Comunica experienta
MonitorulJuridic.ro
Email RSS Trimite prin Yahoo Messenger pagina:   DECRET nr. 36 din 7 februarie 2004  privind conferirea Ordinului si Medaliei Meritul Cultural    Twitter Facebook
Cautare document
Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X

DECRET nr. 36 din 7 februarie 2004 privind conferirea Ordinului si Medaliei Meritul Cultural

EMITENT: PRESEDINTELE ROMANIEI
PUBLICAT: MONITORUL OFICIAL nr. 172 din 27 februarie 2004
În temeiul prevederilor art. 94 lit. a) şi ale art. 100 din Constituţia României, republicatã, precum şi ale art. 4 alin. (1), ale art. 7 lit. A şi B şi ale <>art. 11 din Legea nr. 29/2000 privind sistemul naţional de decoraţii al României, cu modificãrile ulterioare,
la propunerea ministrului culturii şi cultelor,
în semn de apreciere a întregii activitãţi şi pentru dãruirea şi talentul interpretativ pus în slujba artei scenice şi a spectacolului,

Preşedintele României decreteazã:

ART. 1
Se conferã Ordinul Meritul Cultural în grad de Mare Ofiţer, Categoria D - "ARTa Spectacolului", urmãtorilor:
1. doamnei Ciobanu Lucreţia, solist muzicã popularã;
2. doamnei Ciobanu Maria, solist muzicã popularã;
3. domnului Dolãnescu Ion, solist muzicã popularã;
4. domnului Fãrcaş Dumitru, solist muzicã popularã;
5. domnului Furdui Iancu, solist muzicã popularã;
6. doamnei Loghin Irina, solist muzicã popularã;
7. doamnei Micu (Vicoveanca) Sofia, solist muzicã popularã;
8. domnului Sinulescu Benone, solist muzicã popularã.
ART. 2
Se conferã Ordinul Meritul Cultural în grad de Comandor, Categoria D - "ARTa Spectacolului", urmãtorilor:
1. domnului Agache Al. Alexandru, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
2. domnului Arşinel Alexandru, actor, director, Teatrul "Constantin Tãnase" din Bucureşti;
3. doamnei Biriş Veta, solist muzicã popularã;
4. doamnei Buciu I. Angela, solist muzicã popularã;
5. domnului Ciobanu Ilarion, actor;
6. doamnei Cortez Mioara, solist vocal, Opera Românã din Iaşi;
7. doamnei Dragomiroiu Maria, solist muzicã popularã;
8. domnului Fânãţeanu C. Corneliu, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
9. domnului Fotino M. Mişu Matei, actor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
10. doamnei Gagealov Valeria, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
11. doamnei Iacobescu Aimκe, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
12. domnului Licareţ V. Nicolae, solist, instrumentist pian, Filarmonica "George Enescu" Bucureşti;
13. domnului Moldovan Iuliu Ovidiu, actor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
14. doamnei Oprişanu Carmen, solist, Opera Românã din Cluj-Napoca;
15. doamnei Petrovici M. Anda-Marina, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
16. domnului Pittiş Florian, actor;
17. doamnei Pop Livia, solistã operã;
18. doamnei Popescu Stela, actriţã, Teatrul "Constantin Tãnase" Bucureşti;
19. domnului Sãceanu Amza, director general, Teatrul Naţional de Operetã "Ion Dacian" din Bucureşti;
20. domnului Stãnescu Traian, actor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
21. doamnei Tomoroveanu Al. Ilinca Maria, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
22. doamnei Trãilescu Crişan Marioara, solistã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
23. doamnei Vãtafu Elena, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca.
ART. 3
Se conferã Ordinul Meritul Cultural în grad de Ofiţer, Categoria D - "ARTa Spectacolului", urmãtorilor:
1. doamnei Anca Gerda Radler, solistã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
2. domnului Anca L. Lucian Coriolan, dirijor, Opera Naţionalã din Bucureşti;
3. doamnei Andronache Doina, balerinã, Republica Austria;
4. domnului Brânduşã Florin, balerin, Opera Naţionalã din Bucureşti;
5. doamnei Cârje N. Elvira, solist vocal, Opera Naţionalã din Bucureşti;
6. domnului Ciupe Titi, scenograf, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca;
7. doamnei Comãnescu Beatrice, director, TVR Internaţional;
8. domnului Constantin Jean, actor;
9. domnului Constantin Nicu, actor;
10. doamnei Cuibus Miriam-Simona, actriţã, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca;
11. domnului Dincã Titi, director de programe, Societatea Românã de Televiziune;
12. domnului Dumãnescu Gh. Victor, profesor universitar, Opera Românã din Cluj-Napoca;
13. doamnei Dumitrescu Corina, prim-balerinã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
14. doamnei Enãchescu Eleonora, solistã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
15. domnului Eufrosin Daniel Gheorghe, solist vocal, Teatrul Naţional de Operetã "Ion Dacian" din Bucureşti;
15. domnului Eufrosin Daniel Gheorghe, solist vocal, Teatrul Naţional de Operetã "Ion Dacian" din Bucureşti;
16. domnului Fodor Tudor, critic şi istoric de teatru;
17. doamnei Galin Carmen Eugenia, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
18. doamnei Gonţa Maci Eugenia, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
19. doamnei Haiduc Gh. Maria, solist muzicã popularã;
20. domnului Iliescu Constantin, solist, Opera Naţionalã din Bucureşti;
21. domnului Iliescu Gheorghe, solist, Opera Naţionalã din Bucureşti;
22. domnului Lulescu Alexandru, actor;
23. domnului Matei Dumitru Alexandru, actor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
24. domnului Maxim Emil Siegbert, conferenţiar universitar, Opera Românã din Cluj-Napoca;
25. doamnei Mãrculescu M. Adela Maria, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
26. doamnei Mirea Marina, solistã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
27. doamnei Niculescu Puşa, balerinã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
28. doamnei Ostafi Dancu Ioana, solistã violoncel, Orchestra de Camerã a Radiodifuziunii Române;
29. domnului Pascu Alfredo Dorin, solist vocal, Teatrul Naţional de Operetã "Ion Dacian" din Bucureşti;
30. doamnei Scripcar Doina, solist, Teatrul Naţional de Operetã "Ion Dacian" din Bucureşti;
31. domnului Senkalszky Endre-Karoly-Gyula, actor, Teatrul Maghiar de Stat din Cluj-Napoca;
32. doamnei Simionescu Elena, solistã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
33. domnului Strugaru Emil Marius, conferenţiar universitar, Opera Românã din Cluj-Napoca;
34. domnului Tauf Anton, actor, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca;
35. doamnei Tiron-Emandi Marina Stela, regizor;
36. doamnei Ţibuleac Lucia, solistã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
37. domnului Uritescu Nicolae Valentin, actor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
38. domnului Visu Gheorghe, actor;
39. doamnei Zvirjinschi Monica, director, TVR Internaţional.
ART. 4
Se conferã Ordinul Meritul Cultural în grad de Cavaler, Categoria D - ARTa Spectacolului", urmãtorilor:
1. domnului Almosnino G. Tiberiu-Jose, balerin, Opera Naţionalã din Bucureşti;
2. domnului Barnea J. Aurelian Sever, solist vocal, Opera Naţionalã din Bucureşti;
3. doamnei Bãdãnoiu Neguţ Ioana, balerinã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
4. doamnei Bãdãnoiu Oana Steluţa, balerinã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
5. domnului Caracaş Adrian, balerin, Opera Naţionalã din Bucureşti;
6. domnului Chioreanu Marius Corneliu (Marius Chiorean), Opera Românã din Cluj-Napoca;
7. domnului Ciubuc Nicolae, regizor, Teatrul de Operetã "Ion Dacian" din Bucureşti;
8. doamnei Ciurãscu Silvia, realizator, Societatea Românã de Televiziune;
9. doamnei Constantinescu Fuciec Andreea, Teatrul de Operetã "Ion Dacian" din Bucureşti;
10. doamnei Constantinescu Cecilia Elena, realizator televiziune;
11. domnului Constantinescu Nicolae, solist, Opera Naţionalã din Bucureşti;
12. doamnei Constantinoiu Daniela, Opera Naţionalã din Bucureşti;
13. doamnei Crãciun Huss Marga, realizator TVR;
14. doamnei Cumbari Maria, balerinã, Republica Federalã Germania;
15. domnului Deneş Nicolae, balerin, Opera Naţionalã din Bucureşti;
16. domnului Ene Constantin, solist, Opera Naţionalã din Bucureşti;
17. domnului Farcaş Florin, solist, Opera Naţionalã din Bucureşti;
18. doamnei Gheorghe Aglae, balerinã, Republica Federalã Germania;
19. domnului Gheorghiu Adrian, Opera Naţionalã din Bucureşti;
20. doamnei Grãjdeanu Mihaela, solist vocal, Opera Românã din Iaşi;
21. doamnei Hogea Roxana, regizor, Opera Românã din Iaşi;
22. doamnei Iftinca Evredica, solistã, Opera Românã din Iaşi;
23. domnului Ionescu Arbore Cãtãlin Alexandru, arhitect scenograf, Opera Naţionalã din Bucureşti;
24. domnului Kiss Dominic, solist vocal, Opera Maghiarã din Cluj-Napoca;
25. doamnei Mitrache-Bokor Maria, balerinã, Canada;
26. doamnei Moroşanu Eugenia, balerinã, Republica Italianã;
27. domnului Mureşan Adrian Ioan, artist dansator, Opera Românã din Cluj-Napoca;
28. domnului Nagy R. Robert, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
29. domnului Patrichi Cornel, prim-balerin, Teatrul "Constantin Tãnase" din Bucureşti;
30. domnului Petrov Bojidar, balerin, Opera Naţionalã din Bucureşti;
31. doamnei Petrovici Viorica Elena, scenograf, Opera Naţionalã din Bucureşti;
32. domnului Popa Tiberiu, profesor de muzicã, Opera Românã din Cluj-Napoca;
33. domnului Presconiţoiu A. Neculai, solist vocal, Opera Românã din Iaşi;
34. domnului Rudic Cristian, solist vocal, Opera Românã din Timişoara;
35. domnului Solomon V. Vasile, balerin, Opera Românã din Cluj-Napoca;
36. doamnei Şomãcescu Simona, balerinã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
37. domnului Şuşu Marian, prim-balerin, Teatrul de Operetã "Ion Dacian" din Bucureşti;
38. doamnei Twarowski C. Aurora Eleonora, solist vocal, Opera Românã din Timişoara;
39. doamnei Vretos Anne Marie, balerinã, Opera Naţionalã din Bucureşti.
ART. 5
Se conferã Medalia Meritul Cultural clasa I, Categoria D - "ARTa Spectacolului", urmãtorilor:
1. doamnei Angheluş Carmen, prim-balerinã, Opera Naţionalã din Bucureşti;
2. domnului Angheluş Gheorghe, prim-balerin, Opera Naţionalã din Bucureşti;
3. domnului Apetroaie Gh. Liviu, solist balet, Opera Românã din Iaşi;
4. doamnei Axente A. Marfa, scenograf, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi;
5. domnului Bãcanu D. Laurenţiu, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
6. doamnei Biro M. Eszter Eniko², acustician-sonorizator, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca;
7. domnului Bodochi M. Marius, actor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
8. domnului Brehenescu Constantin, regizor, Iaşi;
9. domnului Cavassi L. Dan Mihnea, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
10. doamnei Cântic Oltiţa, secretar literar, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi;
11. doamnei Colpos I. Mariana, solistã, Opera Românã din Iaşi;
12. domnului Cristea Nicolae Eugen, actor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
13. doamnei Csorvassi C. Olga, artist liric, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
14. domnului Danci Al. Alexandru, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
15. doamnei Daneliuc D. Cecilia, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
16. doamnei Davidescu Mariana Monica, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
17. doamnei Dembinski Ilinca Oana, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
18. domnului Dima P. George Florian, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
19. domnului Dorneanu Gheorghe Liviu, consultant artistic, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
20. domnului Dumitriu V. Leonard, dirijor, Opera Românã din Iaşi;
21. domnului Enãşescu L. Dan, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
22. domnului Gâdei Valeriu, maestru de cor, Opera Românã din Iaşi;
23. domnului Glãvan Gh. Eugen, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
24. domnului Hada V. Dumitru-Virgil, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
25. doamnei Hariton T.S. Catinca, actriţã, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi;
26. domnului Hercz I. Petru Oscar, solist vocal, Opera Maghiarã din Cluj-Napoca;
27. doamnei Ieremia Ş. Corina Claudia, actriţã, Teatrul Naţional "Mihai Eminescu" din Timişoara;
28. doamnei Iordache Maria Elena, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
29. domnului Jebelean I. Simion Ioan, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
30. doamnei Maier Verona, solistã pian, Universitatea de Muzicã, Bucureşti;
31. domnului Manoliu I. Liviu Oliviu, actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi;
32. domnului Marcovici Gh. Corneliu Cosmin Grigore, solist vocal, Opera Românã din Iaşi;
33. doamnei Mareş Teodora, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
34. domnişoarei Marinescu Medeea Ana-Maria, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
35. domnului Maxim Gh. Niculai, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
36. domnului Moldovan Victor, actor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
37. doamnei Murgu T. Mihaela, actriţã, Teatrul Naţional "Mihai Eminescu" din Timişoara;
38. domnişoarei Olteanu Ileana, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
39. doamnei Pap M. Diana Iulia, solist vocal, Opera Românã din Timişoara;
40. domnului Petrescu A. Adrian, instrumentist oboi, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
41. doamnei Popa C. Tatiana, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
42. doamnei Popescu M. Adriana Maria Elena, consultant artistic, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
43. domnului Puşcaşu C. Costel Eugen, actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi;
44. doamnei Radu Gh. Rodica, actriţã, Teatrul Naţional "Lucian Blaga" din Cluj-Napoca;
45. doamnei Sanda V. Cristina, solist vocal, Opera Românã din Iaşi;
46. doamnei Stanciu D.Gh. Mihaela Elena, solist vocal, Opera Naţionalã din Bucureşti;
47. domnului Stanciu I. Gheorghe, coregraf, Opera Românã din Iaşi;
48. domnişoarei Stoianovici I.A. Luminiţa, actriţã, Teatrul Naţional "Mihai Eminescu" din Timişoara;
49. domnului Thomasz Ş. Ştefan Ludovic, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
50. domnului Ungureanu Tiberiu, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
51. domnului Valsami Mugur, balerin, Opera Naţionalã din Bucureşti.
ART. 6
Se conferã Medalia Meritul Cultural clasa a II-a, Categoria D - "ARTa Spectacolului", urmãtorilor:
1. domnului Abramovici Al. Dan, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
2. domnului Aftanasiu R.V.A. Doru Viorel, actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi;
3. domnului Andrei Victor, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
4. doamnei Barb R. Alice Ramona, regizor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
5. domnului Bãrbieru N. Vasile, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
6. domnului Bãrbuceanu M. Valeriu, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
7. doamnei Beligan R. Mihaela Lamia, actriţã, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
8. domnului Birãu G. Grigore, artist instrumentist, Opera Românã din Cluj-Napoca;
9. domnului Bottner I. Dãnuţ Irimia, artist liric, Opera Românã din Timişoara;
10. domnului Butnaru T. Teodor, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
11. doamnei Cenean V. Ştefania, scenograf, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
12. domnului Chirilã N. Cãlin, actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi;
13. domnului Codreanu C. Petre, profesor, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
14. doamnei Cojocaru Gh. Carmen, solist balet, Opera Românã din Timişoara;
15. doamnei Cristoloveanu V. Lucia, balerinã, Opera Românã din Cluj-Napoca;
16. domnului Dallos M. Istvan Gyula, artist instrumentist, Opera Românã din Cluj-Napoca;
17. doamnei Darie Gh. Puşa, actriţã, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi;
18. domnişoarei Eremia I. Ramona, lector universitar, Opera Românã din Cluj-Napoca;
19. domnului Georgescu Alexandru, actor, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti;
20. doamnei Gherghel I. Valeria, balerinã, Opera Românã din Cluj-Napoca;
21. domnului Godri I. Orban, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
22. doamnei Grigorescu V. Petronela, actriţã, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi;
23. doamnei Ionesi V. Tatiana, actriţã, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi;
24. domnului Ionoaia I. Florinel, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
25. domnului Ionuţ Bogdan, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
26. domnului Joiţoiu N. Dan, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
27. domnului Lazãr I. Ion, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
28. domnului Luca I. Ioan Gabriel, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
29. domnului Manea P. Cãtãlin Tudor, actor, Teatrul Naţional "Vasile Alecsandri" din Iaşi;
30. domnului Matei M. Florin, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
31. domnului Mãrgineanu I. Aurel, balerin, Opera Românã din Cluj-Napoca;
32. domnului Mogoşan Gh. Gheorghe, lector universitar, Opera Românã din Cluj-Napoca;
33. doamnei Moisa N. Rodica, muzicolog, Opera Românã din Cluj-Napoca;
34. domnului Nagy E. Ştefan, artist instrumentist, Opera Românã din Cluj-Napoca;
35. doamnei Neculce Sâmpetrean I. Tanţi Doina, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
36. domnişoarei Opriş I.H. Anca Ioana, balerinã, Opera Românã din Cluj-Napoca;
37. domnului Orãdan S. Dan, solist balet, Opera Românã din Cluj-Napoca;
38. doamnei Orlovschi B. Gheorghina Alexandrina Georgeta, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
39. doamnei Oros S. Ana, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
40. domnului Paramon I. Maftei, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
41. domnului Popescu-Deveselu P. Vladimir Tudor, artist liric, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
42. domnului Radu C. Alin Vasile, solist balet, Opera Românã din Timişoara;
43. domnului Rotund I. Ioan, artist instrumentist, Opera Românã din Cluj-Napoca;
44. domnişoarei Sãndulescu Bãlan M. Irina, solist vocal, Opera Românã din Cluj-Napoca;
45. domnului Suciu I. Dumitru Cristian, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
46. domnului Szekeres Al. Alexandru Cristian, actor, Teatrul Naţional "Mihai Eminescu" din Timişoara;
47. domnului Şchiopu V. Andrei, pictor, Opera Românã din Cluj-Napoca;
48. doamnei Todea D. Emilia Ileana, artist dansator, Opera Românã din Cluj-Napoca;
49. domnului Toth M. Mihai, artist instrumentist, Filarmonica "George Enescu" din Bucureşti;
50. doamnei Tulgara V. Svetlana, actriţã, Teatrul Naţional "Mihai Eminescu" din Timişoara;
51. domnului Truiculescu F. Marin (Marius Truiculescu), artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
52. domnului Tudose I. Vasile, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
53. domnişoarei Uţiu Gh. Amalia, balerinã, Opera Maghiarã din Cluj-Napoca;
54. doamnei Vârban P. Margareta Elisabeta, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
55. domnului Zecheru Ion Constantin, regizor tehnic, Teatrul Naţional "I.L. Caragiale" din Bucureşti.
ART. 7
Se conferã Medalia Meritul Cultural clasa a III-a, Categoria D - "ARTa Spectacolului", urmãtorilor:
1. domnului Balint Szabo, artist liric, Opera Românã din Cluj-Napoca;
2. domnului Barabas Al. Alexandru Nicolae, instrumentist, concert maestru, Opera Maghiarã din Cluj-Napoca.

PREŞEDINTELE ROMÂNIEI
ION ILIESCU
În temeiul art. 100 alin. (2) din Constituţia României, republicatã, contrasemnãm acest decret.
PRIM-MINISTRU
ADRIAN NĂSTASE

Bucureşti, 7 februarie 2004.
Nr. 36.
---------
Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016

Comentarii


Maximum 3000 caractere.
Da, doresc sa primesc informatii despre produsele, serviciile etc. oferite de Rentrop & Straton.

Cod de securitate


Fii primul care comenteaza.
MonitorulJuridic.ro este un proiect:
Rentrop & Straton
Banner5

Atentie, Juristi!

5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR

Legea GDPR a modificat Contractele, Cererile sau Notificarile obligatorii

Va oferim Modele de Documente conform GDPR + Clauze speciale

Descarcati GRATUIT Raportul Special "5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR"


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016