. Paul Istrate
4. Nicolae Marginean
5. Mihail Apostol Enachescu
6. Vasile Suciu
7. Lucia Negoita

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Andrei Vaitic
2. Visalon Valeriu Onet
3. Sorin Dumitru Cristian
4. Octavian David Covrig
5. Dorin Ioan Muresan

ARAD

Conventia Democratica din Romania

1. Dan Mircea Ottulescu P.N.L.-C.D.
2. Ion Bold P.E.R.
3. Gheorghe Petru Laszlo P.N.T.-C.D.
4. Mircea Voineagu P.N.T.-C.D.
5. Gheorghe Sava P.N.T.-C.D.
6. Gheorghe Costea P.S.D.R.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Dumitru Giurascu
2. Traian Biris
3. Cornel Iardec
4. Sorin Stan
5. Gheorghe Dina
6. Traian Duma
7. Nicolae Lupsan
8. Ioan Miclaus

Frontul Salvarii Nationale

1. Nora Marra Tarnea
2. Ioan Doru Petescu
3. Dorina Hermina Momir
4. Ioan Pacurar
5. Gheorghe Banajean
6. Mariana Hortensia Faur
7. Dumitru Aleonte
8. Cornel Ionel Stanciu

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Ioan Mos
2. Octavian Zurbau
3. Ioan Maris
4. Mircea Florea
5. Ion Pintea
6. Ioan Popa

Uniunea Democrata Maghiara din Romania

1. Francisc Tusz
2. Mihai Matekovits
3. Csaba Laszlo Csaky
4. Stefan Fazakas
5. Alexandru Palfi
6. Adalbert Gheorghe Almasi
7. Stefan Nagy
8. Attila Gerocs

ARGES

Conventia Democratica din Romania

1. Liviu Alexandru Moraru P.N.L.-A.T.
2. Maria Georgescu P.A.C.
3. Gheorghe Musat P.N.T.-C.D.
4. Marin Stanciulescu P.N.T.-C.D.
5. Ioan Loghinescu P.E.R.
6. Petrisor Gabriel Peiu P.N.T.-C.D.
7. Dorin Huzuneanu P.A.C.
8. Alexandru Adrian German P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Vasile Stan
2. Gheorghe Albu
3. Octavian Simescu
4. Maria Dumitrache
5. Florea Gheorghe

Frontul Salvarii Nationale

1. Constantin Dragomir
2. Catalin Marian Radulescu
3. Ion Vulpesti Lica
4. Claudiu Daniel Popescu
5. Crisan Popescu
6. Gabriel Badescu
7. Mihai Doru Pop
8. Ion Ormenisan
9. Mihaela Mioara Rolea

Partidul Romania Mare

1. Nicolae Leonachescu
2. Paul Petrescu
3. Ion Miu
4. Dorin Patruleasa
5. Marin Fulga
6. Marian Ion Dragomir
7. Cristian Aldea
8. Maria Petcu
9. Ecaterina Temelie

Partidul Socialist al Muncii

1. Dumitru Ion
2. Grigore Calugaroiu
3. Angela Iacovei
4. Alexandru Dragomir
5. Gheorghe Marinas
6. Constant Cristoloveanu
7. Lucian Sorin Popescu
8. Georgel Sanda
9. Gheorghe Turlea

BACAU

Conventia Democratica din Romania

1. Gheorghe Epuran P.A.C.
2. Dan Mircea Enescu P.N.T.-C.D.
3. Mihai Pavaluta P.N.T.-C.D.
4. Iulia Stefaneseu P.N.T.-C.D.
5. Alfred Hrisca P.A.C.
6. Dan Mircan P.N.L.-A.T.
7. Liviu Rusu P.N.T.-C.D.
8. Gheorghe Crivei P.N.T.-C.D.
9. Liviu Romeo Nechita P.N.T.-C.D.
10. Ioan Andone P.N.T.-C.D.
11. Ilie Chitoiu P.N.T.-C.D.
12. Neculai Mihaila P.E.R.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Aron Ioan Popa
2. Neculai Simionescu
3. Viorica Ileana Florica Novac
4. Peau Botezatu
5. Ilie Viorel Parvujoiu
6. Viorel Ciocan
7. Radu Burchi
8. Iulian Iliescu
9. Luca Ojog

Frontul Salvarii Nationale

1. Jenica Geoacas
2. Gheorghe Vespan
3. Nicolae Ciocan
4. Nicolae Onica
5. Ioan Stan
6. Doina Melinte
7. Constantin Spiridon
8. Gheorghe Sornceanu
9. Victor Mihalcica
10. Nicolae Costea
11. Enulian Rusu

Partidul Romania Mare

1. Angela Bogea
2. Elena Ghimici
3. Adrian Alexandru Munteanu
4. Victor Birtalan
5. Lamiita Dascalu
6. Teodor Pocovnicu
7. Eugen Poenaru
8. Vasile Lehacianu
9. Dan Constantin Chirvasuta
10. Mihai Zamfir

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Dan Bucur
2. Aristotel Zancu
3. Viorel Alexandru
4. Victor Girbea
5. Stefan Silochi
6. Ilie P. Birsan
7. Stelian Cojocaru
8. Vasile Paun
9. Ioan Popa
10. Genovita-Tudor Galescu
11. Vasile Tit

BIHOR

Conventia Democratica din Romania

1. Ioan Ardelean P.N.L.-A.T.
2. Tudorel Leica P.S.D.R.
3. Dorin Valeriu Domut P.N.T.-C.D.
4. Ana Toie P.N.T.-C.D.
5. Traian Bodea P.A.C.
6. Ionel Dinu P.N.T.-C.D.
7. Craciun Madas P.A.C.
8. Aurel Dale P.N.T.-C.D.
9. Ovidiu Btlanean P.A.C.
10. Mihaela Rusu P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Ioan Balog
2. Maria Tirla
3. Petru Negrutiu
4. Martian Burta
5. Coriolan Tudorel Naghi
6. Ioan Ghilea
7. Ioan Bodea
8. Vasile Tripon
9. Ionel Pert
10. Florea Homorogan

Frontul Salvarii Nationale

1. Vasile Ionel Hedea
2. Teodor Moldovan
3. Nicusor Lepadatu
4. Gheorghe Demeter
5. Marcel Petru Coroiu
6. Viorel Jurcan
7. Stelian Corneliu Vasilescu
8. Livia Abrudan
9. Gheorghe Adrian Todoran
10. Ana Ciortin

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Ioan T. Marcus
2. Ioan N. Savu
3. Viorel Nicolae C. Racuciu
4. Sever T. Luncan
5. Valeriu P. Chisiu
6. Gavril V. Chilba
7. Mihai Vlaicu

Uniunea Democrata Maghiara din Romania

1. Andrei Gheorghe Lengyel
2. Francisc Stefan Nagy
3. Stefan Pete
4. Pavel Mozes
5. Stefan Bodoni Dombi
6. Zoltan Adalbert Kovacs
7. Carol Stefan Czumbel
8. Iuliu Gellert

BISTRITA-NASAUD

Conventia Democratica din Romania

1. Liviu Petrina P.N.T.-C.D.
2. Isaila Bratfalean P.S.D.R.
3. Ioan Blaga P.N.T.-C.D.
4. Marcel Sasarman P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Mihai Nebunu
2. Iacob Branisteanu
3. Andrei Luca
4. Vasile Gavriloaie

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Ioan Sintu
2. Viorel Luca
3. Valer Sirbu

Uniunea Democratica Maghiara din Romania

1. Zoltan Kerekes
2. Ecaterina Took
3. Zoltan Koszorus
4. Nicolae Becsky

BOTOSANI

Conventia Democratica din Romania

1. Ludovic Orban P.N.L.-A.T.
2. Virgil Filip P.A.C.
3. Ioan Bisoc P.N.T.-C.D.
4. Eugen Hilote P.N.T.-C.D.
5. Mircea Danuja P.S.D.R.
6. Victor Teiosanu P.N.T.-C.D.
7. Corneliu Furtuna P.N.T.-C.D.
8. Danut Popovici P.N.L.-C.D.


Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Mircea Lupu
2. Stefan Pomparau

Frontul Salvarii Nationale

1. Florin Badinici
2. Gheorghe Marcu
3. Ioan Cucu

BRASOV

Conventia Democratica din Romania

1. Mihai Lugojeanu P.E.R.
2. Nicolae Zavici P.N.T.-C.D.
3. Carmen Bratan P.N.L.-A.T.
4. Ioan Boian P.A.C.
5. Alexandru Salca P.N.T.-C.D.
6. Ioan Nicolae Popescu P.N.T.-C.D.
7. Paul Ion Teodorescu P.N.T.-C.D.
8. Ioan Mandras P.A.C.
9. Ion Centiu P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Octavian Vasile Serbu
2. Gheorghe Rosculet
3. Alexandru Popa
4. Vasile Oltean
5. Ion Sorici
6. Camelia Tatu
7. Iulian Constantinescu
8. Nicolae Preda
9. George Martinescu
10. Constantin Loghin

Frontul Salvarii Nationale

1. Dorel Loghin Stanea
2. Vasile Stanciu
3. Gheorghe Radu
4. Marius Costin
5. Gheorghe Itledelea
6. Gheorghe Papurica
7. Gheorghe Scripcaru
8. Doina Rodica Partuanu
9. Marius Guranda
10. Mihai Fatu

Partidul Romania Mare

1. Florea Danciu
2. Adrian Bardan
3. Doru Macrea
4. Leonte Ionel
5. Elena Marinescu
6. Dumitru Dragne
7. Ilie Badescu
8. Gheorghe Pascal
9. Ilie Mirescu
10. Eugen Rosca
11. Vasile Pop

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Achim Velicea
2. Dimitrie Baitan
3. Dionisie Hodirnau
4. Mircea Negrupu
5. Ion Mihalachioaia
6. Aurel Cindea
7. Gheorghe Bosca

Uniunea Democratica Maghiara din Romania

1. Ernest Torok
2. Gabor-Josef Marko
3. Levente-Laszlo Fodor
4. Tiberiu Fulop
5. Carol Kovacs
6. Margit Tako
7. Stefan Sorban
8. Albert Lay
9. Laszlo-Zoltan Biro
10. Vilhelm-Gole Nagy
11. Maria Bordos

BRAILA

Conventia Democratica din Romania

1. Andrei Busurca P.N.L.-A.T.
2. Flaviu George Brezeanu P.N.T.-C.D.
3. Teofil Prisecaru P.S.D.R.
4. Stefan Vasile Epureanu P.N.T.-C.D.
5. Mihail Iordache P.A.C.
6. Eugen Mangiurea P.N.T.-C.D.
7. Cristian Marcu P.N.L.-A.T.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Florin Negoita
2. Gheorghe Bejan
3. Neculai Zowi
4. Radian Musat

Frontul Salvarii Nationale

1. Marcel Sinpetru
2. Ionel St. Alexandru
3. Marian Spinu
4. Corneliu Burada
5. Sorin Sirbu
6. Traian Farcas
7. Gheorghe Moise

Partidul Romania Mare

1. Paul Costea
2. Costel Dobre
3. Ion Artna
4. Nicolae Lovin
5. Gheorghe Stamate

BUZAU

Conventia Democratica din Romania

1. Iulian Dafmoiu P.E.R.
2. Teodor Gheorghe Murariu P.N.T.-C.D.
3. Adrian Fumu P.S.D.R.
4. Marius Vintila P.A.C.
5. Corneliu Bunea P.N.T.-C.D.
6. Alexandru Harvalia P.N.L.-C.D.
7. Gheorghe Coman P.N.L.-C.D.
8. Rodica Popescu P.N.L.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Liviu Mladin
2. Moise Manea
3. Costache Mircea
4. Constantin Manea
5. Mihai Alexandru

Frontul Salvarii Nationale

1. Marcel Ivan
2. Aurel Constantin papuc
3. Lidia Popa
4. Mircea Fugarescu
5. Dumitru Bretu
6. Vasile Moraru
7. Liviu Marin Popescu
8. Niculai Stefanescu

Frontul Socialist al Muncii

1. Stefan David
2. Ion Enache
3. Octavian Ratu
4. Gheorghe Onet
5. Maria Despoiu
6. Constantin Cirstea
7. Gheorghe Vlase

CARAS-SEVERIN

Conventia Democratica din Romania

1. Victor Goanja P.N.T.-C.D.
2. Gavrila Garbea P.A.C.
3. Mihai Constantin Iacobescu P.N.L.-C.D.
4. Mircea Stinceanu P.S.D.R.
5. Gheorghe Sirbu P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Marcut Tamas
2. Ioan Iorga
3. Vasile Spineanu
4. Ion Serban
5. Danut Scortan
6. Bella Balacz

Frontul Salvarii Nationale

1. Petru Goga
2. Dan Ioan Vinatoro
3. Petru Gherga
4. Adrian Cican

CALARASI

Conventia Democratica din Romania

1. Arnold Hodel P.A.C.
2. Mihai Voicu P.N.T.-C.D.
3. Gheorghe Ivan P.S.D.R.
4. Rodin Sima P.N.T.-C.D.
5. Florin Cercel P.A.C.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Petre Naidin
2. Savu Stanca

Frontul Salvarii Nationale

1. Ioan Damian
2. Danef Davidescu
3. Mirel-Daniel Tutuianu
4. Dumitru Stefan
5. Radu-Dumitru Savu
6. Mihaela Hagiescu


CLUJ

Conventia Democratica din Romania

1. Liviu Branzas P.N.T.-C.D.
2. Nicolae Ciovarnache P.N.T.-C.D.
3. Bogdan Darzu P.N.L.-A.T.
4. Ioan Vida Simiti P.N.T.-C.D.
5. Liviu Russu P.N.T.-C.D.
6. Vladimir Fosti P.A.C.
7. Ioan Pop P.S.D.R.
8. Bogdan Cerghizan P.N.T.-C.D.
9. Tiberiu Goga P.N.T.-C.D.
10. Ioan Radu Vlad P.N.T.-C.D.
11. Radu Orza P.A.C.
12. Oliviu Dobre P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Alexandru Lapusan
2. Ioan Constantin Cuc
3. Vasile Rusu
4. Virgil Iga
5. Ioan Baras
6. Gheorghe Loghin
7. Gheorghe Sopon
8. Doina Gratia Andrasoni
9. Teodor Sonca
10. Marian Bia
11. Aurel Berindeanu
12. Gligore Chendea
13. Aron Lungu

Partidul Romania Mare

1. Vasile Dolean
2. Ioan I. Gaina
3. Ioan Herineanu
4. Simion I. Vlad
5. Gheorghe Marghitas
6. Iosif Rus
7. Vasile Chetan
8. Ioan Dascalu
9. Alexandru Pipas

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Ioan Farcu
2. Ioan Nistor
3. Mircea Roman
4. Dina Canja
5. Cristian Balint
6. Dan Zolog
7. Georgeta Baciu

Uniunea Democrata Maghiara din Romania

1. Josef Nandor Nemanyi
2. Josef Makkai
3. Levente Ladislau Bitay
4. Adalbert Moldovan
5. Ferenc Ujvari
6. Lajos Molnos
7. Ferenc Balog
8. Huba Kolumban
9. Laurentiu Miko
10. Francisc Fazakas
11. Emanuel Stefan Pap

CONSTANTA

Conventia Democratica din Romania

1. Nicolae Jianu P.N.T.-C.D.
2. Gheorghe Dogaru P.N.T.-C.D.
3. Nicolae Pelelunga P.N.T.-C.D.
4. Adrian Mihalcea P.N.L.-C.D.
5. Remus Daineanu P.N.L.-C.D.
6. Marin Popa P.S.D.R.
7. Niculae Crarniceanu P.N.T.-C.D.
8. Niculae Dumitru P.N.L.-C.D.
9. Doru Vasilescu P.N.T.-C.D.
10. Paul Andreescu P.A.C.
11. Gheorghe Simu P.S.D.R.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Dumitru Miritoiu
2. Badea Marin
3. Tanase Neagu
4. Ion Toma
5. Mihai Tirsoaga
6. Victor Gheorghita
7. Gheorghe Donju
8. Mihai Zabercea
9. Ana Paduraru
10. Suliman Sezai

Frontul Salvarii Nationale

1. George Simatiuc
2. Lecca Mihai
3. Ion Vasile
4. Ion Nae
5. Mioara Eugenia Savciuc
6. Anatolie Ivaniuc
7. Turan Ismail
8. Mihail Alexandru Radulescu

Partidul Romania Mare

1. Gheorghe Ariton
2. Viorel Baloiu
3. Ioan Vasilescu
4. Paul Dragomir
5. Sorin Dima
6. Niculae Eftimescu
7. Mircea Valeriu Ionescu
8. Nicolae Cucu
9. Cornel Stefan Garimovici
10. Adrian Panait

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Marcel Iulian Nadrag
2. Ion Borcila
3. Nicolae Caraiane
4. Liviu Lupu
5. Mariana Popa
6. Andy Ioan Vandra

COVASNA

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Stefan Ciobanu

Uniunea Democrata Maghiara din Romania

1. Csaba Nemeth
2. Aipad Hejja
3. Carol Tunyogi

DIMBOVITA

Conventia Democratica din Romania

1. Ion Enescu P.N.T.-C.D.
2. Gheorghe Geacar P.A.C.
3. Teodor-Eugen Ghinea P.N.L.-A.T.
4. Tone Ionescu P.N.L.-A.T.
5. Ruxandra Maimandiu P.E.R.
6. Ion Mihalcioiu P.N.T.-C.D.
7. Gabriel Tartan P.N.L.-C.D.
8. Livia Mocanu P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Lucia Popescu
2. Grigore Oprea
3. Marin Stoica
4. Constantin Soare
5. Eugen Pintilescu
6. Constantin Dobre

Frontul Salvarii Nationale

1. Gheorghe Albu
2. Constantin-Dan-Dorin Staicu
3. Constantin Dumitrache
4. Razvan Stefanescu
5. Dan Savin
6. Tiberiu-Constantin Popa
7. Matei Stoica
8. Gavril Tudorache
9. Victoria Iordanesca

Partidul Romania Mare

1. Constantin Voicu
2. Aurel Rafila
3. Iulian Cioca
4. Nicolae-Dorel Dumitrescu
5. Vasile Tanase
6. Dumitru Florian Dicu
7. Mircea Biolan
8. Ion Brasoveanu
9. Marian Albu

DOLJ

Conventia Democratica din Romania

1. Ioan Rosca P.E.R.
2. Victor Stefanescu P.N.T.-C.D.
3. Mircea Biolan P.N.L.-C.D.
4. Cornel Boiangiu P.N.L.-C.D.
5. Ionel Voicu P.A.T. C.D.
6. Badea Nicolescu P.A.C.
7. Adina Elena Mihailescu P.N.T.-C.D.
8. Ion Iscru P.N.T.-C.D.
9. Florin Leontin Cocora P.N.T.-C.D.
10. Adrian-Florin Balanescu P.S.D.R.
11. Mihai Chiosa P.N.L.-A.T.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Vintila Nicu
2. Marian-Ion Trandafirescu
3. Ion Tatulescu
4. Margareta Codita
5. Dumitru Zaganel
6. Ion Gogosanu
7. Sorin-Titus Ciocea
8. Grigorie Ion
9. Marian Iliuta
10. Profir Degeratu

Frontul Salvarii Nationale

1. Petre Gongu
2. Vasile Cirjoi
3. Marian-Jean Marinescu
4. Ion Negrescu
5. Leonida Nicolae Nicolaescu
6. Viorel Gaita
7. Nicolae Sidor Marinescu
8. Ion Radut
9. Alexandru M. Radu
10. Simion Ciuna
11. Mihail Dobrita
12. Dan Dasoveanu

Partidul Socialist al Muncii

1. Iulian Gh. Ocroteala
2. Gheorghe C. Slapciu
3. Florea I. Mihai
4. Constantin M. Pasarica
5. Gheorghe A. Pomana
6. Traian Valeriu Gh. Popescu
7. Antonie I. Ciocioc
8. Gheorghe D. Ghit
9. Dumitru I. Dinca
10. Ion N. Balasa
11. Constantin R. Strinoiu
12. Codrut V. Vasilescu

GALATI

Conventia Democratica din Romania

1. Adrian-Iosif Simion P.A.C.
2. Radu-Mihail Rus P.A.C.
3. Marian Alexa P.N.T.-C.D.
4. Elena Damian P.N.L.-A.T.
5. Angela Dutu P.E.R.
6. Mihai Maxim P.N.T.-C.D.
7. Sergiu-Mihai Tofan P.N.L.-C.D.
8. Dumitru Frosin P.N.T.-C.D.
9. Marin Stoica P.S.D.R.
10. Mihail Popa P.A.C.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Ion Danilescu
2. Doina Chiru
3. Neculae Micsunescu
4. stelan srancin
5. Traian Oniscu
6. Emilia Zaharia

Frontul Salvarii Nationale

1. Teodoru Dobritoiu
2. Marcel Bucu
3. Nicolae Colceriu
4. Gheorghe Fratila
5. Ion Tita
6. Ion-Alexandru Nicolau
7. Costica Chiritoiu

GIURGIU

Conventia Democratica din Romania

1. Ion Ghitulescu P.N.T.-C.D.
2. Ilie Cutcei P.N.L.-A.T.
3. Gheorghe Matei P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Chiriaca Sirbu
2. Paul Militaru
3. Nicolae Jianu

GORJ
Conventia Democratica din Romania

1. Sergiu Cristian Popescu P.N.T.-C.D.
2. Sergiu Mischie P.N.T.-C.D.
3. Alexandru Simescu P.N.L.-A.T.
4. Matei Catrinoiu P.N.T.-C.D.
5. Stelian Paveloiu P.S.D.R.
6. Valentin Popa P.A.C.
7. Filofteia Stoica P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Ion Tomescu
2. Stefan Gates
3. Ilie Turtoi
4. Matei Gogonea
5. Valentin Palita

Partidul Romania Mare

1. Ion Gheorghe Lipianu
2. Constantin Lemnaru
3. Victor Podarita
4. Ion Anutoiu
5. Mihail Amzulescu

Partidul Socialist al Muncii

1. Victor V. Hincu
2. Gheorghe Dudau
3. Dumitru Trusca
4. Dan Toropu
5. Ion I. Barb
6. Haralambie Slanusoiu

HARGHITA

Uniunea Democrata Maghiara din Romania

1. Geza Jozsef Borsos
2. Emeric Ordog

HUNEDOARA

Conventia Democratica din Romania

1. Laszlo Szabo P.E.R.
2. Mihai Prodan P.N.T.-C.D.
3. Dorin Crisan P.N.T.-C.D.
4. Ilie Livescu P.N.T.-C.D.
5. Constantin Alexandru Gulaci P.S.D.R.
6. Ovidiu Babes P.S.D.R.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Georgel Raican
2. Ioan Cucu
3. Traian Inulescu
4. Nicolae Petrica
5. Ana Armasescu
6. Gheorghe Suciu
7. Alexandru Chis
8. Ioan Sibisan

Frontul Salvarii Nationale

1. Ioan Marcu
2. Nicolae Cataniciu
3. Dumitru Armasescu
4. Ovidiu Avramescu
5. Gheorghe Barbu
6. Gheorghe Bantu
7. Ion Florea
8. Ana Rodica Enedy
9. Petre Calota

Partidul Romania Mare

1. Anghel Radulescu
2. Vasile Ianc
3. Sebastian Dinu Rusu
4. Aurel Benea
5. Marinela Plesa

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Gheorghe Doru Th. Bocanici
2. Corneliu Mandrescu
3. Ion Ciobanu
4. Siminic Stefoni
5. Ioan Blescun
6. Stefan-Gavril Demeter Mohora

Uniunea Democrata Maghiara din Romania

1. Jolt Zoltan Fekete
2. Erich Hauer
3. Anton Burjan
4. Arpad Biro
5. Alfred Schimidt
6. Tiberiu Joikits
7. Stefan Ludovic Talpai
8. Danil Doboli

IALOMITA

Conventia Democrata din Romania

1. Ion Nutu P.N.L.-A.T.
2. Lori Valentina Volasniuc P.N.T.-C.D.
3. Danut Lalu P.A.C.
4. Cornel Vuzet P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Eliad Dobrinescu
2. Nicolae Costea

Frontul Salvarii Nationale

1. Constantin Negoita
2. Constantin Pislaru
3. Laurentiu Valentin Raducanu
4. Aneta Stefan


IASI
Conventia Democratica din Romania

1. Marius Lupu P.N.T.-C.D.
2. Neculai Volovat P.A.C.
3. Neculai Birladeanu P.N.T.-C.D.
4. Iordache Popa P.N.T.-C.D.
5. Florin Vitan P.N.T.-A.T.
6. Teodor Popescu P.N.T.-C.D.
7. Stefan Damian P.A.C.
8. Alexandru Barbulescu P.N.T.-C.D.
9. Sorin-Dan Miron P.A.C.
10. Ion David P.N.T.-C.D.
11. Elena Curelaru P.S.D.R.
12. Cintya Pandele P.N.L.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Ionel Bondariu
2. Iulian-Viorel Pesteanu
3. Ioana-Maria Georgescu
4. Eduard Salda
5. Rodica Psait
6. Georgel Buzdugan
7. Mihai Diaconu

Frontul Salvarii Nationale

1. Vasile Diaconu
2. Dan-Gabriel Purice
3. Mircea Mihailescu
4. Ioan Stefan
5. Petru Prisacaru
6. Dumitru Burghelea
7. Marius-Liviu Hulubei
8. Viorel Cosma
9. Liliana-Camelia Grigoras
10. Mihai Palimaru
11. Vasile Dumitriu

Partidul Romania Mare

1. Ion Berlea
2. Constantin Purdea
3. Gheorghe Baltatescu
4. Adela Hagiu
5. Viorel Iordache
6. Nicolae Grijincu
7. Gheorghe Tomulescu
8. Costica Sacaleanu
9. Gheorghe Huian
10. Vasile Avramiuc
11. Victor Andone
12. Ioan Branzila

Partidul Socialist al Muncii

1. Dumitru Ambrozie
2. Costica Ipate
3. Constantin Iacob
4. Gheorghe Vacus
5. Petru Butuc
6. Constantin Palade
7. Mihaela Dana Buraga
8. Toader Carcia
9. Mihai Duliche Morarasu
10. Radu Filimon
11. Vasile 2boiu
12. Amuliu Croitoru
13. Dinu Smoc

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Gheorghe Mustata
2. Aurelian Enciu
3. Constantin Murariu
4. Constantin Juverdeanu
5. Petni Radu
6. Constantin Bordea
7. Ioan Loghin
8. Gheorghe Chiriac
9. Grigore Raileanu
10. Ionel Tesoi
11. Titus Acamenitoaiei
12. Sergiu Vasiliu
13. Adrian Obreja

MARAMURES
Conventia Democratica din Romania

1. Gheorghe Birlea P.S.D.R.
2. Marius Visovan P.N.T.-C.D.
3. Gavrila Mihali P.N.T.-C.D.
4. Nicolae Ungureanu P.N.L.-A.T.
5. Valeriu Dan Achim P.S.D.R
6. Mircea Buteanu P.N.T.-C.D.
7. Horia Ovidiu Andreicut P.N.T.-C.D.
8. Adriana Florea P.N.L.-A.T.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Stefan Giurgi
2. Alexandru Tordoi
3. Ioan Filip
4. Gheorghe Popilean
5. Vasile Buda
6. Ioan Gaga

Frontul Salvarii Nationale

1. Mircea Man
2. Marcel Grec
3. Traian Marinca
4. Ioan Negrea
5. Vasile Bot
6. Grigore Iusco
7. Dorin Simion Sabo

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Marius Chiorean
2. Mircea Pop
3. Stefan Constantin
4. Aurelian Man
5. Dumitru Buda
6. Gheorghe Achim
7. Gheorghe Tocu
8. Dumitru Grigoras

Uniunea Democrata Maghiara din Romania

1. Laszlo Gyorgy Jagos
2. Stefan Bondi
3. Sandor Jenti Janos
4. Laszlo Jozsef Schneider
5. Pavel Arapad Marton
6. Andrei Alexandru Jablonoczki
7. Laszlo Bela Forgacs
8. Iosif Szaniszlo
9. Ferenc Hitter

MEHEDINTI
Conventia Democratica din Romania

1. Dumitru Nistor P.N.L.-A.T.
2. Ulpiu Radu Micle P.N.T.-C.D.
3. Valeriu Grozavescu Weil P.A.C.
4. Nicolae Badoiu P.S.D.R.
5. Emilia Neamtu P.E.R.
6. Dumitru Huica P.N.L.-A.T.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Mihai Tinjeala
2. Ion Ciovica
3. Rafael Ciorascu
4. Dumitru Maresi

Partidul Socialist al Muncii

1. Mimi Lapadat
2. Traian Fratila
3. Nicolae Murdeala
4. Nicolae Stanchescu

MURES

Conventia Democratica din Romania

1. Lucia Briscan P.A.C.
2. Petre Sasu P.N.T.-C.D.
3. Emilian Victor Bancu P.N.T.-C.D.
4. Barbu Toma P.A.C.
5. Constantin Doljan P.S.D.R.
6. Adolfma Peterfi P.N.T.-C.D.
7. Tiberiu Serban P.N.T.-C.D.
8. Dorel Murar P.S.D.R.
9. Eugen Crisan P.N.T.-C.D.
10. Anton Horlescu P.A.C.
11. Petre Dan Georgescu P.N.L.-C.D.

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Gavril Tiru
2. Dumitru Pop
3. Daniela Soare
4. Ioan Corla
5. Valer Campian
6. Mircea Stefanovici

Uniunea Democrata Maghiara din Romania

1. Kalman Andras Kelemen
2. Andras Bartha
3. Attila Furo
4. Arpad Incze
5. Tiberiu Santha
6. Andrei Tokes
7. Barnabas Marosi
8. Istvan Vass

NEAMT

Conventia Democratica din Romania

1. Viorel Stoia P.N.L.-C.D.
2. Constantin Cosma P.N.T.-C.D.
3. Constantin Deliu P.A.C.
4. Valentin Simion P.S.D.R.
5. Neculai Popa P.N.T.-C.D.
6. Mihai Lichiardopol P.N.L.-C.D.
7. Valentin Ciocianu P.N.T.-C.D.
8. Elena Gatan P.E.R.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Corneliu Seniuc
2. Constantin Poetelea
3. Anton Matei
4. Toader Axinte
5. Bogdan Ioan Marcoci
6. Matei Birgaoanu
7. Constantin Mihai

Frontul Salvarii Nationale

1. Ion Viorel Nica
2. Vasile Sendrea
3. Costache Lupu
4. Gheorghe Deaconu
5. Lucia Cojocaru
6. Dorel Ionel Botez
7. Mihai Gavril
8. Neculai Patrascu

Partidul Romania Mare

1. Porfuie Teodoru
2. Dan Tunoscov
3. Dana Todinca
4. Alecsandru Tiprigan
5. Marcel Mereuta
6. Vasile Simionescu
7. Gheorghe Miron
8. Romeo Dumiurache
9. Traudy Sirghi

OLT
Conventia Democratica din Romania

1. Sorin Patrascoiu P.N.L.-A.T.
2. Viorel Copaciu P.A.C.
3. Gheorghe Stoicea P.N.T.-C.D.
4. Paul Benone Dinculescu P.N.T.-C.D.
5. Corneliu Blagu P.S.D.R.
6. Gheorghe Ciobanu P.N.T.-C.D.
7. Ion Florescu P.N.T.-C.D.
8. Alexandru Hertoiu P.N.L.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Simion Bagdasar
2. Nicolae Olteanu
3. Vergilius Emil Marinescu
4. Alexandru Danciu

Frontul Salvarii Nationale

1. Ilit Stefan
2. Gheorghe Craciun
3. Eugen Mitu
4. Ioan Paul Cojocaru
5. Daniel Livezeanu
6. Alexandru Firaru
7. Gheorghe Falcau
8. Eftemie Crusoveanu

Partidul Socialist al Muncii

1. Eugen Costel Popescu
2. Corneliu Pamura
3. George Pavel
4. Ioan Alexandru Ghita
5. Ion Marinica
6. Ion Dobre
7. Matei Dumitrescu
8. Nicolae Vladoiu

PRAHOVA

Conventia Democratica din Romania

1. Mircea Ciobanu P.A.C.
2. Serban Madgearu P.N.T.-C.D.
3. Mihai Hotinceanu P.A.C.
4. Tatiana Grigorescu P.E.R.
5. Victor Barbarosie P.A.C.
6. Victor-Horia Toma P.N.T.-C.D.
7. Mihaela-Liana Matei P.N.T.-C.D.
8. Lucian Palamida P.S.D.R.
9. Horia Niculescu P.N.L.-C.D.
10. Ion Petrescu P.N.T.-C.D.
11. Gheorghe Ionescu P.N.T.-C.D.
12. Alexandru Chis P.N.L.-A.T.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Adrian-Constantin Pitca
2. Ilie Ilinca
3. Gheorghe Lunca
4. Stefan-Radu Bala
5. Tudor Machitescu
6. Vladimir Negru
7. Nicolae Preda
8. Aurelia Iordan
9. Mihai Raicu
10. Valeriu Sima

Frontul Salvarii Nationale

1. Gheorghe Palade
2. Emil Totolici
3. Victor Petrescu
4. Daniel Dumitrescu
5. Ion Borcea
6. Colorian Ilie
7. Gheorghe Ceapa
8. Constantin Fidel
9. Mircea-Mihaiu Sabau
10. Dumitru Cautis
11. Dumitru Marcu

Partidul Romania Mare

1. Nicolae Vasilescu
2. Andrei Marinescu
3. Nicolae Slavu
4. Constantin Bala
5. Ioan Doaga
6. Ion Soare
7. Vasile Nita
8. Petre Tatu
9. Constantin Morani
10. George Ene
11. Vasile Anghelache
12. Gheorghe Deftu

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Rodica Chiordlia
2. Mircea Predescu
3. Romul Iridon
4. Alexandru Costea
5. Valentina-Florina Nicolae
6. Vasile Matei

SATU MARE

Conventia Democratica din Romania

1. Mihail Matarin P.N.L-A.T.
2. Smaranda Ciurea P.N.T.-C.D.
3. Alexandru Andras P.S.D.R.
4. Ovidiu Marius Duma P.N.L.-A.T.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Emil Luca
2. Mihai Pop
3. Domnica Ciucean
4. Alexandru Catana

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Dumiau David
2. Iacob Pop
3. Petre Ardelean
4. Ioan Pelau
5. Florinel Andreica

Uniunea Democrata Maghiara din Romania

1. Zoltan Zakota
2. Alexandru Kereskenyi
3. Iuliu Ilyes
4. Iuliu Nagy
5. Csaba Jozsef Csirak
6. Attila Sipos

SALAJ

Conventia Democratica din Romania

1. Iuliu Samsudan P.S.D.R.
2. Gheorghe Stanciu P.E.R.
3. Monica Antonela Barbu P.N.T.-C.D.
4. Constantin Anton P.N.T.-C.D.
5. Gheorghe Basarab Puscas P.E.R.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Iosif Boda
2. Vasile Popa
3. Iuliu Nosa
4. Gheorghe Chende Roman

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Aurel Jecan
2. Dorin Chichisan
3. Stefan Pop

Uniunea Democrata Maghiara din Romania

l. Sandor Szilagyi
2. Attila Hajdo
3. Francisc Domokos
4. Laszlo Szucs
5. Carol Nagy

SIBIU

Conventia Democratica din Romania

1. Nicolae Jurca P.S.D.R.
2. Ioan Moisin P.N.T.-C.D.
3. Lucian Filip P.A.C.
4. Silviu Ioan Turcu P.N.L.-A.T.
5. Sorin Emilian Seiler P.N.T.-C.D.
6. Tiberiu Anton Costachescu P.N.L.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Vladimir-Sergiu Pasti
2. Marcela Pancea-Moldovan
3. Lia-Lucette Oproiu
4. Eugen Plesa
5. Nicolae Gheorghitoiu
6. Nicolae-Cristinel Cirstea

Frontul Salvarii Nationale

1. Petru Trif
2. Dumitru Iorga
3. Lidia Stoica
4. Vasile Berghea
5. Gheorghe Bica
6. Nicolae Pomarac

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Tudor Radu
2. Constantin Radu
3. Gheorghe Raicu
4. Florin Dorin Popa
5. Vasile Prosteanu


SUCEAVA

Conventia Democratica din Romania

1. Dragos Cornel Sabadeanu P.N.L.-A.T.
2. Alecsandru Jauca P.A.C.
3. Eugen Nisioi P.N.T.-C.D.
4. Mihail Macovei P.N.L.-A.T.
t. Costica Costan P.A.C.
5. Ilie Grigorian P.N.T.-C.D.
7. Dan Ilie Palade P.N.T.-C.D.
8. Georgeta Condur P.N.T.-C.D.
9. Ioan Ioachimescu P.A.C.
10. Dumitru Ghiorghiu P.N.L.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Mihai Fodor
2. Dumitru Busuioc
3. Stelian Negrea
4. Maria Roman
5. Gheorghe Avasiloaie
6. Mircea Bodea
7. Constantin Alexandru Pop

Frontul Salvarii Nationale

1. Sabin Adrian Dragan
2. Constantin Maierean
3. Silviu-Corneliu Zugravu Zamfirescu
4. Paul Vasile Varga
5. Gheorghe Nichiforiuc
6. Vasile Polesciuc
7. Dumitru Ciobotariu
8. Traian Tiberiu Todosi
9. Nicolae Vasile Dobromir
10. Marian Ionescu

Partidul Romania Mare

1. Ludovic Abitei
2. Constantin Pascovici
3. Vasile Huma
4. Grigore Orleschi
5. Vasile Florea
6. Orest Golea
7. Gheorghe Rusu
8. Vasile Sandu
9. Ilie Radut

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Ovidiu Dantes
2. Ioan Igna
3. Mircea Chintoiu
4. Ovidiu Lucian Popescu
5. Georgeta Colibaba
6. Neculai Morar
7. Ioan Stratila
8. Niculai Croitoru
9. Emil Virgil Montia

TELEORMAN
Conventia Democratica din Romania

1. Ion Popescu P.N.T.-C.D.
2. Ion Oprea P.N.T.-C.D.
3. Dan Draghici P.N.L.-C.D.
4. Cornel Calin P.N.T.-C.D.
5. Cornel-Cezar Tudorica P.A.C.
6. Gheorghe Florea P.N.T.-C.D.
7. Vasile Pauna P.N.L.-A.T.
8. Mielu Catana P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Virgil Smarandache
2. Constantin Slabescu
3. Mihaiu Serban

Frontul Salvarii Nationale

1. Alexandru Mocanu
2. Mihai Voicu
3. Adrian Stefanescu
4. Liviu Nanu
5. Mircea Manea
6. Marian Roman
7. Stefan Neagoe


TIMIS

Conventia Democratica din Romania

1. Ioan Pop P.N.T.-C.D.
2. Ion Savu P.A.C.
3. Dorin Marian P.N.T.-C.D.
4. Neculai Constantin Chipcazu P.A.C.
5. Nicolae Ruptas P.A.C.
6. Ionel Patrichi P.N.L.-A.T.
7. Vasile Dorobantu P.A.C.
8. Panait Bellu Stanescu P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Iosif Sfercoci
2. Octavian Dogariu
3. Mihai Homeag
4. Valentin Mihaiescu
5. Cristian Jurj
6. Sandu Chiru
7. Ilie Ponici
8. Constantin Andreiana
9. Niculaie Voicu
10. Cristian Zeno Iancu

Frontul Salvarii Nationale

1. Damian Hohol
2. Dan Emanuel Jebeleanu
3. Virgil Susa
4. Dorel Covaci
5. Ion Ionita
6. Nicolae Fugaciu
7. Ramona Costineanu
8. Viorel Onofrei Spataru
9. Emanoil Ticiu
10. Gheorghe Ilia
11. Aurel Cindea
12. Alexandru Adrian Factor

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Ioan Serbescu
2. Costel Balint
3. Tiberiu Farcas
4. Traian Buciuman
5. Octavian Bindiu
6. Iancu Mojiu
7. Gheorghe Clonda
8. Constantin Stoiadin
9. Traian Coroama

Uniunea Democrata Maghiara din Romania

1. Tiberiu Toro
2. Ladislau Oberst
3. Gheorghe Mihai Matekovits
4. Zoltan Marossy
5. Stefan Sandor
6. Martin Zver
7. Gyongyi Tar
8. Zoltan Vetesi
9. Istvan Czudar
10. Arpad Nagy
11. Ludovic Forrai
12. Carol Ugry

TULCEA

Conventia Democratica din Romania

1. Ioan Gavrila P.N.T.-C.D.
2. George Vernescu P.N.L.-C.D.
3. Ionel Carastoian P.N.T.-C.D.
4. Gabriel Badica P.A.C.
5. Razvan Alexe Vasiliu P.N.T.-C.D.

Frontal Democrat al Salvarii Nationale

1. Dan Verbina

VASLUI

Conventia Democratica din Romania

1. Lazar Onisai P.N.T.-C.D.
2. Georgica-Mircea Turcu P.A.C.
3. Vasile Ghiga P.E.R.
4. Ion Diaconu P.N.T.-C.D.
5. Aurel Dorubet P.N.L.-A.T.
6. Marian Aciobanitei P.N.T.-C.D.
7. Leopolvidia Catana P.N.L.-A.T.
8. Mircea Vasile Mereuta P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Maricel Gradinaru
2. Ion Miron
3. Dorin Postolache
4. Mircea Talasman

Frontul Salvarii Nationale

1. Georgica Alexandrache
2. Georgeta Stirbu
3. Valeriu Penisoara
4. Constantin Capra
5. Marin Popa
6. Adrian Stefan
7. Ion Ciobanu

VILCEA

Conventia Democratica din Romania

1. Mircea Daniel Diaconescu P.N.T.-C.D.
2. Doina Moldoveanu P.E.R.
3. Gheorghe Gandacioiu P.A.C.
4. Grigore Afteni P.N.L.-A.T.
5. Smarand Tana P.S.D.R.
6. Mircea Nadolu P.N.T.-C.D.
7. Gheorghe Tudor P.N.L.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Nicolae Marin Deaconu
2. Ioana Ion
3. Eugen Vaduva
4. Dumitru Cioaca
5. Ion Marin
6. Corneliu Ionescu Vitzu

Frontul Salvarii Nationale

1. Ion Stanescu
2. Mihai Gerea
3. Gheorghe Gaianu
4. Mihai Tudor
5. Gheorghe Nita
6. Constantin Popescu

Partidul Socialist al Muncii

1. Florentina Crisan
2. Anton Ciobotaru
3. Constantin Octavian Sararu
4. Adrian Rusu
5. Dumitru Stefan
6. Mihai Ionescu

VRANCEA

Conventia Democratica din Romania

1. Romeo Constantinescu P.N.T.-C.D.
2. Vasile Sava P.N.T.-C.D.
3. Constantin Robu P.N.L.-C.D.
4. Simion Cojocaru P.N.T.-C.D.
5. Liviu Curca P.A.C.
6. Ioan Albu P.A.C.
7. Iulian Mocanu P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Spiridon Tudorachi
2. Nicolae Hingulesteanu

Frontul Salvarii Nationale

1. Carmen Hunea
2. Virgil Raileanu
3. Nicolae Latcan
4. Mihai Cirstea
5. Monel Paizan
6. Mihail Munteanu
7. Antache Eni


MUNICIPIUL BUCURESTI

Conventia Democratica din Romania

1. Eugen Vasiliu P.A.C.
2. Florica Radit Raica P.N.T.-C.D.
3. Anca Alline Moga P.N.L.-C.D.
4. Dan Emanoil Barbaresso P.N.T.-C.D.
5. Traian Florea S.P. FRATERNITATEA
6. Cristinel Dumitrescu P.N.T.-C.D.
7. Adrian Ghija P.N.T.-C.D.
8. George Navon P.A.C.
9. Alexandru Bertzi P.N.L.-A.T.
10. Alexandru Florin George Malliu P.N.T.-C.D.
11. Ion Bogdan Alexandru Grabowski P.N.T.-C.D.
12. Vlad Valentin Penescu P.N.T.-C.D.
13. Valentin Lazea P.S.D.R.
14. Vasile Paris P.E.R.
15. Ioana Popescu P.N.T.-C.D.
16. Cristian Tiberiu Popescu P.A.C.
17. George Ipate P.N.T.-C.D.
18. Marin Vasilescu P.N.T.-C.D.
19. Doru Serban Mereuta P.S.D.R.
20. Erol Murad P.N.L.-A.T.
21. Aurel Comanescu P.A.C.
22. Anghel Petre Mihailescu P.E.R.
23. Dan Catalin Enescu P.N.T.-C.D.
24. Floricel Marinescu P.A.C.
25. Michaela Musu P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Mircea Ioan Tutea
2. Daniel George Costache
3. Teodor Horia Mihaescu
4. George Popescu
5. Andrei Mocearov
6. Maria Mitrea
7. Mihail tavuscan
8. Gheorghe Angelescu
9. Dana Violeta Gheorghe
10. Adrian Staicu
11. Aurel Constantin Ilie
12. Constantin Boiangiu
13. Micea Rizoiu
14. Nicusor Ghija
15. Eugen Rusu
16. Margareta Groza
17. Venera Eugenia Zaharia
18. Ion Rusu
19. Maricel Enciu
20. Mircea Babuci
21. Tanta Luminita Diaconescu
22. Serban Nicolae

Frontul Salvarii Nationale

1. Constantin Sorescu
2. Costica Canacheu
3. Elena Dumitru
4. Dorin Ilarie Curechean
5. Florin Diaconu
6. Mihnea Marian Constantinescu
7. Marina Brucher
8. Mihai Stefanescu
9. Gabriel Toma
10. Gheorghe Sin
11. Pavel Petre Szel
12. Cristian Marinescu
13. Ion Ivascu
14. Neculai Banica
15. Dimitrie Belu
16. Dana Elena Lozan
17. Mihail Dimitriu
18. Ion Adobrijei
19. Anca Ileana Penu
20. Adrian Hotu
21. Alexandru Leonte
22. Dan Alexandrescu
23. Cristian Gabriel Chesaru
24. Dan Tudose
25. Adrian Ciupeanu
26. Georgeta Berteanu
27. Constantin Palela
28. Liliana Stefanescu
29. Mihai Musat

Partidul Romania Mare

1. Ion Dutu
2. Victor Ruleacov
3. Nicolae Gheorghitoiu
4. Irina Stan
5. Aurel Cristea
6. Rodica Musetescu
7. Gheorghe Pirvu
8. Dan Dumitru Copaceanu
9. Victor Stan
10. Argentina Dadalau
11. Emil Radut
12. Gheorghe Radu
13. Simona Cristina Iordachioaia
14. Stefan Dan Horjan
15. Florea David
16. Gabriel Iuga
17. Constantin Popescu
18. Marcela Patrascu
19. Gheorghe Bacsis
20. Florea Gherlan
21. Ioana Mancas
22. Iacob Beldeanu
23. Ana Duhanov
24. Gheorghe Ceausoiu
25. Maria Rusescu
26. Marian Sandescu

Partidul Socialist al Muncii

1. Neculai Onjanu
2. Alezandrina Rosca
3. Constantin Mocanu
4. Gheorghe Stania
5. Andrei Badoiu
6. Dumitru Belu
7. Vasile Zama
8. Dumiav Pavelescu
9. Marilena Sofronov
10. Marin Goganau
11. Eugenia Burdusa
12. Ion Ivanu
13. Petre Barbulescu
14. Marcela Zanian
15. Tudor Radu
16. Lucian Constantin Udrea
17. Mihaela Mocanu
18. Constantin Stoicu
19. Olimpia Pruna
20. Constanta Macovei
21. Constantin Nicolae Barna
22. Dumitru Ficulescu
23. Constantin Udroiu
24. Grigore Lucas
25. Mihai Matei
26. Gheorghe Salaru
27. Vasile Pandele
28. Gheorghe Gainuse
29. Mihai Miroiu
30. Mihaela Eugenia Badeanu
31. Constantin Cristoiu
32. Constantin Stanciu
33. Liviu Calin
34. Mircea Frincu
35. Dumitru Rosu
36. Marin Ion Dumitrescu

Partidul Unitatii Nationale Romane

1. Valentin Adrian Iliescu
2. Constantin Nafornita
3. Mitzura Arghezi
4. Gheorghe Rusu
5. Ionel Bustun
6. Mihai Fabian
7. Gheorghe Roman
8. Gheorghe Dumitru

SECTORUL AGRICOL ILFOV

Conventia Democratica din Romania

1. Mihail Measnicov P.E.R.
2. Adrian Mihai Mustata P.N.T.-C.D.
3. Laurentia Ghita P.N.T.-C.D.
4. Victor Dinuta P.N.T.-C.D.

Frontul Democrat al Salvarii Nationale

1. Ion Scurtu
2. Ion Panea
3. Marian Ianculescu
4. Dan Nicolae
5. Damian Florea

Partidul Socialist al Muncii

1. Vasile Badea
2. Virgil Ganea
3. Marin Stoica
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────


PRESEDINTE
Paul Flota



──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Ovidiu Zarnescu Mihai Grigoriu - C.D.R.
Dorin Sabau Vladimir I.azaretu - F.D.S.N.
Dimitrie Onica Ion Antonie - F.S.N.
Eugen Iosivoiu Ivan Truter - M.E.R.
Mircea Aron Mircea Cleciu - P.N.L.
Ion Tiuca Nicolae S. Chiriae - P.R.
Toma Nastase - P.R.M.
Tat Dudas - P.S.M.
Zinica Trohonel - P.U.N.R.
Neculai Mantz - P.D.A.R.
Vladimir Ghiaja - P.S.D.R.
Iosif Czedly - U.D.M.R.
Paula Radulescu - N.P.L.
Albertina Raducanu - P.U.S.D.
Tudor Florescu - C.S.S.
Constantin Movanu - P.U.R.
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────




ROMANIA
BIROUL ELECTORAL CENTRAL


CAMERA DEPUTATILOR
Situatia voturilor valabil exprimate in circumscriptii electorale



──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Nr. Cod Partide, Total Voturi obtinute in
crt. unic formatiuni politice, pe tara circumscriptia:
coalitii ale acestora
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
1. 51 Frontul
Democrat al
Salvarii
Nationale 3.015.708

Alba 34.640
Arad 37.115
Arges 112.610
Bacau 131.005
Bihor 46.858
Bistrita-Nasaud 22.328
Botosani 123.201
Brasov 48.952
Braila 83.043
Buzau 148.778
Caras-Severin 31.293
Calarasi 58.192
Cluj 34.657
Constanta 79.523
Covasna 6.160
Dimbovita 87.655
Dolj 102.520
Galap 108.419
Giurgiu 56.732
Gorj 52.124
Harghita 4.503
Hunedoara 53.078
Ialomita 57.746

Iasi 122.699
Maramures 44.416
Mehedinti 42.675
Mures 13.420
Neamt 99.428
Olt 87.369
Prahova 113.553
Satu Mare 25.628
Salaj 21.142
Sibiu 27.146
Suceava 120.452
Teleorman 105.475
Timis 46.689
Tulcea 46.533
Vaslui 92.822
Vilcea 59.909
98.078
Bucuresti 293.384
S.A.I. 33.758
Conventia
Democratica
din Romania 2.177.144

Alba 40.091
Arad 69.351
Arges 51.823
Bacau 46.552
Bihor 57.096
Bistrita-Nasaud 25.605
Botosani 22.607
Brasov 78329
Braila 29.431
Buzau 33.871
Caras-Severin 54.609
Calarasi 21241
Cluj 69.505
Constanta 85.539
Covasna 9.413
Dimbovita 48.785
Dolj 66.168
Galati 52.680
Giurgiu 23.177
Gorj 20.423
Harghita 10.984
Hunedoara 44.820
Ialomita 18.587
Iasi 72.606
Maramures 42.732
Mehedinti 27.203
Mures 25.465
Neamt 48.819
Olt 27.689
Prahova 79.783
Satu Mare 40.915
Salaj 17.028
Sibiu 64.574
Suceava 62.982
Teleorman 27.718
Timis 145.504
Tulcea 21.842
Vaslui 22.194
Vilcea 31.318
Vrancea 33.530
Bucuresti 368.565
S.A.I. 35.990
73 Frontul
Salvarii
Nationale 1.108.500
Alba 19.438
Arad 16.893
Arges 26.074
Bacau 42.190
Bihor 22.140
Bistrita-Nasaud 14396
Botosani 16.852
Brasov 40.104
Braila 28.659
Buzau 16.868
Caras-Severin 22.072
Calarasi 25.022
Cluj 12.949
Constanta 64.746
Covasna 5.310
Dimbovita 26.104
Dolj 45.010
Galati 22.694
Giurgiu 8.485
Gorj 11.707
Harghita 2.468
Hunedoara 35.695
Ialomita 22.442
Iasi 37.423
Maramures 30.319
Mehedinti 8.801
Mures 13.232
Neamt 50.632
Olt 27.880
Prahova 71.603
Satu Mare 5.876
Salaj 10.744
Sibiu
Suceava 40.275
Teleorman 24.084
Timis 18.266
Tulcea 10.724
Vaslui 20.832
Vilcea 26.761
Vrancea 20.471
Bucuresti 103.383
S.A.I. 14.412
35 Partidul Unitatii
Nationale Romane 839.586
Alba 46.345
Arad 20.815
Arges 9.518
Bacau 14.711
Bihor 51.306
Bistrita-Nasaud 31.077
Botosani 7.277
Brasov 38.446
Braila 6.171
Buzau 7.561
Caras-Severin 8.237
Calarasi 1.933
Cluj 110.817
Constanta 12.748
Covasna 6.356
Dimbovita 8.363
Dolj 10.916
Galati 6.401
Giurgiu 2.914
Gorj 3.023
Harghita 9.515
Hunedoara 24.257
Ialomita 2.919
Iasi 8.558
Maramures 40.223
Mehedinti 4.532
Mures 120.673
Neamt 10.260
Olt 3.851
Prahova 15.251
Satu Mare 29.922
Salaj 29.971
Sibiu 33.777
Suceava 13.143
Teleorman 4.450
Timis 23.611
Tulcea 4.075
Vaslui 4.337
Vilcea 7.777
Vrancea 4.154
Bucuresti 36.424
S.A.I. 2.971
5. 60 Uniunea Democrata
a Maghiarilor din
Romania 811.290
Alba 10.040
Arad 25.230
Arges 932
Bacau 2.032
Bihor 85.221
Bistrita-Nasaud 9.163
Botosani 1.675
Brasov 28.393
Braila 493
Buzau 324
Caras-Severin 3.605
Calarasi 165
Cluj 74.216
Constanta 1.013
Covasna 94.881
Dimbovita 715
Dolj 1.179
Galati 347
Giurgiu 424
Gorj 508
Harghita 163.835
Hunedoara 11.473
Ialomita 557
Iasi 341
Maramures 23.331
Mehedinti 239
Mures 132.871
Neamt 799
Olt 1.135
Prahova 1.532
Satu Mare 62.267
Salaj 31.800
Sibiu 6.177
Suceava 1.295
Teleorman 892
Timis 19.840
Tulcea 491
Vaslui 0
Vilcea 693
Vrancea 471
Bucuresti 10.077
S.A.I. 618
45 Partidul
Romania
Mare 424.061
Alba 3.971
Arad 8.839
Arges 21.103
Bacau 12.499
Bihor 7.371
Bistrita-Nasaud 4.151
Botosani 7.745
Brasov 15.612
Braila 6.215
Buzau 11.098
Caras-Severin 4.916
Calarasi 5.435
Cluj 10.622
Constanta 18.174
Covasna 536
Dimbovita 12.731
Dolj 8.786
Galati 10.551
Giurgiu 3.054
Gorj 4.798
Harghita 789
Hunedoara 14.162
Ialomita 4.998
Iasi 13.418
Maramures 10.666
Mehedinti 4333
Mures 5.030
Neamt 11.940
Olt 8.269
Prahova 16.803
Satu Mare 1.829
Salaj 3.291
Sibiu 6.700
Suceava 14.302
Teleorman 9.378
Timis 10324
Tulcea 4.946
Vaslui 7.738
Vilcea 10.081
Vrancea 4.667
Bucuresti 78.380
S.A.I. 3.810

21 Partidul
Socialist al
Muncii 330.378

Alba 3.109
Arad 3.740
Arges 21.134
Bacau 9.904
Bihor 4.496
Bistrita-Nasaud 2.514
Botosani 4.046
Brasov 3.480
Braila 4.754
Buzau 9.311
Caras-Severin 6.075
Calarasi 2.777
Cluj 3.708
Constanta 7.637
Covasna 305
Dimbovita 7.710
Dolj 23.519
Galati 5.578
Giurgiu 5.695
Gorj 33.302
Harghita 459
Hunedoara 11.156
Ialomita 2.140
Iasi 8.191
Maramures 3.402
Mehedinti 15.994
Mures 1.525
Neamt 7.132
Olt 16.249
Prahova 11.319
Satu Mare 821
Salaj 1.893
Sibiu 3.146
Suceava 6.144
Teleorman 6.602
Timis 3.068
Tulcea 5.227
Vaslui 4.867
Vilcea 27.101
Vrancea 3.281
Bucuresti 26.247
S.A.I. 1.620

8. 1 Candidat
Independent 58.347

Alba 0
Arad 6.090
Arges 2.803
Bacau 2.491
Bihor 6.847
Bistrita-Nasaud 1.214
Botosani 0
Brasov 0
Braila 0
Buzau 0
Caras-Severin 0
Calarasi 0
Cluj 1.270
Constanta 0
Covasna 0
Dimbovita 0
Dolj 7.947
Galati 0
Giurgiu 783
Gorj 1.459
Harghita 0
Hunedoara 0
Ialomita 2.704
Iasi 2.067
Maramures 1.323
Mehedinti 2.564
Mures 0
Neamt 5.285
Olt 1.330
Prahova 0
Satu Mare 7.677
Salaj 2.035
Sibiu 0
Suceava 0
Teleorman 1.288
Timis 0
Tulcea 0
Vaslui 1.019
Vilcea 0
Vrancea 0
Bucuresti 0
S.A.I. 151

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
TOTAL 8.765.014
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────
Alba 157.634
Arad 188.073
Arges 245.997
Bacau 261.384
Bihor 281.335
Bistrita-Nasaud 110.448
Botosani 183.403
Brasov 253.316
Braila 158.766
Buzau 227.811
Caras-Severin 130.807
Calarasi 114.765
Cluj 317.744
Constanta 269.380
Covasna 122.961
Dimbovita 192.063
Dolj 266.045
Galati 206.670
Giurgiu 101.264
Gorj 127.344
Harghita 192.553
Hunedoara 194.641
Ialomita 112.093
Iasi 265.303
Maramures 196.412
Mehedinti 106.341
Mures 312.216
Neamt 234.295
Olt 173.772
Prahova 309.844
Satu Mare 174.935
Salaj 117.904
Sibiu 165.984
Suceava 258.593
Teleorman 179.887
Timis 267.302
Tulcea 93.838
Vaslui 153.809
Vilcea 163.640
Vrancea 164.652
Bucuresti 916.460
S.A.I. 93.330
──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────



---------


Da, vreau sa primesc newsletterul zilnic cu stiri, noutati, articole, dezbateri pe teme juridice

Comentarii


Maximum 3000 caractere.
Da, doresc sa primesc informatii despre produsele, serviciile etc. oferite de Rentrop & Straton.

Cod de securitate


Fii primul care comenteaza.
MonitorulJuridic.ro este un proiect:
Rentrop & Straton
Banner5

Atentie, Juristi!

5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR

Legea GDPR a modificat Contractele, Cererile sau Notificarile obligatorii

Va oferim Modele de Documente conform GDPR + Clauze speciale

Descarcati GRATUIT Raportul Special "5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR"


Da, vreau sa primesc newsletterul zilnic cu stiri, noutati, articole, dezbateri pe teme juridice