Comunica experienta
MonitorulJuridic.ro
În temeiul prevederilor art. 94 lit. a) şi ale art. 100 din Constituţia României, republicatã, precum şi ale art. 4 alin. (1), ale art. 6, ale art. 8 şi ale <>art. 11 din Legea nr. 29/2000 privind sistemul naţional de decoraţii al României, cu modificãrile ulterioare,
la propunerea ministrului transporturilor, construcţiilor şi turismului,
pentru activitatea deosebitã desfãşuratã în vederea bunei funcţionãri a transporturilor feroviare, rutiere, aeriene şi maritime, pentru contribuţiile şi meritele avute în domeniul dezvoltãrii construcţiilor şi asigurãrii unor condiţii favorabile dezvoltãrii turismului, cu ocazia Zilei Naţionale a României,
Preşedintele României decreteazã:
ART. l
Se conferã Ordinul naţional "Steaua României" în grad de Cavaler:
1. domnului Lãpãdat Romu Marius Ionel, Director general, Societatea Comercialã de Transport cu Metroul Bucureşti "METROREX" - SA;
2. domnului Moldoveanu Gheorghe, Director general, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Maritime Constanţa" - SA;
3. domnului Orbescu loan, Secretar general al Ministerului Transporturilor, Construcţiilor şi Turismului;
4. domnului Voicu Marin, Şef executiv al auditului intern, Regia Autonoma "Administraţia Românã a Serviciilor de Trafic Aerian - ROMATSA.
ART. 2
Se conferã Ordinul naţional "Serviciul Credincios" în grad de Cavaler:
1. domnului Donciu Bogdan, Director general, Regia Autonoma "Administraţia Românã a Serviciilor de Trafic Aerian - ROMATSA";
2. doamnei Dumitru Manuela Greta, Director general, Direcţia Generalã Relaţii cu Mass-Media;
3. domnului Fati Mircea, Şef divizie comercial, SNTFM "CFR Marfa" Central sucursala Cluj;
4. domnului Rãdoi Stoian Ion, Subinginer, Societatea Comercialã de Transport cu Metroul Bucureşti "METROREX" SA;
5. doamnei Rotãriţã Felicia, Director de cabinet, cabinetul ministrului transporturilor, construcţiilor şi turismului;
6. domnului Şelaru Ion, Consilier personal al ministrului transporturilor, construcţiilor şi turismului.
ART. 3
Se conferã Ordinul naţional "Pentru Merit" în grad de Cavaler:
1. domnului Banciu Dan Mihai, Consilier personal al ministrului transporturilor, construcţiilor şi turismului;
2. doamnei Ciobanovschi Nely-Silvia, Director general adjunct relaţii financiare externe, Compania Naţionalã de Autostrãzi şi Drumuri Naţionale din România;
3. domnului Coraeanu Bogdan Dragoş, Director General, Direcţia Generalã Activitãţi Patrimoniale şi Protocol;
4. domnului Costache Daniel George, Director general, S.C. INCERTRANS SA;
5. domnului Frînculescu Valeriu Otelo, Şef divizie, SNTFM "CFR Marfa" Central sucursala Bucureşti;
6. domnului Niţã Ştefan, Director - Direcţia Tehnicã, Regia Autonoma "Administraţia Românã a Serviciilor de Trafic Aerian - ROMATSA";
7. domnului Panait Dinu, Consilier personal al ministrului transporturilor, construcţiilor şi turismului;
8. domnului Petrescu Aurel, Director general adjunct economic, Compania Naţionalã de Autostrãzi şi Drumuri Naţionale din România;
9. domnului Pricopi Ionel Adrian, Consilier personal al ministrului transporturilor, construcţiilor şi turismului;
10. domnului Reiss Robert, Consilier, SNTFM "CFR Marfa" Central sucursala Craiova;
11. doamnei Şerbãnescu Mãria, Şef serviciu, Direcţia Generalã Resurse Umane.
ART. 4
Se conferã Ordinul "Virtutea Aeronauticã" în grad de Cavaler, cu însemn pentru civili:
1. domnului Barbu Constantin, Pilot elicopter, Regia Autonoma "Autoritatea Aeronauticã Civilã Românã";
2. domnului Bistreanu Tudor, Director general, Aeroclubul României;
3. domnului Botezatu Aurelian, Director general, Regia Autonoma " Autoritatea Aeronauticã Civilã Românã";
4. domnului Buruianã Maxim Mircea, Cadru didactic, Şcoala Superioarã de Aviaţie Civilã;
5. domnului Ciobanu Sorinei, Director general, S.N. "Aeroportul Internaţional Bucureşti -Bãneasa" - S.A,;
6. domnului Marinescu Adrian, Director general, Şcoala Superioarã de Aviaţie Civilã;
7. doamnei Odobescu Rodica, Director general, S.C. "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" -SA;
8. domnului Rãican Costin, Pilot comandant instructor, S.C. "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" - SA;
9. domnului Tenie Petru, Director operaţiuni zbor, Regia Autonoma "Autoritatea Aeronauticã Civilã Românã".
ART. 5
Se conferã Ordinul "Virtutea Maritime? în grad de Cavaler, cu însemn pentru civili:
1. domnului Anghel Valericã, Director general, Administraţia Fluviala a Dunãrii de Jos Galaţi - R.A.;
2. doamnei Dobre Aurelia, Director general, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Dunãrii Fluviale"- S.A. Giurgiu;
3. domnului Duma Ambroziu, Director siguranţã şi securitate navalã, Autoritatea Navalã Românã - ANR;
4. domnului Mutu Dumitru, Director general, Compania Naţionalã de Radiocomunicaţii Navale "Radionav" - S.A. Constanţa;
5. domnului Nicolau Gheorghe, Director general, Compania Naţionalã "Administraţia Canalelor Navigabile" - S.A. Constanţa;
6. domnului Olteanu Mircea, Şef birou, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Maritime Constanţa" - S.A.;
7. domnului Pascale Dinu Dan Theodor, Şef serviciu, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Maritime Constanţa" - S.A.;
8. domnului Popa Florin, Director general, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Dunãrii Maritime" - S.A. Galaţi;
9. domnului Udrea Mircea Tinel, Director general, Centrul Român pentru Pregãtirea şi Perfecţionarea Personalului din Transporturi Navale - CERONAV
ART. 6
Se conferã Crucea naţionalã Serviciul Credincios" Clasa a IlI-a:
1. domnului Alexandrescu Florea Vasile, Mecanic Ajutor, SCTMB "METROREX";
2. doamnei Alexandru Ecaterina Rozalia, Secretar personal, Cabinet ministru;
3. domnului Butuc Cr.Costel, Operator II, SNTFC "CFR Cãlãtori" Aparatul central al Regionalei de transport feroviar de cãlãtori Constanţa;
4. domnului Chitea Liviu, Şef serviciu ODF, RA ROMATSA - Administraţia Centralã, DOP;
5. domnului Constantin Gheorghe Cornel, Maistru II, SCTMB "METROREX";
6. doamnei Constantin Luciea, Casier cf. verificator, SNTFC "CFR Cãlãtori" Staţia CF Galaţi;
7. domnului Crisu Cicerone Florian Misu, Operator mişcare, SCTMB "METROREX";
8. domnului Demian I. Emil, Mecanic instructor, SNTFC "CFR Cãlãtori" Depoul de locomotive Braşov;
9. domnului Doboş I. Ioan Flaviu, Şef staţie II, SNTFC "CFR Cãlãtori" Staţia CF Bistriţa Nord;
10. domnului Donciu V.Constantin, Maistru, SNTFC "CFR Cãlãtori" Revizia de vagoane Iaşi;
11. doamnei Domenico Alexandra, Referent, Direcţia Generalã Relaţii cu Mass-Media;
12. domnului Holhoş Ciprian Mihai, Secretar personal, Cabinet ministru;
13. domnului Irimie Adrian, Supervizor Centru, RA ROMATSA - DR BUCUREŞTI - ACC Bucureşti;
14. domnului Neagu A.Ioan Jenei, Tehnician I, SNTFC "CFR Cãlãtori" Depoul de locomotive Timişoara;
15. domnului Onofrei Victor, Director, RA ROMATSA - DR CONSTANŢA;
16. domnului Pantelimonescu Gheorghe Andrei, Revizor tehnic vagoane, SNTFC "CFR Cãlãtori" Revizia de vagoane Buc. Griviţa;
17. domnului Rãdulescu Rãzvan Constantin, Operator I, SNTFM "CFR Marfa" Central Sucursalã Bucureşti;
18. domnului Sima Tomiţã, Tehnician specialist, SNTFC "CFR Cãlãtori" Aparatul central al Regionalei de transport feroviar de cãlãtori Craiova;
19. doamnei Raciu Oprea-Georgeta, Tehnician A, Compania Naţionalã de Autostrãzi şi Drumuri Naţionale din România;
20. doamnei Tarlungeanu Steluţa, Tehnician A, Compania Naţionalã de Autostrãzi şi Drumuri Naţionale din România.
ART. 7
Se conferã Medalia naţionalã "Serviciul Credincios" Clasa a IlI-a:
1. doamnei Aluasi Claudia, Tehnician I, SNTFM "CFR Marfa" Central Sucursalã Cluj;
2. domnului Anghel loan, Mecanic locomotiva, SNTFM "CFR Marfa" Depoul Bucureşti Triaj - Bucureşti;
3. domnului Badea St.Ion Niculin, Tehnician I, SNTFC "CFR Cãlãtori" Staţia Craiova;
4. domnului Balamaci Nicolae, Supervizor echipa, RA.ROMATSA - DR BUCUREŞTI -ACC Bucureşti;
5. domnului Basulescu Nicolae, Revizor tehnic vagoane II, SNTFM "CFR Marfa" Post Revizie Vagoane Arad - Timişoara;
6. domnului Buzea lordache, Referent, Direcţia Generalã Relaţii cu Mass-Media - SIRP;
7. domnului Caragea Constantin, DSNA Bucureşti Controlor Trafic Aerian, R.A. ROMATSA - DSNA Bucureşti;
8. domnului Cãprãrin Marian Daniel, Referent, Direcţia Generalã Resurse Umane;
9. domnului Chifor Nicolae, Mecanic locomotiva I, SNTFM "CFR Marfa" Depoul Dej Triaj - Cluj;
10. domnului Corneanu Marin Miluca, Operator I, SNTFM "CFR Marfa" Centrul Comercial Suceava - Iaşi;
11. domnului Cristea Timoftei Gheorghe, Mecanic Instructor, SCTMB "METROREX";
12. doamnei Dinu Luiza, Tehnician A, Compania Naţionalã de Autostrãzi şi Drumuri Naţionale din România;
13. domnului Dolhescu Anghel, Mecanic locomotiva, SNTFM "CFR Marfa" Depoul Craiova - Craiova;
14. domnului Dragan Liviu Dinorean, Şef tura M, SNTFM "CFR Marfa" Staţia Curtici -Timişoara;
15. doamnei Ferariu Verginia, Referent, Direcţia Generalã Resurse Umane -Sps;
16. doamnei Florea CDoina, Casier CF, SNTFC "CFR Cãlãtori" Staţia Bucureşti Basarab;
17. domnului Ghita Dumitru Nichifor, Şef Echipa Lucrãri Arta I, SCTMB "METROREX";
18. doamnei Iliescu Silvia, Referent, Direcţia Generalã Economicã şi Buget;
19. doamnei Ilina Aurel Mãria Nicoleta, Controlor Acces Metrou, SCTMB "METROREX";
20. domnului Ivan I.Niculae, Operator II, SNTFC "CFR Cãlãtori" Aparatul central al Regionalei de transport feroviar de cãlãtori Constanţa;
21. domnului Jipa Constantin, Tehnician, Compania Naţionalã de Autostrãzi şi Drumuri Naţionale din România;
22. doamnei Manolescu Viorica, Referent, Direcţia Generalã Resurse Umane;
23. domnului Matei N.Gheorghe, Maistru I, SNTFC "CFR Cãlãtori" Revizia de vagoane Timişoara;
24. domnului Matei L Vasile, Manevrant vagoane, SNTFC "CFR Cãlãtori";
25. domnului Mihalcea Nicu, Mecanic locomotiva I, SNTFM "CFR Marfa" Depoul Buzãu -Galaţi;
26. domnului Militam Tudor, Mecanic instructor, SNTFM "CFR Marfa" Remiza Port - Constanţa;
27. doamnei Minescu Mariana, Magaziner şef tura trz., SNTFM "CFR Marfa" Staţia Bucureşti Triaj - Bucureşti;
28. domnului Mitu Ghe.Adrian, Şef turã, SNTFC "CFR Cãlãtori" Revizia de vagoane Galaţi;
29. domnului Niculescu Constantin, Referent, RA ROMATSA - DSNA BUCUREŞTI - Secţia PNA/CNS;
30. domnului Picu Marin Marin, Mecanic REM, SCTMB "METROREX";
31. domnului Seifar Marin, Şef tura M, SNTFM "CFR Marfa" Staţia Braşov Triaj - Braşov;
32. domnului Simion Velisare, Inspector personal, SNTFM "CFR Marfa" Remiza Dr. T. Severin;
33. domnului Simulescu Gheorghe, Revizor tehnic vagoane, SNTFM "CFR Marfa" Revizia Vag. Dr. T. Severin - Craiova;
34. domnului Sulugiuc I.Stefan, Revizor tehnic vagoane, SNTFC "CFR Cãlãtori" Revizia de vagoane Braşov;
35. domnului Ştirbu Horea, inspector de specialitate II, SNTFM "CFR Marfã" Central Sucursalã Timişoara;
36. domnului Tiboca Dumitru, Revizor tehnic vagoane, SNTFM "CFR Marfa" Revizia de Vagoane Dej Triaj - Cluj;
37. domnului Tico P.Ovidiu, Mecanic locomotivã, SNTFC "CFR Cãlãtori" Depoul CF Cluj Napoca;
38. doamnei Truica Virginica, Tehnician A, Compania Naţionalã de Autostrãzi şi Drumuri Naţionale din România;
39. domnului Ududec T.Ioan, Mecanic instructor, SNTFC "CFR Cãlãtori" Depoul de locomotive Iaşi.
ART. 8
Se conferã Medalia naţionalã pentru Merit" Clasa a IlI-a:
1. domnului Alexe Costel Ovidiu, şef manevrã CAM, SNTFM "CFR Marfa" Staţia Adjud;
2. domnului Andrei M. Petre, Mecanic de maşini şi utilaje, SNTFC "CFR Cãlãtori" Revizia de vagoane Bucureşti Griviţa;
3. doamnei Antal Chiva, Magaziner II, Direcţia Generalã Activitãţi Patrimoniale şi Protocol;
4. domnului Barbu T. Titus, Mecanic instructor, SNTFC "CFR Cãlãtori" Depoul de locomotive Timişoara;
5. domnului Borlea Radu Cornel, Controlor Trafic Aerian, RA,ROMATSA - DR Arad;
6. domnului Both A. Atila Benedec, Instructor Regional, SNTFC "CFR Cãlãtori" Regionala TFC Braşov;
7. domnului Buda V. Vasile, Mecanic locomotivã-automotor, SNTFC "CFR Cãlãtori" Depoul de locomotive Braşov;
8. doamnei Burlacu Ghe.Angela, Operator III, SNTFC "CFR Cãlãtori" Aparatul central al Regionalei de transport feroviar de cãlãtori Iaşi;
9. domnului Butuc Gicã, şef manevrã CAM, SNTFM "CFR Marfa" Staţia Braşov Triaj;
10. domnului Chirila Sever, revizor tehnic vagoane II, SNTFM "CFR Marfa" Revizia de Vagoane Coslariu - Braşov;
11. domnului Ciurduc Aristid, operator I MC, SNTFM "CFR Marfa" Centrul Comercial Craiova;
12. domnului Copaciu Ghe.Vasile, Instructor, SNTFC "CFR Cãlãtori" Revizia de vagoane Cluj Napoca;
13. doamnei Costache Daniela, Referent, Direcţia Generalã Economicã şi Buget;
14. doamnei Crãciun Alexandrina, Muncitor calificat III, Direcţia Generalã Activitãţi Patrimoniale şi Protocol;
15. domnului Curelea Aurelian, Magaziner II, Direcţia Generalã Activitãţi Patrimoniale şi Protocol;
16. domnului Dobestean Daniel Emilian, mecanic locomotiva II, SNTFM "CFR Marfa" Depoul Caransebeş - Timişoara;
17. domnului Dospinescu Constantin, Expert PNA, RA, ROMATSA - Administraţia Centralã, Direcţia Tehnicã;
18. domnului Farcaş I Petrişor, Instructor Regional, SNTFC "CFR Cãlãtori" Regionala TFC Timişoara;
19. domnului Giurgiu V. Victor, Revizor tehnic de vagoane, SNTFC "CFR Cãlãtori" Revizia de vagoane Arad;
20. doamnei Glogojeanu Aurora, Tehnician A, Compania Naţionalã de Autostrãzi şi Drumuri Naţionale din România;
21. domnului Hogea Gheorghe, mecanic locomotiva I, SNTFM "CFR Marfa" PIL Ciceu -Braşov;
22. domnului Ionici Ştefan Ion, Şef Echipa Lucrãri, Arta I, SCTMB "METROREX";
23. doamnei loniţã Ruxandra, casier cf, SNTFM "CFR Marfa" Staţia B - Constanţa;
24. domnului lordache Marin, şef tura M, SNTFM "CFR Marfa" Centrul Comercial Adjud -Galaţi;
25. domnului Lovasz Irimie, şef manevra I, SNTFM "CFR Marfa" Staţia Dej Triaj - Cluj;
26. domnului Luican Ispas Florea, Electromecanic Specialist, SCTMB "METROREX";
27. doamnei Lupu Elena, operator III, SNTFM "CFR Marfa" Centrul Comercial Suceava;
28. domnului Mãrieş V. Vasile, Şef turã, SNTFC "CFR Cãlãtori" Revizia de vagoane;
29. domnului Muşat T. Mihãiţã, Lãcãtuş Mecanic, SNTFC "CFR Cãlãtori" Revizia de vagoane Bucureşti Griviţa;
30. domnului Neagu Cristofil Vasile, Electromecanic I, SCTMB "METROREX";
31. doamnei Neagu Rozalia, Magaziner II, Direcţia Generalã Activitãţi Patrimoniale şi Protocol;
32. domnului Nicola D.Marian, Mecanic maşini şi utilaje vagoane, SNTFC "CFR Cãlãtori" Revizia de vagoane Craiova;
33. domnului Pavelescu Gheorghe Vasile, Electromecanic I, SCTMB "METROREX";
34. domnului Petrescu Constantin Dumitru, Maistru, SCTMB "METROREX";
35. domnului Piesa Cristian, tehnician I, SNTFM "CFR Marfa" Revizia de Vagoane Socola - Iaşi;
36. domnului Popescu Nicolae Gheorghe, Maistru II, SCTMB "METROREX";
37. domnului Preda Ion, Tehnician A, Compania Naţionalã de Autostrãzi şi Drumuri Naţionale din România;
38. domnului Raducu Ion, şef tura, SNTFM "CFR Mãrfi" Revizia de Vag. Targoviste - Bucureşti;
39. domnului Rolea Gheorghe Nicu, Instructor, SCTMB "METROREX";
40. domnului Roşu C.Florea, Mecanic locomotivã, SNTFC "CFR Cãlãtori" Depoul de locomotive Buc. Cãlãtori;
41. domnului Sofrac Viorel, şef tura T, SNTFM "CFR Mãrfi" Depoul Paşcani - Iaşi;
42. domnului Sofron L Radu-Virgil, Şef staţie I, SNTFC "CFR Cãlãtori" Staţia CF Cluj Napoca;
43. doamnei Stanescu Eugenia, Contabil A, Compania Naţionalã de Autostrãzi şi Drumuri Naţionale din România;
44. doamnei Tãrîtã Ghe.Elena, Operator III, SNTFC "CFR Cãlãtori, Aparatul central al Regionalei de transport feroviar de cãlãtori Constanţa;
45. doamnei Toader C.Veronica, Tehnician specialist, SNTFC "CFR Cãlãtori" Staţia Braşov;
46. domnului Toth Ghe.Vasile, Revizor regional SC, SNTFC "CFR Cãlãtori" Aparatul central al Regionalei de transport feroviar de cãlãtori Timişoara;
47. domnului Traian Zangor Traian, Controlor Trafic Aerian, RA ROMATSA - DR CONSTANŢA;
48. domnului Truica Niculae, Tehnician A, Compania Naţionalã de Autostrãzi şi Drumuri Naţionale din România;
49. domnului Visan Ion, şef tura V, SNTFM "CFR Marfa" Revizia de Vagoane Adjud -Galaţi;
50. doamnei Voicu VMariana, Casier cf.verificator, SNTFC "CFR Cãlãtori".
ART. 9
Se conferã Medalia "Virtutea Aeronauticã" Clasa a IlI-a, cu însemn pentru civili:
1. domnului Andrei V, Gabriel, Paraşutist profesionist, Aeroclubul României;
2. domnului Constantinescu Eugen, Maistru, RA ROMATSA - DSNA BUCUREŞTI - Secţia Protecţia Navigaţiei Aeriene;
3. domnului Covic T Florian Teodor, Personal navigant profesionist, Aeroclubul României;
4. domnului Georgescu Florentin, Pilot comandant instructor, S.C. "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" - SA;
5. doamnei Georgescu O.Marcela, Agent transport/şef tura, S.C. "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" - SA;
6. domnului Luca Gheorghe, Controlor Trafic Aerian, RA ROMATSA - DSNA BUCUREŞTI;
7. domnului Martis Horia, Supervizor echipã, RA ROMATSA - DR BUCUREŞTI CTA, ACC Buc - locaţia Bucureşti;
8. domnului Mladin Ştefan, Şef secţie energeticã, S.N. "Aeroportul Internaţional Bucureşti - Bãneasa" - SA;
9. domnului Nedelea Mihai, Expert, RA ROMATSA - Administraţia Centralã, Direcţia Siguranţa si Calitate;
10. domnului Nedescu Cãlin, Supervizor, RA ROMATSA - DR ARAD CTA Centru ACC Buc-locaţia ARAD;
11. domnului Oprea Sorin, Supervizor Centru, RA ROMATSA - DR CONSTANŢA CTA, ACC Buc-locaţia ARAD;
12. domnului Panaite A. Sandu - Petrus, Pilot, S.C, "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" - SA;
13. domnului Panfiloiu Marian, Inspector de certificare în aviaţie, S.C. "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" - SA;
14. domnului Parpala I Emilian, Mecanic aviaţie, Aeroclubul României;
15. doamnei Pascu V. Anca, Agent transport/supervizor, S.C. "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" - S.A.;
16. domnului Petre Cristian Tãnase, Tehnician specialist avion, S.C. "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" - S.A.;
17. domnului Pleşiţã Gheorghe, Pilot comandant, S.C. "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" - S.A.;
18. doamnei Popescu O. Aurora, Referent, S.C. "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" - S.A.;
19. domnului Preda Victor, Supervizor Echipã, RA ROMATSA - DR CONSTANŢA CTA, ACC Buc-locaţia Constanţa;
20. domnului Prisacã Mihalache, Electromecanic specialist, RA ROMATSA - DR BUCUREŞTI- Secţia Protecţia Navigaţiei Aeriene;
21. domnului Sãlãjan Gheorghe, Maistru, RA ROMATSA - DR ARAD - Secţia Protecţia Navigaţiei Aeriene;
22. doamnei Sincofschi luliana, Însoţitor bord, S.C. "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" - S.A.;
23. domnului Tomescu M. Dumitru, Referent, S.C. "Compania Naţionalã de Transporturi Aeriene Române - TAROM" - S.A.
ART. 10
Se conferã Medalia "Virtutea Maritimã" Clasa a IlI-a, cu însemn pentru civili:
1. domnului Pãun Titi, Tehnician, Centrul Român pentru Pregãtirea şi Perfecţionarea Personalului din Transporturi Navale - CERONAV;
2. domnului Sechila Vasile, Pilot de Dunãre maritimã, Administraţia Fluviala a Dunãrii de Jos Galaţi - R.A.;
3. domnului Suhov Ilie, Pilot de Dunãre maritimã, Administraţia Fluviala a Dunãrii de Jos Galaţi - R.A.;
4. domnului Ciolacu Dumitru, Pilot de Dunãre maritimã, Administraţia Fluviala a Dunãrii de Jos Galaţi - R.A.;
5. domnului Moroianu Nicolae, Şef serviciu administrativ, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Maritime Constanţa" - S.A.;
6. domnului Stoean Marin, Maistru, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Maritime Constanţa" - S.A.;
7. domnului Zãgãneanu Mircea, Maistru, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Maritime Constanţa" - S.A.;
8. domnului Cimpoeru Constantin, Cãpitan portuar, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Maritime Constanţa" - S.A.;
9. domnului Munteanu Grigorel Ionel, Tehnician, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Maritime Constanţa" - S.A.;
10. domnului Balosin Ionel, Cãpitan de port gr.I, Autoritatea Navalã Românã - ANR;
11. domnului Halinga Gheorghe, Cãpitan de port gr.I, Autoritatea Navalã Românã - ANR;
12. domnului Dragusin Mihai, Cãpitan de port gr.n - şef birou, Autoritatea Navalã Românã - ANR;
13. domnului Grigorescu Constantin, Cãpitan de port - ANT Giurgiu, Autoritatea Navalã Românã - ANR;
14. domnului Haralambie Ion Constantin, Cãpitan de port gr.II - Serv. Sig. Navigaţiei, Autoritatea Navalã Românã - ANR;
15. domnului Teleanu Gheorghe, Cãpitan, Agenţia Românã de Salvare a Vieţii Omeneşti pe Mare - ARSVOM;
16. domnului Stoian Andrei, Motorist, Agenţia Românã de Salvare a Vieţii Omeneşti pe Mare - ARSVOM;
17. doamnei Borza Marioara, Referent I, Agenţia Românã de Salvare a Vieţii Omeneşti pe Mare - ARSVOM;
18. doamnei Criscov Mãria, Secretar, Compania Naţionalã "Administraţia Canalelor Navigabile" - S.A. Constanţa;
19. domnului Luca Nicolae, Şef tura, Compania Naţionalã "Administraţia Canalelor Navigabile" - S.A. Constanţa;
20. domnului Lupea Gheorghe, Operator mecanic, Compania Naţionalã "Administraţia Canalelor Navigabile" - S.A. Constanţa;
21. domnului Nicola Petre, Mecanic, Compania Naţionalã "Administraţia Canalelor Navigabile" - S.A. Constanţa;
22. domnului Achimovici loan, Şef agenţie Moldova Veche, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Dunãrii Fluviale" - S.A. Giurgiu;
23. domnului Roşu Viorel, Electrician, Compania Naţionalã "Administraţia Porturilor Dunãrii Fluviale" - S.A. Giurgiu.
PREŞEDINTELE ROMÂNIEI
ION ILIESCU
În temeiul art. 100 alin. (2) din Constituţia României, republicatã, contrasemnãm acest decret.
PRIM-MINISTRU
ADRIAN NĂSTASE
Bucureşti, 10 decembrie 2004.
Nr. 1.103.
---------
Newsletter GRATUIT
Aboneaza-te si primesti zilnic Monitorul Oficial pe email
Comentarii
Fii primul care comenteaza.
MonitorulJuridic.ro este un proiect: