Comunica experienta
MonitorulJuridic.ro
Email RSS Trimite prin Yahoo Messenger pagina:   HOTARARE nr. 45 din 20 decembrie 2012  cu privire la validarea mandatelor deputatilor alesi la data de 9 decembrie 2012    Twitter Facebook
Cautare document

HOTARARE nr. 45 din 20 decembrie 2012 cu privire la validarea mandatelor deputatilor alesi la data de 9 decembrie 2012

EMITENT: CAMERA DEPUTATILOR
PUBLICAT: MONITORUL OFICIAL nr. 869 din 20 decembrie 2012

    În temeiul art. 10 din Regulamentul Camerei Deputaţilor, aprobat prin Hotărârea Camerei Deputaţilor nr. 8/1994, republicat,

    Camera Deputaţilor adoptă prezenta hotărâre.

    ARTICOL UNIC
    Se validează mandatele deputaţilor aleşi la data de 9 decembrie 2012, nominalizaţi în anexa care face parte integrantă din prezenta hotărâre.

    Această hotărâre a fost adoptată de Camera Deputaţilor în şedinţa din 20 decembrie 2012.

                 PREŞEDINTELE DE VÂRSTĂ AL CAMEREI DEPUTAŢILOR
                                 DINU GIURESCU

    Bucureşti, 20 decembrie 2012.
    Nr. 45.


    ANEXĂ

                                     LISTA
                         cuprinzând numele şi prenumele
        deputaţilor aleşi la data de 9 decembrie 2012, ale căror mandate
     au fost validate în şedinţa Camerei Deputaţilor din 20 decembrie 2012


┌──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────┐
│ Circumscripţia electorală nr. 1 Alba │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Potor Călin │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Negruţ Clement │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Simedru Dan-Coriolan │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Comşa Cornel-George │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Dîrzu Ioan │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 2 Arad │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Măduţa Flavius-Luigi │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Boghicevici Claudia │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Şcheau Ion │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Calimente Mihăiţă │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Pistru-Popa Eusebiu- │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Democrat Liberal │
│ │Manea │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Căprar Dorel-Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Dalca Ştefan-Petru │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Firczak Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 7 │Uniunea Culturală a Rutenilor │
│ │ │(ales la nivel naţional) │din România │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 3 Argeş │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Marin Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Drăghici Mircea │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
│ │Gheorghe │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Bucura-Oprescu Simona │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Deaconu Mihai │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Nicolescu Theodor- │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
│ │Cătălin │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Niculescu-Duvăz Bogdan-│Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
│ │Nicolae │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Dumitru Ioana-Jenica │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Vasilică Radu Costin │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Constantin Daniel │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Conservator │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Gerea Andrei-Dominic │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Rădulescu Cătălin- │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Social Democrat │
│ │Marian │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 12.│Teodorescu Cătălin- │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Democrat Liberal │
│ │Florin │ │ │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 4 Bacău │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Marcu Nicu │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Necula Cosmin │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Ciubotaru Lucian-Manuel│Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Şova Lucian │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Marcu Viorica │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Melinte Ion │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Vreme Valerian │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Avram Constantin │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Conservator │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Palăr Ionel │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Smarandache Miron │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Poporului - Dan │
│ │Alexandru │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Iancu Iulian │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 12.│Hrebenciuc Viorel │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 13.│Vlase Petru Gabriel │Colegiul uninominal nr. 10 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 5 Bihor │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Cseke Attila-Zoltan │Colegiul uninominal nr. 1 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Szabo Odon │Colegiul uninominal nr. 2 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Varga Lucia-Ana │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Hulea Ioan │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Merka Adrian-Miroslav │Colegiul uninominal nr. 3 │Uniunea Democrată a Slovacilor │
│ │ │(ales la nivel naţional) │şi Cehilor din România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Costin Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Laza-Matiuţa Liviu │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Bogdan Gheorghe-Dănuţ │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Roman Ioan-Sorin │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Drăghici Sonia-Maria │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Cupşa Ioan │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 12.│Cherecheş Florica │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Naţional Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 6 Bistriţa-Năsăud │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Pană Adriana-Doina │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Suciu Vasile-Daniel │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Grosaru Mircea │Colegiul uninominal nr. 2 │Asociaţia Italienilor din │
│ │ │(ales la nivel naţional) │România - Ro. As.It. │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Oltean Ioan │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Dolha Nechita-Stelian │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 7 Botoşani │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Gireadă Dumitru- │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
│ │Verginel │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Dolineaschi Andrei │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Anuşca Roxana- │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
│ │Florentina │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Mincă Liliana │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Şoptică Costel │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Baltă Mihai │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Roman Cristian- │Colegiul uninominal nr. 5 │Forţa Civică │
│ │Constantin │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Ciofu Tamara-Dorina │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 8 Braşov │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Zamfir Daniel-Cătălin │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Ochi Ion │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Grecea Maria │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Donţu Mihai Aurel │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Niţă Constantin │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Niţă Emil │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Andronache Gabriel │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Adam Ioan │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Diniţă Ion │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Conservator │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Ialomiţianu Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Democrat Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 9 Brăila │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Petrea Dorin Silviu │Colegiul uninominal nr. 1 │Uniunea Naţională pentru │
│ │ │ │Progresul României │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Varga Vasile │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Nazare Alexandru │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Dragomir Viorel Marian │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Nistor Marioara │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Tudose Mihai │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Rizea Cristian │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 10 Buzău │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Scutaru Adrian-George │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Mocanu Adrian │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Holban Titi │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Cocei Erland │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Ghiveciu Marian │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Coman Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Nicolicea Eugen │Colegiul uninominal nr. 6 │Uniunea Naţională pentru │
│ │ │ │Progresul României │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Preda Cezar-Florin │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Ciolacu Ion-Marcel │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 11 Caraş-Severin │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Benga Ioan │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Blănariu Valentin │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Tocuţ Dan-Laurenţiu │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Tabugan Ion │Colegiul uninominal nr. 3 │Uniunea Naţională pentru │
│ │ │ │Progresul României │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Rusu Valentin │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Ghera Giureci-Slobodan │Colegiul uninominal nr. 4 │ │
│ │ │(ales la nivel naţional) │Uniunea Croaţilor din România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Gvozdenovici Slavomir │Colegiul uninominal nr. 4 │ │
│ │ │(ales la nivel naţional) │Uniunea Sârbilor din România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Schelean Valeria-Diana │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Mocioalcă Ion │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 12 Călăraşi │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Florea Daniel │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Dragomir Maria │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Iliuţă Vasile │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Steriu Valeriu-Andrei │Colegiul uninominal nr. 2 │Uniunea Naţională pentru │
│ │ │ │Progresul României │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Motreanu Dan-Ştefan │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Vainer Aurel │Colegiul uninominal nr. 3 │Federaţia Comunităţilor │
│ │ │(ales la nivel naţional) │Evreieşti din România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Niculae Aurel │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Surdu Raluca │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Naţional Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 13 Cluj │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Oros Nechita-Adrian │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Cătăniciu Steluţa- │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Naţional Liberal │
│ │Gustica │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Cristea Aurelia │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Gurzău Adrian │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Zlati Radu │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Itu Cornel │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Moldovan Ioan │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Irimie Vicenţiu-Mircea │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Uioreanu Elena-Ramona │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Mate Andras-Levente │Colegiul uninominal nr. 10 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 14 Constanţa │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Dragomir Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Tararache Mihai │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Lupu Mihai │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Amet Varol │Colegiul uninominal nr. 2 │Uniunea Democrată a Tătarilor │
│ │ │(ales la nivel naţional) │Turco-Musulmani din România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Dumitrache Ileana- │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
│ │Cristina │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Babuş Radu │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Manea Victor-Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Ibram Iusein │Colegiul uninominal nr. 5 │Uniunea Democrată Turcă din │
│ │ │(ales la nivel naţional) │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Martin Eduard-Stelian │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Dobre Mircea-Titus │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Mitrea Manuela │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 12.│Cernea Remus-Florinel │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 13.│Culeţu Dănuţ │Colegiul uninominal nr. 9 │Forţa Civică │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 14.│Voicu Mădălin-Ştefan │Colegiul uninominal nr. 10 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 15.│Gheorghe Florin │Colegiul uninominal nr. 10 │Partidul Democrat Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 15 Covasna │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Marko Attila-Gabor │Colegiul uninominal nr. 1 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Marton Arpad-Francisc │Colegiul uninominal nr. 2 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Păun Nicolae │Colegiul uninominal nr. 2 │Asociaţia Partida Romilor │
│ │ │(ales la nivel naţional) │"Pro-Europa" │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Fejer Laszlo-Odon │Colegiul uninominal nr. 3 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Grama Horia │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 16 Dâmboviţa │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Horga Vasile │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Plumb Rovana │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Stan Ion │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Pârgaru Ion │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Popescu Florin Aurelian│Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Popa Radu Mihai │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Stanciu Zisu │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Dumitru Georgică │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Conservator │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Săvoiu Ionuţ-Cristian │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Moldovan Carmen-Ileana │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Vladu Iulian │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Democrat Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 17 Dolj │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Neţoiu Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Enea Constantin-Cosmin │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Dascălu Constantin │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Vasilescu Nicolae │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Stroe Ionuţ Marian │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Gust-Băloşin Florentin │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Petrescu Petre │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Manda Iulian-Claudiu │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Voicu Mihai-Alexandru │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Iane Daniel │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Stoica Ştefan-Bucur │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 12.│Zgonea Valeriu-Ştefan │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 13.│Călin Ion │Colegiul uninominal nr. 10 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 18 Galaţi │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Dobre Victor-Paul │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Toader Mircea-Nicu │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Chirvăsuţă Laurenţiu │Colegiul uninominal nr. 2 │Uniunea Naţională pentru │
│ │ │ │Progresul României │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Scarlat George │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Chebac Eugen │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Ştefan Viorel │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Nica Dan │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Pâslaru Florin-Costin │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Roşca Lucreţia │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Ciucă Liviu-Bogdan │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Conservator │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Nechita Aurel │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 19 Giurgiu │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Nicolae Florian │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Anton Marin │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Teodorescu Ioan Viorel │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Ciobanu Liliana │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Chiţoiu Daniel │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 20 Gorj │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Cupă Ion │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Rotaru Răzvan │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Weber Mihai │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Iriza Scarlat │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Khraibani Camelia │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Popeangă Vasile │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Mocioi Niculina │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Ponta Victor-Viorel │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 21 Harghita │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Korodi Attila │Colegiul uninominal nr. 1 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Kelemen Hunor │Colegiul uninominal nr. 2 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Antal Istvan │Colegiul uninominal nr. 3 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Moldovan Iosif │Colegiul uninominal nr. 4 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Duşa Mircea │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 22 Hunedoara │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Nistor Laurenţiu │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Intotero Natalia-Elena │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Ruşanu Dan-Radu │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Resmeriţă Cornel- │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
│ │Cristian │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Iacob-Ridzi Monica- │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Poporului - Dan │
│ │Maria │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Muntean Mircia │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Ţîmpău Radu-Bogdan │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Hărău Eleonora-Carmen │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Naţional Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 23 Ialomiţa │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Pocora Cristina-Ancuţa │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Caloianu Mario-Ernest │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Neacşu Marian │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Găină Mihăiţă │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Gheorghe Tinel │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Ionescu Aurelian │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Conservator │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 24 Iaşi │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Cozmanciuc Corneliu- │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
│ │Mugurel │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Fenechiu Relu │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Stancu Ionel │Colegiul uninominal nr. 2 │Asociaţia Macedonenilor │
│ │ │(ales la nivel naţional) │din România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Adăscăliţei Constantin │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Movilă Petru │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Manolescu Oana │Colegiul uninominal nr. 3 │Asociaţia Liga Albanezilor │
│ │ │(ales la nivel naţional) │din România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Mocanu Vasile │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Răţoi Neculai │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Stanciu Anghel │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Alexe Costel │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Emacu Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 8 │Uniunea Naţională pentru │
│ │ │ │Progresul României │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 12.│Bogdănici Camelia- │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Democrat Liberal │
│ │Margareta │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 13.│Oajdea Vasile-Daniel │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 14.│Nichita Cristina │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 15.│Iacoban Sorin-Avram │Colegiul uninominal nr. 10 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 16.│Crăciunescu Grigore │Colegiul uninominal nr. 11 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 17.│Doboş Anton │Colegiul uninominal nr. 12 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 18.│Blăjuţ Viorel-Ionel │Colegiul uninominal nr. 12 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 25 Ilfov │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Stroe Radu │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Peia Ninel │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Thuma Hubert Petru │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
│ │Ştefan │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Burlacu Ştefan │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Hellvig Eduard-Raul │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 26 Maramureş │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Bonis Istvan │Colegiul uninominal nr. 1 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Dolha Mircea │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Tătaru Florin-Cristian │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Matei Călin-Vasile- │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
│ │Andrei │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Man Mircea │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Şimon Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Fonta Nuţu │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Negruţ Cornelia │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Conservator │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Berci Vasile │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Marocico Ion │Colegiul uninominal nr. 7 │ │
│ │ │(ales la nivel naţional) │Uniunea Ucrainenilor din România│
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 27 Mehedinţi │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Stănişoară Mihai │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Traicu Rodin │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Daea Petre │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Palaşcă Viorel │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Manolache Marius │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 28 Mureş │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Kerekes Karoly │Colegiul uninominal nr. 1 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Buicu Corneliu-Florin │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Kelemen Atilla-Bela- │Colegiul uninominal nr. 3 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │Laszlo │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Urcan Ionaş-Florin │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Borbely Laszlo │Colegiul uninominal nr. 5 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Sefer Cristian-George │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Chirteş Ioan-Cristian │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Gliga Vasile-Ghiorghe │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 29 Neamţ │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Drăguşanu Vasile- │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Conservator │
│ │Cătălin │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Marcoci Vlad │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Stoica Mihaela │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Harbuz Liviu │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Moisii Constantin │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Udrea Elena-Gabriela │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Munteanu Ioan │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Ursărescu Dorinel │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Arsene Ionel │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Enache Marian │Colegiul uninominal nr. 8 │Uniunea Naţională pentru │
│ │ │ │Progresul României │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 30 Olt │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Moţ Constantin-Stelian-│Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
│ │Emil │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Bărbulescu Daniel-Ionuţ│Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Iordache Florin │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Delureanu Virgil │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Niculescu Dumitru │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Ciocan Dan │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Ştirbu Gigel-Sorinel │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Stănescu Alexandru │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Adam Luminiţa-Pachel │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 31 Prahova │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Roşca Mircea │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Guran Virgil │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Gavrilescu Graţiela- │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
│ │Leocadia │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Ghiţă Sebastian- │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
│ │Aurelian │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Teju Sorin │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Gunia Dragoş-Ionel │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Tănase Răzvan-Ionuţ │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Nicolae Alexandri │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Cosma Vlad-Alexandru │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Ionescu George │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Anghel Gabriela-Lola │Colegiul uninominal nr. 10 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 12.│Eparu Ion │Colegiul uninominal nr. 10 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 13.│Dumbrăvanu Paul │Colegiul uninominal nr. 11 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 14.│Anastase Roberta-Alma │Colegiul uninominal nr. 11 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 15.│Sava Andrei-Valentin │Colegiul uninominal nr. 12 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 16.│Zisopol Dragoş-Gabriel │Colegiul uninominal nr. 12 │ │
│ │ │(ales la nivel naţional) │Uniunea Elenă din România │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 32 Satu Mare │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Paul Maria-Andreea │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Silaghi Ovidiu-Ioan │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Petric Octavian │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Erdei-Doloczki Istvan │Colegiul uninominal nr. 4 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Kereskenyi Gabor │Colegiul uninominal nr. 5 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 33 Sălaj │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Bode Lucian-Nicolae │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Seres Denes │Colegiul uninominal nr. 2 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Nosa Iuliu │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Taloş Gheorghe-Mirel │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Naţional Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 34 Sibiu │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Tămâian Ioan │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Ganţ Ovidiu-Victor │Colegiul uninominal nr. 1 │Forumul Democrat al Germanilor │
│ │ │(ales la nivel naţional) │din România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Turcan Raluca │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Roman Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Puşcaş Iacob │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Axente Ioan │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Frăticiu Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Cazan Mircea-Vasile │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Naţional Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 35 Suceava │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Băişanu Ştefan- │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
│ │Alexandru │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Ardeleanu Sanda-Maria │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Balan Ioan │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Mîrza Gavril │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Longher Ghervazen │Colegiul uninominal nr. 3 │ │
│ │ │(ales la nivel naţional) │Uniunea Polonezilor din România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Uricec Eugen-Constantin│Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Stan Ioan │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Galan Constantin │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Iane Ovidiu-Cristian │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Bejinariu Eugen │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Pardău Dumitru │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 12.│Cioată Cezar │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 13.│Surugiu Iulian-Radu │Colegiul uninominal nr. 10 │Partidul Naţional Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 36 Teleorman │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Ştefănescu Elena │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
│ │Cătălina │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Simionescu Adrian │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
│ │Constantin │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Dragnea Nicolae-Liviu │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Bucur Constantin-Alin │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Boboc Valentin Gabriel │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Militaru Lucian │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Calotă Florică Ică │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Almăjanu Marin │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Naţional Liberal │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 37 Timiş │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Sămărtinean Cornel- │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Democrat Liberal │
│ │Mircea │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Cristian Horia │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Molnar Zsolt │Colegiul uninominal nr. 2 │Uniunea Democrată Maghiară din │
│ │ │ │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Grindeanu Sorin Mihai │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Grapini Maria │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Conservator │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Răducanu Ion │Colegiul uninominal nr. 4 │Uniunea Naţională pentru │
│ │ │ │Progresul României │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Popoviciu Alin-Augustin│Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Democrat Liberal │
│ │-Florin │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Mircovici Niculae │Colegiul uninominal nr. 5 │Uniunea Bulgară din Banat - │
│ │ │(ales la nivel naţional) │România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Tiuch Cătălin │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Stragea Sorin │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Social Democrat │
│ │Constantin │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Diaconu Adrian-Nicolae │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 12.│Andea Petru │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 13.│Covaci Dorel │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 14.│Ciobanu Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 10 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 38 Tulcea │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Gudu Vasile │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Zaharcu Neviser │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Avram Marian │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Codirlă Liviu │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Ignat Miron │Colegiul uninominal nr. 2 │Comunitatea Ruşilor Lipoveni │
│ │ │(ales la nivel naţional) │din România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Popa Octavian Marius │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Bălan Ion │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 39 Vaslui │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Cristea Victor │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Bordeianu Dan │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Ciurariu Florin │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Solomon Adrian │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Ciuhodaru Tudor │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Birchall Ana │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Dima Toader │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Vizitiu Sergiu- │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Democrat Liberal │
│ │Constantin │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Stativă Irinel-Ioan │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 40 Vâlcea │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Dobrinescu Traian │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Rădulescu Romeo │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Rădulescu Constantin │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Mazilu Constantin │Colegiul uninominal nr. 3 │Uniunea Naţională pentru │
│ │ │ │Progresul României │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Bleotu Vasile │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Marian Ion Cristinel │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Buican Cristian │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Vlădoiu Aurel │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 41 Vrancea │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Nica Nicolae-Ciprian │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Tîlvăr Angel │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Săpunaru Nini │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Mitrea Miron-Tudor │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Ţigăeru Roşca Laurenţiu│Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Murgu Neagu │Colegiul uninominal nr. 5 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Secară Florin Mihail │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Roman Victor │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 42 Bucureşti │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Nistor Gheorghe-Vlad │Colegiul uninominal nr. 1 │PartidulNaţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Tuşa Adriana-Diana │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Orban Ludovic │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Canacheu Costică │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 5.│Tudorache Daniel │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 6.│Popescu Dumitru-Iulian │Colegiul uninominal nr. 5 │Uniunea Naţională pentru │
│ │ │ │Progresul României │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 7.│Mihăilă Ioan │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Naţional Ţărănesc │
│ │ │ │Creştin Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 8.│Dumitru Ovidiu-Ioan │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 9.│Nassar Rodica │Colegiul uninominal nr. 6 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 10.│Tudorie Violeta │Colegiul uninominal nr. 7 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 11.│Popescu Dan-Cristian │Colegiul uninominal nr. 8 │Forţa Civică │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 12.│Bot Octavian │Colegiul uninominal nr. 8 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 13.│Budurescu Daniel- │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Naţional Liberal │
│ │Stamate │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 14.│Paleologu Theodor │Colegiul uninominal nr. 9 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 15.│Alexe Florin-Alexandru │Colegiul uninominal nr. 10 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 16.│Nicolăescu Gheorghe- │Colegiul uninominal nr. 11 │Partidul Naţional Liberal │
│ │Eugen │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 17.│Ispir Raluca-Cristina │Colegiul uninominal nr. 12 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 18.│Vulpescu Ioan │Colegiul uninominal nr. 13 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 19.│Podaşcă Gabriela-Maria │Colegiul uninominal nr. 14 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 20.│Petrache Adrian-Alin │Colegiul uninominal nr. 15 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 21.│Tănăsescu Claudiu- │Colegiul uninominal nr. 16 │Partidul Conservator │
│ │Andrei │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 22.│Diaconu Mihai-Bogdan │Colegiul uninominal nr. 17 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 23.│Bănicioiu Nicolae │Colegiul uninominal nr. 18 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 24.│Giurescu Dinu │Colegiul uninominal nr. 19 │Partidul Conservator │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 25.│Fenechiu Cătălin-Daniel│Colegiul uninominal nr. 19 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 26.│Nicoară Romeo-Florin │Colegiul uninominal nr. 20 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 27.│Chiriţă Dumitru │Colegiul uninominal nr. 20 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 28.│Pop Georgian │Colegiul uninominal nr. 21 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 29.│Gorghiu Alina-Ştefania │Colegiul uninominal nr. 22 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 30.│Niculescu-Mizil- │Colegiul uninominal nr. 23 │Partidul Social Democrat │
│ │Ştefănescu-Tohme Oana │ │ │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 31.│Sturzu Mihai-Răzvan │Colegiul uninominal nr. 24 │Partidul Social Democrat │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 32.│Geantă Florian-Daniel │Colegiul uninominal nr. 24 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 33.│Udrişte Gheorghe │Colegiul uninominal nr. 25 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 34.│Becali George │Colegiul uninominal nr. 25 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 35.│Pambuccian Varujan │Colegiul uninominal nr. 25 │ │
│ │ │(ales la nivel naţional) │Uniunea Armenilor din România │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 36.│Mironescu Răzvan Horia │Colegiul uninominal nr. 26 │Partidul Naţional Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 37.│Florea Damian │Colegiul uninominal nr. 27 │Partidul Conservator │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 38.│Mihăilescu Ion-Bogdan │Colegiul uninominal nr. 28 │Partidul Social Democrat │
├────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┤
│ Circumscripţia electorală nr. 43 - Circumscripţia electorală pentru românii cu │
│ domiciliul sau reşedinţa în afara ţării │
├────┬───────────────────────┬────────────────────────────┬────────────────────────────────┤
│ 1.│Mihai Aurelian │Colegiul uninominal nr. 1 │Partidul Poporului - Dan │
│ │ │ │Diaconescu │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 2.│Tomac Eugen │Colegiul uninominal nr. 2 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 3.│Lubanovici Mircea │Colegiul uninominal nr. 3 │Partidul Democrat Liberal │
├────┼───────────────────────┼────────────────────────────┼────────────────────────────────┤
│ 4.│Raeţchi Ovidiu │Colegiul uninominal nr. 4 │Partidul Conservator │
│ │Alexandru │ │ │
└────┴───────────────────────┴────────────────────────────┴────────────────────────────────┘


                                   -------


Da, vreau sa primesc newsletterul zilnic cu stiri, noutati, articole, dezbateri pe teme juridice

Comentarii


Maximum 3000 caractere.
Da, doresc sa primesc informatii despre produsele, serviciile etc. oferite de Rentrop & Straton.

Cod de securitate


Fii primul care comenteaza.
MonitorulJuridic.ro este un proiect:
Rentrop & Straton
Banner5

Atentie, Juristi!

5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR

Legea GDPR a modificat Contractele, Cererile sau Notificarile obligatorii

Va oferim Modele de Documente conform GDPR + Clauze speciale

Descarcati GRATUIT Raportul Special "5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR"


Da, vreau sa primesc newsletterul zilnic cu stiri, noutati, articole, dezbateri pe teme juridice